BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 18:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E60] Samoczynnie rozładowuje sie akumulator
PostNapisane: 7 października 2015, 20:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e61 525i
Kod silnika: m54
ingerencji w licznik raczej zadnej nie bylo bo mam full service history I auto od pierwszego wlasciciela z wysokim przebiegiem wiec watpie zeby go jeszcze krecil czy cos


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Samoczynnie rozładowuje sie akumulator
PostNapisane: 7 października 2015, 20:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1434
Lokalizacja: Żory-Rybnik
Moje BMW: f12, f30
Kod silnika: unknown
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=92390
www.http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138967
Ja walcze z tym samym problemem juz 3 tydzien pare pOstów nizej, tez mi sie rozładowuje e60.

_________________
brak zgody na link

Obrazek
PASJA Polerska po godzinach... GALERIA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Samoczynnie rozładowuje sie akumulator
PostNapisane: 7 października 2015, 22:33 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Na początek ominąłbym moduł telefonu(w E61 znajduje się pod płytą z bagażnika, bliżej oparcia kanapy). Przydałaby się zaślepka do światłowodu, żeby zamknąć obwód.
Jeśli nie masz dodatkowych urządzeń(zmieniarka, wzmacniacz logic7, tuner tv itd), to można zostawić światłowód otwarty


Jeśli problem nadal będzie występować(a nie zdziwię się jak błędy związane z dużym wyładowaniem aku znikną), to odłączyłbym wtyczki z minusowej klemy(jest w niej sterownik)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60] Samoczynnie rozładowuje sie akumulator
PostNapisane: 15 października 2018, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: kraków
Moje BMW: e60
Kod silnika: m54b30
Witam. Odgrzeję kotleta. Czy znalazł ktoś rozwiązanie do niegasnących zegarów? Po wyjęciu kluczyka świeci licznik kilometrów, temperatura i godzina. Po zapaleniu samochodu wyświetla się ukryte menu i przyciskiem do kasowania przebiegu nic nie mogę zrobić. Czasem licznik zgaśnie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Czasem przy przyspieszaniu z kick downem wyświetla się pomarańczowy trójkąt i ukryte menu zmienia się na standardowy (zegar z termometrem) ale i tak po zgaszeniu samochodu nie gaśnie. Jeszcze jedno pytanie. Czy może mieć to związek z tym, że po otwarciu drzwi (kiedy zostawię auto otwarte i np. po godzinie otworzę drzwi żeby coś wyjąć i po kilku sekundach zatrzasne drzwi ) włącza się główny ekran i radio? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Samoczynnie rozładowuje sie akumulator
PostNapisane: 22 października 2018, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 525I
Kod silnika: n52
Witam. Miałem problem rozładowywania akumulatora w mojej 525i. Powodem był płyn dostający się do uszkodzonej pompy i powodujący jej wzbudzenie. I tak sobie pracowała aż wyssała cały prąd. Wymiana pompy (1k) i po problemie. Może komuś się przyda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Samoczynnie rozładowuje sie akumulator
PostNapisane: 13 kwietnia 2020, 10:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E60
Czesc,
Posiadam BMW E60. 2003r. Problem z padającym akum ( wymieniony na nowy potrafi rozładowac się w kilka godzin).
Problem mam taki, ze gdy zamkne samochod w celu uspienia (zostawie klape otwarta klape bagaznika z zaryglowanym zamnkiem, zeby miec dostep do akuma), to gdy odłącze kleme (-) w celu zmierzenia poboru pradu na uspieniu to wlacza sie alarm i nici z pomiaru pradu. Jak to zrobic poprawnie?

Z tego co zorbilem do tej pory to wymiana modulu MPM, który był całkowicie zalany i zniszczony, słady korozji, zzartych nożek układów, jestem pewny, ze nie działał przynajmniej kilka miesiescy (sugerujac sie wygladem płytki), a mimi to problem pojawił sie dopiero tydzien temu.

Ze wstepnych pomiarów, czyli wykonywanych bez uspienia auta z przyczyn wyżej opisanych. Pobór prądu w granicach 4,20A. Jest to juz konkretna dawka przy 12V a mimo to nie umiałem znalezc nic co by sie nagrzewało o takiego zwarcia. Odpinałem regulator+alternator, kleme IBS, wszystkie moduly, drzwi, fotele a maksymalnie pobór spadł do 3A!

Prosze o pomoc w jaki sposob poprawnie wykonac pomiar w stanie uspienia auta.

Dziękuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Samoczynnie rozładowuje sie akumulator
PostNapisane: 13 kwietnia 2020, 21:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Tez ostatnio walczylem z padajacym aku w e60 530d 2004r.
Winny byl sterownik pompy paliwa.
Odlacz i sprawdz moze u Ciebie to samo.

Za to w 530i 2006r aku rozladowywala mi klema ibs.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 85 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL