BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 04:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
Witam, zaczne od poczatku. W kwietniu kupilem bmw e46 320ci coupe, od razu wiedzialem, ze jest dwumas i sprzeglo do wymiany, cena za auto byla dosc dobra, wiec nie chcialem sie bawic w lepienie i kupilem nowy zestaw fiemy LUK. Tydzien temu oddalem auto do mechanika na wymiane, na drugi dzien dostalem telefon, ze sprzeglo i dwumas sa inne niz byly w aucie, mowil ze w aucie byl oryginalny dwumas bez "pancerza" a moj jest z pancerzem, sprzeglo tez rozni sie wysokoscia, nowe jest nizsze. Skrzynia oryginal taka jaka siedziala w aucie, bez kombinowania, silnik m52b20. Powiedzial, ze zalozy na moja odpowiedzialnosc w takim ukladzie, zgodzilem sie z racji, ze podzespoly kupowalem pod to auto i powinno to dzialac. W miedzyczasie wyszlo kilka innych problemow, stara lapa sprzegla byla nadspawywana jakby w celu zblizenia tarczy sprzegla? Wiec polecialem szybko na cmentarzysko po nowa, potem pourywane szpilki od montazu skrzyni, kolejne czekanie... Dzisiaj rano finalnie udalo sie auto zlozyc i okazalo sie, ze sprzegla nie ma, lapie minimalnie, ale nie da sie wbic nawet biegow 1 i wstecznego, trzeba wylaczyc i wbic na zgaszonym. Mechanik mowil, ze trzeba inne sprzeglo kupic czyli znowu z montazem wydatek kolejnego 1000 poprosilem zeby sprawdzil moze wysprzeglik, znow trasa na cmentarz po inny do podmianki i zobaczymy jutro, w razie czego moze ktos z Was sie z czyms takim spotkal? Szukalem tematow i ogolnie google przepatrzylem, ale nie znalazlem nic na temat nie pasujacego sprzegla i innych tarcz zastosowanych w aucie ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 18:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Ale ja nie rozumiem - ktoś Ci mówi, że kupiłeś niewłaściwe części to zamiast je zwrócić i kupić właściwe to szukasz metody jak dopasować te niewłaściwe? Znam takiego jednego z yt co dla jaj tak robi, że jak coś kupi niewłaściwego do "dopasowuje", ale nikt normalny nie robi takiej rzeźby w aucie, którym chce normalnie jeździć, no chyba, że tuning, ale to już inna para kaloszy, a tutaj widzę nie tuning, a kombinowanie jak zrobić z kwadratu koło.

Nie wiem jaki masz rok produkcji auta, ale strzeliłem pi razy drzwi na realoemie i mi wychodzi, że pewnie masz sprzęgło o numerze OEM 21217523620, dla którego zamiennikiem jest produkt LUK 623 3230 00, a dwumas to OEM 21217512474, a zamiennik LUK 415 0122 10.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 19:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 22:34 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Z doswiadczenia wiem ze tak wlasnie wyglada jak sobie klient sam czesci kupuje a późńiej płacze.... bo nie takie albo spierdolone. Zapytaj mechanika czy lozysko dociskowe mialo 2 wysokosci montazu jak miało to niech wykreci wysprzeglik i sprawdzi ile luzu jest na lapie.... powinno byc bardzo malo jak jest duzo to skrzynia w dol

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 23:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
Rocznik auta 1999, poki co skrzynia i tak idzie w dol, bo zostal rano podmieniony wysprzeglik, sprzeglo zlapalo 2 razy i mechanik mi tlumaczyl, ze cos tam wpadlo do skrzyni, lapa chyba, wiec i tak demontujemy i sprawdzamy o co tam chodzi. Duzy problem byl w tym, ze byla spora rzezba robiona przez poprzedniego wlasciciela, wiec jak to bylo rozebrane, lapa byla w dziwny sposob nadspawana, nie z powodu pekniecia i szorowala po docisku. Co do czesci, kupowalem pod model, rocznik i ogolnie gama byla dosc szeroka, nie doszukiwalem sie w tym wiekszego problemu. Dopasowac na chama tez nie chcialem, a co do zwracania watpie by ktokolwiek przyjal zakladane czesci, dlatego pytam tutaj o porade, moze ktos sie spotkal z tematem i da sie cos wymyslic zamiast pchac kolejne 2000 w nowy zestaw, to chyba tez jest normalne, ze czlowiek szuka jakiegos wyjscia jesli jest szansa ze by takie bylo?


Ostatnio edytowano 28 czerwca 2017, 23:45 przez Arxemis, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 23:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
A kody części LUK'a jakie kupiłeś?

Uwzględniając r.pr. wynika, że informacje, które wymieniłem powyżej są aktualne co do numeracji. Sprawdź czy części LUK'a, które nabyłeś mają takie kody jakie powyżej podałem, bo jeżeli nie to nie kombinuj, a je zwróć i kup właściwe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 23:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
W zestawie LUK ktory zakupilem jest dwumas 415 0122 10 - to sie zgadza z tym co podales i sprzeglo 623 3102 00, czyli w najgorszym wypadku dwumas powinien pasowac ten co kupilem mimo wszystko i zostaje zalatwienie innego sprzegla? Podejrzewam, ze zwrot zakladanych czesci nie zostanie przyjety, dlatego raczej bede musial kupic nowe przeglo, a obecne wystawic na olx czy cos.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 00:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Może ten przykładowy katalog jednego ze sklepów online "się nie zna", ale znam osobę, która tam działa i raczej nie można im zarzucić fuszerki.

Twoja część (sprzęgło) ma zastosowanie w takich pojazdach (sprawdź zakładkę "Montowane w autach"):

http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-komplet-luk-623310200,0-6-623310200-70541.html

a takie zastosowanie ma sprzęgło, którego kod podałem ja (co potwierdza prawdziwość mojej tezy):

http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-komplet-luk-623323000,0-6-623323000-571687.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Nie pasuje sprzeglo
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 00:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
Czyli wychodzi na to, ze tak czy inaczej nie ma co rzezbic z tym sprzeglem ktore obecnie mam, niestety sklep z ktorego zamawialem jak widac polecial z opisem. Dobrze, ze chociaz patrzac na dwumas powinien pasowac ten co mam, a to poki co najwieksze koszta generowalo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL