BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 22:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 08:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
Witam szanownych kolegów jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość jak napisze coś nie tak . Proszę was o pomoc mam problem z E65 740d 2003 r a problem polega na tym ze słychać spod maski w okolicach lewej strony filtra powietrza takie puch puch puch ( nie jest to metaliczny dźwięk tylko taki głuchy jak by powietrze gdzieś goniło i nie jest to mocno głośne ) ale czasami tego nie ma samochód chodzi i słychać taki pyk i cisza za chwile znowu , jak jest zimny to tego nie ma . Bylem u mechanika i powiedział mi ze zawór głowicy się podgina ze trzeba robić głowice ale gwarancji nie daje ze to jest to bylem tez w serwisie BOSH podejrzewali wtryski sprawdzili i są oki podłączyli komputer nie ma żadnych błędów na wyświetlaczu tez nic mi nie wyskoczyło . Wydaje mi się ze mam wykończająca się pompę wspomagania bo kręcąc kierownica taki inny odgłos cichnie i się nasila ale to takie wycie nie takie puch puch ale czy to ma coś z tym wspólnego ???? Proszę was koledzy doradztwo co to może być ???? Czy to coś poważnego ??? Gdzie szukać przyczyny ??? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 08:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
nagraj jakieś audio [filmik] może szybciej ktoś ci pomoże bo tak na opis puch puch może być wiele usterek jakaś uszczelka, kto wie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 09:16 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Kasatory luzu zaworowego się odzywają.
U klienta był taki sam objaw, jakby dudnienie w dolocie.
Po wymianie "szklanek" uspokoiło się

Pasują też z 2.0d i 3.0d

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 09:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
dziękuje ślicznie za odpowiedzi a kolego te kasatory to są hydrauliczne ??? i nie trzeba zdejmować głowicy żeby je wymienić ??? a łańcuchy trzeba rozpinać ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 13:29 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Konieczny jest demontaż wałków.

Tak, chodzi o hydrauliczne kasatory luzu zaworowego(najczęściej nazywane "szklankami", popychaczami itp.)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
przebieg to 170 tys kupiłem ja od 1 właściciela 3 lata temu i była do końca serwisowana w Warszawie tam gdzie ja kupił . A olej był wymieniony około 5 tys km temu na castrol 5w40 longlife. To czy wymiana oleju coś pomoże ??? Moi mechanicy nie widza co jest a jeden twierdzi cały czas ze trzeba głowice zdejmować i robić zawory :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 19:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
ale mechanik gwaranci mi nie daje ze jak zrobi głowice to to zamilknie :( a ja kasy na darmo nie mam zamiaru ładować bo on będzie eksperymentować . A jaki olej polecacie ????? ale powiedzcie czy to może być ta głowica będą takie objawy ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 23 kwietnia 2013, 21:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 197
Osobiście polecam olej 5W30. Jest wiele opinii, jednak te silniki lubią rzadkie oleje. Wiadomo, że gęstszy może trochę uciszyć silnik, ale czy nie kosztem smarowania ?

_________________
Obrazek
ZAPRASZAM do galerii mojej 330Ci ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, 08:12 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
elviss napisał(a):
Nie wierze ,że to szklanki zaworowe ,żeby w dieslu je było słychać to musiałby mieć milion km.

Osobiście bym zalał auto innym olejem bo szklanki hałasują jak są brudne ,wymiana to absolutna ostateczność :)

Wierzyć nie musisz, opisuje tylko co pomogło na taki sam objaw w 740d które stało na warsztacie gdzie pracuje.

Ponoć w audi v6 jest podobny problem. W tym momencie zawory nie otwierają się w pełni i dudni w dolot

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, 19:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
Rozmawiałem dzisiaj ze swoim mechanikiem i mówił ze to mogą być szklanki i ma na dniach mi je sprawdzić mówił ze trzeba poświęcić cały dzień kręcić ręcznie walem i aż ściekną czy coś takiego i mówił ze jak to szklanki to to właśnie pomoże i trzeba od razu wymienić olej nie na Castrol . Jaki olej polecacie ??? Elf 5w30 ?? nadaje się do takiego auta bo co o taki mechanik mi wspominał mówił ze jest lepszy od Castrola ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, 20:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
A nic się nie stanie złego jak tak długo pojeżdżę z tym dziwnym pukaniem??? bo jak wyminie olej to ciekawe czy od razu to przejdzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 25 kwietnia 2013, 11:51 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Sprawdź przy kupnie oleju czy spełnia normę LL-04

Z marek polecam Liqui Moly. Nie tanie oleje, ale bardzo dobre

Płukanie silnika może pomóc, ale nikt nie zagwarantuje, że na pewno.
Spróbować nie zawadzi

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 25 kwietnia 2013, 12:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
wszystko tylko nie Castrol!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, 15:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
Witam kolegów dzisiaj odebrałem samochód od mechanika dwa dni kręcił ręcznie walem żeby olej ściekł z szklanek po odpaleniu samochód chodził cichutko a po chwili znowu zaczęło coś dudnić czyli bez zmian .I to dudni w lewy filtr powietrza . Jutro jadę jeszcze zmienić olej na inny ( ELF 5w30 ??? ) może to coś pomoże na te szklanki :( nie mam już pojęcia co to może być i jak jeszcze i co sprawdzić i naprawić :( koledzy doradzicie mi co to może być


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, 15:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
koledzy mam jeszcze jedno pytanie jak mam teraz zalany olej castrol 5w40 to mogę zmienić na 0w40 ????? nie zaszkodzi nic ??? dodam ze auto nic nie bierze oleju od wymiany do wymiany nic nie dolewam a czy zmiana oleju na rzadszy może pomoc na szklanki ?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
to nie ja chce Elfa tylko mechanik on tez mówi ze one nie są zużyte tylko jakoś się podpierają czy coś podobnego ja się na tym nie znam nawet nie umiem powtórzyć . Bo to jest odgłos cyckania tylko takiego pukania jak by powietrze gdzieś goniło. A kolego jak nie te szklanki to co to może być ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, 15:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
jutro zmienię olej ale zawsze lałem castrol i wszystko było oki a teraz po wymianie około 3tys km sa jakieś problemy .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, 16:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
aha jutro wymienię tylko nie wiem jaki olej dostane u siebie z 0w ale pewnie Mobila i Elfa to maja bo Liqui Moly pewnie nie będzie . a co to jest za olej na allegro oryginalny bmw po 23 zl za litr ??? to coś za tanio chyba . Ale kolego u ciebie szklaki cykały ??? bo nie wiem dlaczego u mnie dudni w lewy filtr kolektora


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, 16:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e65
właśnie chodzi mi o to ze u mnie nie cyka jak to cykają szklanki tylko tak dziwnie dudni w filtr powietrza takie puch puch nie cykanie :( i czy to jest możliwe ze przez te szklanki tak dziwnie dudni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 740d dzwine pukanie pod maska
PostNapisane: 30 kwietnia 2013, 23:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 51
Posty: 498
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: F01 750i x-drive
to nie bedzie wina oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL