BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
Witam i proszę o jakieś rady bu już brak mi sił i pomysłów...

Sytuację postaram się opisać w skrócie bo wyszła by z tego 12 tomowa powieść.

Jechałem autem ( lipiec 2017 ) nagle auto zaczęło hałasować i dudnić w czasie dodawania gazu. Okazało się u mojego mechanika że kawałek nagaru odpadł z zaworu ssącego lub kolektora i wpadł pod ten zawór powodując brak kompresji na jednym cylindrze. Mój mechanik ze względu na brak rąk do pracy (pora urlopów) nie był w stanie się tym zająć i szukałem alternatywy bo za 6 dni miałem wyjeżdżać na wakacje do Chorwacji. Trafiłem do gościa który naprawiał nam firmową ciężarówkę (regeneracja wtryskiwaczy, zrobiona bez zarzutu) miał akurat czas i powiedział że się tym zajmie. Zdemontowali głowicę i zrobili wszystko raczej do porządku. Sprawdzili też wtryskiwacze, diagnoza 3 do pełnej regeneracji 3 do wymiany samych końcówek. Tak też zrobili po czym odebrałem auto i pojechałem do domu (dzień przed wyjazdem do chorwacji) Wieczorem pojechałem na zakupy i słyszę że coś hałasuje, coś jakby wtryskiwacz. Dzwonię, gość kazał przyjechać rano w dzień wyjazdu. Okazało się że jeden wtryskiwacz coś odwala nie pamiętam już co coś tam przy nim porobił i trochę ucichł ale bez szału. Mechanik powiedział że mogę jechać i po powrocie z wakacji będziemy dalej działać. Tak też zrobiłem bo miałem opłaconą rezerwację itd. Udało się objechać całą trasę bez problemu, nie licząc stukania wtryskiwaczy pod obciążeniem. Po powrocie zameldowałem się u niego, na moim kompie pokazuje że na dwóch cylindrach korekcje pod obciążeniem idą na +4 do +5 stąd ten hałas. Poprawka odbieram auto, korekcje max +0,60 mimo że nie były nadawane nowe kody ima. Wracam do domu wszystko jest ok, nie kopci, przyspiesza jak należy i jest kompletna cisza. Na drugi dzień odpalam auto i znów to samo cykanie/hałas pod obciążeniem. Patrzę na komputer tym razem kolejny wtrysk idzie na +5.
Takich sytuacji było dosłownie 7 albo osiem. Poprawka, jeden dzień dobrze a od rana dnia następnego cyrki. Gość mówi że paliwo psuje wtryski, ale ja na tym paliwie przejechałem 400 tyś i na jednym korekcja była max +1,54, reszta poniżej 1. I co najważniejsze brak niepokojących dźwięków. Poza tym to jest paliwo firmowe i chodzi na nim kilka aut i jest ok.
Wkurzyłem się bo ile razy można jeździć na poprawki. Zaproponowałem że wyślę wtryski do innej firmy niech zweryfikują co jest nie tak. Myślałem o firmie Turbo-Tec z Jaworzna. Powiedziałem że jeśli wyjdzie że jest ok to ja za wszystko zapłacę a jeśli nie to on. Nie zgodził się, zaproponował że wyśle je do Warszawy do głównego dystrybutora BOSCHa od którego on kupił swojego EPS 200. Zgodziłem sie okazało sie że 3 końcówki są do wymiany znowu i wszystko jest rozregulowane.
Najlepsze jest to że na EPS 200 pokazało że wsio jest ok. Dopiero jak wrzucili na nowszy model to wyszły błędy.
W każdym razie wtryski wróciły z nadanymi nowymi kodami IMA, zostały założone (niestety na starych podkładkach) kody wprowadzone itd. Niestety na drugi dzień powtórka, znów coś słychać., nie tak mocno jak wcześnej ale jednak. Pomyślałem że może przez stare podkładki kupiłem nowe, podmiana dokręcenie kluczem dynamometrycznym i jazda się przejechać. Niby cisza ale po rozgrzaniu auta znów hałas, jeszcze większy niż poprzednio. Powrót do domu i kontrola dokręcenia. Wszystkie śruby luźne i znów 9Nm i przejażdzka. Dopiero za 3 razem ułożyły sie tak że nie trzeba było ich dokręcać. Problem cykania/ćwierkania jednak pozostał i jest gorzej niż było zaraz po ich montażu na starych podkładkach. Zmierzyłem grubości podkładek które oni dali z tymi które ja dostałem w intercarsie, okazuje się że te od nich są nieco grubsze więc jazda do sklepu po następne, wymiana i tym razem nie trzeba było już dokręcać 3 razy tylko raz i silnik zaczął bardziej miękko pracować a przynajmniej tak mi się wydawało na początku bo po nagrzaniu znów nie możliwy hałas. Biorę komputer i jadę, korekcje max +0,50 na postoju. Ruszam a tam cisza, zrobiłem 20 km. ani razu nie słysząc niepokojących dźwięków, korekcje w czasie przyspieszania prawie się nie zmieniają. Jest wręcz perfekcyjnie.
Niestety wieczorem znów wyjazd ale bez kompa i znów hałas...

Przepraszam za chaotyczny opis ale z nerwów już nie daje rady... te wtryski już mi się po nocach śnią.
Pomóżcie proszę bo brak mi pomysłów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 14:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zostałeś ukarany za pomysł regeneracji wtryskiwaczy i tyle, jeżeli nie dzieje się to cały czas to pomijam problem z kompresją, którą i tak bym sprawdził. Nic nie napisałeś o podgrzaniu podkładek przed założeniem, rozumiem, że nie było to robione? Dlaczego nie ułożyły się dobrze. Rozwiązanie: kup 6 używanych wtryskiwaczy z gwarancją rozruchową, zamontuj zgodnie ze sztuka, zakoduj i zapomnij o temacie :cwaniak: daje głowę, że góra dwa były do wymiany a tak masz spieprzone 6 :mur:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 15:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Tu potrzebna jest dobra diagnostyka auta i zakład regenerujący wtryski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 15:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
Podkładek nie podgrzewałem, bo w serwisówce nic na ten temat nie ma. Ukarany zostałem rzeczywiście, błędem było przede wszystkim pozwolenie na ich sprawdzanie skoro nic się nie działo.
Jestem dzisiaj w trasie i rano trochę było coś słychać ale delikatnie, natomiast teraz cisza i spokój, zobaczę jeszcze jak auto ostygnie.
Zauważyłem natomiast jedną rzecz, jak mam uchyloną szybę i przyspieszam to strasznie czuć we wnętrzu spaliny. Nie ma tego efektu przy zamkniętych szybach. Gdzieś czytałem że w przypadku nieszczelności w okolicach kolektora/turbiny może pojawić się dźwięk podobny do pracy wtryskiwaczy, nie mogę jednak teraz tego znaleźć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 15:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
pęknięty kolektor stalowy (jaki jest u Ciebie) bardziej "pierdzi" - ale możliwe, że też masz uszkodzony
wg mnie pojedź do kogoś, kto faktycznie wie co do czego - postawi diagnozę, naprawi i po problemie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 16:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
Kolektor już mam żeliwny, jak zrobiła się dziura w oryginalnym to auto było trochę słabsze i nie pierdziało tylko ogólnie głośniej pracowało i dzwoniło.
Chętnie bym się wybrał do kogoś na taką porządną diagnostykę ale niestety w okolicach Wielunia nikogo nie ma sensownego.

Może Wy mi kogoś polecicie ? W dziale z polecanymi jest jeden gość ale odwalił mojemu znajomemu taki numer że na pewno tam nie pojadę. Może być w promieniu 150 km od Wielunia byle by nie brał kasy za wymianę sprawnych części.


Ostatnio edytowano 14 grudnia 2017, 16:38 przez tooomala, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 16:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
no to wiesz jak "odzywa" się pęknięty kolektor

Twoja decyzja, Twój wybór, ale ok. 140km to nie koniec świata - na Twoim miejscu umówiłbym się z Rogerem i pojechał do Nysy :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 16:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
U Rogera już byłem kiedyś, mam tam niestety trochę dalej, ale to nie problem. Wydaje mi się że on to raczej specjalizuje się w diagnostyce komputerowej a nie mechanice. Tutaj na Impie czy Disie wygląda wszystko ok. Wtryskiwaczy powtórnie także mi nie sprawdzi.
Zobaczę jeszcze co mi ludzie na forach podpowiedzą, w każdym razie napiszę do niego żeby zobaczył opis mojego problemu, jeśli stwierdzi że może spróbować pomóc to chętnie się tam przejadę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 16:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
czasy kiedy Roger zajmował się tylko diagnostyka minęły - skoro znasz się z nim to zadzwoń, powiedz jaki jest problem, umów się na termin i jestem przekonany, że do domu wrócisz 100% sprawnym autem

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 17:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Ale przecież u siebie nie naprawi mu tych wtryskiwaczy ;) chyba, że ma 6szt. dobrych na stanie :niepewny: tu nie ma filozofii, musisz tylko kupić 6 sprawnych wtryskiwaczy, nie pseudozregenerowanych, poprawny montaż, kodowanie i po sprawie. Jak nie dogadasz się bliżej to zapraszam do siebie, lubię grzebać w m57 w e60, miejsca jest przyjemnie dużo :cool:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 22:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Roger zawsze ma na stanie rzeczy na podmiane ;)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 01:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
No właśnie, ja za każdym razem od tego mechanika wracałem sprawnym aute m a jak ostygło to już nie było dobrze. Mam wrażenie że tym razem to wtryskiwacze są dobrze zrobione bo robiła to ta firma z Warszawy(nieznam jej nazwy) podobno główny importer urządzeń bosch do diagnostyki układów wtryskowych. Korekcje teraz też są ok, wcześniej nie było tak kolorowo. Dodatkowo dziś w czasie trasy czułem spaliny wewnątrz ale tylko kiedy była uchylona szyba i tylko w momencie przyspieszania, czyli wtedy kiedy słychać te dźwięki.
Co sądzicie o teorii że jest problem z uszczelnieniem wtrysków, jednego lub kilku, które objawia się w czasie zwiększonego ciśnienia w cylindrze ?
Nowe podkładki po podgrzaniu w silniku i schłodzeniu tracą szczelność. Pytanie tylko dlaczego, gniazda są czyste i na oko równe. Dodam jeszcze że jak wyciągałem za pierwszym i drugim razem wtryski to dwa były mokre i czuć było paliwo powyżej podkładki.
To tylko moja teoria więc pytam co o tym myślicie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 04:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Jeżeli sugerujesz że przez nieszczelność wtrysku a raczej jego podkładki w głowicy czujesz spaliny w kabinie,to jest to mało prawdopodobne. Nieprawidłowo dokręcony wtrysk(czyt. za słabo)powoduje prawie natychmiastowe jego obrastanie sadzą,nagarem,w konsekwencji tak jakby sam się uszczelnia tylko tam gdzie nie powinien :hyhy: więc raczej to nie to o co pytasz.Przeglądnij ukł wydechowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 09:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
Niestety nie mam kanału ale rozebrałem wczoraj wszystko co się dało z góry i włożyłem ręke z telefonem, nagrałem sobie każdy element wydechu od kolektora do dolnej części katalizatora i nie ma śladu wydostających się spalin. Pomiędzy stroną ciepłą i zimną turbiny są niewielkie ślady ale to jest już od dawna i podobno jest to normalne. Plecionka z góry wygląda w porządku, oglądałem ją z doło jakieś dwa tygodnie temu przy wymianie oleju i nic nie zwróciło mojej uwagi. Spróbuje dziś zamontować telefon pod maską tak aby nagrywał górę silnika, zobaczymy co pokaże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 03:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
Film nic nie wyjaśnił bo nic nie widać. Rozmawiałem z Rogerem, niestety mogę się z nim spotkać dopiero po nowym roku.
Tak na zapas chciałem się zapytać czy znacie jakieś w miarę pewne źródło gdzie mogę dostać używane wtryskiwacze, najlepiej żeby to był gość który sprowadza auta z angli i żeby te auta przed demontażem były na chodzie tak abym mógł kompa podłączyć i sprawdzić chociaż korekcje. Wiem że mam wymagania ale chcę znowu wtopy zaliczyć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 08:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Znajomy, któremu mam wymieniać znalazł na facebooku, niby sprawne a jakie są to okaże jak przyjdą :niepewny:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 08:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
tooomala, a Roger nie ma na podmianę?

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 23:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 627
Moje BMW: E60 530XD
Kod silnika: M57/T2
eps200 nie nadaje kodow ima.... ta maszyna potrafi stwierdzic, ze ta ostatnia literka tego kodu jest zla (podaje poprawna - ale nie jest to pelny kod) i tyle. (sprawdza rezystancje wtryska i mierzy dawki dla kilku kombinacji czas wtrysku vs cisnienia paliwa) - z tego co wiem wtryski cewkowe sie naprawia i Davida compact mial "regenerowane" wtryski i po tej operacji auto przestalo dymic po zapaleniu (sam nie mam doswiadczenia z taka operacja)
Przemek

_________________
Pomiar przyspieszenia w oparciu o GPS 10hz+PC
viewtopic.php?f=2&t=162744


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d. Cuda i głośna praca wtryskiwaczy.
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 09:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
Witam po dłuższej przerwie.
Nie rozmawiałem z Rogerem o wtryskach na podmianę, a nawet jeśli to tak jak pisałem po każdym wyciągnięciu ich przez mechanika i ponownym włożeniu przez jeden dzień jest ok... tak jakby w aucie one się rozregulowywały.
W każdym razie mam się do niego odezwać zaraz po Nowym Roku.
Powiem szczerze że zrobiłem teraz trasę 600 km i z założonymi wszystkimi osłonami dźwięk nie jest tak dokuczający. Gdyby to nie miało negatywnego wpływu na silnik to bym to "olał".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL