BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 16:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 8 marca 2020, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: f30 2.0ed sedan
Kod silnika: n47d20c
Witam,
rozkladam powoli rece z moim bmw f30;
silnik 2.0ed ,nowy akumulator zakodowany,rozrusznik po regeneracji(aczkolwiek gosciu powiedzial ze byl w bardzo dobrym stanie i zrobil mu kosmetyke),ladowanie jest,przewody sprawdzone a problem polega na tym ze dosc czesto (nieregularnie i nie zalezy od temp silnika) wciskajac przycisk od rozruchu swiatla przygasna w tym samym momencie rozrusznik bardzo ciezko obroci z pol obrotu i za chwile dopiero zaskoczy silnik;nie mam juz pomyslow co do tego,jak wymienilem aku bylo dobrze ale krotko i krecil elegancko,potem rozrusznik jak zregenerowalem tez bylo ok ale do czasu...samochod mam oryginalnie 83tys nalotu,nie kopci ,nie bierze oleju,spalanie w normie;przewaznie jest tak ze przejade jakis kawalek ,zgasze chce zapalic i ledwo co zapali,a za chwile bedzie juz ok...pomysly?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 9 marca 2020, 07:26 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Masa silnik - karoseria sprawdzona?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 9 marca 2020, 12:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: f30 2.0ed sedan
Kod silnika: n47d20c
Sprawdzone ,masa bardzo ladna,przeczyscilem styki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 9 marca 2020, 15:28 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 990
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330i, było kilka
Kod silnika: M54B30
adik92 napisał(a):
Sprawdzone ,masa bardzo ladna,przeczyscilem styki


A jaki dokładnie był akumulator zamontowany (Oznaczenie podaj)

_________________
Pełna oferta oryginałów i zamienników dla BMW|MINI|MOTORRAD

http://www.ASO-BMW.pl[/b]
https://www.facebook.com/ASOBMW/

Sprzedam:
BMW X3 Sport Pakiet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 9 marca 2020, 15:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 511
Moje BMW: 320i
Kod silnika: b48b20 @ 305/415
Moze regulator napiecia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 9 marca 2020, 19:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: f30 2.0ed sedan
Kod silnika: n47d20c
Topla czerwona 100ah 900a,zakodowana,ale najlepsze jest to ze na ori aku tez byl taki objaw...wiec aku bym wykluczyl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 10 marca 2020, 08:39 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 990
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330i, było kilka
Kod silnika: M54B30
adik92 napisał(a):
Topla czerwona 100ah 900a,zakodowana,ale najlepsze jest to ze na ori aku tez byl taki objaw...wiec aku bym wykluczyl

Oznaczenie daj - numer :)
EDIT: Chyba już nie musisz.

Masz źle dobrany akumulator. Nie chodzi o pojemność czy moc rozruchową. Chodzi o typ akumulatora.
Nie możesz mieć zamontowanego zwykłego akumulatora do tego auta. Zwykły aku będzie działał tylko "chwile" prawidłowo.
Oryginalny BMW robił ten sam objaw bo był STARY i nadawał sie do wymiany zapewne.
Kup prawidłowy akumulator, zrób adaptacje i jeździj.

Masz mieć aku AGM.

_________________
Pełna oferta oryginałów i zamienników dla BMW|MINI|MOTORRAD

http://www.ASO-BMW.pl[/b]
https://www.facebook.com/ASOBMW/

Sprzedam:
BMW X3 Sport Pakiet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 10 marca 2020, 08:58 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Jeztom napisał(a):
adik92 napisał(a):
Topla czerwona 100ah 900a,zakodowana,ale najlepsze jest to ze na ori aku tez byl taki objaw...wiec aku bym wykluczyl

Oznaczenie daj - numer :)
EDIT: Chyba już nie musisz.

Masz źle dobrany akumulator. Nie chodzi o pojemność czy moc rozruchową. Chodzi o typ akumulatora.
Nie możesz mieć zamontowanego zwykłego akumulatora do tego auta. Zwykły aku będzie działał tylko "chwile" prawidłowo.
Oryginalny BMW robił ten sam objaw bo był STARY i nadawał sie do wymiany zapewne.
Kup prawidłowy akumulator, zrób adaptacje i jeździj.

Masz mieć aku AGM.

Wielokrotnie montowałem zwykłe aku zamiast AGM. Wykodowując start-stop i/lub ogrzewanie postojowe, i jeżdżą te samochody bez problemu

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 10 marca 2020, 11:29 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 990
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330i, było kilka
Kod silnika: M54B30
Adik ma wykodowane?

Wierzę że jeżdżą, natomiast żywotność akumulatora jest krytycznie skracana, tego zwykłego, wapniowego.

_________________
Pełna oferta oryginałów i zamienników dla BMW|MINI|MOTORRAD

http://www.ASO-BMW.pl[/b]
https://www.facebook.com/ASOBMW/

Sprzedam:
BMW X3 Sport Pakiet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 10 marca 2020, 14:16 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Jeztom napisał(a):

Wierzę że jeżdżą, natomiast żywotność akumulatora jest krytycznie skracana, tego zwykłego, wapniowego.

Owszem, ale wynika to przede wszystkim z napięcia ładowania.
Akumulatory AGM ładuje się napięciem 14,7V, a zwykłe 14,4V.
Jeśli przekodujemy sterowniki, że mamy zwykły aku, zrezygnujemy z używania funkcji start-stop to te akumulatory jeżdżą tak samo jak AGM.
Niejeden klient jeździ już po kilka lat w ten sposób.
Został poinformowany jak to dokładnie wygląda, ale argumentem przy zakupie aku była cena.....


Wracając do konkretnego przypadku, to nie wierzę, że fakt nie przekodowania lub montażu zwykłego zamiast AGM, spowodował w przeciągu tygodnia czy nawet miesiąca uszkodzenie nowego akumulatora. Zwłaszcza, że Topla to nie najgorsze akumulatory


Przydałoby się uchwycić ten moment, gdy jest problem i zmierzyć napięcie bezpośrednio na rozruszniku. Tyle, że duże spadki napięć nadal nie muszą oznaczać, że winowajcą jest akumulator.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 10 marca 2020, 15:07 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 990
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330i, było kilka
Kod silnika: M54B30
Cytuj:
Jeśli przekodujemy sterowniki, że mamy zwykły aku, zrezygnujemy z używania funkcji start-stop to te akumulatory jeżdżą tak samo jak AGM.
Niejeden klient jeździ już po kilka lat w ten sposób.

Prawda.
Ale tak obsłuzonych klientów jest śladowa ilość. Większość nie ma bladego pojęcia, bądź wypiera myśl o tym, że jednak na aku trzeba dać 500-700 zamiast 300-400zł.

Cytuj:
Wracając do konkretnego przypadku, to nie wierzę, że fakt nie przekodowania lub montażu zwykłego zamiast AGM, spowodował w przeciągu tygodnia czy nawet miesiąca uszkodzenie nowego akumulatora. Zwłaszcza, że Topla to nie najgorsze akumulatory

Może tak, może nie. W krótkim czasie Passat B6 FL ze start&stop zniszczył centrę future 80AH Ca . Bo klient nie powiedział, a sklep nie zapytał.

Co do topli, jakość jest ok, pod warunkiem, że te aku nie są zleżałe. To nie jest marka którą łatwo się sprzedaje.
Wycofaliśmy je z oferty pare lat temu.

Po za tym wszystkim. Przekodowanie sterowników, wyłączanie start/stopu - to są pieniądze, które trzeba zapłacić za usługę.
Nie łatwiej jest kupić dedykowany akumulator dopłacając do niego a oszczędzając na usługach z diagnoskopem? :)

_________________
Pełna oferta oryginałów i zamienników dla BMW|MINI|MOTORRAD

http://www.ASO-BMW.pl[/b]
https://www.facebook.com/ASOBMW/

Sprzedam:
BMW X3 Sport Pakiet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 10 marca 2020, 18:56 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Jeztom napisał(a):
Po za tym wszystkim. Przekodowanie sterowników, wyłączanie start/stopu - to są pieniądze, które trzeba zapłacić za usługę.
Nie łatwiej jest kupić dedykowany akumulator dopłacając do niego a oszczędzając na usługach z diagnoskopem?

Odpowiem historyjką

Jeden z klientów, dobry kolega mojego szefa, miał E53 3.0d(przedlift, ze starym M57).
Miał problem z rozruchem. Musiał długo kręcić, żeby auto zapaliło.
Uparł się, że nie przywiezie tego do nas, bo mamy drogo za roboczogodzinę, drogie części, długie terminy itd., i będzie robić sam.
Wymienił pompę w baku na nową, pompę progową(pierburg). Zaworek na pompie CR, czujnik ciśnienia na listwie i jeszcze kilka elementów.
W końcu poddał się i jednak przywiózł auto. Nie było to pierwszy przypadek tego typu, więc miałem wstępne podejrzenie.
Podłączyłem menzurki do powrotów z wtrysków, po włączeniu zapłonu już wiedziałem, który wtrysk jest winowajcą.
Wymieniłem wtrysk na inny używany.
Używany wtrysk, szukanie usterki, wymiana wtrysku, wyniosły podobnie jak nowa pompa progowa :P
Po tym sam sobie odpowiedz jacy potrafią być klienci :P Z resztą myślę, że nie Tobie nie muszę tego mówić ;)




Wracając do tematu. To jeśli problem leży nadal w aku, to podłączając drugie auto na dobrych kablach, z automatu powinien problem zniknąć.
Od dobrych kilkunastu lat w BMW, przy słabym aku, rozruszniki nie kręcą z trudem, tylko "tykają"

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 10 marca 2020, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: f30 2.0ed sedan
Kod silnika: n47d20c
Dziekuje za odzew, zanim kupilem akumulator troche poczytalem,troche rozmawialem z mechanikami i uzyskalem odpowiedz ze mozna zalozyc zwykly akumulator; akumulator byl zakodowany, start stop nie uzywam,wylaczam od razu po uruchomieniu auta; a co do problemu z odpalaniem nigdy nie bylo "tykniecia" rozrusznika tylko zawsze z pol obrotu i przygasaly swiatla do jazdy dziennej-kontrolki wszystko ok; ost jak sie podpinalem pod kompa to na postoju w spoczynku napiecie pokazywalo pona 12v a nawet roslo minimalnie; w ukrytym menu jak sprawdzam ladowanie jest na poziomie 13.2-14.5v,podczas rozruchu napiecie ponad 10v


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 11 marca 2020, 08:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 990
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330i, było kilka
Kod silnika: M54B30
Cytuj:
Po tym sam sobie odpowiedz jacy potrafią być klienci :P

Tak.

Moje pytanie odnośnie kupna prawidłowego aku było z tych retorycznych ;) .

Cytuj:
Z resztą myślę, że nie Tobie nie muszę tego mówić


:) Moglibyśmy sie powymieniać kilkoma historiami.

_________________
Pełna oferta oryginałów i zamienników dla BMW|MINI|MOTORRAD

http://www.ASO-BMW.pl[/b]
https://www.facebook.com/ASOBMW/

Sprzedam:
BMW X3 Sport Pakiet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 11 marca 2020, 08:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
adik92 napisał(a):
akumulator byl zakodowany, (...) ost jak sie podpinalem pod kompa to na postoju w spoczynku napiecie pokazywalo pona 12v a nawet roslo minimalnie; w ukrytym menu jak sprawdzam ladowanie jest na poziomie 13.2-14.5v,podczas rozruchu napiecie ponad 10v

Co masz na myśli zakodowany akumulator? Co widnieje w sterowniku po wejściu w akumulator? Już nie raz miałem auto po zakodowanym akumulatorze a przy dobrych wiatrach była tylko zapisana wymiana (z reguły nic nie zrobione) a jak ktoś zmienia akumulator na większy/mniejszy lub agm/zwykły to w 99% przypadków jest to nietknięte. 13.2 to zdecydowanie za niskie napięcie, jak masz takie skoki to przyczyną może być regulator napięcia. 12V to jest niedoładowany akumulator, ale żeby był doładowany sterownik musi wiedzieć co tam siedzi. Ja obstawiam, że nie zostało to zrobione jak należy. Reasumując ista i wejdź w akumulator, wtedy można drążyć temat dalej.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 11 marca 2020, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: f30 2.0ed sedan
Kod silnika: n47d20c
Co do rejestracji akumulatora to podpinalem pod hella gutman i tam bylo wymiana akumulatora i tyle;nie jestem jakoś zorientowany w temacie z ista czy jak to tam sie zwie...kto nakieruje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 14 marca 2020, 07:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Czyli nie zrobiłeś co trzeba, wymianę zapisuje się gdy zakłada się taki sam akumulator, Ty masz zwykły a w sterowniku jest agm. Albo zakładasz agm albo przekoduj na zwykły, polecam kupno akumulatora agm.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 14 marca 2020, 23:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: f30 2.0ed sedan
Kod silnika: n47d20c
wczoraj bylem w warsztacie co robia tylko bmw; podpial pod ista ,zero bledow, popatrzyl, odpalil kilka razy i powiedzial wprost ze to rozrusznik i jak to nie to to oddaje mi kase za usluge; kupilem drugi rozruch i jak narazie jak reka odjal ,becia pieknie kreci:) co do aku to mowil ze nie ma znaczenia czy zwykly czy agm ma sie w aucie,to nic nie zmienia;


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 16 marca 2020, 06:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Ja pie..... gdzie Ty masz takich fachowców od bmw? To jest dramat, zabijesz szybciej aku. Nie mają wiedzy jak to zrobić i mówią, że nie trzeba :mur: to jak z kodowaniem wtryskiwaczy euro3 w e46 i e60, panie nie robi się tego, bo srelfi albo bosz nie mają takiej opcji :wstyd:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [f30] dziwny objaw z rozruchem
PostNapisane: 16 marca 2020, 19:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: f30 2.0ed sedan
Kod silnika: n47d20c
nie rozumiemy sie, aku mam zakodowane,zmierzam do tego ze mozna miec zwykly akumulator zamiast agm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL