BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 10 sierpnia 2017, 20:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57/TU
Od jakiegoś czasu mam problem z aktywnym układem kierowniczym, na desce świeci się kontrolka wspomagania na żółto i na ekranie i-drivie activ steering fault, a także dosyć ciężko chodzi kiera niezależnie od prędkości.
Po podpięciu pod kompa pojawia się błąd 4447 oraz 612C, elektryk u którego byłem twierdzi że jest uszkodzony sterownik aktywnego układu kierowniczego. Nowy sterownik kosztuje z 3K, a używki ok 800-1600 pln, wiec zanim wydam taką kwotę chciałbym się upewnić czy rzeczywiście ten sterownik jest uszkodzony, jeżeli tak czy jest możliwość naprawy takiego sterownika? Macie może kogoś do polecenia w Warszawie lub okolicach kto ogarnia takie tematy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 12 sierpnia 2017, 18:02 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Podaj dokładne opisy błędów

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 13 sierpnia 2017, 08:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Moje BMW: 7er
Kod silnika: m60
masz zapewne uszkodzoną wiązkę, nie da się zepsuć czujnika, chyba że go młotkiem walniesz,
przerabiałem ten temat kilka razy rok temu aż w końcu całą wiązkę sprawdziłem i naprawiłem uszkodzone kable przy wtyczkach, sprawny układ można zakalibrować (żadnym komputerem) tylko odpowiednim działaniem w aucie tzn ( odpalasz auto oraz silnik, kręcisz kierownicą maks w lewo, potem na wprost i maks w prawo i na wprost) gasisz silnik, uruchamiasz auto i silnik ponownie, ta sama procedura, lewo, na wprost, prawo i na wprost, ruszasz i po chwili układ sam się kalibruje ważne aby ruszyć i jechać chwilę cały czas na wprost ponieważ komp potrzebuje chwili aby zainicjować AFS, jeżeli pod czas jazdy będziesz na łuku system uchwyci zły kąt i zainicjuje z krzywą kierą i znowu trzeba powtarzać.
(w żaden inny sposób tego nie zrobisz jak jak nie zrobisz tego tak jak opisałem to nie uaktywni Ci się.

Ważne, układ aktywuje się pod warunkiem, że jest sprawny

Najśmieszniejsze jest to, że kiedyś miałem przez bląd kierownicą wykręconą do góry nogami i po czas jazdy przy inicjalizacji kiera samoczynnie bez mojej pomocy się wyprostowała i układ się zainicjował

PS za około 570 zł masz całą nową wiązke AFS w ASO (więc zobacz okablowanie, jeżeli będzie zgnite, kup całą wiązke, przełóż i spokój na drugie tyle lat
Kiedyś jak się na tym nie zmiałem oddałem swoje auto do warsztatu i za 700 zł niby naprawili mi to ale co chwile coś się jebało jak było mokro, te wieśniaki chciały ode mnie albo kase na nowy magiel albo na jakieś czujniki i chcieli albo 11 tys albo kilka tys na czujniki, wiec pokazalem im srodkowy palec i sam zacząłem szukać przyczyny i znalazłem... zrobiłem i do dziś jak ręką odjął


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 13 sierpnia 2017, 10:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57/TU
Niby wiązka była sprawdzana i podobno jest ok, ale właśnie potrzebowałbym kogoś ogarniętego kto się specjalizuje w elektryce beemek żeby mi to potwierdził. Poza tym zastanawiam się czy jakby wiązka była uszkodzona to na kompie nie wywalałoby jakiegoś innego błędu typu "brak komunikacji" a tam jest błąd 612C - sterownik, błąd oprogramowania, uszkodzony hadrware.
Wrzucam jeszcze wydruk z kompa: https://goo.gl/photos/ALJGKZiQzjMFkvBC9


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 16 sierpnia 2017, 21:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 114
Lokalizacja: łódzkie
Moje BMW: E60 535d
Kod silnika: M57 D30
Również od niedawna borykam nie z tym problemem. Wcześniej kilkakrotnie na niedługo wyskakiwał mi błąd Activ Steering i zawsze było to skorelowane z wilgocią, albo przejazd przez dużą kałużę, deszcze, mocne mycie itp. Kalibracja jak opisał kolega jwayler1911 sprawdzała się, od niedawna jednak układ nie daje się skalibrować, i kierownica została w pozycji obróconej o kilka stopni co jest jednak irytujące. Po niedzieli samochód jest umówiony w warsztacie. Uczulę mechaników na wiązkę i zobaczymy co wyjdzie. Podzielę się spostrzeżeniami.
Przy okazji pytanie, czy to ma jakieś kiepsko izolowane zewnętrzne czujniki szczególnie narażone na wilgoć? może warto je dodatkowo zabezpieczyć?

_________________
Klik: Obrazek


Ostatnio edytowano 16 sierpnia 2017, 22:57 przez takijeden, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 10:59 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
jwayler1911 napisał(a):
nie da się zepsuć czujnika, chyba że go młotkiem walniesz,

Czujnik może sam się zepsuć.
Przerabiałem to już z obydwoma czujnikami kąta skrętu(jeden jest pod taśmą kierownicy, drugi na końcu wałka atakującego na samym maglu) oraz czujnikiem położenia silniczka AFS

Najczęstsze usterki to właśnie sama instalacja, która przeciera się. Warto od tego zacząć, a później ewentualnie wymieniać czujniki. Zwłaszcza, że dolny czujnik kąta skrętu wg katalogu występuje tylko z przekładnią

Ryba123 napisał(a):
a tam jest błąd 612C - sterownik, błąd oprogramowania, uszkodzony hadrware.

Z tym błędem kilka razu udało mi się poradzić za pomocą Inpa

Ryba123 napisał(a):
Poza tym zastanawiam się czy jakby wiązka była uszkodzona to na kompie nie wywalałoby jakiegoś innego błędu typu "brak komunikacji"

To zależy, która wiązka jest uszkodzona, ale najczęściej uszkadza się instalacja, która jest na przekładni/wózku przednim, a wtedy komunikacja ze sterownikiem będzie, tylko będą błędy elementów na przekładni

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 29 sierpnia 2017, 11:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57/TU
A ma ktoś do polecenia jakiegoś magia od elektroniki w Warszawie lub okolicach, który mógłby mi to ogarnąć?4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 28 września 2017, 21:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 114
Lokalizacja: łódzkie
Moje BMW: E60 535d
Kod silnika: M57 D30
No i już mogę coś w temacie napisać, w moim przypadku okazało się, że przekładnia nie nadaje się do regeneracji, konieczny był zakup drugiej regenerowanej (koszt około 3 tys z uwagi na rozbudowaną wersję przekładni) do tego nowy sterownik active steering, (rzekomo stary był uszkodzony i nie można było zakodować przekładni) ponowne zaizolowanie i oczyszczenie wiązki elektrycznej. Na koniec geometria i działa. Cała operacja trwała miesiąc (!) kosztowało nie mało i na koniec spotkałem się z pokrętnym i niejasnym stanowiskiem mechaników z łódzkiego warsztatu auto manufaktura (całą chorą sytuację chciałem opisać sytuacje w dziale warsztatów polecanych i nie ale nie mogę tam dodać postu)

_________________
Klik: Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 29 września 2017, 07:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
3 tys. w Łodzi? A najlepsze, że pewnie dostałeś przekładnię z OEM'ową listwą (raz lub więcej obrabianą), która padnie za 2-3 lata ;) Wystarczyło poprosić o nową listwę, uszczelki i sterownik z jakiegoś body bez listwy. Sam miałem podobną sytuację i właśnie tak to załatwiłem, ale mnie to wyszło chyba 1600 czy 1800 zł - w Warszawie, gdzie powinno być najdrożej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 29 września 2017, 19:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 114
Lokalizacja: łódzkie
Moje BMW: E60 535d
Kod silnika: M57 D30
senbon napisał(a):
3 tys. w Łodzi? A najlepsze, że pewnie dostałeś przekładnię z OEM'ową listwą (raz lub więcej obrabianą), która padnie za 2-3 lata ;) Wystarczyło poprosić o nową listwę, uszczelki i sterownik z jakiegoś body bez listwy. Sam miałem podobną sytuację i właśnie tak to załatwiłem, ale mnie to wyszło chyba 1600 czy 1800 zł - w Warszawie, gdzie powinno być najdrożej.

Tak 3 tys w Łodzi. Plan był na nowy podzespół który posłuży na dłużej oraz p&p i samochód wraca do mnie. Operacja na góra tydzień- rozbabrali mi samochód na ponad miesiąc. Mam nadzieję, że otrzymałem dobrze zregenerowaną przekładnie i uszczelki które powinny być nowe to są. Kierownica chodzi odczuwalnie ciężej ale pewnie. Błędów brak. Zadaje sobie sprawę, że warsztat coś ukroi dla siebie za to że ja nie muszę niczego szukać, zgłębiać, zamawiać itp. ale to z czym się spotkałem to kuriozum i żenada. Najpierw usłyszałem, że moja przekładnia zaginała (!) na warsztacie a później, że poszła w zamian za tą regenerowaną.

_________________
Klik: Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 28 kwietnia 2018, 13:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E60 530d
Witam. Mógłby ktoś podać dokładną lokalizację sterownika wspomagania w aucie gdzie jest. Dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 13 stycznia 2019, 22:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Witam

Moj afs dziala, nie wali bledami. Tylko sama przekladnia ma luz w pozycji zero. Czytalem o przypadlosci krzyzaka i jego stukaniu. Moj stuka a do tego poczas jazdy na wprost myszkuje auto i ma sie czasami wrazenie, ze kierownica przez ulamek sekundy jest oderwana od kol. Wystarczy jednak skecenie kol w dluzszym zakrecie o jakies kilka stopni i juz auto prowadzi sie super. Jest to ew uszkodzenie mechaniczne a nie elektroniczne. Pytanie czy przy AFS mozna wymienic sam krzyzak pod deska. Nie chcialbym go chalupniczo tuszowac czy regenerowac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 14 stycznia 2019, 07:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Oczywiście, że można, jest to osobna część (32306780892, numer trzeba potwierdzić po vin), objawy pasują do przegubu.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 14 stycznia 2019, 12:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
maniek21112, bardzo dziękuję. Już pierwszy warsztat próbował mi wcisnąć cały komplet za jedyne 8900 brutto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 14 stycznia 2019, 17:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Schemat trochę mnie zmylił, nie jest to sam przegub tylko cały wałek, numer który podałem jest prawidłowy do Twojego auta ale to jest cały wałek i kosztuje około 1700,-

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 16 stycznia 2019, 23:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Czy to jest ten moj swiety gral?

https://www.ebay.de/itm/BMW-E60-E61-530 ... Sw3z5ZxUPv

https://www.ebay.de/itm/BMW-E60-04-10-5 ... Sw301aT-qu

https://www.ebay.de/itm/BMW-E60-LCI-E61 ... SwakJcPjO-


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 12:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Tu masz całość:
https://www.ebay.de/itm/BMW-E60-LCI-E61 ... SwakJcPjO-
Pierwsze dwa linki to tylko połowa.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 12:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
W opisie aukcji jest 2004 rok czyli przedlift. Będzie ok skoro numer się zgadza? Pytam bo w Mercedesach zdarzały się te same numery części i było rozróżnienie na przed i po lifty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 22:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
W bmw tak nie ma, ta sama część występowała w przedliftach.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 M57TU] Uszkodzony sterownik activ steering
PostNapisane: 24 października 2021, 13:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 530de61
Kod silnika: M57n2
Witam,Panowie i jak z tą przekladnią z active stering da się ją regenerować,ktoś kogoś poleci, bo umnie też myszkują i lekko puka.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL