BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 19:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 08:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Jaki polecacie olej do E46 M54b30?
Aktualnie mam Valvoline Maxlife i tak średnio jestem zadowolony.
Wydaje mi się, że mam większe zużycie oleju - wcześniej śmigałem na castrolu którego zaleca bmw.

Może LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 08:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 385
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E92
Kod silnika: N47D20C
jaypablo napisał(a):
Jaki polecacie olej do E46 M54b30?
Aktualnie mam Valvoline Maxlife i tak średnio jestem zadowolony.
Wydaje mi się, że mam większe zużycie oleju - wcześniej śmigałem na castrolu którego zaleca bmw.

Może LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40?


czytaj wcześniejsze posty

wlej Mobil 1 New Life 0W-40


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 09:01 
kuchash napisał(a):
wlej Mobil 1 New Life 0W-40

podobno też dobry olej, coraz więcej osób go zachwala jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 10:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
To który w końcu będzie lepszy valvo synpower 0w40 czy ten mobil new life 0w40 bo ceny te same ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 13:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
WitoM napisał(a):
To który w końcu będzie lepszy valvo synpower 0w40 czy ten mobil new life 0w40 bo ceny te same ...


Obydwa są bdb tak że obojętne. Osobiście do swojego samochodu leję valvo i jestem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 20:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
WitoM napisał(a):
To który w końcu będzie lepszy valvo synpower 0w40 czy ten mobil new life 0w40 bo ceny te same ...


Ceny może i te same, ale na allegro, a ja nie wierzę w jakość takich produktów. W hurtowni już tak nie jest, 4 litry Mobila 1 120zł, 4 litry Valvo Synpower 150zł. Przy zakupie dwóch baniek do naszych bolidów robi się 60zł różnicy.
W Mobilu 1 New Life jest molibden i bor, czego nie zawiera Valvoline Synpower 0W40. Jest też różnica w lepkości po rozgrzaniu, Mobil ma wyższą lepkość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 20:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
A jakie są korzyści z tego molibdenu i boru ? Moge mieć valvo od znajomego 130zl, mobila 120zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 października 2016, 21:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Molibden jest modyfikatorem tarcia, a bor ma właściwości czyszczące i antykorozyjne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 27 października 2016, 21:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46 M54
Auto to E46 z M54 B22. Obecnie zalany olej to Valvo MaxLife 5w40, na którym zrobiłem ~5k km + zalany Archoil 2300. Auto mam 5 mies i borykam się ze sporym zużyciem oleju. Wcześniej silnik jeździł na Castrolu, Bóg wie jak długo. Planuję zrobić płukankę LM Pro Line sporo dłużej niż napisane w instrukcji i zalać olej, który przyzwoicie czyści. Poleca się często Totala Energy 9000 jako wersja budżetową, a co powiecie o Specolu Gold 5w40, wg karty jest oparty o PAO, ma wyższe TBN niż Total, cena podobna.

Sposób jazdy - średni, w mieście normalnie, odległości ok 7km w jedną stronę. W trasie bez dziadowania, ale bez pałowania. Trasa/miasto 50/50 przy czym zwykle jeżdżę 2-3 tygodnie tylko po mieście 200-250km, a potem w jeden weekend zrobię 270 w trasie i tak w kółko.

Zastanawiałem się nad Fuchsem Titan 0w40, ale nie wiem ile uda mi się zbić spalania płukanką, więc myślałem najpierw o tańszym dobrze czyszczącym oleju, który posprząta jeszcze nagar z pierścieni po płukance.

Dzięki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 28 października 2016, 06:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Silu, płukać i od razu lać 0w40

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 28 października 2016, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46 M54
Ok, rorafalki, ale co, jeżeli spalanie nie spadnie. Zaczynałem od nawet litra Castrola Edge 5w30 na paręset km, teraz po 6 tysiącach km po zmianie na Valvo bez robienia płukanki (+ wymianie odmy i uszczelniaczy zaworowych po drodze, co raczej nic nie dało) powoli spada, co by wskazywało, że pierścienie były sklejone i stopniowo odpuszczają. Ale nadal mówimy o ponad 0.5 na 1kk. Taki Total czy Specol jest połowę tańszy, jeżeli apetyt zdecydowanie nie zmaleje po płukance, to zwyczajnie szkoda mi pieniędzy na dokupowanie dość drogiego oleju Fuchsa. Dlatego myślałem o Specolu lub Totalu na pierwszy ogień, a gdy zobaczę, że ubytki oleju przestają być absurdalne, zmiana na Fuchsa 0w40 przy kolejnej wymianie. Jesteś przekonany, że powinienem od razu lać Fuchsa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 28 października 2016, 18:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Silu, wg mnie silnik nadal jest zabrudzony, więc płukanka lub olej płuczący i porządny olej, taki, który nie będzie odkładał kolejnego nagaru tylko pomoże go usunąć (bo oliwa oprócz smarowania, ochrony, chłodzenia ma również zadanie czyścić), a średni olej mało że nie wyczyści, to znowu może zalepić

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 28 października 2016, 21:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39 525dA
Kod silnika: M57D25
Można niezłego kręćka dostać od czytania wątków o olejach do naszych autek ale skoro już się taką kupiło to trzeba dbać więc i ja się z małym pytankiem zwracam. Mój zakup to e39 525d 163KM z DPF-em, na liczniku koło 300.000 km, chodzi ładnie. W tygodniu trasy po mieście, na weekendy trasa ale bez szaleństw. Na dzień dobry był wyjazd do Francji więc zalałem Castrol Edge 5w30 c3, po powrocie nie widzę by oleju ubyło. Jako, że część z Was nie poleca tego oleju to zastanawiam się na co zmienić i po lekturze chyba będzie Fuchs Titan GT1 Pro C3 5w30 no chyba, że coś innego mi polecicie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 29 października 2016, 09:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
moze byc dobry do dpf od czasu do czasu wlewalem taki zamiennie z 0w40 fuchsa do aut z takimi silnikami i bez dpf, lekko na tym chodzi na tych xtl pro c3, technologia XTL warto sobie poczytac o tym - szybciej plynie, szybciej dociera, diesel w zime lżej pali. konieczna jest czesta wymiana takich olejów.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 29 października 2016, 15:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46 M54
rorafalki napisał(a):
Silu, wg mnie silnik nadal jest zabrudzony, więc płukanka lub olej płuczący i porządny olej, taki, który nie będzie odkładał kolejnego nagaru tylko pomoże go usunąć (bo oliwa oprócz smarowania, ochrony, chłodzenia ma również zadanie czyścić), a średni olej mało że nie wyczyści, to znowu może zalepić
Zgadzam się, porządna płukanka to mus, ale i Specol i Total mają TBN na ponad 10, co jest chyba niezłym wynikiem. Pawelos666 poleca Totala w co drugim poście, też jako przyzwoicie czyszczący olej. Dlatego mam dylemat. Specol ma też 0w40 praktycznie w tej samej cenie, co 5w40. Jeżeli przyjąć, że 0w40 mają z reguły lepszą bazę i jakość niż 5w40, to nieco kusi w tej cenie. Dodam, że gdyby nie zużycie oleju w moim M54, to bym się nawet nie zastanawiał i brał Fuchsa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 29 października 2016, 20:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zalewalem kilka razy specole 5w40 ale musialbym porownac po czasie co sie odklada w silnikach w porownaniu do totala 5w40. ogolnie opinia moich kolegow, ktorzy maja serwisy jest na nie...i masowo maja umowy z valvoline. oleje rozlewane w polsce... nie wiem jak jest z 0w40 specolem. musielibysmy porownac czesci wyjac tloki, walki i obejrzec pierscienie, rowki. total 5w40 jest polecany, bo nikomu nie zrobil krzywdy w silniku i ma duze ilosci cynku. cynk tak jak i molibden chroni walki, panewki. total to tani olej z francji, wiadomo, że robią to dla ELF-a też. on takze jest dobry. z tylu na bance z lewej strony jest napisane Total ELF. teoretycznie specol 0w40 nie musi byc zlym olejem ale trzeba by to bylo sprawdzic. chodzi o to czy rzeczywiscie jest to super oczyszczone 0w40 i czy warto to kupowac zamiast 5w40 bardziej znanych firm :cool: ps. seria gold moze byc niezla ale nie mozna tego porownywac do lepszych firm. lepkosc 6000 w -35oC dla 0w40 specol gold tez trzeba brac pod uwage :) konkurencyjne firmy maja do 1000 cst mniej, to o czyms swiadczy...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 30 października 2016, 04:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39 525dA
Kod silnika: M57D25
pawelos666 napisał(a):
moze byc dobry do dpf od czasu do czasu wlewalem taki zamiennie z 0w40 fuchsa do aut z takimi silnikami i bez dpf, lekko na tym chodzi na tych xtl pro c3, technologia XTL warto sobie poczytac o tym - szybciej plynie, szybciej dociera, diesel w zime lżej pali. konieczna jest czesta wymiana takich olejów.


Wymiana oleju będzie co 10.000 kilometrów więc chyba da radę ten xtl pro c3? Przed 0w40 hamuje mnie ten nieszczęsny DPF a Fuchs nie ma 0w40 do DPF-a niestety. Pozostaje mi więc ten 5w30 c3. Nie chcę co chwila zmieniać oleju do auta więc chciałbym wybrać jeden dobry i go zalewać co wymianę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 30 października 2016, 07:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
no niestety musi byc LL-04 masz do wyboru tego fuchsa pro c3, pozniej masz valvoline zgodnie z katalogiem dla aut z dpf, motula ll-04 x-clean+ 5w30 też i amsoila niebieskiego z normą BMW LL-04, a od czasu do czasu jak zalejesz castrola 0w40 fst titanium 0w40 to tez nic sie nie stanie. ogolnie castrole 0w30 i 0w40 fst titanum sa lepiej oczyszczone, zawierają w skladzie tytan, male ilosci ale jest...przy tak dobrze oczyszczonych lejach jak przechodzisz z jednego na drugi to dla silnika jest to bez znaczenia. jezeli silnik jezdzi na duzo duzo gorszych to nie powinno sie zalewac lepszych tylko dlatego ze moze byc zapuszczony. jezeli jezdzisz na bardzo dobrym oleju to smialo mozesz zmieniac na tej samej jakosci oleje i nie ma w tym nic zlego. nie trzeba sie nastawiac na jedna marke. i jeden typ nie jest to konieczne. do 10 tys km mozesz jezdzic. teoretycznie te oleje traca wlasciwosci po 7-10 tys km. nie nalezy przeciagac wymiany. 10 tys to wg mnie max. smarowanie bedzie i 20 tys km, tylko po co...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 30 października 2016, 09:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
Jaki olej zalać do 39 2.8 99 rok?? Teraz jest zalany shell helix syntetyk, i jak jest norma dla tego silnika bmw ll-01?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 30 października 2016, 21:24 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
Wlej zgodny z aprobata LL98 lub LL01 i w miare czesto wymieniaj.Marka nie ma znaczenia bo pewnie wiecej krzywdy zrobili silnikowi poprzedni wlasciciele niz to czy wlejesz castrol ,lotos,millers, motul czy jakis inny lansowany przez sprzedawcow olej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL