BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 22:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 20:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: SWD
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B28
Dziś to przerabiałem. Nie jedno już przy buni sam zrobiłem, ale to była prawdziwa droga przez mękę.
Jeżeli macie tylne czujniki do wymiany akurat na tapecie, to polecam wizytę u profesjonalisty.
To badziewie prawie zawsze ułamuje się w ten sposób, że czujnik zostaje w piaście koła i nijak się da go wyciągnąć.
Dostęp jak po ch#$ju. Nic nie widać, nie ma gdzie siły przyłożyć. Próbowałem wkręcać w pozostałość blachowkręty, ale
czujnik kruszy się i wypada po kawałku. Pozostaje wiercenie, ale z czuciem bo łatwo uszkodzić koronkę łożyska (wystarczy dotknąć wiertłem żeby ABS już zawsze fiksował). Łatwo też spowodować, żeby resztki powpadały do łożyska.
Dawno się tak nie nakoorwowałem jak dziś. Prosta robota na 30 minut, zamieniła się w 4 godzinną rzeźbę. Kostki poodzierane do krwi i obolałe kolana nie są warte oszczędności kilkudziesięciu złotych za wymianę (bez czujnika oczywiście).
pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 20:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 113
Lokalizacja: garaż
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
widac ze nie zmieniałeś linek recznego w e39 jak się zapieką :D czujnik to deser przy linkach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 21:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
zeby uniknac uszkodzenia koronki lozyska wystarczy na wiertlo nalozyc ogranicznik by glebiej jak trzeba nie polecialo - hamulce - kazda naprawa ma swe uroki nie wzszystko jest latwe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 22:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Nie wiem kogo masz na myśli pisząc "profesjonalista" ? :hyhy:
Może ASO?
Pojechałem do profesjonalisty czyli gościa specjalizującego się w tej marce na wymianę obu tulei pływających.Nie chciałem zaoszczędzić.
Oczywiście ściągacz jest,bułka z masłem,1,5h i po robocie.
Nie znam się,ale uznałem że 1,5h na jedną stronę to będzie dobrze.
Gościu z 1 tuleją walczył blisko 5 godzin.( nieżle zmarzłem) ten ściągacz to jakiś żart,przez kilka godz. obserwowałem tworzenie "nowego" narzędzia przez szukanie i dodawanie kolejnych nakrętek i podkładek :rotfl:
Na koniec skasował mnie za ten dodatkowy czas i ciężką robotę.
Na szczęście druga tuleja ,którą z tej okazji kupił została mu i niech uszczęśliwi kogoś innego :hyhy:
Wniosek-przy konkretnej robocie zanim jeden z drugim fachowiec coś ruszy i zepsuje niech pokaże jakie ma narzędzia,zauważyłem że zwłaszcza różnego rodzaju ściągacze są słabym punktem profesjonalistów.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 22:16 
marekb napisał(a):
Gościu z 1 tuleją walczył blisko 5 godzin.( nieżle zmarzłem) ten ściągacz to jakiś żart,przez kilka godz. obserwowałem tworzenie "nowego" narzędzia przez szukanie i dodawanie kolejnych nakrętek i podkładek


To nie wiem co to za profesjonalista... ja ze znajomym wymienialiśmy tuleje bez żadnego ściągacza i zajęło to około godziny na stronę razem z montażem. Wystarczy 2 kawałki rurki (jedna średnicy zewnętrznej tulei a druga większa żeby tuleja w nią weszła) do tego podkładki mocne i śruba z nakrętką. I skręcamy śrubę aż tuleja wyjdzie. Może metoda trochę druciarska ale jak widać skuteczniejsza od ściągaczy profesjonalistów :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 22:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: SWD
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B28
@marekb:
Miałem na myśli mechanika "od BMW", który zna się na rzeczy 100 razy lepiej niż "spece" z ASO, bo jest pasjonatem marki, sam jeździ BMW, naprawia je nie tylko dla pieniędzy...Kilkanaście lat praktyki w tej marce. Mimo braku autoryzacji, to do niego dzwonią z ASO jak czegoś nie ogarniają...na szczęście znam takiego. Zna moją bunię od podszewki, bo od lat z nią grzebie. O takim właśnie gościu mówiłem, pisząc o "profesjonaliście". Każdy powinien mieć takiego. Innym nie pozwalam pazurów wsadzić do swojego auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 22:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
W piatce to ostatecznie mozna wyjac lozysko i wszystko ladnie poczyscic. Wiadomo ze roboty duzo, ale np w trojce juz nie jest tak pieknie, bo jak sie lozysko wyprasuje, to zapewne sie rozleci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 23:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 381
Lokalizacja: Racibórz (SRC)
Moje BMW: E46/E39
Kod silnika: M54B25/M57
Garaż: E46 QP : http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131254
E36 sedan: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 3&start=20
pietja10 napisał(a):
@marekb:
Miałem na myśli mechanika "od BMW", który zna się na rzeczy 100 razy lepiej niż "spece" z ASO, bo jest pasjonatem marki, sam jeździ BMW, naprawia je nie tylko dla pieniędzy...Kilkanaście lat praktyki w tej marce. Mimo braku autoryzacji, to do niego dzwonią z ASO jak czegoś nie ogarniają...na szczęście znam takiego. Zna moją bunię od podszewki, bo od lat z nią grzebie. O takim właśnie gościu mówiłem, pisząc o "profesjonaliście". Każdy powinien mieć takiego. Innym nie pozwalam pazurów wsadzić do swojego auta.



Nawet wiem o kim mówisz :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 00:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 325
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b20/28
jak czytam wasze teksty to mi sie plakac chce,wystarczy odkrecic polos i lekko ja wepchnac do srodka a w tedy czujnik abs mozna przewiercic lub wepchnac go do srodka i po robocie i koronka nie zostanie ruszona.Naprawiam bmw od paru lat u siebie w warsztacie , pare sztuk juz tak przerobilem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 08:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: SWD
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B28
Focus2992 napisał(a):
pietja10 napisał(a):
@marekb:
Miałem na myśli mechanika "od BMW", który zna się na rzeczy 100 razy lepiej niż "spece" z ASO, bo jest pasjonatem marki, sam jeździ BMW, naprawia je nie tylko dla pieniędzy...Kilkanaście lat praktyki w tej marce. Mimo braku autoryzacji, to do niego dzwonią z ASO jak czegoś nie ogarniają...na szczęście znam takiego. Zna moją bunię od podszewki, bo od lat z nią grzebie. O takim właśnie gościu mówiłem, pisząc o "profesjonaliście". Każdy powinien mieć takiego. Innym nie pozwalam pazurów wsadzić do swojego auta.



Nawet wiem o kim mówisz :D


hehe. Przemo V8 daje rade nie? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 08:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 381
Lokalizacja: Racibórz (SRC)
Moje BMW: E46/E39
Kod silnika: M54B25/M57
Garaż: E46 QP : http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131254
E36 sedan: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 3&start=20
Daje daje :D
Właśnie zaraz tam jadę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 22:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
peter0101 napisał(a):
jak czytam wasze teksty to mi sie plakac chce,wystarczy odkrecic polos i lekko ja wepchnac do srodka a w tedy czujnik abs mozna przewiercic lub wepchnac go do srodka i po robocie i koronka nie zostanie ruszona.Naprawiam bmw od paru lat u siebie w warsztacie , pare sztuk juz tak przerobilem.

wszystko ladnie z ta poloska jak nakretka sie latwo odreci natomiast jak jest skorodowana i klucz na niej sie obsuwa to placz - lepsza jest mala wiertareczka na baterie ale nie z biedry - boszki sa fajne , do tego cienkie wiertelko z ogranicznikiem i drugie takie jak srednica czujnika z- z tym , ze w dugim wiertle splaszczamy czubek - do tego sprezone powietrze - 10 minut i po robocie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Przestrzegam przed wymianą czujnika ABS tył!
PostNapisane: 6 września 2017, 09:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 520I
Kod silnika: M52
Witam,
wymiana czujnika jest banalnie prosta trzeba tylko zdjąć tarcze hamulcową i w ułamanym czujniku nawiercić otwór pod gwintownik 6mm ( oczywiście nie głębiej niż długość nowego czujnika) ja nawierciłem około 2cm żeby się nie rozpadł w dalszej części później wkręcam śrubę odpowiednio długą z dużą podkładką po przez np. mufkę 1/2 cala tak żeby czujnik przy wkręcaniu śruby wchodził do mufki i odpowiednio dokładam podkładek. :D :D :D Czujnik wychodzi bez problemu w całości. :super: :super: i po robocie . Czas na spokojnie z 40 min.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL