BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 20:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 10 grudnia 2012, 22:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b25
miale sam to zrobić ale nie było czasu i dałem auto do mechanika na wymianę sprzęgła. i teraz przejechałem już na nim około 2000km w trasie w wszystko ok nie ślizga się ale przy dłuższej jeździe po mieście na postoju np czerwony świetle nagłe przez czuje w samochodzie smród przypalonego sprzęgła . 1 raz jak mi się to zdarzyło to pomysłem że nowe i go jeszcze nie wyczułem ale miałem to już tak z 5-6 razy. Jeszcze w życiu w żadnym aucie nie przypaliłem sprzęgła. Myślę żeby odpowietrzyć je samemu feder pompką przepchać płyn od wysprzęglika ale zastanawiam się czy to coś da bo wydaje mi się że zapowietrzony układ raczej powoduje to że naciskamy sprzęgło i nie możemy wbici biegu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 11 grudnia 2012, 21:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Raczej nie zapowietrzony, tylko chyba wałek skrzyni biegów nie nasmarowany albo coś i łożysko oporowe się nie cofa do końca, co powoduje mniej więcej efekt opartej nogi o pedał sprzęgła. Ewentualnie mechanik coś źle złożył albo po prostu Twoje nowe sprzęgło poszło na allegro, a używkę masz w aucie.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 11 grudnia 2012, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b25
raczej mam wsadzone nowe sprzęgło - stare mi oddano przy odbiorze auta. Przy składaniu sprzęgła raczej nie można czegoś źle zrobić bo by go się nie złożyło (za słabo dokręcony docisk?? złym momentem). Mam pytanie ile pedału sprzęgła trzeba u was wcisnąć żeby obroty w czasie jazdy spadły


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 11 grudnia 2012, 22:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: e39 TOURING
Kod silnika: m52 b20/b28 SWAP
może olej na tarczy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 12 grudnia 2012, 08:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
To, że stare Ci oddano nie znaczy, że masz nowe w aucie :wstyd: . Hehe... A nie warto jechać na reklamacje po prostu?

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 07:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b25
am pytanie ile pedału sprzęgła trzeba u was wcisnąć żeby obroty w czasie jazdy spadły???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b25
czy przez nawiewy z czegoś innego może lecieć smród podobny do sprzęgła. Robiłem test przy krawężniku na 2 i 3 biegu samochód gaśnie .Powiem że na zewnątrz samochodu nie czuć tego zapachu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 23:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: mazowieckie
Moje BMW: e36 turing
Kod silnika: M52B25
Kumpel miał podobny problem, włożył nowe sprzęgło które zaraz zaczęło się ślizgać. Skończyło się tak że musiał zmienić okładziny na jakieś niemieckie i przetoczyć koło. Gość który mu to robił twierdził że często tak się dzieje bo sprzegła produkuje się w chinach z kiepskiej jakości materiału.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 23:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b25
panowie robiłem test z krawężnikiem na 2 i 3 biegu delikatnie bardzo powoli puszczałem sprzęgło w obu przypadkach samochód zgasł na 2 wystarczyło mniej popuścić sprzęgła na 3 biegu troszkę więcej. Jadą na 5 biegu wciskam gaz do oporu samochód równo przyspiesza nie ma efektu idących obrotów w górę więc sprzęgło się raczej nie ślizga może ten zapach jest z czegoś innego w firmie jak będę swoim samochodem w jadę sobie na swój u spawany podjazd i obejrzę auto od spodu. Dziwna sprawa raz śmierdzi raz nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 323i problem ze sprzęgłem po jego wymianie
PostNapisane: 22 lutego 2018, 22:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b25
olej z pod pokrywy zaworów kapał na czasem na kolektor wydechowy i stad smród po wymianie uszczelki problem znikł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL