BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 11:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 18 lipca 2011, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46 320d
Witam.
Mam problem z E46 320D 150 PS.
zaczęło się od tego że nie chciał odpalić, po kilku próbach kręcenia odpalił, pojechałem do pracy i wróciłem.
Godzinę po powrocie, już samochód nie chciał odpalić. Na zegarach po przekręceniu kluczyka na zapłon,
zapala się czerwone pole temperatury, wskazówka idzie na maxa i samochód nie odpala, dodatkowo świeci się
kontrolka od DSC. Rozrusznik kręci, pompa pod fotelem działa, motor nie odpala.

Po podłączeniu komputera diagnostycznego okazało się że nie można się połączyć ze sterowaniem silnika,
wszystkie inne rzeczy przy pomocy komputera można robić.

Wyczytałem żeby sprawdzić zasilanie na pinach w kości komputera, piny B1 i B5 mam puste wiec sprawdzałem
B3 i B7, nie ma na nich prądu (sprawdzałem ze stacyjką przekręcona na pozycję zapłon).

Teraz nie wiem co dalej, czy może alarm gdzieś blokuje zasilanie ECU, czy może wiązka jest uszkodzona,
lub inna rzecz o której jeszcze nie wiem. Gdyby ktoś się spotkał z czymś takim proszę i info.
Ewentualne pomysły co to może być i jak się do tego zabierać też mile widziane.

Pozdrawiam BEJO


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 18 lipca 2011, 20:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 325
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b20/28
wlasnie dzis naprawialem klijetowi taka sama usterke tylko w benzynie .w jego przypadku zwarcie w komputerze ,ale sprawdz tez styki kostek wchodzacych do komputera czy nie zasniedzialy. ,po podlaczeniu pod kompa wyrzuca ze nie moze sie polaczyc z silnikiem (uszkodzona linia -k).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 19 lipca 2011, 08:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46 320d
Na wtyczkach od ECU w ogóle nie ma zasilania...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 21 lipca 2011, 14:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46 320d
Bejo napisał(a):
Na wtyczkach od ECU w ogóle nie ma zasilania...


dzisiaj sprawdzalem ponownie raz jest raz nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 27 lipca 2011, 08:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46 320d
Wracam do tematu bo to jest jakis kosmiczny przypadek.

samochod zaciągnąłem do mechanika w poniedziałek. wczoraj z nim rozmawiałem i diagnoza nastepująca...
brak bezpiecznika nr 29 - po jego włożeniu wraca zasilanie ECU, komputer diagnostyczny moze sie komunikować wszystko ok, ale nadal nie pali, wiec może pompa na listwie CR.
W ECU wyszly jeszcze jakies błędy immo... (jest możliwość że padła synchronizacja EWS/DDE i dlatego pompa nie robi?)


a teraz moje rozważania na temat bezpiecznika, bo faktycznie go nie było. pierwsza rzecz którą sprawdzałem
to właśnie bezpieczniki od sterowania silnikiem numery 27 29 30 z tym że u mnie nie było 29.
a bez tego bezpiecznika samochód nie ma prawa działać stad pytanie jak przejezdziłem rok bez tego i było ok??? nagle bazpiecznik się rozpuścił i wyparował???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 18 sierpnia 2011, 22:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46 320d
kolejny etap naprawy.
Sprawa komunikacji z komputerem rozwiazana. bezpiecznik włożony na swoje miejsce (nadal jest dla mnie zagadka jak przejezdzilem rok bez niego ale mniejsza o to).
Pompa... po sprawdzeniu faktycznie nie daje ciśnienia takiego jak powinna, kupiłem używkę, sprawdzona, podłączona, ciśnienie na listwie ok.
motor dalej nie pali.
Wtryski... sprawdzone, idą do regeneracji...
Kompresja... sprawdzona na zimnym - 1-szy, 2-gi, 3-ci gar 24-26 bar, 4-ty osiemnaście...

Juz nie mam pomysłu... może ktoś na coś wpadnie i podpowie...

Pozdrawiam Bejo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 19 sierpnia 2011, 09:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1099
Moje BMW: 335i
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 51&start=0
Ja miałem taki sam problem z komputerem tylko ze w m57n -> temp na maxa i nie odpala, Matima z tego co pamiętam tez i winowajcą był uszkodzony komputer. Nie było właśnie komunikacji między komputerem a ews /immo .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 19 sierpnia 2011, 12:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 84
Moje BMW: E46 330XD
Kod silnika: M57N
Miałem podobny problem. Temp. na maxa i auto nie chciało zapalić.
Mój elektryk powiedział że jeżeli wskazówka od temp. idzie na maxa to brak masy.
Sprawdź masę, odkręć styki, przeczyść i dobrze dokręć.

_________________
Obrazek


Sprzedam felgi 17 cali z oponami !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 19 sierpnia 2011, 21:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1099
Moje BMW: 335i
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 51&start=0
Tak, a brak masy moze byc rowniez spowodowany poprzez odciecie zapłonu przez ews.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 20 sierpnia 2011, 00:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46 320d
panowie... masa jest, elektryka jest ok... nowa (uzywana ale sprawdzona i dobra) pompa jest ale motor dalej nie pali....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 09:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46 320d
Witam, odkopuje temat.
1. Mam podobny problem, ale nie identyczny. Posiadam BMW e46 320d z 2001 roku. Po przekręceniu kluczyka na zapłon wskaźnik temepratury idzie na max (nie za każdym razem), zapala się kontrolka od kontroli trakcji, rozrusznik kreci ale nie odpala. Jak naciskam przycisk od komputera pokładowego (śr spalanie, temepratura , itd) to wskazówka temperatury opada i mogę odpalić. Nie dzieje się tak zawsze.
2. Rano ( na zimnym), gdy chcę odpalić auto muszę wcisnąć gaz, na ciepłym pali na dotyk ( o ile nie dzieje się przypadek opisany wyżej). Na komputerze nie wykazało żadnych poważnych błedów.
Dodam, że pali mi się kontrolka od poduszki powietrznej ( elektromechanik mówł, że to któraś z taśm musi być przetarta pod fotelem albo w drzwiach)\. Nie podświetla mi też samochodu na zagarach, tylko same otwarte drzwi.
Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie odpala, temperatura max, brak zasilania ECU
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam wszystkich.
Widze ze temat juz dawno nie byl poruszany wiec podziele sie co moze byc przyczyna nie odpalania.
Miałem podobnie jak wiekszosc kolegow. Zaczęło się od tego ze przy nizszych temperaturach nie moglem odpalic swojej e46 m47n. Nie zalaczala sie pompa paliwa, nie bylo slychac przekaznika od pompy pod schowkiem od pasazera. Czasem trzeba bylo pare razy wlaczyc zaplon i ruszalo. Oczywiscie temperatura na silniku po przekreceniu kluczyka wchodzila na maxa. Chcialem to zdiagnozowac inpa ale podczas tych usterek nie mozna bylo sie polaczyc z komputerem. Jak juz sie dalo polaczyc to wyskakiwal blad czujnika cisnienia paliwa na listwie.
U kogos wyczytalem ze to moze byc przekaznik od dde albo samo dde. Sam przekaznik wydawal sie byc w porzadku bo sie zalaczal po przekreceniu kluczyka. Aczkolwiek koszt wydal sie niewielki to postanowilem kupic jakis uzywany dla sprawdzenia. No i okazalo sie ze wszystkie bolączki znikly momentalnie. Temperatura nie wchodzi na czerwone pole i pompy sie zalaczaja. Rzecz jasna samochod pali jak zloto. Takze dla potomnych wrazie co wymiencie sobie przekaznik od dde ktory jest przy kompie przy podszybiu pod maska.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL