BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 19:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 4 lipca 2017, 19:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jakim? jest SHC i full. full lepiej chroni. bańki wygladaja prawie identycznie... można się pomylić różnica w napisie :]

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 4 lipca 2017, 22:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
pawelos666 napisał(a):
jakim? jest SHC i full. full lepiej chroni. bańki wygladaja prawie identycznie... można się pomylić różnica w napisie :]

Zaraz, zaraz, w Mobilu SHC jest napisane na olejach z niemieckiej dystrybucji, bo prawo u nich zabrania pisać fully synthetic. W przypadku Mobil 1 0W40 New Life, u mnie lepiej się sprawdza ten niemiecki z napisem SHC, po prostu dużo mniej go silnik zużywa.
Natomiast pisałem wcześniej o tym, że Mobil 1 0W40 New Life znika z półek, bo będzie zastąpiony olejem Mobil 1 0W40 FS, który to ma gorsze parametry od M1 New Life.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 5 lipca 2017, 10:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46 328i touring
Kod silnika: M52b28TU
Dzięki za rady Panowie. Obczaję jeszcze tego Fuchsa i rozważę pod kątem ceny - rzeczywiście M1 jest ciut tańszy (przynajmniej na popularnym serwisie aukcyjnym).

kaczorek79 napisał(a):
W przypadku Mobil 1 0W40 New Life, u mnie lepiej się sprawdza ten niemiecki z napisem SHC, po prostu dużo mniej go silnik zużywa.


Akurat zużyciem oleju nie będę się sugerował, ale dzięki za spostrzeżenie.

kaczorek79 napisał(a):
Natomiast pisałem wcześniej o tym, że Mobil 1 0W40 New Life znika z półek, bo będzie zastąpiony olejem Mobil 1 0W40 FS, który to ma gorsze parametry od M1 New Life.


Czy możecie polecić gdzie kupić w necie tanio i pewnie wybrany olej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 5 lipca 2017, 16:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ten shc gorzej chroni zimny silnik.

M1 od Fuchs 0w40 się różni tym że Fuchs ma bardziej oczyszczoną baze. Ogólnie w olejach ważna jest ich ochrona na zimno i przy 100-120oC. To jak olej jest oczyszczony też jest ważne, ale to sprawa drugorzędna w cywilnym samochodzie gdzie praktycznie kazdy olej doprawiony dodatkami przecizużyciowymi da radę. Zwykły samochód nie ma takich wymagań żeby zalewać tylko i wylacznie oleje z bazami na 4 i 5 grupie. Np olej Maxlife 5w40 w BMW r6 może brać dużo więcej, ale te oleje są robione na tanich bazach olej co prawda jest holenderski więc jakość trzyma, ale cały myk polega na tym ile tam do tego oleju dodają dodatków. Tak samo jest z M1. Olej to tańsza baza HC przepuszczana przez wodór doprawiona dużą zawartością pierwiastków, które poprawiają ochronę i tylko to nas interesuje. Jak ktoś chce olej który czysci silnik to musi wlać coś lepszego, bo Mobil 1 tego nie zapewnia. To taki olej któy można uzywać jak silnik jest już czysty.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 6 lipca 2017, 12:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1376
Lokalizacja: B-B/Chybie
Moje BMW: M3 E46
Kod silnika: S54B32
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=170321

Jest:
E91 320d
E46 320td
Super Duke 990




Było:
E60 550i
E82 120d
E46 320td
E36 316i
Ktoś miał styczność z olejami Xado? Niektore testy tego producenta mnie zaciekawily i mysle zeby go teraz zalac. Tylko jest bardzo malo opinii ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 6 lipca 2017, 21:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Dante182 napisał(a):
Ktoś miał styczność z olejami Xado? Niektore testy tego producenta mnie zaciekawily i mysle zeby go teraz zalac. Tylko jest bardzo malo opinii ;/



No według testów "Piotra Testera" to najlepszym olejem jeżeli chodzi o tarcie jest produkt z gamy Xado. Firma stara i znana na wschodzie, u nas trochę mniej. Rozmawiałem ze znajomym o tym i mówi, że jakiemuś kumplowi do EVO IX czy X już na drugą wymianę z rzędu ogarniał któryś olej z gamy Xado, bo tamten typek jest zajarany tym olejem. Generalnie są modele z normami LL-01 i LL-04, więc jak Ci się uwidzi to można lać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 6 lipca 2017, 22:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1376
Lokalizacja: B-B/Chybie
Moje BMW: M3 E46
Kod silnika: S54B32
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=170321

Jest:
E91 320d
E46 320td
Super Duke 990




Było:
E60 550i
E82 120d
E46 320td
E36 316i
Zamowione :) Rozmawialem z przedstawicielem Xado i troche naswietlil mi sprawe. Kupilem 5w30 z norma LL-04. Zobaczymy jak sie bedzie spisywac. Plukanke do silnika tez z Xado


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 10 lipca 2017, 04:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Dobre ale drogie, tam starczy 5w30 XL-III Synpower lub Fuchs 5w30 XTL GT1 PRO C3. predzej silnikowi stanie sie cos innego niz przez gorszy olej :wstyd: bierz tego Fuchsa na zimno super chroni technologia XTL szybciej doplywa, cena też super. Ja to zamawiam w kartonach 5 sztuk po 4L. Do takich olejów żadnych płukanek nie musisz, bo wymywa wszystko do żywego.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 10 lipca 2017, 17:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Dante182 daj znać jak wrażenia po wymianie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 lipca 2017, 01:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
Czyli nie warto lac specgolda do m54??

A co powiecie na olej 5w50 do m54 ?

Wczesniej mialem m54b30 ale w gazie.zmienilem olej z castrola na valvoline synpower 5w40 zjadalo dosc sporo oleju.obecnie mam m54b22 bez gazu.I bierze duzo mniej oleju za sprawa braku lpg zapewne.na dolewke wlalem mu jakiegos z orlenu oleju bo bylo malo a nic innego nie bylo ale troche tez go wciagnelo albo mi sie wydaje bo troche oststnio z koleszka po miescie pokrecilismy dosc odciecia I moze dlatego.obecnie zalany tez jakis castrol ale tez przez poprzedniego wlasciciela jeszcze.I teraz pytanie...co wlac przy wymianie ? Jakies 0w30, 5w40 czy 5w50


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 lipca 2017, 05:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
fuchs 0w40 i brac nie bedzie jak tych tanich 5w40. ile robisz rocznie od wymiany do wymiany oleju?

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 00:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Fuchsa 0w40 będzie połykało w zastraszającym tempie ,misiaczek5236 lepiej wlej 5w50


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 06:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Fuchsa nie bedzie bralo tego 0w40, lepkościowo jest prawie jak 5w40. Jest wyższa lepkość niż olejów 5w30. Na zime 5w50 nie bardzo... na lato ujdzie jak juz olej rozgrzany i ma duzo nizsza lepkość...

Tam gdzie bierze olej 5w40 HC, Fuchsa 0w40 bierze o polowe mniej. Załóżmy w M57N na 15-20 tys km taniego oleju weżmie do 1L max 1,5L, natomiast Fuchsa 0w40 0,5L lub nieco ponad pół litra. Na 10 tys km slabego oleju może wziąć 0,5L czy ponad w silniku M57N. Tego Fuchsa przeważnie nie więcej jak szklankę. W M54B30 jest to samo.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 15:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Fuchsa 0w40 będzie brało więcej jak 5w40 bo ma mniejszą lepkość, tymbardziej porównując go z 5w50 stawia go siłą rzeczy na ostatnim miejscu biorąc pod uwagę np ochrone silnika na wysokich obrotach czy dużych obciążeniach.Olej 5w50 można stosować również zimą w odpowiednich silnikach
http://www.jakiolej.pl/dzial/artykuly/7


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 15:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
Ja rocznie zrobie moze z 4tys km.mam cabrio.alevwyjezdzajac nim lubie czasami depnac do odciecia.

To juz teraz nie wiem co mam zalac jeden mowi ten drugi tamten ;)

Moze przed wymiana doleje plukanki?tylko jakiej ?olej jest dosc swiezy zalany 5w40castrola.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 17:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Nie ma czegos takiego jak ogromna roznica lepkosci na goracym oleju... Nie łapmy się na to... że grubsza warstwa zawsze chroni lepiej. Tak było kiedyś. Niestety technologia poszła trochę dalej.

Zużycie czesci jest najwieksze na zimnym oleju i roznice w ochronie na zimnym są wlasnie najwieksze. Teraz wiekszosc olejow chroni na goraco podobnie. Problem jest z ochroną na zimno. Olej np 5w30 xtl fuchsa chroni przy 100oC i przy 20oC wręcz idealnie i zaliczany jest do czołowki ochrona zimno/ cieplo / pompowalność jako jeden z najlepszych i najlepiej chroniacych. Tak samo total 5w40 w wersji energy na goraco chroni pod tymi samymi obciazeniami lepiej niz inne oleje. Cały czas mowimy o gorącym oleju i zwyklym silniku np m52 m54. Olej 0w40 ma wieksza lepkosc niz oleje 5w30 przy starcie silnika w temp dodatnich od zera i troszke nizej zera. czyli do bardzo niskich temperatur ujemnych w zime. 5w50 vr na goraco chroni gorzej niz fuchs xtl pro c3 5w30. Zostalo to wielokrotnie udowodnione. Na internecie znajdują się testy olejów. Niektóre serwisy wykonują takie testy. Lepkosc oleju to nie wszystko. Nie ma mowy żeby liczyc tylko na grubość warstwy na wysokich obrotach... VR1 5w50 ma niezle wyniki ale są 5w30 które mając niższą lepkość chronią bardzo podobnie lub lepiej. Tak samo 5w40. Są na to niezbite dowody. Jeżeli masz cabrio i robisz 4 tys km rocznie to dla Ciebie olejem jest 0w30 lub 5w30. Ja wlałbym 5w30 XTL PRO GT1 C3 od Fuchsa chroni lepiej niż większość olejów full saps i nie odkłada się tak nagar, katalizatory też dłużej pochodzą. Taki olej traci właściwości po ponad 5000km. Kiedyś mówiło się "wlej 5w50 albo 5w40 conajmniej i tylko full sapsa", a teraz już producenci olejów pokazują nam, że jest inaczej. Do tej pory wszyscy wzorowali się full sapsem normą LL-01 i lepkościami. To trochę bardziej skomplikowane.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
misiaczek5236 oczywiście możesz zrobić płukankę wyczyści to trochę silnik i pierścienie będą miały lepiej pracować na świeżym oleju.Z uwagi na Twój styl jazdy czyli bardzo dynamiczny świetnym wyborem byłby olej 5w50 chroni lepiej silnik niż nieudolnie zachwalane 0w40 czy 5w30 jednego producenta które nie odzwierciedlają parametrów w rzeczywistości.Na zimno na 5w50 masz dobra ochrone a na gorącym nie musisz sie bać skąpego smarowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
https://youtu.be/6D_oj8lTJ0Q
vs
https://youtu.be/ZMZQQ0UOK5M
vs
https://www.youtube.com/watch?v=dzyrWnauYQc
vs
https://www.youtube.com/watch?v=ylKeqkTa_Tc

na goracym oleju wiekszosc dobrych olejów ma podobną ochronę :) jak jest gorsza baza to producent dodaje wiecej dodatków przeciwzużyciowych

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
http://www.racingforum.pl/lofiversion/i ... -1400.html
oraz
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=28740
przyjemnej lektury :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie czytam takich rzeczy. olej w silniku ma chronic do 100 kilkunastu stopni. ochrona na goracym oleju jest zblizona przy wielu olejach. gdyby bylo inaczej silniki pracujace na slabych olejach po 20zl bylyby zuzyte masakrycznie. predzej sie uszczelka wypali pod glowica od lpg albo zawor niz olej wplynie na zuzycie przez 300 tys km...

https://www.youtube.com/watch?v=WsPl1HFug4E

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 48  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL