BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 21 października 2013, 21:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 30
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B20
Garaż: ...
a wracając do mojego dachu to mam problem z taka usterką ze zacina się dach jak ma się schować do bagażnika ale jak go popchnę ręką to się chowa, klapa zamyka i jest git tylko te popchnięcie mnie denerwuje, a jeśli chodzi o zamykanie dachu to wszystko ok nic nie zacina, no i druga sprawa dach mogę otworzyć/zamknąć tylko zaraz po odpaleniu silnika bo inaczej czerwona dioda i nic nie moge zrobić takie zapalenie gaszenie robi sie uciążliwe co to za błąd ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 23 października 2013, 17:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Napisałem do Ciebie na priv bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić i jak sie do tego dostać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 25 października 2013, 18:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Spędziłem trochę czasu nad tym dziś i poszukałem na zagranicznych forach i chłopaki też mieli takie problemy i jest to dość powszechny problem. Otóż BMW marnie zabezpieczyło wiązkę kabli idącą wzdłuż dachu po lewej stronie i na tym zgięciu jak się składa lubi się kabelek złamać po jakiejś ilości otwierania i zamykania i po prostu sygnał od komputera CVM II który steruje dachem nie dociera do siłowników i dach po prostu nie idzie, to tak jakby sygnał z mózgu nie dotarł do danej części ciała. Także trzeba rozciąć tą osłonę czarną kabli i sprawdzić czy nie są uszkodzone a jeśli są to trzeba zlutować i tyle. Jeśli to nie wystarczy trzeba sprawdzić dalej kabelki przy komputerze czyli trzeba zdjąć boczek pasażera z tyłu za kierowcą ten koło głośnika i tam umieszczony jest komputer CVM II. Tam wchodzą te kabelki które idą wzdłuż dachu. Błąd który mi się pojawił czyli "input at ground" czyli dosłownie tłumacząc "wejście w ziemie" oznacza problem jak przy radiu czasem z...masą.

http://forum.e46fanatics.com/attachment.php?attachmentid=442532&stc=1&thumb=1&d=1332119487

http://forum.e46fanatics.com/attachment.php?attachmentid=442533&stc=1&thumb=1&d=1332119487

http://forum.e46fanatics.com/attachment.php?attachmentid=442534&stc=1&thumb=1&d=1332119487

http://forum.e46fanatics.com/attachment.php?attachmentid=442535&stc=1&thumb=1&d=1332119487

Tu macie fotki jak to wygląda. Szukałem u Nas ale widzę że na Naszych polskich forach nikt nie opisał ani nie miał tego problemu także mam nadzieję że będzie to pomocne też dla innych w razie czego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 22 grudnia 2013, 12:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: bmw e46 cabrio
Witam. Tak jak w temacie...Mam taki problem. Wszystko było w porządku,schowałem autko do garażu i za dwa dni go wyciągam i jest następująca awaria...Świeci się czerwona dioda od dachu i dach nie działa;/ To co wczoraj zrobiłem to wymieniłem moduł dachu. To samo,zero reakcji. Nie wiem czy jak moduł się wymienia to należy wykasować z kompa błąd? Nie wiem w ogóle czy był jakiś błąd bo nie podłączałem pod kompa. Proszę o jakieś rady gdzie i co szukać??? Dach złożyłem ręcznie i nic. Po naciśnięciu od otwierania dachu nie raz szyby sie opuszczą i nic poza tym...Czekam na jakies wskazówki. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 23 grudnia 2013, 14:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Zobacz mój post wyżej, mi też migała dioda i tylko zaczepy puszczały i szyby się opuszczały również, obczaj linki ze screenami powyżej tam jest pokazana wada cabrio czyli przewody które se zrywają (a właściwie jeden z nich, zielony, który wg mnie jest po prostu za krótki) po jakiejś ilości otwarć i zamknięć idą od modułu w lewym boczku z tyłu tam gdzie głośnik przez całą długość dachu po lewej stronie nad głową kierowcy. Tam jest pokazane newralgiczne miejsce gdzie zazwyczaj się zrywa zielony kabelek za tą "drogę energii" odpowiedzialny. Jest to na pierwszym złamaniu dachu, zresztą na zdjęciach wszystko widać zobacz. U mnie to było to, także potwierdzam to na swoim przykładzie. Tak jak pisałem na polskich forach nigdzie tego nie znalazłem ale dobrze że udało się znaleźć na zagranicznych bo już byłem gotów kupować moduły czujniki itp które do tanich mówiąc delikatnie nie należą a to i tak by niczego nie zmieniło... Polecam dolutować część kabelka przez co go wydłużyć trochę co zapobiegnie ponownemu zerwaniu w przyszłości. Z tego co na kompie widziałem ilość otwarć to około 1100 także fabryka poprawiona po takim "przebiegu" i już nie powinno być z tym problemów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 2 stycznia 2014, 11:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: bmw e46 cabrio
Witam. Kolego VADIM kable sprawdzone i okazuje się że są całe;/(chyba że źle sprawdziłem) Więc nie wiem co może być;/ Powiedz Mi gdzie są krańcówki i ile ich jest? Jak się do nich dostać i sprawdzić czy są dobre? Bo też słyszałem że to może być ich przyczyna... A jak już nie krańcówki to nie wiem gdzie szukać. Na kompie przed Nowym rokiem byłem to nie mogli się podpiąć;/ Nie wiem czy coś kombinowane czy co?;/ Mówią że tylko z silnikiem się mogą połączyć a z wyposażeniem nie mogą(albo nie ten program mają) Nie wiem już co robić:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 2 stycznia 2014, 15:19 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
trzmielu24 napisał(a):
Mówią że tylko z silnikiem się mogą połączyć a z wyposażeniem nie mogą(albo nie ten program mają) Nie wiem już co robić:/

Zapewne masz 2 gniazda diagnostyczne. Stare okrągłe pod maską(za prawym kielichem) i drugie we wnętrzu od strony kierowcy.
Z opisu wynika, że mogli próbować łączyć się poprzez złącze w środku auta. W pierwszych rocznikach gdzie pojawiło się to złącze nie było możliwości diagnostyki pozostałych systemów poza napędem(silnik, automat i chyba abs). Reszta idzie po drugiej linii K, której nie ma jeszcze w tym złączu.
Podjedź do kogoś kto połączy się poprzez złącze pod maską

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 3 stycznia 2014, 01:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Możliwym jest aby mieć jednocześnie dwa wejścia OBD? Czyli OBD I pod maską i OBD II pod kierownicą? Dziwne ale może wszystkiego nie wiem. Jeśli tak to już wiesz kolego co musisz zrobić. U mnie pod OBD II jak się podłączam w INPIE mam do wyboru co chce sprawdzić czy silnik czy dach czy poduszki itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 3 stycznia 2014, 10:26 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Pierwsze roczniki jak pojawiło się gniazdo wewnątrz było też gniazdo pod maską.
Gniazdo OBDII było zgodne ze standardem(wymóg był do diagnozy silnika) więc nie było obsługi reszty

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 8 stycznia 2014, 17:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: bmw e46 cabrio
Witam. Panowie byłem jeszcze raz aby podpiąć sie pod kompa ale nie miał gościu czasu;/ Powiedziałem jemu że pod maską jest jeszcze jedno wejście pod kompa a on na to że on o tym wie i jak się nie połączył przez jedno to przez drugie też się nie podłączy. Nawet nie próbował. W tej Zielonej Górze to same partacze!!! Nic nie potrafią, A jak gdzieś jadę z usterką to mówią żebym na trzy dni auto zostawił. Ja wiem o co im chodzi...żeby siekę większą skroić. Już raz tak się naciąłem z inną bumą...koszt naprawy miał wynieść 250zł trzymali 2 tygodnie i 2tysiaki skroili. Nie polecam Serwisów żadnych w Zielonej.
A co do Mojej usterki z dachem potrzebuję od Was pomocy:) Cały dzień dzisiaj grzebie i zaraz dalej idę. Powiedźcie Mi Jeżeli pokrywę dachu odciągnę na 5cm to dach działa a jak już do zamknięcia ma dojść to się blokuje;/ Na zamkach są jakieś czujniki od pokrywy dachu??? Jak tylko pokrywa dotknie zamków(tych co zamyka,blokuje pokrywę) to się blokuje dach cały;/ Gdzie tego czujnika szukać? Jak ten zamek rozebrać??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 8 stycznia 2014, 18:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Wg mnie to może być to samo co ja opisałem u siebie tylko inne stadium. Kabelek w jednej pozycji Ci jeszcze styka a jak się łamie dalej to już nie. To jest najprostsze do sprawdzenia. Przetnij czarną wiązkę nad kierowcą przy pierwszym załamania dachu patrząc od szyby i tam będą kolorowe kabelki. Sprawdź je. Od tego bym zaczął. Nie kupuj na razie niczego bo możesz wywalić kasę niepotrzebnie. Najlepiej jak byś pod kompa podpiął i sprawdził rodzaj błędu wtedy byś miał pewność ale na szczęście kabelki i tak możesz sprawdzić wcześniej bez kompa a jest duża szansa że to to :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 9 stycznia 2014, 07:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: bmw e46 cabrio
Witam. Panowie usterkę niby rozwiązałem.:) Padł czujnik ten co jest na zamku (Ten co pokrywę dachu domyka). Zamieniłem czujnik z mocowania hardtopa i działa:) Tylko dziwne jest to że jak zamykam dach to nie świeci zielona kontrolka:/ I jeszcze jeden problem...Jak samochód jest zapalony to dach ruszy i się zablokuje a jak zgaszę to normalnie chodzi. Nie wiem co może być jeszcze przyczyną tego? Może inne parametry czujnika?? Wie może ktoś?
Kolego Vadim Dzięki za pomoc:) Dużo pomogłeś. Bo kto wiem co bym jeszcze wymieniał.
Jak ktoś potrzebuje moduł dachu to mam na zbyciu. (Nie potrzebnie kupowałem) Teraz będę jeszcze grzebał bo dach musi hasać tak jak przedtem:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 9 stycznia 2014, 08:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: bmw e46 cabrio
Panowie to jest czujnik dachu czy do mocowania hardtopa? Bo znalazłem na allegro. Z tego właśnie zamieniłem czujnik i dałem go na zamek. Przesyłam link.
http://allegro.pl/czujnik-dachu-skladan ... 64884.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 9 stycznia 2014, 14:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: bmw e46 cabrio
Ma ktoś może zdjęcia(lub może je zrobić) tych wiązań zakończenia dachu w środku? Chodzi mi o te zakończenia boków przy tylnej szybie. Sznurki mi się po przecinały i delikatnie materiał się naderwał;/ Musze od nowa te wiązania porobić. Prosiłbym o jakieś zdjęcia jak mam ten sznureczek poprzeplatać żeby te boki dolegały. Dzięki wielkie za pomoc. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 01:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 325CI Cabrio
Witam wszystkich. Kupilem w stanach gdzie aktualnie mieszkam okazyjnie e46 w cabrio. Wiedzialem, ze dach nie dziala, ale mimo to cena byla taka ze bez zastanowienia kupilem. Dach zupełnie na nic nie reaguje - pali sie (mruga) czerwona dioda i nie ma żadnej reakcji. No juz pierwsza rzecz jaka znalazłem, w momencie kiedy chciałem zlożyć dach recznie, to totalnie rozwalona przekładnia przy silniczku odpowiedzialnym za ogryglowanie dachu - nie moglem go nawet otworzyc recznie. no coz poszukalem kupilem prawie nowy silniczek z przekladnia za jedyne 120$ (calkiem dobrze bo nowe w granicach 300$). Oczywiscie zdawalem sobie sprawe, ze to nie rozwiaze mojego problemu. Zabieg ten tylko w celu recznego zlozenia dachu. No pomeczylem sie troche, aby rozszyfrowac jak zlozyć dach manualnie, bo nie moglem znaleźć żadnej instrukcji w necie, no ale udalo mi sie go zlozyc recznie. Dziwna sprawa, gdyz jak podnosze klape pod ktora chowa sie caly dach, musze ja trzymac, a druga reka chowam dach - czy to normalne?. No i jeszcze jdna dziwna rzecz, tej klapy nie mozna w zaden sposob zablokowac po zlozeniu - przeciez podczas jazdy ja moze wyrwac podmuch wiatru?! reasumujac. Dach na nic nie reaguje. nie slysze, aby uruchamiala sie jakas pompa, nie slysze zadnego silniczka, nie opuszczaja sie szyby -zupelna cisza. Niestety raczej nie stac mnie aby oddac auto do amerykanskich "specjalistow" bo za ta kase jaka mnie za to skasuja moge kupic kilka lat mlodsze auto w idealnym stanie, wiec musze sobie sam poradzic i znalezc przyczyne. oczywiscie przeczytalem cale forum tutaj, ale przyznam szczerze, ze nie wiem od czego w ogole mam zaczac aby zlokalizowac moja ustrke. Kazda pomoc wskazana. z gory dziekuje za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 08:42 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Podstawa to diagnostyka komputerowa, bez tego to można wróżyć z fusów.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 11:05 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
A ja żeby nie zakładać osobnego tematu, mam inne pytanie: Jak dach jest sprawny, to przy otwieraniu ma świecić się czerwona dioda, czy mrugać? I piszecie też o pomarańczowej diodzie- kiedy ona się zaświeca?

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 12:19 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
rafix napisał(a):
Jak dach jest sprawny, to przy otwieraniu ma świecić się czerwona dioda, czy mrugać?

Jak trzymasz klawisz to świeci jak dobrze pamiętam. Mruga sygnalizując awarię lub nie skończony cykl

rafix napisał(a):
I piszecie też o pomarańczowej diodzie- kiedy ona się zaświeca?

Bodajże jak schowek w bagażniku jest złożony(powiększony bagażnik)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 16:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 325CI Cabrio
podpowiedzcie mi jaki mam kupic interfejs z oprogramowaniem aby zdiagnozowac usterke dachu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Cabrio Dach Przestał Działać Nie Reaguje Czerwona Diod
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 17:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Kolega wyżej dobrze powiedział:
Kiedy otwieramy/zamykamy dach czyli trzymamy przycisk dioda stale się świeci na czerwono, jednak gdy cykl zamykania/otwierania nie został dokończony a klawisz zostanie puszczony (np przy czynności mającej na celu wymontowanie windshota lub jego zamontowanie) dioda czerwona mryga sygnalizując przerwanie operacji. A co do diody pomarańczowej także potwierdzam, ma ona miejsce wtedy gdy luk bagażowy jest powiększony o tą specjalną przestrzeń którą możemy złożyć kiedy dach jest zamknięty. Dodam, że zdarza się że dioda pomarańczowa zaświeci się mimo NIE złożenia tej przestrzeni, należy wtedy po prostu złożyć ją i rozłożyć jeszcze raz. Wydaję mi się że czasem bagaż może dotknąć to w czasie jazdy (np gwałtowne hamowanie) i delikatne popchnięcie uruchamia czujnik odpowiedzialny za ostrzeżenie i w rezultacie blokuję elektronicznie otwierania dachu. Mi zdarzyło to się raz dlatego mówię że takie coś może mieć miejsce.

Nie ma sprawy trzmielu24, cieszę się, że mogłem pomóc ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL