BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 08:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] zdjęcie tapicerki fotela przedniego
PostNapisane: 15 czerwca 2012, 00:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Pora się zabrać za uszkodzoną matę grzewczą w fotelu pasażera. Jednak nie mam pojęcia jak się zabrać demontaż poszycia tapicerskiego. Przy okazji jak by mi się to udało, to wreszcie bym tą tapicerkę wrzucił do pralki bo jest katastrofa. Może mi ktoś podpowie jak zdjąć tapicerkę z fotela nie uszkadzając niczego?

Fotel mam identyczny jak na zdjęciu:
Obrazek

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ;)

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] zdjęcie tapicerki fotela przedniego
PostNapisane: 15 czerwca 2012, 09:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
Tapicerka jest zamocowana za pomocą metalowych spinek, które musisz zniszczyć (przeciąć szczypami bocznymi), aby dostać się do maty grzewczej. Robiąc to samemu możesz z powrotem to połączyć za pomocą plastykowych opasek, jednak zapewniam, że nie uzyskasz identycznego efektu ułożenia tapicerki (i mówię tutaj tylko o siedzisku) jak w przypadku połączenia metalowymi spinkami. Po prostu sam zobaczysz, że jest trochę gorzej. Radziłbym więc nie zdejmować całej tapicerki, bo po złożeniu fotel będzie wyglądał fatalnie domowym sposobem. Przy zmianie samej maty można uzyskać zadowalający efekt wyglądu siedziska.

Musisz zdemontować plastykową osłonę wokół fotela, tam będziesz mieć dostęp do otwarcia tapicerki. Trzyma się na takich wzmocnionych końcach, wystarczy podważyć i schodzi. Gdy dojdziesz do metalowych spinek zapamiętaj ich miejsca, bo w nie będziesz później wsadzał plastykowe. I nie demontuj całej tapicerki siedziska, wystarczy bodajże 4-5 spinek, aby można było wygrzebać matę i założyć nową. Na nowej ten klej będzie słabo trzymał do gąbki, dlatego przygotuj obustronną taśmę klejącą, która utwierdzi matę w prawidłowym położeniu.

Cała operacja z wyjęciem, demontażem i spakowaniem do środka trwa jakieś 2 godziny. Jak zmieścisz się w trzech to też dobrze :-) Powodzenia!

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] zdjęcie tapicerki fotela przedniego
PostNapisane: 15 czerwca 2012, 14:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Chwileczke panowie. Bez zbędnych ruchów. Mata grzewcza w fotelach e46 jest wszyta w tapicerkę. Na pewno nie można wrzucić pokrowcy do pralki a tym bardziej jej wymienić od tak sobie. Musiałbyś mieć drugą i pokrowce zanieść do tapicera.

Emcebre Tobie chodziło o matę wykrywającej zajęcie fotela pasażera.

Jeśli chodzi o metalowe spinki, rozbierałem te fotele już 6 razy i ani raz nie uszkodziłem żadnej spinki. Wystarczy mieć dobre długie szczypce x2 i można rozebrać obicie fotela bez żadnych uszkodzeń. Tylko trochę cierpliwości.
Słusznie jednak prawisz że łatwo jest spowodować iż tapicerka nie będzie wygladać tak samo. Związane jest to z metalowymi drutami w gąbce fotela. Bardzo łatwo je wyrwać (!) Jeśli wykona się zabieg zdejmowania tapicerki z uwagą, fotel po zabiegu będzie wyglądał jak nowy.

Jeśli chcesz nadal je rozbierać to daj znać zrobie jakieś małe DIY.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] zdjęcie tapicerki fotela przedniego
PostNapisane: 15 czerwca 2012, 17:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
5oul, hehe masz rację ;) Nie doczytałem dokładniej, trochę wtopa. Dokładnie jak kolega wyżej napisał, maty grzewczej nie wymienisz, szukaj drugiego fotela, może trafisz w tej samej konfiguracji.

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] zdjęcie tapicerki fotela przedniego
PostNapisane: 25 czerwca 2012, 23:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 35
Lokalizacja: Władysławowo
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB20
5oul napisał(a):
Jeśli chcesz nadal je rozbierać to daj znać zrobie jakieś małe DIY.

Prosimy o małe DIY. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] zdjęcie tapicerki fotela przedniego
PostNapisane: 26 czerwca 2012, 07:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
5oul napisał(a):
Chwileczke panowie. Bez zbędnych ruchów. Mata grzewcza w fotelach e46 jest wszyta w tapicerkę. Na pewno nie można wrzucić pokrowcy do pralki a tym bardziej jej wymienić od tak sobie. Musiałbyś mieć drugą i pokrowce zanieść do tapicera.

Emcebre Tobie chodziło o matę wykrywającej zajęcie fotela pasażera.

Jeśli chodzi o metalowe spinki, rozbierałem te fotele już 6 razy i ani raz nie uszkodziłem żadnej spinki. Wystarczy mieć dobre długie szczypce x2 i można rozebrać obicie fotela bez żadnych uszkodzeń. Tylko trochę cierpliwości.
Słusznie jednak prawisz że łatwo jest spowodować iż tapicerka nie będzie wygladać tak samo. Związane jest to z metalowymi drutami w gąbce fotela. Bardzo łatwo je wyrwać (!) Jeśli wykona się zabieg zdejmowania tapicerki z uwagą, fotel po zabiegu będzie wyglądał jak nowy.

Jeśli chcesz nadal je rozbierać to daj znać zrobie jakieś małe DIY.


x2
jedyne co mogę dodać to ciekawostka że w 2 fotelach w tym samym miejscu zrobiła mi się przerwa (brak przewodzenia) czyli pod lewym pośladkiem ;). W skórze też w tym miejscu widać wypustkę możliwe że lut. Kiedyś już to rozbierałem położyłem na to irchę aby dziury w fotelu mi nie zrobiło.

Wkurzające jest to że jest ona obszyta dookoła.

Pytanko jak naprawiacie taką matę... lakierem przewodzącym wystarczy pomazać czy jednak nie zda egzaminu ?

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] zdjęcie tapicerki fotela przedniego
PostNapisane: 21 marca 2017, 17:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 648
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było:
e30 coupe
e36 sedan
e36 coupe
Jest:
e46 coupe
Panowie takie zapytanie mam.

Czy maty grzewcze foteli z e46 beda pasowć do e36??
Bede wkładał sporty z e46 do cabrioletu e36.
w fotelach z e36 mam grzanie, w tych z e46 też.
Wystarczy przerobienie wtyczki czy fizycznie te maty sie czymś różnią??
W e36 jest 2-stopniowa regulacja, a w e46 jest 3-stopniowa.

_________________
Obrazek
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118979


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL