BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 12 lipca 2018, 19:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E92
Kod silnika: M57TU2
Witam Was.
Mam problem z moja bunią, otóż pierwsza jazda z rana jest bez problemu i auto śmiga bez żadnych problem, ale jak juz zgasze silnik i odpale po raz kolejny itd w ciagu jednego dnia to auto dziwnie sie zachowuje. Na 3, 4 biegu majac obroty w granicach 1500-2000 auto zaczyna czasami lekko szarpac i zaczyna sie wydobywac biały dym z rury, pare sekund tak, lekko przegazuje, albo dam na luz i jest na chwile spokoj. Uprzedzam, ze nie mam dpfa (usuniety), wtryski sprawdzone, turbina tez daje dobre cisnienie, a np ruszajac badz dociskajac mu nie ma objawów szarpania i kopcenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 12 lipca 2018, 20:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Kupujesz kabel obd2 z inpą (plus minus 100 zł) albo jedziesz gdzieś na odczyt błędów, robisz foto i zrzucasz tutaj (najlepiej kody fabryczne, bo jakieś wewnętrzne kody urządzenia diagnostycznego mogą mieć na tyle mylące opisy, że kierujesz się totalnie w innym kierunku niż problem) - to na start. Jeżeli nic nie wyjdzie (brak błędów) to zrzuty live data. Takich aut się nie diagnozuje samym białym dymkiem. Może pompa paliwa się przycina, a może regulator ciśnienia paliwa do wymiany. W najgorszym wypadku trzeba będzie pojeździć z kimś z kompem na live data z parametrami pompy żeby sprawdził co się dzieje w momencie kiedy silnik głupieje podobnie z korektami wtrysków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 12 lipca 2018, 21:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E92
Kod silnika: M57TU2
Wszystko w inpie to ogarne ta ?
mała podpowiedź gdzie znajde te logi ? (live data)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 12 lipca 2018, 22:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Najpierw przeczytaj błędy ze sterownika, jeśli ich nie będzie (w co szczerze wątpię) to:

W INPIE wchodzisz w sterownik silnika, następnie wybierasz status, kolejnym krokiem jest wciśnięcie F6, będziesz miał pokazane 6 parametrów, po lewej wartości zadane przez ECU, po prawej rzeczywiste. Na samej górze masz ciśnienie doładowania w hPA, poniżej masz ciśnienie na listwie common rail w barach, na samym dole zapotrzebowanie na masę powietrza w mg. Sprawdź w pierwszej kolejności ciśnienie na listwie, czy nie ma momentu, ze spada , wartości powinny być tu raczej stałe.

Kolejnym krokiem jest naciśnięcie F4 i sprawdzenie korekt na wtryskach, zielone pole jest od -3 do 3. Im bliżej zera tym mniejsze korekty i lepszy stan wtrysków. Im wartości w stronę + znaczy, że wtrysk daje zbyt mało paliwa, im bliżej minusa znaczy, że podlewa. Pamiętaj, ze korekty na wtryskach sprawdza się tylko na postoju, pod obciążeniem dane nie będą miarodajne. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wtrysków menzurkami na przelewach.

Operacja do wykonania koniecznie w 2 osoby:
1.sprawdzenie na postoju na obrotach jałowych.
2.sprawdzenie pod obciążeniem.
3.sprawdzenie statusu podczas jazdy w trakcie trwania zakłóceń.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 13 lipca 2018, 06:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E92
Kod silnika: M57TU2
Ok, dzięki za podpowiedź.
Wtryski badalem w inpie jakiś czas temu, dam wam zdjęcie wykresów. Na dniach będę miał kabel od znajomego to wrzucę tu wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 13 lipca 2018, 07:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Ale na postoju może być względnie ok także nie kieruj się tym, że coś badałeś, bo j/w napisałem - w najgorszym przypadku dopiero w trakcie jazdy (dopiero kiedy pojawi się problem) na live data wyjdą cyrki. Widziałem kiedyś 335i, gdzie na postoju korekty były względnie ok, a dopiero w trakcie jazdy co jakiś czas na 2 wtryskach pojawiały się spore odchyły (nie mówię, że u Ciebie problemem są wtryski).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E92
Kod silnika: M57TU2
Panowie robiac live data wykresy nominal air mass i actual air mass przy obrotach 1500-2000, na poziomie 300-400 mg/Hub skacza.
W czym lezy problem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 21:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Skacze w górę ?

Jak skacze w górę to może być nieszczelność za turbiną.
Rozpędzona turbina jak poczuje nieszczelność to puści przez nią bąka jednocześnie ssąc więcej powietrza z przepławki.

Może to być także przycinająca się sztanga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 11 sierpnia 2018, 06:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
dziabi3 napisał(a):
Skacze w górę ?

Jak skacze w górę to może być nieszczelność za turbiną.
Rozpędzona turbina jak poczuje nieszczelność to puści przez nią bąka jednocześnie ssąc więcej powietrza z przepławki.

Może to być także przycinająca się sztanga.



Powiedz mi co to znaczy , że rozpędzona turbina "poczuje" nieszczelność jednocześnie ssąc więcej powietrza z przepływki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 12 sierpnia 2018, 20:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E92
Kod silnika: M57TU2
Czyli mówicie, że to typowo turbo robi taki efekt ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 13 sierpnia 2018, 17:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E92
Kod silnika: M57TU2
Panowie to nie może byc efekt turbo, bo cholera dzis przez caly dzien nie zdarzyło sie to wgl.
To musi być humorek elektroniki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 18 sierpnia 2018, 18:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Nikt nie powiedział, że to na pewno efekt turbo.

W zasadzie dałeś nam tylko szczątkową informację zwrotną o masie powietrza. Zero nagrania live data czy zrzutu chociażby błędów.

Jak już tak sobie gdybamy, to zastanów się także czy owa sytuacja nie ma związku z paliwem jakie zalewasz. Dobrze wiemy jak wrażliwe na jakość ON są pojazdy wyposażone w CR.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 19 sierpnia 2018, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E92
Kod silnika: M57TU2
od około 00:14 widac to najlepiej.
Ogolnie wszystko inne gra


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 19 sierpnia 2018, 22:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Ale oszczędnie nagrywałeś :zdziwko: pokaż korekcje, zimny i rozgrzany silnik. Przyjrzałbym się zaworowi cr.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92 330d] problem z silnikiem
PostNapisane: 19 sierpnia 2018, 22:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Niedojż, że pół ekranu to jeszcze pominąłeś korekty na wtryskach , ale pozwoliłem sobie spisać 5 wybranych punktów i w formie logów wrzucić to w excel:

https://zapodaj.net/0fdb66dac3c48.jpg.html

jest to wskazanie masy powietrza, sam wyciągnij wnioski.Nie zmienia to faktu, że nadal nie wiemy co się dzieje z paliwem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL