BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 09:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 20 listopada 2011, 17:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Moj pierwszy post, wiec witam wszystkich:)

Czy objawy takie jak wysokie spalanie, oraz brak przyspieszenia do 3tys obrotow moga wskazywac na czujnik polozenia walka rozrzadu?, nie zapala sie CHECK ENGINE.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 20 listopada 2011, 20:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
na początek radzę podłączyć auto pod kompa
bo mogą być niepotrzebne koszty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 01:16 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Przechodziłem ten sam problem w tym samym silniku, spalanie było 13-14 litrów/100 km. i auto muliło na niższych obrotach, wymieniłem dwa czujniki wałka rozrządu oryginalne ssący i wydechowy, nowy przepływomierz Bosch i wszystko na darmo bo nie pomogło aż w końcu sprzedałem. Wydaje mi się że problemem był słynny wadliwy napinacz rozrządu i zespół regulacyjny wałka rozrządu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 08:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
guzior napisał(a):
Przechodziłem ten sam problem w tym samym silniku, spalanie było 13-14 litrów/100 km. i auto muliło na niższych obrotach, wymieniłem dwa czujniki wałka rozrządu oryginalne ssący i wydechowy, nowy przepływomierz Bosch i wszystko na darmo bo nie pomogło aż w końcu sprzedałem. Wydaje mi się że problemem był słynny wadliwy napinacz rozrządu i zespół regulacyjny wałka rozrządu.


To mnie pocieszyles :(, podepne go pod komputer, jezeli to czujnik to wymienie go.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 08:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: n42b20
Podepnij podepnij i daj znać co pokazał komp. A jeszcze napisz kiedy muli - czy jak zimny, czy ciepły, czy bez względu na temperaturę silnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 14:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Dr4g napisał(a):
To mnie pocieszyles :(, podepne go pod komputer, jezeli to czujnik to wymienie go.


Tylko że u mnie komp też pokazał błąd czujnika wałka rozrządu dlatego wymieniłem i gdy to nie pomogło zacząłem się domyślać że błąd może pojawił się nie przez uszkodzony czujnik tylko przez rozregulowany rozrząd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 17:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
guzior napisał(a):
Tylko że u mnie komp też pokazał błąd czujnika wałka rozrządu dlatego wymieniłem i gdy to nie pomogło zacząłem się domyślać że błąd może pojawił się nie przez uszkodzony czujnik tylko przez rozregulowany rozrząd.


Wymieniles na oryginal z BMW? po wymianie komputer dalej pokazywal blad czujnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 17:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
Dr4g napisał(a):
nie zapala sie CHECK ENGINE
u mnie CHECK ENGINE nie gaśnie :zdegustowany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 17:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
Patrz! A ja właśnie przerabiam ten temat! Mam ten sam silnik i od jakiegoś czasu zaczął mi szarpać podczas jazdy. Jechałem sobie 2200 obr/min i nagle szarpnięcie i kontrolka akku na sekundę się zapalała. Komputer nic nie pokazał i nie wiedziałem co to. Zwłaszcza że raz działo mi się to 3 razy podczas jazdy a drugim razy w ogóle. Jeździłem czekając aż coś się spier.... bo już mnie to wkurzało. Wymieniłem wszystkie cewki, regulator napięcia, sprawdziłem cały dolot itp itd. Niedawno zaczłą coraz częsciej szarpać, na dłużej no i pojawił się błąd crankshaft sensor czyli czujnik wału korbowego. Jutro ma mi przyjść uzywany sprawny bo nowy kosztuje ponad 500 zl :( i tylko oryginał. Dodam że auto muli chociaż zdarza się że odzyska moc na chwilę. Wymienię w środę i dam znać. Jeśli nie pomoże to zostaną czujniki wałków :( :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 19:46 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Dr4g napisał(a):
guzior napisał(a):
Tylko że u mnie komp też pokazał błąd czujnika wałka rozrządu dlatego wymieniłem i gdy to nie pomogło zacząłem się domyślać że błąd może pojawił się nie przez uszkodzony czujnik tylko przez rozregulowany rozrząd.


Wymieniles na oryginal z BMW? po wymianie komputer dalej pokazywal blad czujnika?


Tak kupiłem w ASO BMW dwa czujniki wałka rozrządu.

szymonoo napisał(a):
. Niedawno zaczłą coraz częsciej szarpać, na dłużej no i pojawił się błąd crankshaft sensor czyli czujnik wału korbowego. Jutro ma mi przyjść uzywany sprawny bo nowy kosztuje ponad 500 zl :( i tylko oryginał. Dodam że auto muli chociaż zdarza się że odzyska moc na chwilę. Wymienię w środę i dam znać. Jeśli nie pomoże to zostaną czujniki wałków :( :(


Czujnik wału korbowego też kupiłem w ASO BMW ale go nie wymieniłem bo udało się wcześniej sprzedac auto i gdybyś chciał nowy oryginalny to daj znać.

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 21 listopada 2011, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
How much? :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 22 listopada 2011, 17:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Bledy jakie pokazal komputer to: P0341 oraz P0015, check engine nie jest zapalony.
No i pojawia sie pytanie, czy te bledy wskazuja czujnik polozenia walka rozrzadu?
Przed zamowieniem czujnika, sprobuje przemierzyc jeszcz einstalacje, moze ktorys kabel idacy do czujnika jest przetarty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 30 listopada 2011, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
No i po kłopocie uff! Czujnik połozenia wału został zmieniony. Czujnik niewielki ale rozbieraniaaaa a szkoda gadac ;) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 30 listopada 2011, 22:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
szymonoo napisał(a):
No i po kłopocie uff! Czujnik połozenia wału został zmieniony. Czujnik niewielki ale rozbieraniaaaa a szkoda gadac ;) Pozdrawiam
Mam nadzieję, że u mnie to samo będzie...
Jest już czujnik zakupiony i mechanik mówił, że duuuużo rozbierania :mur:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 3 grudnia 2011, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
No niestety dość dużo pracy. Moze nie dużo rozbierania bo należy wyjąć pojemnik filtra powietrza, przepustnicę, szynę wtryskiwaczy i kolektor dolotowy ale właśnie z tym ostatnim jest najwięcej roboty. Od dołu ciężko go odkręcić, trzeba luzować kilka elementów a i tak ciężko go wyciągnąć na zewnątrz auta bo przeszkadza to tu coś to tam.... eh powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 13:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42
Witam,

W moim bmw wywaliło błąd P0343 Czujnik położenia wałka rozrządu A - Bank 1 obwód nieprawidłowy sygnał za wysoki, czy wobec tego muszę wymienić czujnik a jak tak to jaki.

BMW E46 318I 2003r 2.0 Benzyna/LPG Sedan Silnik. N42 - Jest tego dużo na allegro i nie mogę się zorientować jaki by pasował,

Wiecie może również jaka może być ewentualna cena naprawy w warsztacie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 13:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
DeadSleep napisał(a):
Witam,

W moim bmw wywaliło błąd P0343 Czujnik położenia wałka rozrządu A - Bank 1 obwód nieprawidłowy sygnał za wysoki, czy wobec tego muszę wymienić czujnik a jak tak to jaki.

BMW E46 318I 2003r 2.0 Benzyna/LPG Sedan Silnik. N42 - Jest tego dużo na allegro i nie mogę się zorientować jaki by pasował,

Wiecie może również jaka może być ewentualna cena naprawy w warsztacie ?


http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AY71-EUR-01-2003-E46-BMW-318i&diagId=12_1139
OEM'owo masz 12147506273, ale część ta została zastąpiona przez producenta przez 12147518628. Cenę masz, np. tutaj https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7518628-czujnik-walka-rozrzadu.

To jest czujnik od wałka rozrządu, a więc mówiąc kolokwialnie "jest od vanosa", a nie od wału korbowego, a więc znajduje się na froncie silnika i nie trzeba robić żadnej skomplikowanej rozbiórki jak przy czujniku wału korbowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42
Boże drogi, myślałem rzędu 200zł za ten czujnik :) Dzięki wielkie za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 czujnik polozenia walka rozrzadu
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 08:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42
Ktoś naprawiał w warsztacie i ile was skasowali za ową naprawę, słyszałem że jest to kwestia 30min

I czy ktoś wstawiał czujnik Hella niby jest taki sam jak orginał bo produkowany przez nich tylko nie ma na nim oznaczeń BMW. Jest on znacznie tańszy gdyż mogę go kupić za 174zł a orginalny niby identyczny tylko z oznaczeniem BMW 434zł

@EDIT
Rozmawiałem z dwoma warsztatami zajmującymi się tylko i wyłącznie BMW i zalecają montaż tylko i wyłącznie czujnika oryginalnego, czujnik zamienny nie sprawdza się przez co auto może działać jak przed montażem bądź będzie osłabione. Także dzięki wszystkim za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL