BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E87] problem z kontrola trakcji.
PostNapisane: 15 sierpnia 2012, 20:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: UK
Moje BMW: E90 320d
Witam
Dzisiaj pojawił się problem z DTC w moim E87 120d. Podczas skrecania w lewo a zwłaszcza na łukach drogi załącza się kontrola trakcji, mruga kontrolka i auto samoczynnie zwalnia. Przy skrecaniu w prawo jest ok. Sprawdziłem ciśnienie w oponach i jest ok tak jak powinno być. Stan opon także ok. Ma ktoś jakieś pomysły co się może dziać ? Komputer raczej nic nie pokaże bo kontrolka nie pali się cały czas tylko mruga gdy skrecam w lewo tak jakbym tracił przyczenosc .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] problem z kontrola trakcji.
PostNapisane: 15 sierpnia 2012, 20:42 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
komputer powie Ci czy czujnik jakiś błędów nie łapie , nie wierze że w jukeju nie masz dojścia do kompa, od tego bym zaczął...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: [E39] problem z kontrola trakcji.
PostNapisane: 23 września 2018, 21:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E39 525iAT
Kod silnika: M54B25
Witam.
U mnie problem jest inny, ale też dotyczy DSC.
W moim aucie miga mi kontrolka od DSC przy określonej prędkości. Mignie kilka razy, poszarpie lekko autem i przestaje, za jakiś czas znowu sytuacja się powtarza. Miga przy prędkości między 95 km/h a 105 km/h. Ostatnio bujnąłem się szybciej i przy 175 km/h też mignęła kontrolka i kilka razy szarpnęło.
Po podpięciu pod kompa kiedyś 1 raz wyskoczył błąd czujnika kąta skrętu, ale po skasowaniu już nie wyskakuje.
Opony mam 4 nowe, ten sam rozmiar. Felgi 4 te same 18-tki.
Nigdy nie wyskoczył błąd czujnika abs.
Z kolegą próbowaliśmy podpiąć kompa i jeździć z tą prędkością, ale po przekroczeniu nie wiem, ok 20-40 km/h rozłącza się szczytywanie parametrów działania abs, dsc itp. i w kompie nie zapisuje się błąd.
Przy tych prędkościach ok 100 km/h, czasami przez 1-2 kilometrów nic się nie dzieje, a czasami co chwile szarpie lekko autem.
Przy tym szarpaniu wyłącza się tempomat.
Jest to trochę denerwujące i zmusza mnie do jazdy albo do 90 km/h, albo powyżej 110 km/h.
Nie wiem czy to ma związek, ale w moim aucie nie mogę całkowicie wyłączyć tych systemów przyciskiem DSC.
Po przytrzymaniu tego przycisku dłużej, włącza się kontrolka na środku deski rozdzielczej mała okrągła od kontroli trakcji.
W drugim aucie e46 też z 2002 r, jak przytrzymam dłużej ten guziczek zapalają się 3 kontrolki od trakcji, od abs i chyba od ręcznego.
Maiał ktoś podobny problem i go rozwiązał ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] problem z kontrola trakcji.
PostNapisane: 24 września 2018, 06:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Skoro był błąd czujnika kąta skrętu to zrób kalibrację, bardzo dziwne, że nie zapisuje błędu, ponieważ to pasuje idealnie do padającego jednego z czujników abs właśnie, kolejna dziwna sprawa to rozłączanie po przekroczeniu prędkości, podgląd na każde koło rozwiałby wątpliwości.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] problem z kontrola trakcji.
PostNapisane: 24 września 2018, 10:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E39 525iAT
Kod silnika: M54B25
maniek21112 napisał(a):
Skoro był błąd czujnika kąta skrętu to zrób kalibrację, bardzo dziwne, że nie zapisuje błędu, ponieważ to pasuje idealnie do padającego jednego z czujników abs właśnie, kolejna dziwna sprawa to rozłączanie po przekroczeniu prędkości, podgląd na każde koło rozwiałby wątpliwości.



Kalibracja była robiona, zapomniałem dodać, że zbieżność była robiona i też nic nie pomogło.
Jadąc z długiej górki kiedy jest hamowanie silnikiem, auto poszarpuje w okolicy 100 km/h, ale dodając gazu !?!?!?
Kolega, który podpinał kompa i robił kalibrację podpowiada, że może to być uszkodzony moduł od dsc abs asr, lub zaśniedziały jakiś bezpiecznik.
Systemy wszystkie działają, tylko to denerwujące szarpanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL