BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 12:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2007, 20:08 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
tasiorman napisał(a):
otóż moim zdaniem zaletą silników m40 i m43 jest to że im szybciej jedziesz tym mniej palą.


Im płynniej jedziesz, tym mniej pali.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2007, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
to była autostrada oczywiście na każdym ograniczeniu zwalnialem do odpowiedniej prędkości bo znam ich przepisy i zwyczaje także ........

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2007, 23:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: KrakĂłw
M-40 jes sprawną jednostką jak każdy motor BMK-i ma swoje plusy i minusy jak mawiają.Moja Bunia ma najechane skromne 340000 tyś.km i jej kondycja jest nadal świetna.Pasek wcale nie jest problematyczną sprawą.Regularnie wymieniany nie sprawia problemów.Spalanie też ma na poziomie 9l/100km. LPG to wcale nie przesada. Mi się podoba. :ok: :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 00:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: NAREWKA!
fakt z życia wzięty . w tym roku robilem remont silnika na liczniku okolo 180tys. ale wiadomo że przajechane okolo 400tys. -głowica remont- walek , krzywki , gniazda zaworowe szlifowane ,prowadnice wymienione ,uszczelniacze zaworów inaczej mówiąc głowica prawie nówka została założona. w silniku pozmieniane uszczelniacze wymienilem choć niebylo takiej potrzeby pierścienie i panewki korbowodowe (na panewkach delikatnie zmieniona kompozycja)zaś sam blok to jest majstersztyk BMW- ZERO ZUŻYCIA !!!!! GŁADZIE CYLINDRÓW WYGLĄDAJĄ TAK JAGBY ŚWIEŻO Z FABRYKI BLOK WYJECHAL, NIEMA ŻADNYCH PROGÓW., SILNIK "FUNKIEL NÓWKA" teraz pozostaje tylko dbać o takie BMW !! :super: :super: :super: :super: I KTO TU MÓWI ŻE M40 JEST SŁABE? fakt ma swoje mankamenty pasek rozrządu po 40 tys, glowica po 300 (troszke źle rozwiązana technicznie -zbyt szybko pada wałek rozrządu) ale zawsze są plusy i minusy. Jeszcze nikt niewymyślił IDEAŁU !!!( kobiet też niema idealnych) :hurra:

_________________
magnat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 08:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
magnat2000, ile kosztował remont?

Nie lepiej było wsadzić IS-a i mieć 140 koni, przy mniejszym spalaniu :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 09:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
M40 to padaka jest i będzie, choćby nie wiem co sie z tym nie zrobiło.
Dużo pali, nie jeździ i do tego ma same wady konstrukcyjne.

Weźczie jakikolwiek silnik jakiejkolwiek marki i taki jaj że po 200 tyś wszystko w środku jest zryte jak ruski beret nigdzie nie będzie.
Co prawda mam swoją teorię, zależną od stosowanego oleju, ale nawet pomijając to - ten silnik ani nie poraża osiągami, ani ekonomiką.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 09:28 
Mam e34 z silnikiem m40. Zaraz podniosą się opinie w stylu "jak mozna było coś takiego kupić", ale niestety wyboru nie miałem. Kocham jednak moje auto spod znaku BMW. Silnik ma swoje wady, bierze trochę oleju, rozrząd trzeba często wymieniać, lecz jak na e34 pali niedużo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 09:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Kyokushin weź może najpierw przeczytaj wszystkie odpowiedzi a potem swoje marne 3 grosze wtrącaj. bo w ogóle nie masz racji. :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 09:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
padaka? chciałeś napisać p . . . . . y ------ ale chyba o sobie . :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 17:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
tasiorman napisał(a):
padaka? chciałeś napisać p . . . . . y ------ ale chyba o sobie .
:zdegustowany: nie przesadzaj kolego....

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 18:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
no to co Kyokushin napisał to po prostu obelga dla pewnego bmw więc...... obelga za obelge :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 18:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: KrakĂłw
Coście się tak uwzieli tego silnika.jak chcecie mieć motor do palenia gumy to kupcie jakąś M-eczkę, a nie katujecie jakieś biedne 113 KM.Zgadzam się z kolegą ,,magnat2000" silnik jest jak najbardziej sprawny.Jak się o niego odpowiednio dba to służy bez problemów.Ale jak oszczędza się na materiałach eksploatacyjnych to potem są przykre niespodzianki. :super: :cool: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 23:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Lokalizacja: Bytom
Bedziecie mówić że silnik jest sprawny aż któregoś ranka zrobi cyk,cyk,drugiego ranka cyk,cyk,cyk,potem coraz dłużej a potem...1500złotych w wałek i popychacze,a kolegę kiokushina rozumiem i staję po jego stronie-ten silnik to hańba w rodzinie silników BMW,najgorsze ścierwo z możliwych,miałem siódemki z silnikami m30 ostatni miał 760 tysięcy przebiegu,i nawet chcąc go zarżnąć bo auto szło na złom, mi się to nie udało.A to ściewrwo m40 to tylko paseczek,oleik oby nie za gęsty a i żeby przy mocniejszym przyciskaniu oby paproszka nie urwać z silnika bo sie magistrala olejeowa zatka i na nowym wałku znowu cyk,cyk.Ja w każdym razie postanowiłem-nie naprawiam juz tej padaki-jezdżę aż go szlak trafi i wtedy nowy IS i spokój.A koledze który tak sietym silnikiem podnieca życzę ,aby ranek w którym z pod maski odezwie się "bocian" nastąpił jak najpóxniej,bo to że nastąpi to rzecz pewna :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 23:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
śmieszny jesteś :zdziwko:

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 23:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Lokalizacja: Bytom
może i jestem śmieszny ale beemami bujam się już 10 lat,naprawiam je sobie sam i znajomym również,kilka silników w ręku juz miałem i ten niestety jest najgorszy,zreszta potwierdziła to sama fabryka,gdy z ten konkretny silnik był produkowany tylko chyba 7 lat a inne modele silników po co najmniej 15 lat-jaki z tego wniosek?ale nic to w dowodzie 1,8 pozostanie na zawsze bo Oc mniejsze zdecydowanie apod maskę trafiIs albo jeszcze co innego.A Tobie kolego Tasiorman tak jak napisałem wczesniej:jesli masz silnik m40 życzę aby cyk,cyk nastąpiło jak najpóźniej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 23:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
ja mam e36 z 1995roku to jaki mogę mieć silnik???/ chyba m43 co??/ ale mam sentyment do m40 bo w poprzedniej buni miałem taki i był cudny pomimo 350 tyskm

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 00:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 179
Lokalizacja: Miko³ów
Kurcze panowie podłamaliście mnie z tym silnikiem... Mam auto z kwietnia 1993 więc to jest jeszcze M40...? tak mi sie wydaje, niewiem no narazie jeździ...

_________________
Jak kraœÌ to miliony...
Jak szaleĂŚ to BMW...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 00:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
mooDy19 napisał(a):
Mam auto z kwietnia 1993 więc to jest jeszcze M40...? tak mi sie wydaje, niewiem no narazie jeździ..


mozesz miec jeszcze m40 lub juz m43
sprawdz po VINie

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 00:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 179
Lokalizacja: Miko³ów
Ehh... niestety M40 był do sierpnia 93 :(

A tam, pojeżdże na nim jak długo sie da a potem trza bedzie pomysleć o jakimś E36 z 98 roku albo tańszym E46 :)

_________________
Jak kraœÌ to miliony...
Jak szaleĂŚ to BMW...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 01:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Cytuj:
Ehh... niestety M40 był do sierpnia 93

M40 byl do lutego 94, ale M43 juz od lutego 93
srpawdziles czy gdybasz ?

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL