BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Brak świateł mijania
PostNapisane: 7 lutego 2013, 13:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Jest, otwierasz tylną klapę, i po lewej stronie obok siłownika jest wiązka kabli bodajże w gumowym oplocie... (zasilanie centralnego, podświetlania tablicy rejestracyjnej itp...)

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Brak świateł mijania
PostNapisane: 7 lutego 2013, 23:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 58
Lokalizacja: Sulejówek
Moje BMW: E46 320Ci
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152485
sprawdziłem na tyle ile pozwoliły mi warunki atmosferyczne ale wstępnie muszę wykluczyć wiązkę przy klapie

_________________
Moje BMW E46 Coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Brak świateł mijania
PostNapisane: 9 lutego 2013, 17:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 58
Lokalizacja: Sulejówek
Moje BMW: E46 320Ci
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152485
znalazłem przyczynę
całość to wina przekaźnika który padł w ciągu dnia
po zauważeniu problemu próbowałem go podmieniać ale to nic nie dało bo jak widać wyżej miałem złą rozpiskę
następnego dnia kombinowaliśmy z kumplem i tu jest pies pogrzebany
łączyliśmy wtedy kable w przełączniku świateł na krótko, niestety mostkowanie nie pomagało więc podlączylismy kable od swiateł drogowych do żarówek mijania, to miało być tymczasowe - bez krotkich ani rusz bo jezdze glownie po miescie.
Podłączaniem kabli zajmował się kolega, pozniej zapewniał mnie ze po prostu zamienił kable dlugich z krotkimi przy lampach
Dzis podłączyłem nowy przekaznik i zajrzałem do lamp, okazało sie że kabelki od krotkich wcale nie zostały podłączone, mozliwe rowniez ze same się zsuneły ze względu na spore luzy.
Podłączyłem i wszystko zadziałało.

_________________
Moje BMW E46 Coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Brak świateł mijania
PostNapisane: 26 marca 2017, 08:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 69
Moje BMW: E46 320D
Witam, odgrzeje kotleta, niech się coś dzieje :)

a więc:

Raptorix napisał(a):
Jeśli bezpiecznik się nie spalił to zakładam, że zwarcia nie ma.
wepnij drut w miejscu przekaźnika - mostkujesz 30 z 87. Krok następny to sprawdzasz (po przekręceniu kluczyka w zapłon) czy jest napięcie na światłach mijania - jeśli brak, sprawdzasz czy dochodzi napięcie do przekaźnika (miernikiem, między 85 i 86, oczywiście cały czas mówimy o przekaźniku R6). Jeśli jest, to padnięty jest moduł świateł (jeśli taki u Ciebie występuje) albo uszkodzone przewody. Sprawdź jeszcze przełącznik pod kolumną kierownicy ten od manetki od długich świateł.


Zrobiłem jak kolega napisał, zmostkowałem 30 i 87 zapaliły się postojówki, sprawdziłem czy jest napięcie na światłach mijania to wyskoczyła mi wartość, 0,25.. sprawdziłem miernikiem czy jest napięcie na 85 i 86 jest, i nie wiem gdzie szukać problemu.. przekaźnik niby jest dobry bo gdy wciskam długie to słychać w nim cykanie.

Generalnie u mnie jest taki problem, że zniknęły przednie światła tzn. postojówki, mijania i długie, tył wszystko świeci, nie wiem gdzie się za co zabrać..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL