BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 16:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 8 października 2014, 21:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
no kurde mam tyle jak włacze klime 800-830 wskazówka dokładnie zatrzymana na dole "1" obrotomierza praca dmuchawy na 1/5 zakresu..hmm coś gdzies widziałem ze takie falowania spowodowane są wadliwym podgrzewaczem wody..tylko czy Pb tez to ma..?

no meczy pownie 87%ludzi tylko kazdy siedzi cicho..:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 8 października 2014, 21:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
luk45zek napisał(a):

no meczy pownie 87%ludzi tylko kazdy siedzi cicho..:)


jakbym nie trafił na ten temat to też bym siedział cicho, i nie przejmował się tym, bo tak naprawdę da się z tym żyć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 8 października 2014, 23:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Flashback napisał(a):
luk45zek napisał(a):

no meczy pownie 87%ludzi tylko kazdy siedzi cicho..:)


jakbym nie trafił na ten temat to też bym siedział cicho, i nie przejmował się tym, bo tak naprawdę da się z tym żyć :)


Może Ty dajesz rade, ja nie...co prawda tych czujników jeszcze nie ruszałem ale może warto sie przyjrzeć choć błędów brak.
Powiedzie gdzie są te 3 czujniki czyli 2 x wałków i wału ? To obczaje z moim mechanikiem, w sumie patrzac na to co juz zrobilem to watpie ale co szkodzi zobaczyc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 9 października 2014, 17:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Tak jak pisałem , jednemu pomogło wymiana czujnika wałka + wgranie najnowszego softu sterowania silnikiem, i byłem już po rozmowach z gościem który miał mi to wgrać, niestety jak zwykle nie było czasu żeby się wybrać, ciągle robota i robota :oczami:

Nawet już sam doszedłem jak to się wgrywa, ale boję się że moge uwalić coś podczas wgrywania i będzie następny problem :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 9 października 2014, 19:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
moge cos dodac? czujnik walka wywala bardzo czesto jesli silnik z jakiegos innego powodu zafaluje, bardzo duzo ludzi rusza wtedy czujnik, faktycznie uwalony czujnik walka to praktycznie nie pracujacy silnik w 99% przypadkow nie daje sie latwo odpalic

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 października 2014, 11:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Ale może być tak że błędów brak a mimo to któryś z 2 czujników wałka jest wadliwy? Dodam że bywają dni i momenty że chodzi super tak jakby coś raz dobrze działało raz nie (niestety w większości nie). Wymontowałem sobie wczoraj ten bliższy i łatwiej dostępny czyli wydechowy wyczyściłem wsadziłem znowu i był błąd nr 18 (3 razy go montowałem od nowa i za 4 dopiero załapał więc nie wiem czy można było go źle zamontować, widać można mimo jednej śruby pod nim) ale co ciekawe auto oczywiście zmulone na maxa (z błędem) ale obroty chodziły perfekcyjnie, jeszcze takich w BMW nie widziałem, schodziły spokojnie na tysiąc i delikatnie opadały potem niżej ale i auto miało na jałowym wyższe obroty niż standardowo. Dla mnie wzór, gdyby nie błąd i brak mocy pomyślał bym że w końcu się udało. Mówię Wam, obroty wzór, ale błąd i brak mocy. Czy to jest jakiś trop? Jeśli błąd a właściwie wg kompa brak sygnału z owego czujnika powoduje że obroty schodzą idealnie to o czymś świadczy czy znowu coś tuszuje innego? Te 3 czujniki czyli wału i 2x wałka to jedyne co mi zostało do wymiany jeśli chodzi o walke z obrotami wg użytkowników, reszta wymieniona na nowe ori lub sprawdzone.
Co sądzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 października 2014, 12:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Grzegorz76 napisał(a):
Teraz wygląda to tak.



P.S.

U mnie właśnie tak chodziło wczoraj jak miałem źle zamontowany czujnik wydechowy co skutkowało błędem nr 18 i "mułem" ale obroty tak pięknie schodziły, czy to jest jakiś trop, hmmm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 października 2014, 13:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
i ujj :P ten filowy brak falowania na klimie został zachwiany..jedzie juz do mnie nowy czujnik wraz z nowym filtrem oleju:) aa co wymienie bo mam juz troche sztywanawy.
jak zamontuje czujnik połoznenia i sprawdze elektrozawór dam znać..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 października 2014, 14:49 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Ja chciałbym się upewnić na 100% czy układ jest szczelny, dlatego rozmyślam nad takim rozwiązaniem.
Wpuszcze do układu pewną ilość dymu przez rure gumową za przepływką. Dymek powinien pokazać gdzie jeszcze jest nieszczelność, a może być gdzieś głębiej.
Obrazek

Inpa niby podaje że jest dobrze, ale chce się przekonać sposobem sprawdzonym, a psikanie sprejem po dolocie nie przekonuje mnie.

Wytwornica nie jest droga, a zawsze może się przydać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 października 2014, 21:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
W sumie dobry pomysł, daj znać jak sprawdzisz. Ja jutro zakrywam dolot przy przepływce i dmucham przez szmate w miejsce wlewania oleju i będę sprawdzał, gdzieś ktoś napisał, że jak będę dmuchał i będzie czuć że nie będzie się dało wdmuchać powietrza to szczelne wszystko wraz z odmą a jak bez problemu będę dmuchał i będę czuł że wdmuchuję powietrze bez oporu to to znaczy że gdzieś jest dziura i trzeba słuchać gdzie. Koleś napisał że tak naprawił dwie beemki więc co mi szkodzi sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 14 października 2014, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub20
ok, podłączam się. Objawy takie same + zamulony silnik + duże spalanie pb + kopcenie na biało. Wypadanie zapłonów itp.

Wiadomo dolot rozbieram do krokowca i przepustnicy w 5min :) wszystko szczelne. Pompa paliwa wymieniona + sprawdzone cewki, wymienione fajki.

Dziś wymieniłem świece na dedykowane i jadę po filtr paliwa nowy. Niedługo jadę do warsztatu ale podejrzewam, że do zrobienia odma + świeci się abs i trakcja.

Na bieżąco będę informował jak u mnie to wygląda.

Pozdrawiam i powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 15 stycznia 2015, 23:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28
Witam Panowie :) Mam to samo , to znaczy spadanie obrotów do 500 a czasem i 400 aż się buda telepie . Jak kupiłem auto to gasło i to dosyć często , ale czyszczenie brzegów przepustnicy z nagaru pomogło na gaśnięcie . A tak to zrobiłem sprawdzenie szczelności ,podmiana silniczka krokowego który był młodszy od samochodu , więc nie byłem pierwszy :znudzony: . Odma , vanosy i wiele innych rzeczy które mogły mieć wpły. Jak zrzuciłem kolektor to znalazłem sparciałe zaślepki od strony ściany grodziowej , ale usunięcie nieszczelności nie wniosło nic. Efekty przyniosło tylko czyszczenie przepustnicy . Czytam temat od początku i takie wnioski mi się nasunęły ze przez 15 lat i miliony otwarć i zamknięć wytarła się lub wyklepała ta magiczna śrubka albo odbój który sie o nia opiera . Wystarczy 0,10 mm i silnik dostaje za mało powietrza przez przepustnicę a silniczek nie zdąży złapać na czas spadających obrotów i zadusza się zbyt bogata mieszanką . Może to działa w druga stronę tzn obroty "łapie" przepustnica a krokowiec koryguje obroty w dół przez domknięcie się . Na filmie kilka stron wcześniej to widać .
Co koledzy sądzicie na ten temat ? Acha Po wymianie filtra paliwa przez krótki czas było idealnie obroty stawały jak zamurowane , ale wydaje mi się że układ był częściowo zapowietrzony i nie było odpowiedniego ciśnienia paliwa na listwie i wtryski mniej go podawały . Jak układ się odpowietrzył to problem wrócił . To by tez w pewnym stopniu popierało założenie że za mało powietrza dostaje przy zamkniętej przepustnicy . Jak znajdę chwilę to dokręcę tą śrubkę i podzielę się wrażeniami .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 18 stycznia 2015, 15:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28
Witam ponownie :) Zabrałem się za tą śrubkę i muszę powiedzieć że jestem zadowolony . tak to wyglądało przed zabiegiem
https://www.youtube.com/watch?v=wMp-T2Hq9hc
A tak po.
https://www.youtube.com/watch?v=vp5pc9sOvzU

Może rozwiązanie z podregulowaniem przepustnicy nie jest zbyt wyrafinowane , ale efekty nie wymagają komentarza widać od razu że różnica w pracy to przepaść . Zrobiłem przejażdżkę i nie zauważyłem żadnych negatywnych aspektów tej czynności . Obroty są stabilne , przy manewrowaniu w czasie parkowania auto się nie dusi . Auto pali tak jak paliło , czyli od strzała moc jak była tak jest , żadne kontrolki się nie zapaliły . Nawiasem mówiąc myślę że to trzepanie silnikiem szkodziło silnikowi bardziej niż wprowadzenie tej zmiany .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 18 stycznia 2015, 16:07 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
tytus-ja to już radziłem niejednemu, ale to jest jak bicie grochem albo łbem o betonową ścianę. Gorzej jest u tych co mają M54, bo tam nie ma na zewnątrz śrubki regulacyjnej. Trzeba też uważać z podkręcaniem-wkręcaniem, dobrze sobie zrobić rysę na śrubeczce-jak była ustawiona. Jeśli się dokręci zbyt dużo, to DME zaczyna cały czas nadmiernie korygować solenoidem pozycję vanosa ssącego. Trzeba krokami próbować stopniowo dokręcać np. po jakieś 1/4 obr.(śrubeczka na mały imbus blokowana nakrętką na klucz 8mm).
Oprócz tego w grę wchodzi jeszcze czystość potencjometrów przy przepustnicy, a są tam 4: 2 od ustawienia "motoru-silnika przepustnicy-motyla" i 2 od ustawienia samego potencjometru przepustnicy sterowanego pedałem poprzez linkę(w m52TU).
Oprócz tego, to gdy zrobisz jakieś min. z 200km to będziesz się mógł cieszyć. Na razie jeszcze nie masz gwarancji, że to pomogło ale powinno.
Całkiem domknięta przepustnica w tym silniku może powodować efekt przydławienia przy schodzeniu z obrotów i manewrowaniu na wolnych obrotach. Związane jest to ze wspódziałaniem ze skokami podciśnień powstających w wyniku pracy separatora oleju.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 18 stycznia 2015, 17:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28
Ja szczerze mówiąc nie wiem ile ja podkręciłem ale wydaje mi sie że niewiele . Zrobiłem to na "ucho" bo nie rozbierałem tyle żeby było widać śrubkę. wyjąłem przepływkę , przewód do serwa , disę i zrzuciłem linke z widełek . potem na macanego poluzowałem kontrę i przy okazji śrubka tez ni się wykręciła :zawstydzony: poskładałem wszystko bez skręcania żeby móc odpalić silnik. Odpalił normalnie tylko z poluzowaną śrubka obroty spadały jeszcze niżej niż poprzednio. Jakoś wsadziłem tam łapę z imbusem i dokręcałem nasłuchując. Kręciłem dokąd na sekundkę obroty nie wzrosły , bo po chwili krokowiec wprowadził korektę i spadły do właściwych. powtarzałem czynnośc dokąd efekt nie był zadowalający . Dokręciłem kontrę pobawiłem się , zgasiłem , odpaliłem..... i poskręcałem wszystko do kupy . Jak narazie efekt jest idealny , pojeżdżę zobaczę . Może kompa podłączę żeby zobaczyć czy tam coś nie wyskoczyło . Jeszcze nie wiem jak pali na zimnym ale mysle że będzie oki .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 18 stycznia 2015, 17:27 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Jeżeli masz laptopa, albo chce Ci się nosić PC to skasuj adaptację. Szybciej wtedy dme dobierze sobie parametry do innego ustawienia samej przepustnicy.
Na zimnym, czy na ciepłym będzie Ci odpalał bez zmian w stosunku do fabrycznego ustawienia. Na zimnym może po odpaleniu załapać nieco wyższe obroty niż wcześniej, ale po kilku razach powinno mu przejść i dlatego radzę skasować adaptację żeby zaczął naukę od nowa na innych parametrach.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 18 stycznia 2015, 19:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
kurde mam idealnie taki sam problem jak kolega tytus ale w 318 e46.
teraz jak bede u mechanika powiem, zeby to samo zrobil i zobacze czy pomoże

_________________
Dare to be great !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 20 stycznia 2015, 20:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28
Spoko nie musze targać stacjonarki , mam laptopa :D wykasowałem adaptację , przegoniłem furę i dalej jest ok. Sprawdziłem potem czy nie wyskoczyło nic , ale błędów zero :ok: dodam jeszcze że przed podregulowaniem trzeba się było śpieszyć ze zmianą biegu bo obroty schodziły za szybko a teraz nie ma z tym problemów . Skończyło się szarpanie dławienie i inne tego typu dziadostwa i nie musze już gapić się w obrotomierz :) trzeba będzie się przyzwyczaić. Można jeździć na luzaku a przy odrobinie szaleństwa też wszystko odbywa się płynniej . Jestem bardzo zadowolony . Danielos8 nie wiem jak tam jest w 1.8 ale ze zdjęć widziałem że chyba będziesz miał tam lepszy dostęp. Jak zrobiłeś wszystko inne i nic nie pomaga to myśle że możesz zaryzykować :) ale jak masz możliwość to zaznacz sobie śrubkę w razie czego .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 20 stycznia 2015, 20:28 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Dziś i ja poprawiłem obroty poprzez regulacje przepustnicy :)
Śrubka wyregulowana według zaleceń kolegi Roberta TOEZ'A, czyli 1/4 obrotu. Adaptacje oczywiście wykasowałem i zrobiłem już ponad 40km.
Nagrałem filmik jak to teraz wygląda:



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 20 stycznia 2015, 23:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 85
Lokalizacja: Ślask
Moje BMW: e46 330
Kod silnika: m54b30
Mam to samo co pozostali i teraz mam pytanie gdzie ta srubka sie znajduje do tej regulacji??moze ktos pokazac na zdjeciu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL