BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 01:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 14:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
Witam. Czy ktos mółby zgrać mi w NCSexpert kodowanie sterownika klimatyzacji automatycznej od wersji silnika N42?? mam nowy panel i chcę go dostosować do auta a wersja pochodzi od diesla. Prosze o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 20:39 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
hmm... Nie czaje czegos... Podlaczyles to w ogole do swojego auta i nie dziala czy co? Bo wydaje mi sie mocno, ze podlaczasz i dziala. Nie wymaga to specjalnego kodowania. Mozna by sie pokusic o zmiane w Vehicle Order w Disie, ale nie sadze, zeby jakis wiekszy problem byl tak do zwyklego dzialania.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 21:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
hammet1: wynika to z tego że od dłuższego czasu walczę z niesprawną pompką cieczy przy zaworze. Pompka oczywiście jest sprawna ale wina leży w panelu. Wcześniej pompka śmigała ale nie wiem czemu przestała. Szukałem innego panela i znalazłem taki w którym pompka chodzi ale mam problem ze sterowaniem klapami na zgaszonym silniku tzn. wszystko jest ok ale jak zgasze auto to powietrze leci np tylko na twarz mimo że wybieram inne ustawienie. Na panelu z niedziałającą pompką nie ma tych problemów.

Próbowałem zakodować w NCSexpert ten stary panel aby zobaczyć jaki jest stan pompki ale nie moge się połączyć - wywala mi błąd: COAPI-2041: wrong ecu coding index itp. więc myślę że to wina panela.

Myślałem że może przekoduję ten drugi panel aby nie było problemu z tymi klapami powietrza (w panelu jest informacja ze to panel od diesla 6 cylindrowego - nie wiem czy to ma znaczenie).

U gościa widziałem na niektórych panelach: NUR FUR BENZIN - czyli panele do diesla i benzyny się jednak czymś róznią....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 22:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
hmm... Nie spotkalem sie z takim problemem, ale podpowiem Ci ze blad w ncsie to nic innego jak zly index programowy. Gdy odczytujesz modul pojawia sie okienko i tam masz ihka.c01 np. I problem polega, ze wcale to nie C01 tylko no 02. mozesz to odczytac w inpie w zakladce coding. masz tam pozycje coding index czy cos;). moze faktycznie nie zakodowane cos jest. Fakt moze sie roznic benzyna do diesla, bo jakby nie bylo kazdy diesel jest wyposazony w jeden czy drugi dogrzewacz cieczy chlodzacej. Ale zapewne da sie jakos to zcodowac.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 11 grudnia 2011, 00:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Nawet w ORI instrukcji przełożenia manualnej klimy na klimatronik wspomniane jest coś o kodowaniu. Nikt tego nie robi bo i tak wszystko działa (jak się okazuje nie zawsze). Gdyby jednak zajrzeć do modułu znajdziemy tam sporo wpisów np:

ZYLINDER_ZAHL
4_zylinder
MOTOR_ART
benziner
GEREGELTER_KOMPRESSOR
klein
ZUSATZWASSERPUMPE
aktiv
EL_DURCHLAUFERHITZER
nicht_aktiv

nie wiem jaki ma to wpływ na działanie poszczególnych podzespołów bo mimo tego że u mnie EL_DURCHLAUFERHITZER (el. podgrzewacz) jest nicht_aktiv to działa. Ja też nie posiadam niestety ORI panelu, ale próbowałem kodować ten bo wkurzało mnie to że podgrzewanie tylnej szyby załącza się automatycznie. Zmieniłem HHS_AUTOMATIK na nicht_aktiv i teraz nie włącza się samo. Po zmienieniu EL_DURCHLAUFERHITZER na aktiv nie widze różnicy w szybkości nagrzewania.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 11 grudnia 2011, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
no i niestety - klapa :( mimo wskazówek niestety nie mogę połączyć się z tym pierwszym modułem klimatyzacji. Mimo że ustawiam ihka.c02 i 03 a nawet 04. W inpie komunikuje się bez problemu i mogę go testować itp ale już w ncs pojawiają się problemy. Odpuszczę sobie i poszukam inny panel.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 24 lipca 2015, 16:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: E46ci
Kod silnika: 330i
Odrzeje kotleta ponieważ mam podobny problem.

Padł mi panel klimatyzacji. Klimatyzacje miałem automatyczna- taki sam kupiłem panel. Nowy panel ma jednak włączona funkcję włączania klimatyzacja po każdym uruchomieniu silnika- chce to zmienić. Problem w tym, że NCS nie wpuszcza mnie do nowego panela klimatyzacji. Pojawia się komunikat wrong index info coapi 2041. Ktoś pomoże? Z innymi modułami nie mam żadnego problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 24 lipca 2015, 16:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Masz ten problem opisany wyżej. Zmieniając panel masz inny indeks kodowania. Uruchom inpę, wejdź w odczyt sterownika klimatyzacji i zapisz nowy indeks kodowania na kartce. Będzie pod klawiszem F2. Gdy będziesz kodował zmień końcówkę na właściwy indeks kodowania. Np IHKA.C14 (stary indeks kodowania po kropce) na IHKA.C16. Jeżeli panel jest od diesla i idzie do benzyny to trzeba wyłączyć dodatkową pompkę, której w benzynie nie ma, opis jest wyżej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 24 lipca 2015, 17:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: E46ci
Kod silnika: 330i
Czy za kazdym razem będe musiał recznie wpisywać właściwy index?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 24 lipca 2015, 17:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Przy kodowaniu NCS tak. No chyba, że da się to jakoś zmienić, ale nie wiem jak.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ustawienia panela klimatyzacji w N42
PostNapisane: 18 kwietnia 2017, 00:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Panowie odgrzewam kotleta.

Wymieniałem klimatyzacje manualną na automatyczną (przeróbka opisana na forum) i nie mogę NCSem przekodować panelu (wyłączenie pompki) bo wywala mi błąd indeksu.
Inpa podaje index 15 ale podczas próby odczytania pliku NCSem domyślna nazwa profilu CBD to IHKR_E46.CP01.
Po zamianie na IHKR_E46.CP15 nadal klapa. Domyślam się że raczej powinno być coś w tym stylu A_IHK46.CP15 ale to nadal nie działą.
Moje domysłu płyną stąd że sam NCS podpowiada ze index jest nie prawidłowy i powinien być A_IHK46.CP15 = 15h (coś takiego wypluło mniej więcej)

Jak to ugryźć , domyślam się ze trzeba wprowadzić moduł na stan wyposażenia tylko jak to zrobić ?
Jak wygenerować nowy FA (chyba tak to się zwie) ?

Proszę mądrzejszych o pomoc.


Już znalazłem i opisałem wszystko w diy montażu klimatronika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL