BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Nagły brak wspomagania
PostNapisane: 25 lipca 2012, 15:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 269
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: m54b22
Witam, sytuacja wygląda następująco: Wyjeżdżałem z parkingu, musiałem troche pokręcić kierownicą, wspomaganie działało bez zarzutu do momentu gdy wjeżdżałem na ulicę. Kiedy starałem się skręcić w prawo, zeby włączyć się do ruchu, wspomaganie nagle przestało działac. W pierwszej chwili pomyślałem, że silnik mi zgasł, bo takiej trzeba było użyć siły do skręcenia, jak na zgaszonym silniku. Ale nie, silnik chodził, więc pomyślałem, że pasek sie urwał, też nie. Płyn również trzyma stan. Dojechałem jakoś do domu, wjechałem na kanał zdjąłem osłonę i zobaczyłem, że w okolicach pompy jest trochę mokro, tak jakby pod wpływem wysokiego ciśnienia któryś z przewodów trochę popuścił. Żaden z przewodów nie jest jednak pęknięty, a podczas prób skręcania na odpalonym silniku, nic się nie dzieje. Pompa jest napędzana przez pasek, a płyn nigdzie nie wycieka, a wspomagania jak nie było tak nie ma. Dodam, że pompa wcześniej działała normalnie, nie było żadnego wycia czy innych objawów, które miałem kiedyś w E36 kiedy padała mi pompa wspomagania, tylko że tam dało się jeździć, a tu wspomaganie zniknęło w jednej chwili. Co może być przyczyną?

_________________
E36 316i M43B16 --> E46 320i M54B22


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nagły brak wspomagania
PostNapisane: 25 lipca 2012, 17:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Pompa Lf 20 bodajże była wadliwa w e46 i ukręcał sie trzpień od koła pasowego od reszty pompy,tak że kolo pasowe chodziło ale pompa stala w miejscu.Moze mało obrazowo napisałem ale ktoś pewnie doda coś od siebie:) Raczej tylko wymiana popmy Ci zostaje

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nagły brak wspomagania
PostNapisane: 27 lipca 2012, 08:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 147
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: bmw e61
Kod silnika: N52b30
taka sama sutuacje mialem w e46 328 ci wspomaganie nagle przestalo dzialac po rozebraniu pompy byl urawany trzpien poprostu pękł , i z tego co sie orientowalem to faktycznie jakies wadliwe pompy byly a byly dwa rodzaje wsadzane 110 i 120 bar


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nagły brak wspomagania
PostNapisane: 31 lipca 2012, 12:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 269
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: m54b22
No więc tak, zapchał sie zaworek zwrotny, nr 6 na obrazku:
Obrazek

a w konsekwencji tego ukręcił się trzpień ( za duże ciśnienie w układzie). Zaworek 30 zł w ASO + pompa SKV z allegro za 370, wymiana samemu, a przy okazji pasek wielkolinowy sobie wymieniłem. Na razie działa bez zarzutu. Jak komuś padnie pompa to warto ten zaworek sprawdzić przy okazji bo sprawa jest groszowa, a czytałem że ludzie wymieniali pompy i padały im za chwile, właśnie dlatego, że ten zawór nie działał.

_________________
E36 316i M43B16 --> E46 320i M54B22


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nagły brak wspomagania
PostNapisane: 18 września 2017, 18:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Witam, nie mogę obejrzeć rysunku z tym zaworkiem ? U mnie jest podobny problem, po wymianie pompy wspomagania nadal nie mam. Może jakieś numery tego zaworka ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL