BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 9 maja 2013, 21:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Witam, mam problem z automatem. Nie mogę znaleźć przyczyny wpadania skrzyni w stan awaryjny. Sytuacja wygląda następująco, skrzynia wpada w stan awaryjny gdy jest bardzo ciepło i po przejechaniu pow. 30km, zawsze dzieje się to w trasie. Zimą raczej nie ma tego problemu. Samochód podpięty pod kompa błąd 37/055 gear monitoring 5. Innych błędów nie wyrzuca. Badane rożnymi programami.
Auto 207 tys. , możliwe że skrzynia się posypała? Mam to już od roku i za diabla nie mogę poszukać przyczyny.
Zawory w skrzyni posprawdzane, wszystko ok.
Auto do rany przyłóż, tylko ten bląd.
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 9 maja 2013, 21:53 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Jak sprawdzałeś elektrozawory? Na zimnej skrzyni czy na rozgrzanej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 10 maja 2013, 10:19 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Olej w skrzynii zmieniałeś?


Sprawdź drożność przewodów i chłodniczki do automatu. Skoro objawy pojawiają się po rozgrzaniu to możliwe, że problem jest z chłodzeniem oleju

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 10 maja 2013, 14:13 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Tak jak kolega pisal, problemem moze byc niski stan oleju w skrzyni. Sprawdz na kanale albo podnosniku czy nie ma wycieku, w razie co to zawsze mozna na poczatek wymienic olej + filtr w skrzyni, w razie wyciekow oczywiscie nalezaloby uszczelnic.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 10 maja 2013, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Olej + filtr wymieniony , dwa dni temu. W skrzyni stary olej to była masakra. Objawy te same.
Co do sprawdzenia elektrozaworów to kumpel ma warsztat elektroniki samochodowej, sprawdzane na gorąco przyrządem pomiarowym, są ok przynajmniej elektrycznie, ale dla próby zostały zamienione miejscami w skrzyni. Po wejściu w tryb awaryjny komunikat jak w temacie. Wycieków nie ma. Furka ma 207tys. przebiegu, skrzynia to samo.
Jeszcze ciekawy temat z tą chłodniczką, gdzie ona siedzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 10 maja 2013, 20:51 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Olej byl czerwony, czy czarny? Na magnesach w misce olejowej duzo opilkow? Moze po prostu przyszedl czas na regeneracje skrzyni? Tylko czemu akurat 5 sie zajechala? 1, 2 to rozumiem, ale 5? Sprawdzilbym plyte sterujaca.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 10 maja 2013, 22:31 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Mam rozumieć, że w elektrozaworach została sprawdzona rezystancja? Poza tym to, że zamieniliście je miejscami mogło nic nie zmienić, ponieważ w tej skrzyni masz 3 elektrozawory, których odpowiednia sekwencja otwarcia zmienia dany bieg, więc ostatecznie trafiliście dalej na problem z 5 biegiem. Do tego są jeszcze 2 inne elektrozawory, główny ciśnienia i lock up'u. Każdy z nich powinien mieć odpowiednią rezystancję. Przerobiłem ten temat u siebie i też problem występował na 5 biegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 11 maja 2013, 05:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Tak oczywiście mierzona była rezystancja trzech identycznie wyglądających elektrozaworów i pomiędzy nimi została zrobiona zamiana. O tych dwóch dodatkowych to nie wiedziałem. Lock-up , przy jakiej prędkości zapina?

Usunąłeś u siebie tą usterkę 5 biegu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 11 maja 2013, 14:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Tak usunąłem, wymieniłem wszystkie elektrozawory, kosztowało to 1200 zł, elektrozawory kupowane w serwisie bmw. U mnie mierzyłem rezystancje najpierw na zimno potem na rozgrzanej i porównywałem z danymi w serwisówce. Na ciepło były duże odchyłki od tego co powinno być więc wymieniłem wszystkie. Nie powiem Ci przy jakiej prędkości zapina ten lock up, ja go wyczuwam tylko na piątym biegu od około 80 km/h ale muszę delikatnie dodawać gazu, bo jak tylko trochę więcej wcisnę to go rozpina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 12 maja 2013, 14:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
ok, dzięki, przyjrzę się elektrozaworom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320d
Witam Was koledzy, i mnie też dopadł błąd: 37 Gear monitoring 5, mam pytanko do rezmemic a mianowicie czy udało mu się usunąć ten problem i czy też wina leżała po stronie elektrozaworów? Ja również wymieniłem olej i filtr. Olej to TEXACO Texamatic 7045E i filtr wraz z uszczelką firmy MEYLE. Wymieniłem olej i filtr ponieważ co jakiś czas również wskakiwał tryb awaryjny i myślałem że to pomoże. Niestety nie pomogło a nawet chyba lekko nasiliło. Tryb awaryjny wskakuje na 5tce przy obrotach silnika ok 2400 obr, wtedy jest lekkie szarpnięcie i po ok. 1min od tego szarpnięcia pojawia się "wianuszek z wykrzyknikiem w środku" czyli tryb awaryjny. Po zatrzymaniu auta wyciągnięciu kluczyka i ponownym wsadzeniu i odpaleniu problem znika. Dziś byłem na kompie i powiedziano mi że pokazuje mi właśnie ten błąd 37 Gear monitoring 5. Koszt zdjęcia i rozebrania skrzyni to 1200zł i wtedy jak to pan powiedział się zobaczy... Poradźcie coś aby mnie za bardzo nie wydymali na kasę. Boję się że zaraz wszystko będzie do wymiany w tej skrzyni (w/g mechanika) a defako być może że jest to jeden z tych elektrozaworów lub np. wszystkie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Wymiana filtra oleju ASB + wymiana oleju w skrzyni załatwiła problem. Skrzynia pracuje prawidłowo.
Teraz będzie druga wymiana, aby jeszcze zanieczyszczony olej wyeliminować z układu.
Nie robiłem dynamicznej wymiany oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 23 sierpnia 2013, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320d
Witam, postanowiłem jeszcze spróbować jednej rzeczy przed tym jak zacznę sprawdzać elektrozawory. Kolega zaproponował mi że wgra mi nowego softa i wyczyści wszystko z pamięci kompa. Jestem już po i teraz podobno przez ok. 80km będzie tzw. adaptacja tej skrzyni. Jednak pozwoliliśmy sobie po wgraniu nowego oprogramowania (stare było z 2000r.) lekko "przetestować" auto rozpędzając je do ok. 120km/h a obroty dochodziły do ok.3000tyś wcześniej auto wpadało od razu w tryb awaryjny a teraz było ok. ciekaw jestem czy jest to tylko przypadek czy mam nadzieję że tak zostanie. Wracając do domu na obwodnicy Wrocka jechałem ok 140km/h a obroty miałem 2700 i też było ok. Zobaczymy pojeżdżę te jeszcze ok 50km i wtedy pocisnę szybciej. Od ostatniego kasowania tego błędu 37 Gear monitoring 5 dziś go w ogóle nie było widać. Jak coś się zmieni dam znać. Mam takie pytanko czy ktoś wgrywał już nowego softa i adaptował na nowo skrzynię? pomaga to coś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 23 sierpnia 2013, 20:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Ja wgrywałem do mojego na powolne ruszanie z rana na D. Po wgraniu softu jest dużo lepiej bo zwłoka nie trwa już 30 sekund jak wcześniej tylko jakieś 10. jednak jeszcze to nie jest to. Według instrukcji w DIS powinienem wgrać jednak nie najnowszy soft jaki wyszedł, tylko konkretny naprawiający niby tą usterkę. Tu są szczegóły:
http://utdallas.edu/~hxc085000/file/SI__Positive_engagement.pdf
Jednak sam się boję to zrobić i mój mechanik też. Mówi że aktualizacja z automatu do najnowszego softu jest bezproblemowa, bo na pewno zostanie wrzucony dobry soft. A z wpisywaniem wersji softu ręcznie może być lipa. Soft będzie nie ten i wtedy sterownik uwalony. Może mi to zrobić ale na moją odpowiedzialność. I teraz się cykam machnąć ten soft, bo w sumie aż tak mi to nie przeszkadza. Chociaż chciałbym to naprawić, bo lubię jak wszystko śmiga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 24 sierpnia 2013, 14:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Ja także miałem wgrywany nowy soft, ale po wymianie elektrozaworów, poprawa była, jednak wątpię, że u mnie wyeliminowało by to wszystkie niesprawności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 listopada 2013, 17:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
witam.
Odświerze temat żeby nie śmiecic. Potrzebuję zrobic nowy soft do skrzyni GM A5S390R.
Chce się uczepic ostatniej deski ratunku, może pomoże. Skrzynia po wyżej 100km/h
czasem zachowuje się jakbym jechał po tarce tak przez 2sek. Oleje +filtry powymieniałem.
Może soft pomoże. Tylko nie mam w okolicy nikogo takiego. Czy jest możliwośc przesłania
na e-mail lub ktoś z małopolski by mi to zrobił?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 listopada 2013, 17:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
witam.
Odświerze temat żeby nie śmiecic. Potrzebuję zrobic nowy soft do skrzyni GM A5S390R.
Chce się uczepic ostatniej deski ratunku, może pomoże. Skrzynia po wyżej 100km/h
czasem zachowuje się jakbym jechał po tarce tak przez 2sek. Oleje +filtry powymieniałem.
Może soft pomoże. Tylko nie mam w okolicy nikogo takiego. Czy jest możliwośc przesłania
na e-mail lub ktoś z małopolski by mi to zrobił?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 listopada 2013, 17:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
ja bym obstawial konczący sie konwerter a obroty czasem nie faluja jak jedziesz bez gazu ??

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 listopada 2013, 18:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
kolego bedi nic nie faluje.
Np: jadąc stałą prędkością 120km/h też tak robi=tarka.
Na BMW klub też mi napisali ze konwerter, więc tylko czekac na awarie. Już rok prawie mija
a on nie chce paśc. Dobrze że sobie wykupiłem assistans full pakiet :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D Gear monitoring 5
PostNapisane: 15 listopada 2013, 18:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
kolego bedi nic nie faluje.
Np: jadąc stałą prędkością 120km/h też tak robi=tarka.
Na BMW klub też mi napisali ze konwerter, więc tylko czekac na awarie. Już rok prawie mija
a on nie chce paśc. Dobrze że sobie wykupiłem assistans full pakiet :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL