BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 11:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: E36 grzeje się.
PostNapisane: 9 października 2011, 16:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e30 325i
Kod silnika: M50B25
Zobacz jak kolega wyżej pisze na termostat. Czy jedno z dwóch ramion nie jest pęknięte(bywa często że zawieszać się potrafi termostat)

Sprawdź wiskozę czy nie ma luzów,oczywiście mocnych bo drobne powinna mieć.

Jeżeli mówisz o wiatraku z przodu za nerkami jest on od klimy a nie chłodnicy.

Stawiałbym na termostat że już przeszedł swoje i należy wymienić. Miałem to samo tylko przy b16,jeździł niegrzał się ale czasem dochodziło do maxa i zapowietrzał się układ chłodz.często to też możesz sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 grzeje się.
PostNapisane: 9 października 2011, 20:28 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 579
Lokalizacja: Szczawnica
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: M42B18
Koledzy mają rację, od razu wymień termostat, nie są to wielkie koszta. potem zalanie dokładne układu chłodzenia i odpowietrzenie. Potem trzeba brać się za visco.

_________________
318 Is MOTOSPORT INTERNATIONAL / SEDAN

moje oczko :-D http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=364965#364965


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: E36 316i 95'
PostNapisane: 8 kwietnia 2017, 14:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW E36
Cześć,

na początku od razu zaznaczę, że moja wiedza w kwestii napraw - jest raczej na poziomie podstawowym, jednakże mam znajomego, który zawsze pomagał mi we wszystkich kwestiach związanych z usterkami. Tym razem mamy spory problem, przeszukałem całe forum i mam wrażenie, że to nietypowa usterka, bardzo proszę Was o pomoc! :)

Posiadam BMW E36 316i, 1995r. Compact.

Jakiś czas temu, kiedy wracałem z pracy, zauważyłem, że zaczyna mi rosnąć temperatura silnika, więc znalazłem szybko miejsce w którym mógłbym wyłaczyć samochód - dodam, że pomimo wysokiej temperatury na silniku - nie leciało ciepłe powietrze z nawiewu, jakby nagrzewnica nie była ciepła? - Zauważyłem, że jest też mało płynu w zbiorniku wyrównawczym, podejrzewałem że może być jakiś wyciek...

Wymieniliśmy pompę wody, bo okazało się, że dokonywała już żywota... problem na chwilkę zniknął (i nagle po jakimś czasie - kilku przejazdach na odcinku 8-10km w pewnym momencie znowu wskazówka zmierzała w stronę czerwonego pola - znów mi się zagotowało w chłodnicy, zaczęło wywalać płyn (wiadomo, ciśnienie) - i co ważne wąż po lewej stronie przy chłodnicy - był zimny.

Rano, aby zweryfikować stan płynu - nie odpalałem w ogóle samochodu, tylko otworzyłem maskę i odkręciłem korek (zbiornik wyrównawczy) - i tutaj kolejna ciekawostka - zaczęło mi wywalać płyn! Na zimnym silniku, jakby był jego nadmiar, jakieś ciśnienie się zrobiło...

Żeby sprawdzić, co właściwie mogło się stać - wyciągnęliśmy termostat, z tego co zrozumiałem - powinen być krótki obieg i silnik nie powinien się tak bardzo nagrzewać... niestety bez termostatu temperatura spokojnie trzymała się na 90, a po kilku przejazdach (może z 10km) wskazówka wskazywała, że znowu zaczęło się ostro grzać. To, co nas zastanawia, to czy jest jakiś drugi termostat? Elektrozawór czy cokolwiek? Bo przez dosłownie chwilę działa i nagle jakby coś przełączyło i przestaje woda dochodzić do tego węża po lewej stronie jak patrzymy na chłodnicę. [b]Kiedy uciskałem ten wąż, nie było w nim płynu, nie ma wycieku, sprawdziliśmy chłodnicę, nie mamy co do niej 100% pewności, ale na pierwszy rzut oka działała poprawnie, termostat też odpada, pompa wymieniona.[b] Ja się bałem czy nie jest to uszczelka pod głowicą, ale pod korkiem sucho, podobno "inne typowe objawy" też się nie pojawiają (chociaż ten płyn...) - choć niczego to nie wyklucza, to może przyczyna leży gdzie indziej?

W skrócie:
auto grzeje się, na zimnym silniku wywaliło mi płyn, nie ma obiegu (przewód z lewej strony zimny), nie wiem gdzie leży przyczyna. Czy to nie dziwne, że bez termostatu auto na biegu jałowym osiąga 90 stopni? Zastanawiam się czy to kwestia złego odpowietrzenia?

Jeszcze dodam, że chcielibyśmy sami rozwiązać problem, dlatego odgrzewam temat przegrzewania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 grzeje się.
PostNapisane: 8 kwietnia 2017, 15:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E46
Kod silnika: N53b30
Garaż: e36 316 sedan> e46 320d sedan polift> E46 323ci > e60 525d > E90 325i n53b30> obecnie E60 520i M54
pompa paliwa, jak przegrzales silnik to remoncik tj planowanie glowicy etc, odrazu szykuj sie na termostat wymiane chlodnice i wiskoze. sprawdz szczelnosc ukladu chlodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 grzeje się.
PostNapisane: 9 kwietnia 2017, 10:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 632
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E38 740i 5gang/E36/
Kod silnika: M60B40/M43/M52
Zmień korek chłodnicy,przepłucz chłodnice.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL