BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 5 czerwca 2024, 08:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 11 lutego 2012, 21:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
kosy napisał(a):
Auto ma przejechane 200000 km gdy podpinałem go pod komputer wychodzi błąd 3 i 4 świeca i jakiś nie znany kod błędu czy to oznacza że mam uszkodzony sterownik świec ? proszę o pomoc bo dosłownie szlak mnie trafi :cenzura:


Tak, na 99 % masz zepsuty sterownik i lepiej wyślij do naprawy ROGEROWI bo jak kupisz nowy to za jakiś czas będziesz miał powtórkę z rozrywki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 13 lutego 2012, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Opolskie K-K
witam.mam pytanie.mozecie sie podziedzielic wiedza i wskazac gdzie się znajduje sterownik świec żarowych w bmw e 46 po lifcie i jak się tam dostać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 13 lutego 2012, 17:40 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
mmarek29 napisał(a):
witam.mam pytanie.mozecie sie podziedzielic wiedza i wskazac gdzie się znajduje sterownik świec żarowych w bmw e 46 po lifcie i jak się tam dostać?


Sterownik masz w okolicy rozrusznika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 18 lutego 2012, 22:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 45
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 320d
guzior napisał(a):
mmarek29 napisał(a):
witam.mam pytanie.mozecie sie podziedzielic wiedza i wskazac gdzie się znajduje sterownik świec żarowych w bmw e 46 po lifcie i jak się tam dostać?


Sterownik masz w okolicy rozrusznika.

Najlepiej dostać się do niego od strony lewego przedniego koła


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 9 lipca 2012, 00:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
Witam,

INPA mi wypluwa błąd jednej świecy :dobani: (4212 Glow Plug Zylinder 1). I nie wiem czy wina sterownika czy świeca rzeczywiście jest uwalona. Jakieś pomysły?
Nie chcę wymienić wszystkich świec żeby okazało się że to sterownik i na odwrót (dużo wydatków ostatnio). :help:

Przeczytałem, że jak INPA pokazuje, że wszystkie świece mają błąd to na 90% sterownik. U mnie jest jedna i nie wiem czy w takim wypadku może sterownik niedomagać.

Moje auto to BMW E46 320d 2003r Touring. :beta: :super:

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 26 sierpnia 2012, 21:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
ZiemniakofeL napisał(a):
Witam,

INPA mi wypluwa błąd jednej świecy :dobani: (4212 Glow Plug Zylinder 1). I nie wiem czy wina sterownika czy świeca rzeczywiście jest uwalona. Jakieś pomysły?
Nie chcę wymienić wszystkich świec żeby okazało się że to sterownik i na odwrót (dużo wydatków ostatnio). :help:

Przeczytałem, że jak INPA pokazuje, że wszystkie świece mają błąd to na 90% sterownik. U mnie jest jedna i nie wiem czy w takim wypadku może sterownik niedomagać.

Moje auto to BMW E46 320d 2003r Touring. :beta: :super:

Podepnę się pod temat bo powoli zbliża się zima.Mam ten sam objaw błąd 1-nej świecy,auto pali zimą tragicznie.Przejeździłem już tak 3 zimy i jakoś nie mam ochoty na czwartą.Zawsze jest błąd 1-szej świecy.Jak jest zimno to auto chodzi nie równo po odpaleniu buja na obrotach.Podobnie jak kolega nie chce mi się wymieniać świeć żeby stwierdzić,że to sterownik.Myślę,że przy jednej niesprawnej świecy auto jakoś by zapalało a u mnie zaczyna się tragedia przy temp ok -12.Czy to może być wina sterownika czy raczej pokazał by bład na wszystkich świecach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 26 sierpnia 2012, 21:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Błąd jednej świecy może też oznaczać zepsuty sterownik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 3 września 2012, 00:07 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
guzior napisał(a):
Błąd jednej świecy może też oznaczać zepsuty sterownik.


Dokładnie!!

Sterownik może jak wiecie wprowadzać w błąd.
Może być sprawny a faktycznie świeca jest spalona ,lub świeca -świece będą dobre a sterownik będzie zapisywał błąd jednej lub większej ilości świec.

Co jest nie sprawne można zdiagnozować na kilka sposobów:

1 OPCJA -włożyć inny sprawny na 100% sterownik wykasować błędy i sprawdzić czy wrócą. Jeśli nie wrócą ..wiadomo podniety był sterownik. (NIESTETY TAKA DIAGNOSTYKA JEST DROGA KOSZT MINIMALNY STEROWNIKA TO OKOŁO 300ZL)
Na rynku wtórnym-allegro najczęściej są sprzedawane uszkodzone a ich cena waha się w okolicach 150zl-NIE POLECAM.

2 OPCJA- zdjąć kolektor ssący i sprawdzić świece (trzeba przy tym pamiętać że wszystkie silniki bmw z silnikiem CR2 ,cr3 w górę , maja świece żarowe zasilane napięciem do 5v. Nie dotyczy cr1 ( np. e39 530d , e46 330d 184ps oraz e46 320d 136ps.. w nich są świece 12v i nie ma sterownika tylko przekaźnik).
Sprawdzanie ich na tak zwaną iskrę ,jak w starych autach podając 12v z akumulatora zabija świece (przepala ją) Pomiar rezystancji nie jest również dobry , bo często bywa że gdy świeca zimna ma obwód zamknięty a gdy się nagrzewa ,przerywa swój obwód jak bimetal.
Idealną opcją była by wymiana wszystkich świec od razu w ciemno , jednak to kosztowna diagnostyka jedna świeca to koszt około 50zł do tego dochodzi przy braku doświadczenia potężne ryzyko ukręcenia świecy (przypadłość typowa dla bmw) więc koszt wychodzi w okolicach 200zl + koszt wymiany świec.

3 OPCJA- napisać do mnie PW lub zadzwonić . Ten krok może maksymalnie zminimalizować Twój wydatek.
Sterowniki naprawiam i daję na nie dożywotnią gwarancje.

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Ostatnio edytowano 20 listopada 2017, 21:47 przez Roger-Nysa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 3 września 2012, 08:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
Roger-Nysa ja na pewno w przyszłym tygodniu się odezwę i załatwimy sprawę ze sterownikiem,bo jakoś w tym nie znalazłem czasu:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 16 października 2012, 14:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 52
Lokalizacja: ZKA
Moje BMW: E46 320D M-PAK
Kod silnika: M47N
Jestem właśnie po naprawie modułu przez Rogera wszystko działa tak jak powinno.Dzięki Roger :zdrowko: :zdrowko:

_________________
BMW FOREVER ;D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 18:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 320td
Kod silnika: M47TU
witam, posiadam e46, 320td 2002 150km i mam problem, kiedy kupiłem samochód 5 lat temu z 130000km we Francji, po odpaleniu przy niskich lub bardzo niskich temperaturach, silnik czasami wpadał w małe drgania, na dzisiaj ten problem się powiększył. samochód odpala dobrze, ostatnio przy negatywnych temperaturach także odpala i to za pierwszym razem. więc te drgania: drgania które powodują zgaśnięcie silnika dzieją sie tylko na biegu (automat) przy minusowych temperaturach, nie rozgrzanym do końca silniku (wskazówka temperatury nie jest jeszcze w pionie) i przy hamowaniu, np. kiedy dojeżdżam do świateł drogowych. tuż tuż przed kompletnym stopem silnik wpada w drgawki i jeżeli nie odpuszczę z hamulca, zgaśnie. wtedy wrzucam na N, odpalam, wrzucam na D, gazu i jadę dalej. w tej samej sytuacji kiedy silnik jest ciepły też dostaje drgawek ale nie gaśnie, ECU jakoś sobie z drgawkami radzi, obroty spadają ale ECU je podciąga w czas. kiedy jest ciepło, np. w lato, i silnik jest zimny też dostaje drgawek ale nie gaśnie, są one mniej szarpiące i występują mniej często.
dodatkowo, program INPA pokazuje błąd świec na 4 cylindrach. sprawdzany dwa razy, w odstępie kilku dni, po wykasowaniu błędów za pierwszym razem.
samochód odpala za pierwszym razem nawet po 24 godzinach bez odpalania w minusowych temperaturach takich jakie były tutaj na wybrzeżu ostatnio. przed chwilą go odpaliłem, stał od wczoraj od 1300 na dworze, do teraz - 1915 i odpalił po około 5-6 sekundach kręcenia. dałem mu pochodzić przez około minutę, po-gazowałem trochę i zgasiłem. znowu odpaliłem i załapał w pół sekundy. temperatura na zewnątrz: -5 stopni.
proszę o porady jak się pozbyć tego problemu, tych drgawek które prowadzą do zgaśnięcia silnika. wielkie dzięki.

:mur: po rozmowie z kilkoma mądrymi osobami wychodzi na to że świece żarowe mają mało do czynienia z drgawkami które u mnie występują. więc mój post jest w złym miejscu, ale jeżeli ktoś by mógł poradzić co się dzieje to bym był wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 20 stycznia 2013, 20:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e 46 318d
Kod silnika: e 46 318d
Witam mam problem z odpaleniem bmw e46 318 d podobno padł sterownik proszę o pomoc kto może taki sterowniknaprawić z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 21 stycznia 2013, 01:34 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
piotr2903 napisał(a):
Witam mam problem z odpaleniem bmw e46 318 d podobno padł sterownik proszę o pomoc kto może taki sterowniknaprawić z góry dzięki


Kolega którego widzisz wyżej "Roger-Nysa"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 26 lutego 2013, 09:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Bardzo dobra robota "Roger Nysa". Autko miało straszny problem z odpaleniem w zime. Po wymiane sterownika zapala od tzw. strzału.

Super ! No i oczywiście polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 30 października 2013, 21:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46 2.0d
Kod silnika: M47N
Roger-Nysa,
Witam Kolego.
Jako nowy posiadacz BMW E46 zawitałem na to forum. Po odczycie błędów, pokazały się nieszczęsne świece żarowe w sztukach dwóch. Z tego co czytam prawdopodobnie walnięty ten sterownik. Ile kosztuje taka naprawa u szanownego kolegi? Oraz drugie pytanie jak najprościej go wyjąć?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 30 października 2013, 21:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 424
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: M47N
kaktus2003 napisał(a):
Ile kosztuje taka naprawa u szanownego kolegi?

Pisz do Rogera na PW
Koszt ca 100 .
Wymiana wymaga zdjęcia osłony plastikowej i alu podwozia, dalej to chyba 3 śróbki i sterownik twój - łatwy dostęp

_________________
ToMaSz BMW e91 318 LCI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 31 października 2013, 13:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 197
Wymiana sterownika w e46 M47N wiąże się z demontażem kolektora dolotowego. Wtedy należałoby również wymienić jego uszczelki.

Wymyć kolektor, zawór EGR i można przy okazji wyrzucić klapki wspominane często w innych tematach.

Wszędzie gdzie robią BMW powinni wiedzieć o co chodzi i nawet mieć na stanie zaślepki klapek (albo wiedzieć jak skąd i za ile dostać).

_________________
Obrazek
ZAPRASZAM do galerii mojej 330Ci ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 31 października 2013, 13:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 410
Lokalizacja: W-wa/Węgrów
Moje BMW: ST FR
Kod silnika: ACT
Garaż: Była Beta
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105035
Jest Leon 3 ST FR
Będzie ...
vanilaface napisał(a):
Wymiana sterownika w e46 M47N wiąże się z demontażem kolektora dolotowego. Wtedy należałoby również wymienić jego uszczelki.

Sterownik można zdemontować od dołu ale dojście jest słabe.
Mój mechanik sobie z tym poradził, ale trochę się naklął.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 1 listopada 2013, 10:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 424
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: M47N
soolek napisał(a):
Sterownik można zdemontować od dołu ale dojście jest słabe.
Mój mechanik sobie z tym poradził, ale trochę się naklął.

...ja nie jestem mechanikiem, a poradziłem sobie w 35 min razem z demontażem osłon i ich założeniem wiec twój mechanik musiał namarudzić więcej żeby więcej zarobić. :)

P.S.Sterownik po ingerencji Rogera pracuje juz ponad rok...18000tys :D

_________________
ToMaSz BMW e91 318 LCI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] świece żarowe / moduł świec
PostNapisane: 1 listopada 2013, 10:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46 2.0d
Kod silnika: M47N
Roger-Nysa,
Coś napsociłem ... sory za zdublowane posty ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL