BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 22:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 01:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E91 LCI - 184KM
Kod silnika: N47
pryjom,
nurtuje mnie pytanie dlaczego przez pierwsze 2 tyg było ok (fakt temp ok +5) teraz ok -5. Z tego co wyczytałem chłopaki piszą ze nawet jak jest ujemna temp to im sie nagrzewa i nie maja problemu ze temp spada. Nie ma opcji aby ogrzewanie chodziło na 4 kreski a silnik osiągnął na biegu jałowym wiecej niz 75-78 stopni. A zaraz po wymianie termostatu jak przyjechałem pod dom, temp 89stopni, zwiekszyłem ogrzewanie z 4 kresek na płowe skali i zwiększyłem o (chyba 3 stopnie ) to temp cieczy chłodzącej z 89 nie zeszła niżej niż 87. Pracował tak 5 min na biegu jałowym w na zew było ok 4-8 stopni ( dokładnie nie pamiętam). A teraz nie ma takiej opacji zeby utrzymał, spadnie nawet o 10 stopni. Na moj gust to ma problem albo z odpowietrzeniem ukladu albo moja beemka ma kaprys


mariuszlysy121,
A termostaty oryginały z aso? cena jest bardzo przyzwoita a zamienniki czytałem ze maja problemy i sie szybko psują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 02:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Lokalizacja: Radom/Belfast
mariuszlysy121 napisał(a):
mariuszlysy121,
A termostaty oryginały z aso? cena jest bardzo przyzwoita a zamienniki czytałem ze maja problemy i sie szybko psują.


Zamiennik a dokladnie ten http://www.eurocarparts.com/ecp/c/BMW_5 ... a48&000325

mozliwe ze po dwoch dniach sie popsul??
jutro jade kupie w serwisie bmw ori a stary sprawdze w goracej wodzie i zobaczymy co bedzie .

_________________
http://img834.imageshack.us/img834/2637/avatorn.jpg
Moje Dwie Kobiety:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 16:08 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Grzybu napisał(a):
pryjom,
nurtuje mnie pytanie dlaczego przez pierwsze 2 tyg było ok (fakt temp ok +5) teraz ok -5. Z tego co wyczytałem chłopaki piszą ze nawet jak jest ujemna temp to im sie nagrzewa i nie maja problemu ze temp spada. Nie ma opcji aby ogrzewanie chodziło na 4 kreski a silnik osiągnął na biegu jałowym wiecej niz 75-78 stopni. A zaraz po wymianie termostatu jak przyjechałem pod dom, temp 89stopni, zwiekszyłem ogrzewanie z 4 kresek na płowe skali i zwiększyłem o (chyba 3 stopnie ) to temp cieczy chłodzącej z 89 nie zeszła niżej niż 87. Pracował tak 5 min na biegu jałowym w na zew było ok 4-8 stopni ( dokładnie nie pamiętam). A teraz nie ma takiej opacji zeby utrzymał, spadnie nawet o 10 stopni. Na moj gust to ma problem albo z odpowietrzeniem ukladu albo moja beemka ma kaprys


mariuszlysy121,
A termostaty oryginały z aso? cena jest bardzo przyzwoita a zamienniki czytałem ze maja problemy i sie szybko psują.


Trudno mi mówić o 2.0 d, nie mam styczności z tym silnikiem więc nie wiem jak może dokładnie reagować na ujemne temperatury, ale masz różnicę 10 stopni i na nagrzewnicy te 10 stopni będzie bardziej odbierało ciepło, więc moim zdaniem jak silnik nie jest obciążony to może wytracać temperaturę. Benzyna inaczej na to reaguje bo ma mniejszą sprawność, diesla ogólnie jest ciężko nagrzać dlatego są stosowane podgrzewacze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 20:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E91 LCI - 184KM
Kod silnika: N47
mariuszlysy121,
jak nie jestes pewny np termostatu głównego to zaciśnij rurę od wody za termostatem i będziesz wiedział czy osiągnie szybciej temp. Metoda o wiele szybsza niż wykręcanie go i sprawdzanie w gotujacej wodzie.


Wczoraj jeszcze odwietrzałem chyba z 15 min i może jest ciut lepiej no ale dziś temp była ok 0 wiec to tez może miec znaczenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 00:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Lokalizacja: Radom/Belfast
Problem rozwiazany.W zamienniku poszla gumowa uszczelka po jednym dniu uzytkowania :kwasny: :mur:


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

wymieniony na ori w ktorym nie ma tej uszczelki i gitara gra :-D :-D



Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



szybko sie nagrzewa i ladnie trzyma temperature i jakosc ogrzewania jak w saunie :santa

_________________
http://img834.imageshack.us/img834/2637/avatorn.jpg
Moje Dwie Kobiety:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 00:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Zamienniki są do doopy, oryginał powinien wytrzymać 3-4 lata bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 11:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: południe
Moje BMW: X3 E83 3.0 d
Kod silnika: M57N
U mnie zamiennik głównego (gates) zrobił już 3000 km i trzyma 90C ładnie przy normalnej eksploatacji - trasa podmiejska, miasto, dojazd do pracy itp. Ale ostatnio kilka razy korzystałem z nowo otwartej A4 i tam cały układ zachowuje się dziwnie...
-4 ; -6C wjazd na autostradę przy normalnej temp 90C i dalej ogień na tłoki - po kilku km jazdy 170-180 km/h temperatura spada poniżej 60C i "faluje" do 90C w długich 10-15 min odstępach czasu tak jakby coś destabilizowało pracę układu. Po zwolnieniu do 110km/h szybko wraca na 90C i trzyma 88C +/- 2C.
Dziwi mnie to zachowanie. Dla przypomnienia silnik 3,0D 204KM wymienione obydwa temostaty EGR behr, główny gates.
Ma tak ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 12:15 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
główny termostat może być lekko uchylony i podczas gdy silnik utrzymuje wyższe obroty może to powodować szybszy przepływ płynu przez co ci się wychładza, jak spada prędkość spadają obroty na silniku i mniej wytraca się temperatura. Sprawdź podczas gdy silnik nie uzyska jeszcze 90 stopni czy dolny wąż idący do chłodnicy jest ciepły czy zimny.. Najlepiej w momencie kiedy silnik nie ma nawet 80 stopni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: południe
Moje BMW: X3 E83 3.0 d
Kod silnika: M57N
Tak właśnie podejrzewam, że przy wyższych prędkościach obrotowych pompa ma wyższy wydatek i tłoczy wyższe ciśnienie - to właśnie "wypycha" większą ilość płynu w stronę chłodnicy doprowadzając do wychłodzenia silnika.

W związku z faktem, że autostrad w kraju mamy tyle co kot napłakał pewnie odpuszczę a w przyszłym roku wymienię główny na oryginał to się przekonam czy mieliśmy rację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 stycznia 2013, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 46
Posty: 66
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: M47D20
dziś wymieniłem termostat AGR (czas wymiany ok 45 min.) Teraz temperaturę 90 st. silnik osiąga już po ok 4 km :super: Temp. na zewnątrz -1 stopniC wcześniej mogłem zapomnieć o tym aby wskazówka była w pionie - silnik 318d 115KM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 stycznia 2013, 22:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 433
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e39 530dA
Kod silnika: M57
Garaż: Jest:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151632

byłe e46 Touring:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118988

byłe e91:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135344
mi nie trzyma pionu wskazówka ale jak juz sie dowiedzialem prawdopodobnie jest krzywo zalożona bo mogla byc zdejmowana.. wg testu 7.1 trzyma idealnie 90*C a termostat głowny wymienilem po zakupie bo gubił temperature na autobanie...

termostat egr jest wszedzie czy zalezy od normy EURO ? bo nie wiem czy mam takie cos czy nie..

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 3 stycznia 2013, 07:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Seba320 napisał(a):
termostat egr jest wszedzie czy zalezy od normy EURO ? bo nie wiem czy mam takie cos czy nie..


zależy od wersji, ale sprawdzić to tylko otworzyć maskę i rzucić okiem :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57N
Garaż: e46 330d sedan
Witam mam pytania. Jakiej firmy polecacie termostat do e46 320d m47n. 2004rok ? I podłączam się do pytania czy posiadam termostat EGR? norma EURO 4.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 23:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
Krzysztof676 napisał(a):
Witam mam pytania. Jakiej firmy polecacie termostat do e46 320d m47n. 2004rok ? I podłączam się do pytania czy posiadam termostat EGR? norma EURO 4.


termostat BEHR - czy go masz to sobie sprawdź sam , jest na widoku

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 20:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57N
Garaż: e46 330d sedan
http://allegro.pl/show_item.php?item=2939005286
dzieki zamowilem tak, co o nim sądzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Lokalizacja: Radom/Belfast
Dobry oryginalny wyprodukowany w austri. Kupiłem identyczny w serwisie BMW . Możesz kupować .

_________________
http://img834.imageshack.us/img834/2637/avatorn.jpg
Moje Dwie Kobiety:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 lutego 2013, 10:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Witam.
Nie doczytałem by Ktoś zwracał uwagę na dodatkową pompkę wody w obiegu chłodzenia/dogrzewania silnika.
Jakiś czas temu padła mi dodatkowa pompka wody ( z zaworem) w układzie dogrzewania/chłodzenia silnika. Objawami było długie nagrzewanie silnika i brak wyraźnego strumienia w wężu przy tej pompce.
Wymieniłem ją na używaną. Jakiś czas latała ( ze 3 m-ce).

Teraz objawy takie same - pewnie znowu padła pompka. Czy wie ktoś czy da się to rozebrać, naprawić ten silniczek, może wymienić szczotki?
Może ktoś natknął się w necie na taką instrukcję naprawy?
Nie chciałbym w ciemno wymieniać na kolejną używaną pompkę a nowa to kosztuje coś chyba ponad 800 PLN.
Podaję nr części: 8369807

_________________
Rzadki3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 lutego 2013, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 31
Lokalizacja: Rybnik
Moje BMW: E46 320d '00
Kod silnika: M47
A ja mam pytanie następujące: otóż czy to lato, czy zima, temperatura cały czas trzyma się na pierwszej kresce (czyli prawie pion, ale jednak nie). Stanie w korkach, +30 na zewnątrz bądź -15 - cały czas tak samo (jedynie czas nagrzania się troszkę różni). Jedyny sposób na postawienie wskazówki do pionu to gaz do dechy i obroty > 3000 (np 170 na autostradzie). Silnik M47.

Który termostat może być temu winny?

Edit:

Jeżeli to coś pomoże, to przy termostacie egr padł mi oring i musiałem podmienić (spierdzielał płyn, zakładałem temat nawet o tym).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 lutego 2013, 22:21 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Główny do wymiany, ale że przy +30 tak się dzieje to trochę dziwne. Sprawdzałeś temperaturę w teście nr 7?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 1 marca 2013, 11:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 31
Lokalizacja: Rybnik
Moje BMW: E46 320d '00
Kod silnika: M47
Test 7.0, Obroty cały czas poniżej 2000 (eko driving, jak to znajomi mówią):
1) Po ok 3km temperatura wskoczyła na 55st.
2) Przy jeździe w centrum miasta temperatura wahała się 55-60 (śr. pręd. 40km/h)
3) Po wyjeździe z centrum temperatura wahała się przy 59-61 (śr. pręd. 60-70km/h)
4) Po przejechaniu ok 20km, po 3 min postoju temp utrzymywała się na poziomie 58st.

Dodam, że od niedawna mam trochę zwiększoną cyrkulację powietrza w komorze silnika (ktoś mi zajumał nerki...) ;p

Może uda mi się dziś wskoczyć na autostradę by przycisnąć go w obroty (ale przy np wyprzedzaniu, wzniesieniach, temperatura chciała wzrastać)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL