BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 08:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 listopada 2013, 19:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
no padajacy konwerter ma duzo objawow a potrafi wytrzymac podczas tego duzo czasu zaczym padnie do konca
a uwierz mi ze i rok wytrzyma
a takim podstawowym objawem sa wlasnie drgania = tarka podczas roznych predkosci
falowanie obrotow jadac bez gazu
jeczenie na pierwszych biegach przy malych obrotach
ogolnie glosniejsza praca calego napedu
stukanie w okolicy konwertera
czarny olej w skrzyni
przy koncowej fazie szapranie przy ruszaniu i przy zmianach biegów az do uniemozliwienia jazdy i wchodzeniu skrzyni w tryb awaryjny a bledow na kompie potrafi wcale nie pokazac

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 listopada 2013, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
dzieki bedi.
Przejeżdże zime i zobacze na wiosne co będzie.
Mam nadzieje że koszty się tylko niepowiekszą.
Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony. 4x4 wykorzystuję na maxa.
Tylko ta skrzynia. No cóż, narazie się będę cieszyc jazda ;)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 13 stycznia 2014, 13:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320d
Witam, chciałem potwierdzić że zmiana softu pomogła w 100% przy problemie "5-tego biegu". Skrzynia działa bez zarzutów, od momentu zmiany softa nigdy nie weszła w tryb awaryjny. Za wymianę softa wydałem chyba 150zł. Takim oto sposobem i dzięki pomocy kolegów z forum zaoszczędziłem napewno jakieś 1500zł minimum. We Wrocławiu jeden z "mechaników" powiedział że skrzynia do wymiany koszt ok 5000zł natomiast drugi bardzo renomowany "mechanik" od skrzyń automatycznych również z Wrocławia a teraz z pod Wrocławia (nie będę pisał nazwy warsztatu bo nie chcę aby ktoś do mnie miał pretensje) zażyczył sobie 1200zł za ściągnięcie skrzyni a "później się zobaczy ..." ale zapewnił mnie że max koszt naprawy nie przekroczy 5500zł! ;) Zastanawia mnie tylko jak tak doświadczony i renomowany gość nie wie że można spróbować naprawić ten błąd na kilka sposobów i to niekoniecznie odrazu ściągać skrzynię. No ale jakoś moja czujność mnie nie zawiodła i na szczęście jest jeszcze forum :)
A tak na marginesie to jak by go chciwość nie zeżarła to jak by mi powiedział że najpierw wymiana softa np. 500zł to bym mu zapłacił ale nie odrazu chcą skrzynie ściągać i ludziom wmawiać niestworzone rzeczy. Pozdrawiam i mam nadzieję że moja przypadłość komuś sie przyda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 13 stycznia 2014, 13:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Mi się wydaje, że mechanicy od skrzyń automatycznych myślą, że dla wielu ludzi to jest czarna magia i starają się wciskać kit. Słyszałem opinie kiedyś, że przebieg krytyczny dla ASB to 200 tys km. Moja ma 300 tys km i po wymianie elektrozaworów działa bez zarzutu, a firma zajmująca się skrzyniami też chciała już remont robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 13 stycznia 2014, 14:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
pero1979 napisał(a):
Witam, chciałem potwierdzić że zmiana softu pomogła w 100% przy problemie "5-tego biegu".

pero1979 napisał(a):
A tak na marginesie to jak by go chciwość nie zeżarła to jak by mi powiedział że najpierw wymiana softa np. 500zł to bym mu zapłacił ale nie odrazu chcą skrzynie ściągać i ludziom wmawiać niestworzone rzeczy.


Nie zgodze sie z Twoimi stwierdzeniami. Nie znalazles przyczyny problemu tylko sposob jego obejscia. Teraz pytanie czy nie przyspieszy to zuzycia skrzyni? Skrzynia moze wedlug Ciebie dzialac dobrze, a w rzeczywistosci elementy moga teraz byc bardziej narazone na eksploatacje. Oczywiscie to jest gdybanie, bo nie znamy prawdziwej przyczyny problemu.
Mechanicy sa jacy sa, jednak moim zdaniem podejscie bylo prawidlowe:
Diagnostyka komp -> wymiana oleju -> zdjecie skrzyni i sprawdzenie calej mechaniki -> soft

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 12 czerwca 2015, 18:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320d
Witam serdecznie, chciałem potwierdzić, że po prawie 2latach od wgrania nowego softa w skrzyni nadal wszystko ok :P Bunia śmiga bez zarzutów, biegi ładnie i płynnie wchodzą a skrzynia ani razu nie weszła w tryb awaryjny. Przejechane ok 80tyś od wgrania nowego softa. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 lutego 2017, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320d
Witam, chciałbym oznajmić, że auto sprzedałem :zalamany: Od wymiany softa w automatycznej skrzyni biegów minęło 3,5 roku i do tego czasu ani razu nie weszło w tryb awaryjny i do samego końca nie miałem żadnego problemu z tą skrzynią. Także śmiem twierdzić, że wgranie nowego softa pomogło w 100% :D Jeszcze raz dziękuję za pomoc w tej kwestii bo dzięki Wam nie dałem się oszustom nazywającym się "mechanikami". Przypominam koszt wgrania softa 150zł a oni chcieli ode mnie minimum 1500zł a może i nawet 5000 zł ;) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 24 października 2018, 09:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: X3 E83
Witam mam ten sam problem w BMW X3 E83 gear monitoring 5 mechanik od razu założył regeneracja skrzyni biegów koszt 6tyś zł jak sobie poradziliście wystaczyła wymiana oleju czy tych elektrozaworów z góry dziękuje za podpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL