BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 12:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 12:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
to od Ciebie i Twoich finansów zależy
wg mnie sprawdzaj na bieżąco stan i zamiast dolewać, lepiej zmień wcześniej, wymianę poprzedź płukanką lub wspomnianym olejem do zaszlamionych silników

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Zrobie 1000km i zobaczymy ile wciągnie.. A jak olej zrobi się ciemniejszy to znów zmienię olej z płukanką.. Jaki polecasz olej z dobrymi właściwościami czyszczącymi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 12:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Pojeździj i obserwuj ile pobiera.
Jest olej IT flushing, który wlewasz po zlaniu starego, odpalasz na nim silnik na około 3 minuty (nie dłużej jak 5!), wchłania osad i szlam z silnika (płukanka rozpuszcza, on wchłania).

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 12:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Ciekawy jest ten środek co napisałeś.. Jak się nic nie poprawi to zastosuję to. Ale z tego co rozumiem muszę wlać bo 6.5l czy wystarczy 5l ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 12:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
stan oleju musi być powyżej minimum, więc 5 litrów może być na styk (są opakowania 5L i 1L)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Ok przejadę 1000km i napiszę czy coś sie zmieniło. Oby.. Dzięki za pomoc :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 20:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
plukanka rozpuszcza i tez wchlania tzn zawiesza w sobie jako zawiesina i rozprasza po calej objetosci drobinki wegla dzieki dodatkowi jaki ma, tak samo olej silnikowy. sa dyspergatory, zachodzi zjawisko dyspergacji (dyspersja) i samorzutnosci. czasteczka wegla rozplywa sie na pyl. czyli samorzutnego rozprzestrzeniania i mieszania substancji. mala podpowiedz dla ludzi ktorzy drażą tematy olejowe olej sciagnie syf wczesniej sam jesli bedzie mial dodatki oparte na pewnych pierwiastkach.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
pawelos a co sądzisz o IT flushing? Warto ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
w profesjonalnych serwisach uzywa sie lm 2662 i to moge polecic, bo sie sprawdza. jest tylko jedno ale musisz wiedziec co jest w silniku i czy aby nie ma czegos w oleju. wyplucze silnik tak ze jeszcze kilka dni po wymianie oleju bedziesz czul dzialanie plukanki i widzial w nastepnym oleju jak sciaga syf. jezeli ktos ma hopla to moze wyplukac sobie z 2-3x pozniej olej bedzie jak woda po 5 wymianie. to Ci w zupelnosci wystarczy zapewniam :ok:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 08:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 100
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46 330i touring
Kod silnika: M54B30
Przeszukując fora można ogólnie przyjąć, że płukanki mają zbawienny wpływ na stan silnika.
Więc opiszę swój przypadek i będę wdzięczny za kompetentne odpowiedzi dlaczego u mnie sprawa wygląda nieco inaczej.
Pacjent M54B30 Z 2004 zakupione w 2007 z przebiegiem niecałe 100kkm.
Przy około 250kkm zacząłem go płukać i częściej niż zaleca producent zmieniać olej. W tym czasie spalał 1l/2..3kkm
Od tego momentu wymiany max co 9kkm.
Pierwsze podejście płukanka Amsoil + Titan Race Pro s 5W40. Z racji przepuszczające uszczelki miski i podstawy filtra można uznać, że efektów brak.
Następnie Millers i zmiana oleju na VR1 5W50 . Zaobserwowałem delikatny spadek zużycia oleju czy to wina płukanki czy samego oleju - Nie wiem.
Kolejny raz Millers + VR1. Był postęp bo średnio pomiędzy wymianami spalał litr na 3,5kkm.
Jako, że nie miałem pod ręką Millersa przy kolejnym płukaniu zastosowałem LM 2662 i ponownie zalałem VR1 5W50. I tu nastąpiło zdziwienie. Silnik zaczął żreć 1l/2,5kkm.
Ponowne płukanie LM 2662 i znowu VR1 5W50. Spalanie oleju utrzymuje się na tym samym poziomie.
Jako, że do VR1 nie miałem przekonania (nie mówię, że to zły olej) to postanowiłem go zmienić na Millers XF 0W40 LL-01.
Oczywiście przed zmianą płukanka, tym razem wlałem Archoil AR2300 i przejechałem na nim jakieś 1700km.
Jeżdżąc na miksie VR1 + AR2300 można było zaobserwować wzrost spalania oleju.
Wlałem XF 0W40 i szok. Teraz to mam obawy czy na 1l oleju zrobię 1500km.
O co tu chodzi?
Aktualny przebieg to około 300km. Na kulturę pracy silnika nie narzekam. Błędów brak, Nie sądzę, żeby przed zakupem w DE coś wlano do silnika, bo po co.
Przebieg pewny. Po przyjeździe do PL auto spalało 1l oleju 10kkm co było dla mnie niemiłym zaskoczeniem. W tym czasie jeździło na Castrolu SLX Proff 0W30 LL-01 z ASO. Wzrost spalania oleju nastąpił przy około 150kkm jak w ASO zalali go SLX 5W30 LL-04. Przy około 200kkm zalany Castrol Edge 0W30 LL-04, spalanie oleju było bez zmian.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 08:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
330iT, jestem ciekawy w jakim stanie masz uszczelniacze? Wieczne nie są, a wg mnie chyba przez nie masz wysoki pobór oleju

PS każdy robi po swojemu, ale uważam, że nie powinno się "wzbogacać" oleju dodatkami. Albo kupić lepszy olej, albo zostawić jak jest.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 10:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
vr1 jest na hc i moze troszke zostawiac nagaru na pierscianiach.

zalalbym to olejem 0w40 fuchs ll-01, poprzedzil plukanka millers zwykla

millers 0w40 nie ma ciekawego skladu i to jest wiadome indeks lepkosci tez nie robi szalu..., sprobowalbym motula 0w40 lub fuchsa 0w40, maja duzo wyzsze indeksy lepkosci a to o czyms swiadczy :) mogles miec olej rozrzedzony plukankami ktore zostaly w silniku stad wysoki pobor. radze wyplukac silnik plukaneczka millersa zwykla i wlac te oleje ktore wyzej podalem tego spala na pewno malo i indeksy sa w okolicach 185. tylko na firme nie patrz

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 12:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 100
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46 330i touring
Kod silnika: M54B30
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
rorafalki, Zastanawiam się nad tymi uszczelniaczami, pewnie się skuszę na ich wymianę. Na pewno nie zaszkodzi, może jedynie pomóc.
Problem w tym, że nie znam nikogo osobiście, a i na forach nie znalazłem, komu wymiana uszczelniaczy w M54 by pomogła.
Jeśli chodzi o "wzbogacanie" to AR2300 jest dodatkiem płuczącym i ideą moją nie było polepszenie właściwości oleju tylko płukanie silnika podczas jazdy.
pawelos666, wlałem Millersa, bo zraziłem się dostępnością Fuchsa Pro S, którego kiedyś stosowałem.
W przypadku Supersyna widzę, że nie będzie takich kłopotów.
Rozumiem, że proponujesz oleje z poniższych linków:
http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/2899-olej-silnikowy-fuchs-titan-supersyn-0w40-longlife-1l
http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3350-olej-silnikowy-motul-8100-x-max-0w40-1l


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 12:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tak takze wyplucz i pojezdzij troche na samym oleju. mozesz je zastosowac. w zdrowych m54 tych olejow bierze naprawde malo

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 17:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 102
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 '01r
Kod silnika: M54b25
Rozwiazanie problemu znikajacego oleju w m54 http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... (Pic-Heavy) oraz http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... ion-Solved Sprawdzilem i wszystko dziala. Oleju nie ubywa :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 17:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
pawelos666 napisał(a):
tak takze wyplucz i pojezdzij troche na samym oleju. mozesz je zastosowac. w zdrowych m54 tych olejow bierze naprawde malo


pawelos666, skoro tak mówisz i opierasz się na nie tylko wlasnej wiedzy ale i doświadczeniu (rozumiem nie małym) to ok. Za miesiąc wleje Motula 0W40 do swojego B30 i zobaczymy :). Przetestuje to. Jak wiesz motor mam idealnie wypłukany z jakichkolwiek nagarów jakie tam były bo jest po kilku zmianach oleju i płukankach - w moich rękach prawie 4lata/30kkm. Wiem ile bierze i w jakich warunkach bo mam to pozapisywane w garażu w notesie :rotfl: Także zobaczymy.

Nie sądzę by tak było ale jak mi zacznie siorbać tego Motula 0W40 znacząco więcej niż teraz Penrite 5W40+AR9100 to zadzwonie do Ciebie :hyhy:

Miałem lać nadal Penrite i tym razem dać dodatek AR 9200 (podobno doskonały) ale jeśli wleje Motula to chyba bez żadnych "dopalaczo uszlachetniaczy"

Pzdr

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 21:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
wlej najpierw motula 0w40 lub fuchsa 0w40 i zobacz ile bierze

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 22:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
!kuchar napisał(a):
Jak wiesz motor mam idealnie wypłukany z jakichkolwiek nagarów jakie tam były bo jest po kilku zmianach oleju i płukankach - w moich rękach prawie 4lata/30kkm. Wiem ile bierze i w jakich warunkach bo mam to pozapisywane w garażu w notesie Także zobaczymy.

Nie sądzę by tak było ale jak mi zacznie siorbać tego Motula 0W40 znacząco więcej niż teraz Penrite 5W40+AR9100 to zadzwonie do Ciebie
Lepiej podziel się na forum ;)na wynik pobierania oleju ma wpływ więcej czynników nie tylko sam olej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 22:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zobaczymy najpierw ile danego sprawdzonego oleju wezmie w silniku. ja mniej wiecej wiem ile biora te silniki tych olejow bez wzgledu na styl jazdy

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 22:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Mniej więcej to trochę mało,przekonamy się ile będzie w tym konkretnym przypadku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL