BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 02:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 2.8 M52TUB28 przerywa na gazie po wymianie świec
PostNapisane: 3 kwietnia 2017, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E46 Coupe 2.8
Witam,

Sprawa wygląda następująco. Wymieniłem świece na Denso K20TT, zmniejszyłem szczelinę na 0.7mm ale nic to nie zmieniło.
Silnik na benzynie działa jak należy, na gazie na zimnym silniku również, ale tylko się rozgrzeje i na gazie działa, jakby nie palił na jeden cylinder.
Czasem jest tak, że jak przełączę na benzynę to znowu pracuje dobrze, ale zwykle to nie pomaga.
Natomiast jeśli nie przełączam w ogóle na gaz to jeździ cały czas bez problemu.

Macie jakieś pomysły, co to za diabły?

Powiem jeszcze, że wymieniłem świece, bo zaczęło mi się tak robić na starych świecach. Założone były jakieś badziewia, do tego nie dokręcone
(odkręciłem palcami) a jedna była cała w oleju. Olej odessałem i już w tej komorze nie ma ani kropli, a przejechałem około 400km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.8 M52TUB28 przerywa na gazie po wymianie świec
PostNapisane: 4 kwietnia 2017, 09:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
Ja tez zakładam Denso nie ustawiam szczeliny i żadnych problemów nie ma. Więc to raczej nie śwece.
Podłącz inpe i zobacz na którym cylindrze kuleje. Jak go namierzysz to podmieniaj, cewkę i patrz czy sie błąd przeniesie, wtryskiwacz lpg, świece itp.
Możesz tez w sterowniku lpg przełączyć ten cylinder na PB a resztę zostawić na LPG wtedy dojdziesz który wtryskiwacz kuleje. Szukaj..
Jakie masz wtryskiwacze i ile na nich przejechałeś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.8 M52TUB28 przerywa na gazie po wymianie świec
PostNapisane: 4 kwietnia 2017, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E46 Coupe 2.8
Hm, na razie zostawiłbym temat gazu, bo okazuje się, że na benzynie wywala błędy. Nie mam INPA, ale mam jakiś prosty ELM327 na Bluetooth, tanie badziewie ale błędy czyta. Swieżo po skasowaniu wysadza na benzynie błędy P0170 i P0173.
Na razie tyle, ale było tych błędów znacznie więcej. Wypadanie zapłonów na 1, 2, i 5 cylindrze, P1750 oraz P1622.
Wypadanie zapłonów mogło pokazać jak przełączałem na gaz i szarpało, także to na razie bym zostawił i pojeździł na benzynie, żeby sprawdzić czy na pewno gaz to powoduje.

Ale nie wiem co oznacza reszta błędów. Owszem, googlować potrafię, muszę doczytać bo sporo wersji zdarzeń jest w sieci i mógłbym wymienić pół samochodu.
Jak macie jakieś pomysły, chętnie poczytam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.8 M52TUB28 przerywa na gazie po wymianie świec
PostNapisane: 4 kwietnia 2017, 15:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E46 Coupe 2.8
A czy może być to odma? Jak dodaję gazu, słychać taki śmieszny dźwięk jakby zatrąbienie na trąbce czy jakby osioł zabeczał :D
Jak odkręcam korek oleju, to silnik wariuje i słychać takie trąbienie cały czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 146 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL