BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 05:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 24 października 2011, 18:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 81
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: 330 CI
Kod silnika: M54
Witam, zrobiłem przekładkę automat na manual w mojej 330 e46 2001 rok i w manualu przy pedale sprzęgła jest czujnik (podobny albo nawet i taki sam jak do światła stop przy pedale hamulca) i teraz mam pytanie czy ktoś orientuje się gdzie można go wpiąć i czy w ogóle jest to możliwe?
Bo właśnie po przekładce przy zmianie biegów silnik wskakuje na obroty co jest uciążliwe, podobno ten czujnik ma coś związanego z obrotami czy coś takiego.

_________________
Pamiętaj!!! Przyszedłeś na świat bez części zamiennych!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 24 października 2011, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 77
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Czujnik jest tylko do tempomatu. Bez niego niebedzie ci dzialac cruise control. Potrzebny jest do wylaczenia predkosci w sytuacji hamowania/zmiany biegow. Mocowanie powinienies miec przy pedalach i wiazka rowniez. Jesli kupiles uzywki pedaly to powinny miec to w zestawie. Problem z obrotami moze stanowic nie przeprogamowany komputer.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 25 października 2011, 16:46 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 81
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: 330 CI
Kod silnika: M54
To by się zgadzało bo jak włączę tempomat i jadę ze stałą prędkością i wcisnę sprzęgło to obroty zostają takie same, nie rozłącza tempomatu. A mówisz że wiązka powinna być wyprowadzona do podłączenia tego czujnika? A z tymi obrotami to będę musiał poszukać jakiegoś speca żeby mi to ogarnął, bo sam nie potrafię tego zrobić.

_________________
Pamiętaj!!! Przyszedłeś na świat bez części zamiennych!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 11:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Odgrzeję troszkę temat bo szukałem ale nigdzie konkretnych informacji nie znalazłem. Otóż sprawa wygląda w ten sposób, że zakupiłem 330Ci (07/2002) która fabrycznie wyszła ze skrzynią SSG, ale na daną chwilę jest w niej manual. Po podłączeniu do programu inpa wyskoczył błąd "38 uszkodzony przełącznik sprzęgła". Zdemontowałem osłonę pedałów i okazało się że przy sprzęgle nie ma żadnego czujnika. Wg realoem do auta z tego rocznika powinien być zamontowany przełącznik który jest zintegrowany z pompą sprzęgła (taki jak ten: http://allegro.pl/bmw-e46-320d-czujnik- ... 50196.html), a w moim aucie jest pompa sprzęgła chyba z tego co wyczytałem z wersji przedliftowej bo taka jak ta http://allegro.pl/pompka-sprzegla-wyspr ... l#imglayer). Oczywiście po włączeniu tempomatu wyświetla się zielona kontrolka, ale prędkości już nie zapamiętuje. Czy ktoś jest w stanie udzielić mi porady czy żeby wszystko działało muszę zamontować pompę sprzęgła ze zintegrowanym czujnikiem sprzęgła czy mogę zamontować osobny czujnik taki jak to było w wersjach przedliftingowych? Jeżeli musiałbym wymienić pompę sprzęgła na taką z czujnikiem to czy ma ktoś jakiś opis podłączenia kabelków bo przy mojej wiązce nie ma luźnych wtyczek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 22:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
czyżby nikt nie dorabiał czujnika po przekładce z automata lub ssg??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 22 czerwca 2017, 21:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
Proszę bardzo:
W wersji 3 pin podpinamy następująco :
Pin 1 czujnika sprzęgła podłączamy do masy
Pin2 czujnika sprzęgła podłączamy do pinu 23 we wtyczce A60004 komputera silnika DME
Pin 3 czujnika sprzęgła podłączamy do +12v po stacyjce (jest obok, przy czujniku stopu )

Wersja 4 pinowa podobnie :

Pin 1 czujnika sprzęgła podłączamy do masy
Pin2 czujnika sprzęgła podłączamy do pinu 23 we wtyczce A60004 komputera silnika DME
Pin 3 czujnika sprzęgła podłączamy do +12v po stacyjce
Pin 4 czujnika sprzęgła zostaje wolny , chyba że mamy wersje USA to ciągniemy go do Pinu 8 w module EW

Opis dotyczy wersji z czujnikiem na pompie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 22 czerwca 2017, 22:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
dzięki serdeczne krzsad50 za opis. Do mojego auta (07/2002) powinien być chyba czujnik na pompie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 23 czerwca 2017, 20:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
ja mam 05/2002 po lifcie i też zmieniałem skrzynię na manual. Dokupiłem pompę zespoloną z czujnikiem. Podłączyłem w/g podanego opisu i tempomat działa ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 24 czerwca 2017, 20:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
moja jest przed liftem bo z tego co mi wiadomo to w coupe lift był jakoś koło 07/2002 chyba. A tak na marginesie to dużo roboty z wymianą tej pompki? Na co zwracać uwagę przy jej zakupie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 00:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
A ja mam coupe 2001.09 i o ile dobrze pamiętam to czujnik jest obok pedału.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 18:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
to teraz pozostaje pytanie po czym sprawdzić jaki powinien być do danego silnika?? Po numerze sterownika silnika?? Moje auto z budy to przedlift, ale silnik z tego co wiem ma juz niby poliftowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 18:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Nie ma czegoś takiego jak poliftowe m54b30, był montowany od 2000r., w trakcie 2003r. pojawiła się skrzynia 6b, lift coupe też był w 2003r. Możesz sprawdzić na realoem.com jak to powinno wyglądać.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 21:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
no to już nie wiem. Rozmawiałem z kilkoma osobami które użytkowały m54 i mówili że w 2001 bodajże coś zmienili w tym silniku. Ale nie będę robił jakiejś dyskusji z tego bo troszkę nie ten temat:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Podłączenie czujnika przy pedale sprzęgła
PostNapisane: 5 lipca 2017, 19:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
wczoraj zabrałem się za wymianę tej pompki sprzęgła. Udało się jakoś ogarnąć temat i tempomat działa bez zarzutu. Jeszcze raz dzięki krzsad50 za instrukcje:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL