BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 5 czerwca 2024, 16:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 22:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
hajer94 napisał(a):
Bezpieczne jest płukanie aż 60 min?


Ja tam zawsze płucze po kilka godzin. Ostatnio z tym bg106 to zostawiłem auto na 3h z czego pierwsza z kamieniem na gazie co by było 1200obr.

Wcześniej płukalem millersem po ok 4-5h z przygazowkami co pewien czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 1 kwietnia 2016, 00:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
Ja też płukałem ostatnio płukanką LM Pro Line 1,1h i troszkę spadło zużycie oleju ale to jeszcze nie to ;-)
Silnik chodzi jak chodził i nic się nie dzieje.

Teraz spróbuje tego BG 109 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 1 kwietnia 2016, 00:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jaki olej przed i po ?
napisz czy ten sam czy cos odczuwasz...

w niektorych silnikach czuc jakby auto mialo lekko mniejszy opór (wrazenie jakby jechalo sie wolniej niz jedzie a mimo to predkosc jest wyzsza) i duzo ciszej pracuja silniki nie tylko stojac przy silniku ale w srodku w czasie jazdy slychac ;) silniki cisnie sie mniej wrazenie jakby lzej trzeba bylo cisnac na gaz

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 1 kwietnia 2016, 07:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Odnośnie płukanek, to ja kiedyś próbowałem kilka popularnych typu stp itp.. Raz się wpieniłem i nalałem 0,5l nafty świetlnej :hyhy: :rotfl: do silnika po wcześniejszym wyssaniu 0,5l oleju. Silnik popracował z 15 minut na podwórzu, później zrobiłem delikatnie jeżdżąc ze 3-4 km po miasteczku i nic się silnikowi nie stało!!!. Tylko nie polecam takich prób. Ja to zrobiłem, bo byłem już na krańcach wytrzymałości z klekotem w moim silniku. Taka mikstura w moim przypadku ani nie pomogła, ani nie zaszkodziła.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 1 kwietnia 2016, 08:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
:ok: ale to naprawde nie ma co sie bac Panowie poniewaz plukanka ma lepkosc 6cst i dodatki poprawiajace smarnosc :) olej ma cst czesto i 9 po paru tys km jak jest 5w30 i jak mu spadkie lepkosc z 11-12. takiej plukanki wlewamy do 5-7 litrow oleju 250 czy 500ml, do oleju ktory ma przynajmniej 11-13cst lepkosc, takze naprawde bez paniki :cwaniak:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 1 kwietnia 2016, 16:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
pawelos666 napisał(a):
jaki olej przed i po ?
napisz czy ten sam czy cos odczuwasz...


Jeździłem na Castrol Edge OW-40,
a po płukance zalałem na sztukę Specol Gold 5W40.
Zostało mi 0,5l na dolewki, więc jak się skończy to go zleję i już zaleję ten docelowy olej,
ale przedtem chce jeszcze spróbować tego BG 109.

W każdym razie nie odczułem żadnej różnicy w pracy. Mniej wziął mi oleju bo tylko 0,5l oleju na 2 tys km,
a było dużo gorzej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 00:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
rorafalki napisał(a):
dziabi3 napisał(a):
Nagar w silniku jest czymś złym i nic nie uszczelnia.

tak, nagar jest zły, ale są przypadki, że odłożył się na "pocącej się" uszczelce i ją "uszczelnił". W niektórych przypadkach może dojść do sytuacji zapocenia się silnika, nie całego tylko w newralgicznym miejscu, ale na pewno nie jest to wina płukanki, tylko rozszczelnionego silnika


Nagar nic nie uszczelnia, no chyba że masz tak silnik zawalony ze łyżkami trzeba wyjmować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 06:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
dziabi3 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
dziabi3 napisał(a):
Nagar w silniku jest czymś złym i nic nie uszczelnia.

tak, nagar jest zły, ale są przypadki, że odłożył się na "pocącej się" uszczelce i ją "uszczelnił". W niektórych przypadkach może dojść do sytuacji zapocenia się silnika, nie całego tylko w newralgicznym miejscu, ale na pewno nie jest to wina płukanki, tylko rozszczelnionego silnika


Nagar nic nie uszczelnia, no chyba że masz tak silnik zawalony ze łyżkami trzeba wyjmować.

zgadza się, nagar jest zły, ale uwierz, że jest mnóstwo silników zawalonych nagarem do granic nieprzyzwoitości.

sumując: płukać i niczego się nie obawiać. Drożność kanałów olejowych, "pracujące" pierścienie to podstawa by olej mógł należycie smarować, chłodzić i chronić silnik :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 07:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Ja zmieniłem nie dawno olej w M54B25 z Castrola 5W40 na Fuchs Titan Supersyn 0W40 chwalony tu przez Pawelosa. Do tego płukanka LiquMoly ProLine zalana zgodnie z instrukcja na opakowaniu.

Wrażenia mam takie że silnik może chodzi ciutkę ciszej ALE zdecydowanie spadło spalanie benzyny. Dokładnie o około 1L ale może to kwestia tego że wlałem do baku też LiquiMoly do czyszczenia wtryskiwaczy i zaworów ?

Pobór oleju ? Nie wiem bo na Catrolu po 6 tyś nie wziął NIC, tyle że przebieg jest "symoboliczny" - 112tyś km.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 10:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Nagar sie bierze stad że ludzie latami nie zmieniaja oleju...wiekszosc Polaków co jezdzi tanimi autami zmienia olej co 2lata czasem 2,5 roku jak sobie przypomną...niektorzy i 3... (bo niedlugo sprzeda sie auto itd)

Starsi kierowcy potrafią tylko dolewać np 5 lat...dlatego że korba jeszcze nie wychodzi bokiem - "niepotrzeba jeszcze...to juz stare auto..."

do m52 zalewa sie 0w40 ll-01 spalanie ludzie maja do okolo max 0,5L na 10 tys km. nikt nic nie dolewa... przy normalnej jezdzie...

po plukance jest wrazenie jakby silnik pracowal z mniejszym oporem to mogles poczuc... ja jak plucze godzine i zalewam np do diesli z euro 4 olej z ta technologią 5w30 xtl fuchsa (plynie szybciej o 33% niz inne 5w30-tki) jak zalewam to po jakichs innych olejach czy to 5w40 czy 0w40 czy 10w40, to jest wrazenie ze auto jedzie samo czujesz to po pedale gazu, wrazenie jakbys jechal na jakimś oleju FE i mial opony z malym oporem toczenia, przy przyspieszaniu silnik nie burczy, turbine slyszysz jakby wczesniej po nacisnieciu gazu

Castrol na ten moment z dobrych olejow FST Edge nie robi olejów z normami LL-01, robi dobry FST Titanium 0w40 ale to LL-04, nie do takiego silnika...spadnie mu szybko TBN

spalanie to Ci moglo troche od plukanki ale glownie mysle ze spadlo tez od temperatury, bo jest cieplej i silnik krocej sie dogrzewa, na zimnym co prawda jest roznica miedzy 0w40 w lepkosci oleju z olejami 5w40 ale niewielka.. no chyba ze ten Twoj castrol mial spore lepkosci na zimno

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 10:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
pawelos666 napisał(a):
spalanie to Ci moglo troche od plukanki ale glownie mysle ze spadlo tez od temperatury, bo jest cieplej i silnik krocej sie dogrzewa, na zimnym co prawda jest roznica miedzy 0w40 w lepkosci oleju z olejami 5w40 ale niewielka.. no chyba ze ten Twoj castrol mial spore lepkosci na zimno


Też o tym myślałem że to może wpływ temperatury. Jak przejadę z 5 tyś km to zobaczymy czy go bieri.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 19:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Co jeśli silnik zalany jest już np. Mobil'em 10W40 ?
Zmiana na Fuchs Titan Supersyn 0W40 może mu zaszkodzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 20:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Nie

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 00:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
MAJSU napisał(a):
Ja zmieniłem nie dawno olej w M54B25 z Castrola 5W40 na Fuchs Titan Supersyn 0W40 chwalony tu przez Pawelosa. Do tego płukanka LiquMoly ProLine zalana zgodnie z instrukcja na opakowaniu.

Wrażenia mam takie że silnik może chodzi ciutkę ciszej ALE zdecydowanie spadło spalanie benzyny. Dokładnie o około 1L ale może to kwestia tego że wlałem do baku też LiquiMoly do czyszczenia wtryskiwaczy i zaworów ?

Pobór oleju ? Nie wiem bo na Catrolu po 6 tyś nie wziął NIC, tyle że przebieg jest "symoboliczny" - 112tyś km.


Kolego zrobiłem dokładnie to co ty ( LM pro line + Fuchs Titan Supersyn 0W40) i zauważyłem to samo.
Spalanie spadło około litr, zużycie oleju także spadło mocno widocznie i silnik pracuje chyba ciszej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 07:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zeby znacznie uciszyc silnik trzeba by zalac taki m52b28 olejem 0w30 ll-01 supersyn lub 5w30 xtl z tej firmy..., m52 silniki na 0w30 ll-01 chodzą super, natomiast do m54 sugerowałbym wyższą lepkosc tzn 0w40 supersyn lub dowolny inny nie podrabiany olej ll-01. na supersyn 0w40 jeszcze aż tak bardzo mega cicho nie jest :) można jeszcze poprawić...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 09:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Witam, nie chcę zakładac nowego tematu wiec napisze tutaj. Problem polega na tym, ze bierze mi 1l/800-1000km..Odma zrobiona. Był olej Motul 5w40 X-Clean, po 5 tys zrobiłem płukanke 30 min millersa i zalałem Valvorine 5w40 Max Life. Silnik został parę dni temu uszczelniony, obie uszczelki łamały się w rękach a dokładnie uszczelka zaworów i podstawy filtra. Dam zdjecia po wyjeciu pokrywy. Nie kopci na niebiesko, jedynie na biało delikatnie ale dlatego, ze jest LPG
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hmm dużo nagaru na Vanosach. Olej po 5 tyś czarny jak smoła. Pojeżdzic jeszcze na tym Valvo pare tyś i znów płukanie? A silnik równo pracuje, nie zamula jedynie ten apetyt na olej ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 10:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
myślę, że "na dole" ilość nagaru jest podobna
warto zrobić płukankę po raz kolejny, albo zalać olej płuczący, spodziewam się, że pierścienie nie pracują za dobrze

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 11:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Olej zmieniłem pare dni temu.. Może przy następnej wymianie płukać dłużej? Inny lepszy olej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 11:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
nie płucz dłużej jak 25-30min
olej to sprawa drugorzędna, wg mnie powinieneś zająć się pozbyciem nagaru, którego masz naprawdę sporo i to on jest główną przyczyną pobierania tak dużych ilości oleju

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 11:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
To po jakim czasie zmienić ten Vallvorine?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL