BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 04:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Hak do E36??
PostNapisane: 14 września 2007, 23:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E36
Kod silnika: B28
Witam
Mam mozliwość zakupić wypinany hak do swej Coupe i bez przymierzania na aucie chciałbym sie upewnić czy z sedana bedzie pasował do coupe???

I jeszcze sprawa jego wbicia w dowód..... Czy do niego muszę mieć jakiś atest, homologację itp by legalnie go wbić w dowód? Jest to hak używany i właściciel nic do niego nie ma, w tej chwili nawet nie wiem czy hak ma jakąś tabliczkę znamionową :| Jak na to patrzy wydział komunikacji?

Pilnie potrzebuję rzetelnej odpowiedzi.....

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2007, 12:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E36
Kod silnika: B28
Nikt nie wie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2007, 13:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Nie wiem czy pasuje ja mialem orginalne miejsce na hak i kupilem od goscia orginalna koncowke i pasuje to raczej nie ma znaczenia czy sedan czy coupe a co do wbicia w dowod to musisz jechac na przeglad koszt ok 35zl dostajesz swistek i z tym do wydzialu komunikacji .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2007, 14:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 288
Lokalizacja: xxx
Powinien podejsc bez problemu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2007, 15:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E36
Kod silnika: B28
Sedan i coupe są zamienne - tego sie dowiedziałem. Dochodzi do tego jeszcze wymiana dolnej części zderzaka na listwę z zaślepką (nie bede przecież dziury wycinał...)

Jednak mam coś jeszcze. Czy dorabiał ktoś kluczyk do wyjmowanej końcówki? Da się coś takiego zrobić na podstawie samej wypiętej końcówki??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hak do E36??
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, 12:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 418
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30, E46
Kod silnika: m20, m52
Garaż: Moja była... e36 :D http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=84507
Odkopuję stary temat, bo mam mały problem:)
kupiłem niedawno przyczepkę campingową, ale w swojej e36coupe nie mam haka, więc poszukałem troszkę i znalazłem oryginalny hak Bosal ze zdejmowaną końcówką który wcześniej siedział w sedanie. Z hakiem dostałem całą wiązkę elektryczną i myślałem, że montaż to będzie prosta sprawa.. pomyliłem się:)
Po zdemontowaniu zderzaka i boczków w bagażniku okazało się, że z ta wiązką to nie bardzo mam się gdzie wpiąć, bo żadnych pustych kostek nie widać, a nie chciałbym ciąć kabli.. być może źle szukam, a przyznam się szczerze, że w hakach nie siedzę i poprostu nie wiem jak to się montuje :D może ktoś już tuningował w ten sposób swoje e36 i mi pomoże hehe:D

_________________
Moja była.. e36coupe --> viewtopic.php?f=6&t=84507
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hak do E36??
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, 16:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja tak robilem. Puszka ktora jest przy haku jest pewnie niemiecka. Polska jest na 8 pinow. Jak masz jeszcze wszystko wyjete to pozbadz sie sterej puszki. Nowa kosztuje ok 10zl. Kabelki wpinasz w instalacje. Ja sciagalem izolacje a potem wszystko lutowalem i izolowalem, na razie jest bez problemow. Ja dla wygody podlaczylem sobie obydwa swiatla stopu pod jeden kabel ale jak masz duza przyczepka ktora ma kilka stopow to powinienes podlaczyc lewy do lewego a prawy do prawego. Inaczej moze bezpiecznik wywalac.
Napiecia sprawdzasz nacinajac lekko kable i dotykajac miernikiem.

Mozesz tez oczywiscie zastosowac przejsciowke ale jak masz wszystko na wierzchu to ja bym sie pokusil o zmiane.

Co do zamka i dorabiania kluczyka to ja dalem do klucznika ale nie udalo mu sie dostac do zamka. Przesmarowal wszystko i zrobil tak ze zamykanie na klucz nie dziala ale cala reszta tak.

Samo wbicie w dowod to 35zl. Diagnosta nie sprawdza mocowania haka a jedynie czy w gniezdzie sa swiatla poprawnie wyprowadzone. Mi nawet nie kazal zakladac rogala.

Jesli ktos bedzie kupowal hak (ja mam westfalie), to koniecznie ze styropianowa formo w kolo zapasowe, i dyfuzorem z klapka. Jesli popsujecie albo zgubicie metalowe zaczepy mocujace dyfuzor to nowe mozna sobie dorobic z opaski zaciskanej na srobke (takiej jak do kranu ogrodowego). U mnie dziala choc przydalby sie elastyczniejszy metal, szerokosc pasuje za to idealnie.

Osobiscie polecam ori haki, jakosc jest bez porownania nawet do najdozszych allegrowych hakow. Do tego auto wyglada na prawde super, nie widac ze jest hak. Solidnosc budowy oraz mocowania znacznie przewyzsza jakosc zamiennikow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hak do E36??
PostNapisane: 6 sierpnia 2010, 19:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 418
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30, E46
Kod silnika: m20, m52
Garaż: Moja była... e36 :D http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=84507
Ja też polecam ori hak bo już w fabryce przewidzieli, że ktoś może będzie sobie dokładał taki bayer i pozaznaczali miejsca w których trzeba nawiercić otwory :padam: dzięki temu sam montaż jest prosty ;) gorzej z elektryką... mam ori wiązkę w której jeden przewód z kostką idzie do prawego światła, drugi taki sam idzie do lewego światła, i dwie wsuwki które muszą być gdzieś w bagażniku bo dalej kabla nie starczy, ale nie mam pojęcia w co je wsunąć, a nie chcę robić metodą prób i błędów bo popalę sobie instalację i taki będzie finał tej zabawy.. byłem u elektryka to chciał ciąć mi kable bo wymyślił, że ominie ta wiązka, że nie jest potrzebna, więc grzecznie podziękowałem... gdybym wiedział które kable do czego są wyprowadzone to miałbym jak w orginale. Jakaś rozpiska by się przydała :)

_________________
Moja była.. e36coupe --> viewtopic.php?f=6&t=84507
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hak do E36??
PostNapisane: 9 kwietnia 2017, 16:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E36 328 Cabrio
Czy montował ktoś wypinany hak westfalia do cabrio? Czy ktoś wie czy z sedana będzie pasował do cabrio? Czy ma ktoś wiedzę na ten temat? Chciałem kupić używany, ale sprzedawca powiedział, że nie będzie pasował, w innych ogłoszeniach piszą, że westfalia pasuje do sedan coupe cabrio kombi. Więc jak jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hak do E36??
PostNapisane: 10 kwietnia 2017, 07:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Porównaj numery na realoem.com

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 140 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL