BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] m52 disa - pytanie
PostNapisane: 29 maja 2017, 18:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52tu
Garaż: -----------
Witam Panów -pytanko , Czy disa w takim stanie jak na zdjęciu nadaje się do ponownego zamontowania? Pozdr
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m52 disa - pytanie
PostNapisane: 29 maja 2017, 19:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Czy na klapie jest luz? Jeżeli nie jest na sztywno i możesz ją lekko "telepać" to disa jest w pierwszej fazie usterki mechanicznej i na dalsze fazy nie polecam czekać, bo nikt Ci nie powie kiedy się urwie, ewentualnie jeżeli masz takową ochotę to możesz zaoszczędzić i poszukać reparaturek, ale one "leczą" tylko usterki mechaniczne, a nie niesprawność z powodu, że "elektronika" disy zdechła. Jeżeli nie ma luzu to mechanicznie jeszcze kwestia szczelności - czy uszczelka (ta pomarańczowa) poza widocznym naddarciem nie ma jakichś pęknięć i ubytków? Po zamknięciu klapy zawór musi być idealnie szczelny i dlatego nie możesz mieć żadnych luzów na klapie i ubytków uszczelki. Poza tym jeżeli mechanicznie jest ok to warto sprawdzić czy jest sprawna - podpinasz ją tak jak do montażu, odpalasz silnik z disą na wierzchu i prosisz kogoś żeby w miarę powoli dodał gazu aż do wysokich obrotów (nie musi to być odcinka, ale musi przekroczyć połowę zakresu obrotowego silnika), w benzynie jakieś 5-6 tys. obrotów wystarczy, a Ty obserwujesz i najlepiej nagrywasz wideo z zachowania DISY. Jeżeli klapa stoi w miejscu i mimo tego ani drgnęła to DISA chociaż z zewnątrz piękna - nadaje się do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m52 disa - pytanie
PostNapisane: 29 maja 2017, 22:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52tu
Garaż: -----------
Dzięki za zainteresowanie tematem kolego, raczej myśle nad zakupem nowej ponieważ kto wie czy to nie jest objaw usterki , faktem jest ze COS zaczyna sie dziać niedobrego a nie mam mozliwosci chwilowo sprawdzenia ponieważ cos złego dzieje sie z moja bunia (wp. Został odpięty akumulator zdemontowany dolot itp) zaprzyjaźniony mechanik który zna sie na rzeczy powiedział ze auto syczy i faktem jest ze gdzieś jest jakaś konkretna dziurka bo tez mam takie wrażenie syczenia jak chodzi na jałowym ,zamierzałem sprawdzić odme oraz dostać sie do kolektora jednak bez odpowiedniego podejścia nie zdejmę kolektora plus dogodzi do tego instalacja gazowa która jest założona a o której mam znikome pojęcie , umiejscowiona na tymże kolektorze . na razie udało mi sie zdiagnozować to i nieszczelności w rurze układu dolotowego dorzucę pózniej fotkę co i jak natomiast No chyba zamierzam to złożyć z nowymi częściami i zobaczymy.... :zabawa: Btw klapka na sztywno nie rusza sie podczas potrząśnięcia żadnych szmerów. Obrazek Guma odchodząca od tego była sparciała wobec czego urwała sie do końca przy demontażu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m52 disa - pytanie
PostNapisane: 30 maja 2017, 20:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Moje BMW: e36 320i,e46 330xi
Kod silnika: m54b30
witam i ja dolącze pytanie o dise w motorze m54 ,zawor disy mam do wymiany juz i moje pytanie na allegro sa zamienniki febi chyba ,czy warto taka kupic bo dawac orginalna za 1200 to troche duzo pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m52 disa - pytanie
PostNapisane: 30 maja 2017, 22:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
pawel25bmw napisał(a):
witam i ja dolącze pytanie o dise w motorze m54 ,zawor disy mam do wymiany juz i moje pytanie na allegro sa zamienniki febi chyba ,czy warto taka kupic bo dawac orginalna za 1200 to troche duzo pzdr.



No ale to już Twój wybór. Przecież nikt tutaj tego nie rozbiera Disy żeby sprawdzić czy OEM jest lepszy od zamiennika. Czasem pojawiają się historie, że komuś zamiennik nie "zagrał", ale to trochę nielogiczne zakładać, że marka taka jak, np. Febi nie potrafi zrobić zamiennika dla OEM'u i sprzedaje jako zamiennik coś co nie będzie poprawnie działać. Podstawa to właściwy dobór części. Czasami katalogi sklepów online po prostu się mylą. Przy BMW jest o tyle łatwo, że zaczynasz od realoem czy innej strony, ustalasz nr OEM części i potwierdzasz nr zamiennika w katalogu (najlepiej producenta zamiennika) czy wg niego jego produkt zastępuje OEM o ustalonym numerze. Jeżeli wszystko dobrze ustalisz to nie widzę podstaw do czarnowidztwa i zakładania, że zamiennik nie będzie działać jak trzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL