BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 14:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 marca 2012, 21:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
StreetFire7 napisał(a):
Natomiast polecam Nexen N300 jak już wcześniej wspominałem i Pirelli P7 - kolega ma je na seacie i bardzo sobie chwali.


A ten Nexen dobrze trzyma w zakrętach, nie strach trochę szybciej na nich polecieć ?


Ostatnio edytowano 14 marca 2012, 22:16 przez Wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 marca 2012, 21:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Popraw cytat, to nie ja napisalem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 marca 2012, 22:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Wojtek napisał(a):
A ten Nexen dobrze trzyma w zakrętach, nie strach trochę szybciej na nich polecieć ?


Trzyma się bardzo ładnie. Powiem Ci, że też nie byłem przekonany, ale polecił mi to mój kolega handlujący oponami i nie zawiódł mnie bo jeździ się świetnie.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 marca 2012, 07:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
nankang nsII też się dobrze trzyma
miałem w e46 na tyle i nie mogę powiedzieć złego słowa - świadomie kupiłem nowe, a jak jedna się uszkodziła od gwoździa, tzn jechałem z gwoździem nieświadomie i potem nie dało się oponki naprawić to kupiłem ponownie taki sam komplet :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 marca 2012, 09:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 510
Moje BMW: e46Ci SOLD!
Kod silnika: M43TU B19
ppatryk, Zgadzam sie z Toba rok temu jeździłem na NSII 225/40 r18 i są cichutnie b. dobrze trzymają na suchym ale na mokrym już wyraźnie słabiej. Cena do co jakości na ogromny plus. :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 marca 2012, 11:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1706
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=59159
Ja tam nie wiem co tam Majsu narzeka na T-1R. Dla mnie to dobra, uniwersalna guma. Jak ktoś chce więcej to niech pakuje R1R :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 marca 2012, 12:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 250
Lokalizacja: WND
Moje BMW: e46 MPakiet
Kod silnika: m47DO1 ++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=108114
Witam
Miał ktoś może styczność z oponami Sportiva Super Z ( wiem jedynie o nich, że należą do Continentala)
Pozdrawiam

_________________
Obrazek

Diesel power 217km/422nm



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 marca 2012, 13:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Chłopaki, nie wmawiajcie innym głupot że chińskie opony są takie dobre, bo to po prostu bzdura. Sam testowałem takie rozwiązanie na tor. Jeździłem na nakangach i acelerach. Nie było źle ale dobrymi bym ich nie nazwał. W moim rozmiarze można było przyjąć iż to fajny stosunek jakości do ceny, ale między nimi a dobrymi michelinami jest po prostu przepaść. Jak sobie na koniec założyłem na 3 kółka moje drogowe Micheliny Pilot Sport 2 to jakbym wsiadł do innego samochodu. Po prostu inny poziom.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 12:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
A że tak spytam co sądzicie o oponach Nexen CP661 195/65r15 H91 ? Miał ktoś je ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 13:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Nexen nie jest chiński, tylko koreański, a to już spora różnica. U mnie w klubie parę aut śmiga na Nexenach i raczej złego słowa nie słyszałem na ich temat.
Może wyjaśnię inaczej, żeby nie było, że propaguje shit. Wiadomo, że taki Nexen w porównaniu np z Continentalem (który de facto wygrał prawie każdy test opon letnich na ten sezon) nie wypada dobrze bo jednak co firma, to firma. Jednak nie każdego stać na takie opony. W samochodzie takim jak mój (320d), który nie osiąga zawrotnych prędkości, nie zrywa trakcji itp Nexeny spełniają swoje zadanie, a przy okazji są bezpieczne w przeciwiestwie np do opon marki Sava, które auto świat w swoich testach określił jako wadliwe :) Podsumowując: jak kogoś nie stać Dunlopy, Vredestiny czy Continentale, to Nexen będzie dobrą alternatywą podobną np do Hankooka.

mario0071 napisał(a):
A że tak spytam co sądzicie o oponach Nexen CP661 195/65r15 H91 ? Miał ktoś je ?


Akurat nie miałem z nimi styczności. Poczytaj wynikitestów, opinie użytkowników na oponeo np, chociaż opinie użytkowników są często subiektywne bo wiadomo, każdy użytkuje po swojemu.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 16:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
Ja podzielam zdanie kostka te wszystkie nexen linlong hankoki nie ważne czy to chińskie koreańskie czy jakiś inne zółte gówna wg. mnie są beznadziejne. Kiedyś moje auto stało w serwisie, w międzyczasie koła pojechały do wulkanizacji, chłopaki zrobili co trzeba i żeby odbyć jazdę testową założyli mi jakieś tam czyjeś felgi z tymi oponami. Przyczepność słaba, w szybszych zakrętach to można przez nie dachować, na mokrym to już w ogóle lepiej nie wyjeżdżać, hamują słabo - dlatego moim zdaniem lepiej kupić jakąś dobrą używana markową oponę niż nowego chińczyka czy innego żółtka, w szczególności dla kogoś kto od auta oczekuje czegoś więcej niż zwykłego przemieszczania się po drodze...

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 17:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Jak tak radzicie to chyba odpuszczę te Nexeny, a ma ktoś doświadczenie z Falken Ziex ZE912 - znajomy wulkanizator mi je polecał jako najlepszy stosunek jakości do ceny.
Muszę kupić 4 opony więc nie będę szalał z oponami po 600+ za szt. :kwasny:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 17:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Ja powtarzam kolejny raz. Jeżdżę na Nexenach i jestem zadowolony!

frrider napisał(a):
na mokrym to już w ogóle lepiej nie wyjeżdżać


ADAC twierdzi inaczej. Model N8000 wykazał szczególnie dobrą przyczepność na nawierchni mokrej.

W ogóle nie che mi się prowadzić tej dyskusji dalej bo większość osób, które się wypowiadają na temat różnych opon w większości nie widziało tych modeli na oczy, a zamiast poczytać testy ADAC lub DEKRA i wyciągnąć wnioski, to szerzą opnie "home made". Z mojej strony tylko tyle: jeżdżę na Nexenie N3000 i jako oponę do normalnej jazdy polecam. Pozdro.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 18:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
frrider napisał(a):
Ja podzielam zdanie kostka te wszystkie nexen linlong hankoki nie ważne czy to chińskie koreańskie czy jakiś inne zółte gówna wg. mnie są beznadziejne. Kiedyś moje auto stało w serwisie, w międzyczasie koła pojechały do wulkanizacji, chłopaki zrobili co trzeba i żeby odbyć jazdę testową założyli mi jakieś tam czyjeś felgi z tymi oponami. Przyczepność słaba, w szybszych zakrętach to można przez nie dachować, na mokrym to już w ogóle lepiej nie wyjeżdżać, hamują słabo - dlatego moim zdaniem lepiej kupić jakąś dobrą używana markową oponę niż nowego chińczyka czy innego żółtka, w szczególności dla kogoś kto od auta oczekuje czegoś więcej niż zwykłego przemieszczania się po drodze...


Za bardzo generalizujesz

W kwestii tych tanich, chinskich smieci masz oczywiscie racje. Pozniej w kolejnosci sa takie marki jak wlasnie Nankang i Nexen, jeszcze wyzej Federal, Hankook i Kumho, ktorym naprawde niewiele brakuje juz do Dunlopa, Yokohamy, Toyo.

Zreszta w przypadku Hankook'a, wiesz o tym, ze na ich oponach jezdza w DTM?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 19:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Vermilion napisał(a):
jeszcze wyzej Federal, Hankook i Kumho, ktorym naprawde niewiele brakuje juz do Dunlopa, Yokohamy, Toyo.

Federal 595RS-R jest moim zdaniem lepszy od Toyo R888, więc nie można tak generalizować.

Ogólnie jeżeli chodzi o chińszczyzny (tak nazywam wszystko co jest bardzo tanie i wątpliwej jakości) jak już mówiłem jeździłem na Nankangach i Acelerach. Nie mam większych uwag ale do Michelinów PS2 była przepaść. Z drugiej strony warto zauważyć że między PS2 a większością opon jest przepaść. Kiedyś kupiłem nowiutkie Bridgestony Potenza coś tam i po prostu kląłem tą oponę. Droga, a trakcja słaba. Opona drogowa która potrzebuje rozgrzania. Debilizm. Od owych chińszczyzn wiele nie wymagałem, bałem się że nie będę miał frajdy, ale naprawdę było OK. Dużo lepiej niż się spodziewałem. Czasy bez tragedii. 3-4s/min gorsze od PS2. Do upalania OK, ale lepiej kupić (przynajmniej w moim rozmiarze) Federala 595RS-R, gdyż cenowo wyjdzie podobnie, a trakcja o niebo lepsza. Na drogę bym się jednak trochę bał opon słabej marki. Tym bardziej że w takich standardowych rozmiarach micheliny czy pirelli są droższe jedynie dwukrotnie od najtańszego dziadostwa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 20:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
Vermilion napisał(a):
Zreszta w przypadku Hankook'a, wiesz o tym, ze na ich oponach jezdza w DTM?

Tak wiedziałem, widziałem też na takich autach to kumho
Ja jechałem chyba na tych nankang i w porównaniu z moimi normalnymi oponami to różnica była ogromna stąd moja negatywna opinia, ale to tylko moja opinia... :)

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 21:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Fajny temat-kolega wlasnie kupil sobie wynalazki do 330 oponki 18stki marki champiro.Jezdzil ktos na nich.Wiem tylko ze to chinczyki....

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 marca 2012, 21:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
znajomek mial takier cudo w fordzie cougar.na suchym jakiejs tragedii nie bylo gorzej jak padal deszcz(bardzo slaba trakcja)pozniej kupil chyba avony zzr i nie narzeka.
u siebie w aucie mam toyo px4 na tylnej osi i za rada Vermiliona kupilem na przod vredestain ultra sessanta.nie mam powodow do narzekan.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 20 marca 2012, 22:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 112
Posty: 241
Lokalizacja: Karlsruhe/Gdańsk
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54
Juz same porownanie Hankook z chinskim szajsem to blasfemia.Taki Hankook S1 Evo zalicza sie do elity.


A jezeli ma byc tanio i w miare dobrze,to tylko Nexen N8000.W zadnym wypadku Nankang!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57
Ja w zeszłym roku kupiłem falken 452 w rozmiarze 225/45/17 i jestem b. zadowolony. Opona klei bardzo dobrze (porównywalnie z dunlop sport Maxx), przejechałem ok 15 tys km i nadal grubo bieżnika. Rewelacje na deszcz i słoneczko! Jedyny minus to hałas - ale jeszcze do tej pory nie miałem nigdy cichej opony co by dobrze kleiła.

Z poprzednich doświadczeń:
Dunlop sport maxx - klei niemiłosiernie, ale znika w oczach...
dunlop sp sport 01 - cicha, trwała, ale z gripem bez szału...
conti sportcontact 2 - na suchym rewela, na mokrym nie ma trakcji w ogóle.
potenza re050a - przereklamowana, bardzo dobra, ale nie warta aż takiej różnicy w cenie.
Goodridge G-force profiler - świetny grip, tania, ale szybko znika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 87  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL