BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 03:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 16:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
a co powiecie o oleju Specol Gold 5w40 ????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 17:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
że kiepsko chroni na zimno, kup sobie za ta kase sprawdzonego totala 5w40 energy

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 17:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
pawelos666 napisał(a):
zarowno 5w30 mst valvoline jak i XL-III bedzie ok jezeli zmieniasz czesto olej. mst ma wyzsze poczatkowe tbn i na zimno chroni rewelacyjnie.

Tylko po co proponować 5W30 low saps, czy mid saps, stosowane w dieslach, skoro chłopak chce zalać stare dobre R6 w benzynie i latać po autostradach. Naleje takiego Valvo mst i przy jego przebiegach dobrze by było wymieniać co 4 m-ce olej, a mógłby wlać Valvo Synpower 0W40, który równie dobrze ochroni mu motor na zimno i jeszcze lepiej na autostradzie, a przy wysokim TBN pojeździ 2 m-ce dłużej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 17:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Panowie...
Na sezon letni zbliża się serwis olejowy.
Pacjent - m52tub28,
bez gazu.
2 cykle przejeździlem na Totalu energy9000 5w40.
Przy kazdej wymianie płukanka.
Oleju nie bierze ani grama.
Pebiegi -5-7k rocznie.
krótkie odcinki. max 5km w jedna strone w małym miescie. Co drugi tydzień trasa po 100km - 50km w jedną strone.
Nie pałuje na zimnym, ale jak dojdzie pion, korzystam z calego zakresu obrotów, nie zamulam. Lubie przyciskać.

Rozmyślam wlanie czegoś nowego? Motul/LM/valvo/millers?
Może cos z indeksem 0w? czy nie bardzo i pozostać na 5w.
Chciałbym też zrobić płukanke i myślę tu o Oleju płuczącym millersa? Jest sens w to inwestować? czy lepiej zwykła plukanka dla zasady. Po wlaniu docelowej oliwy myślalem też o jakimś dodatku typu Archoil. Nie ukrywam, że widziałem na youtubach te filmy jak uciszaja sie amerykanckie kopciuchy - robi wrazenie.

pzdr

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 17:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
kaczorek79 napisał(a):
Tylko po co proponować 5W30 low saps, czy mid saps, stosowane w dieslach, skoro chłopak chce zalać stare dobre R6 w benzynie i latać po autostradach. Naleje takiego Valvo mst i przy jego przebiegach dobrze by było wymieniać co 4 m-ce olej, a mógłby wlać Valvo Synpower 0W40, który równie dobrze ochroni mu motor na zimno i jeszcze lepiej na autostradzie, a przy wysokim TBN pojeździ 2 m-ce dłużej.


niestety nie jest tak kolorowo i oleje wypadają bardzo różnie. castrol fst 5w30 ten co ma w tej chwili zalany to juz ll-04, bo castrol nie ma juz oleju ll-01. prawda jest tez taka ze taki mst po rozruchu chroni lepiej niz np 5w40 synpower ll-01 i w normalnym cywilnym silniku lepiej niz motul 0w40 ll-01 :) jedynie jest problem zakwaszania oleju i spadku tbn przy gazie. dlatego wskazana jest wymiana do 7000km. ll-01 oleje nie wszystkie chronia tak samo, to zalezy od ilosci dodatkow. bywa tak ze olej jest ll-01 a chroni do 100oC pare razy gozej niz drugi taki sam olej z wieksza iloscia dodatków i tez nazywajacy sie ll-01. wymiana ll-04 co 7000km bo chodzi o siarke. oleje ze slabsza baza HC mogą mieć duzo dodatków wtedy dorownuja olejom z niższą lepkoscią w tej samej temperaturze. dlatego np specol gold 5w40 chroni gorzej niz total energy. olej w silniku grzeje sie zazwyczaj i najczesciej do 60-80 oC, anizeli do 115oC, bo za kazdym razem tak nie jest. ten zakres jest najwazniejszy. duzo osob jezdzi autem do pracy robi 25km w jedna strone, wtedy nie ma szans na wysoka temp oleju, to tez trzeba wziac pod uwage. nie nalezy sie sugerowac ze kazde ll-01 zawsze jest lepsze od ll-04, bo tak nie jest.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 18:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
kszyhu jak male odcinki po 5km to ten total lej dalej albo przejscie na dobry 5w30 xtl (lepiej plynie, szybciej na krotkie odcinki dobra sprawa), a nawet 0w30 ll-01 tylko, ze te oleje 0w30 sa drozsze i nie oplaca sie na rok robiac 5000km. total od niskich temperatur dobrze chroni dzieki duzej ilosci dodatków.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 7 maja 2017, 18:05 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 18:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
pawelos666 napisał(a):
że kiepsko chroni na zimno, kup sobie za ta kase sprawdzonego totala 5w40 energy

Dzieki własnie nad tym też myślałem, dodam ze silnik to 2.8 z lpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 18:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
pawelos666 napisał(a):
kaczorek79 napisał(a):
Tylko po co proponować 5W30 low saps, czy mid saps, stosowane w dieslach, skoro chłopak chce zalać stare dobre R6 w benzynie i latać po autostradach. Naleje takiego Valvo mst i przy jego przebiegach dobrze by było wymieniać co 4 m-ce olej, a mógłby wlać Valvo Synpower 0W40, który równie dobrze ochroni mu motor na zimno i jeszcze lepiej na autostradzie, a przy wysokim TBN pojeździ 2 m-ce dłużej.


niestety nie jest tak kolorowo i oleje wypadają bardzo różnie. castrol fst 5w30 ten co ma w tej chwili zalany to juz ll-04, bo castrol nie ma juz oleju ll-01. prawda jest tez taka ze taki mst po rozruchu chroni lepiej niz np 5w40 synpower ll-01 i w normalnym cywilnym silniku lepiej niz motul 0w40 ll-01 :) jedynie jest problem zakwaszania oleju i spadku tbn przy gazie. dlatego wskazana jest wymiana do 7000km. ll-01 oleje nie wszystkie chronia tak samo, to zalezy od ilosci dodatkow. bywa tak ze olej jest ll-01 a chroni do 100oC pare razy gozej niz drugi taki sam olej z wieksza iloscia dodatków i tez nazywajacy sie ll-01. wymiana ll-04 co 7000km bo chodzi o siarke. oleje ze slabsza baza HC mogą mieć duzo dodatków wtedy dorownuja olejom z niższą lepkoscią w tej samej temperaturze. dlatego np specol gold 5w40 chroni gorzej niz total energy. olej w silniku grzeje sie zazwyczaj i najczesciej do 60-80 oC, anizeli do 115oC, bo za kazdym razem tak nie jest. ten zakres jest najwazniejszy. duzo osob jezdzi autem do pracy robi 25km w jedna strone, wtedy nie ma szans na wysoka temp oleju, to tez trzeba wziac pod uwage. nie nalezy sie sugerowac ze kazde ll-01 zawsze jest lepsze od ll-04, bo tak nie jest.

Nie wiem, jak to czytałeś, ale nigdzie o 5W40 nie napisałem. Jeśli mowa o jednym producencie, np Valvoline, do zdecydowanie lepszym wyborem przy benzynie z lpg i na trasy będzie 0W40 niż wspomniany przez Ciebie 5W30 mst, zarówno na gorącym, jak i przy rozruchu. Są też oleje HC 0W40 z dużą ilością dodatków, np Mobil 1 New Life, rzadko który olej mu dorównuje w dodatkach, tam nawet nie jest wskazane lanie dodatków typu AR9100, bo sam olej ma już TBN powyżej 12.
Przy silnikach R6 olej w trasie na autostradzie przy 140 km/h utrzymuje temperaturę 100-102 stopnie w okresie letnim, gdy uruchamia się grzałka termostatu, natomiast w chłodniejsze dni przy tej samej prędkości olej dochodzi do 112 stopni, bo grzałka wtedy nie działa. Sprawdzone wielokrotnie, jeżdżone z Inpą, na oleju 0W40. Ja do pracy jeżdżę 15 km w jedną stronę, głównie ekspresówką, co zajmuje mi poniżej 15 minut i na tym dystansie przy temperaturach otoczenia 10 stopni, rozgrzewam olej do 100 bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 19:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zgodze sie z tym, ale inne silniki tak nie grzeja oleju i tak naprawde patrzy sie, zeby byl najlepszy w temp 60-80 juz w tej. na postoju 110 osiaga olej bo spawdzalem nieraz temp oleju na rozgrzanym. w czasie jazdy nie ma szans rozgrzac oleju w normalnym aucie do wiecej jak 130 stopni. olej 0w40 od mobila to oczyszczany wodorem hc z ogromna iloscia dodatkow i super ochrona na zimno, natomiast motul 0w40 nie posiada tak duzej liczby dodatkow jak total energy i mobil i na zimno jest kiepski. no dobra moze nie do konca kiepski ale ma przewage dopiero w bardzo niskich temperaturach. mobil zostawia duzo wiecej zanieczyszczeń w silniku niz oleje motula. olej c3 rozpuszcza i nie zostawia nic. mst od valvoline 5w30 chroni 2x lepiej przy rozruchu niz przecietne 0w40 czyli np taki motul 0w40. firma to nie wszystko. trzeba pamietac ze 5w30 i 0w30 najszybciej plyną. lepkosci przy normach bmw maja podobne. jezeli olej jest w jakiejs lepszej technologii to przy tej samej lepkosci plynie szybciej, a to tez wazne. do poprawy ochrony przy wyzszych temperaturach do dobrych 5w30 ll-04 dodawane sa estry. dzisiaj nie kazdy ll-04 jest slabym olejem.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 7 maja 2017, 20:12 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 20:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Nie ma dobrego oleju na odcinki 5 km. Dylematy, że 5w30 szybciej chroni czy szybciej się rozgrzewa niż 5w40 są bez sensu, bo na takich odcinkach, zwłaszcza jeżeli są pokonywane bardzo sprawnie, bez postoju w korkach, na światłach etc. po prostu olej się nie dogrzewa i traci swoje właściwości. To jest podstawowa przyczyna sludge'a w silnikach. Na wstępie polecam kszyhu jeżeli robisz taki mały interwał roczny to po każdej zimie kiedy już mamy dodatnie temperatury w dzień i w nocy - wymieniać olej na nowy.

5w40 to znacznie lepsza ochrona i zdecydowanie lepiej sprawdzi się w R6 niż 5W30 i chyba nawet tutaj w którymś temacie ktoś zestawiał, że jest to widoczna różnica w parametrach. Co do marki to już rzecz gustu - raczej nikt nie zawiódł się jeszcze na oryginalnym LM, Millersie czy Motulu, ale podobno Mobil-1 ESP Formula 0W40 fajnie się sprawuje w R6'tkach benzynowych BMW (ktoś swojego czasu na bobie o tym wspominał - takie forum międzynarodowe o olejach), a cenowo jest poniżej 200 zł za 5L. 0W to w zasadzie dobry olej tylko dla auta, które regularnie stoi na dworze i kiedy możesz (i chcesz) zmieniać olej 2 razy w roku, bo wtedy na jesień i zimę wrzucasz sobie 0W, a na cieplejszy okres wracasz do 5W. Tobie kszyhu polecam pozostać przy 5W i zalać coś z 5W40. Co? Zależnie od portfela. Jeżeli stać Cię na premium to bierz premium. Natomiast dobra rada - jeżeli już robisz te małe odcinki to staraj się (zwłaszcza przy temperaturach, które w dzień niewiele przekraczają 0 C) robić jak najczęściej jakieś extra odcinki z pełnym dogrzaniem oleju i dynamiczną jazdą. Wbrew pozorom bardziej "zużyjesz" olej spokojną, krótkodystansową jazdą aniżeli dynamiczną podróżą, niemniej mowa o rozgrzanym oleju, a nie o tym żeby wkręcać żwawiej silnik aby szybciej się rozgrzał. W skrajnych przypadkach jeżeli robi się wyłącznie krótkie dystanse to olej może "zglucieć" już po paru miesiącach jesienno-zimowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 20:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
pisalismy o temperaturze bo chodzilo o dodatki przeciwzuzyciowe a nie bazy olejowe bardziej. jezdzac odcinki krotkie mozna sotoswac olej ktory szybciej doplywa. do ochrony w wysokich temp sa oleje z estrami. zwykly szay czlowiek nie potzebuje tego w swoim aucie. niestety ll-04 5w30 potrafia chronic duzo lepiej niz 0w40 i 5w40 ll-01. nie ma reguly. zalezy od lepkosci zalezy od dodatkow. zeby olej chronil w wysokich temp dodawane sa niewielkie ilosci estrow. masa olejow ll-04 5w30 miazdzy na zimno oleje LM i Motula full saps w jakiej lepkosci by nie byly. w testach laboratoryjnych gdzie wychodzi w skladzie duza ilosc dodatkow przy oleju ll-01 moze coś pomoc w ochronie, dlatego wszyscy zgadzamy sie zawsze ze ogolnie ll-01 full saps sa lepszymi - lepszą opcją, ale badźmy swiadomi tego, że nie zawsze tak jest i zdarza sie, że np motula niektóre ll-04 5w40 chronia lepiej niz ll-01 :). roznica jest spora. niska lepkosc pomaga ale sa oleje takie jak total 5w40 energy ktory nie ma niskiej lepkosci, a na zimno niestety chroni lepiej niz 0w40. jak to wyjasnić? po prostu dużo dodatków w tańszym oleju. mozna wykonać test tarcia do temperatury 100-130 oC i co do ochrony dodatków można być pewny.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 21:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Przecież LL-04 to nie kwestia performance'u oleju, a wyższa norma eko pod Euro4 - taki olej jest jeszcze "bardziej" niskopopiołowy niż LL-01, dzięki czemu spaliny są przyjaźniejsze dla katów i dpf'ów i spełniają normę Euro4, a ponadto olej teoretycznie jest żywotniejszy, tj. ma dłuższy interwał serwisowy. Dla przykładu Millers CFS nie jest olejem "wykastrowanym" i dlatego nie ma LL-04, ale za to z perspektywy performance'u przewyższa oleje LL-04 o tej samej klasie lepkości. Jeżeli mówimy o uwarunkowaniach eko to nie zaprzeczam, że nawet dobry olej LL-01 będzie gorszy niż LL-04, bo gdyby był lepszy lub co najmniej podobny to też miałby przecież normę LL-04. Nie analizowałem tematu z perspektywy eko i tego czy szukamy oleju LL-01 czy LL-04, a z perspektywy tego co zapewni silnikowi najlepszą ochronę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 7 maja 2017, 22:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
no wlasnie sa oleje takie jak xtl fuchs 5w30, valvoline 5w30 ll-04 mst, amsoil 5w30 ll-04 low saps które chronią do okolo 100oC lepiej zalozmy niz 5w40 synpower ll-01 czy specol gold 5w40 ll-01. ogolnie full saps to olej ktory moze byc lepszy (dodatki duza ilosc ZDDP możę je zawierać i nie musi spelniac norm euro4), ale nie musi być lepszy. Przyjelo sie ze jest, ale nie zawsze sie to sprawdza. ;) Nie jezdzijcie na ll-04 wiecej jak 10-15 tys km. Taki olej traci tbn na gazie i przy slabych paliwach.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 8 maja 2017, 15:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
pawelos666 napisał(a):
kszyhu jak male odcinki po 5km to ten total lej dalej albo przejscie na dobry 5w30 xtl (lepiej plynie, szybciej na krotkie odcinki dobra sprawa), a nawet 0w30 ll-01 tylko, ze te oleje 0w30 sa drozsze i nie oplaca sie na rok robiac 5000km. total od niskich temperatur dobrze chroni dzieki duzej ilosci dodatków.
senbon napisał(a):
Tobie kszyhu polecam pozostać przy 5W i zalać coś z 5W40. Co? Zależnie od portfela. Jeżeli stać Cię na premium to bierz premium. Natomiast dobra rada - jeżeli już robisz te małe odcinki to staraj się (zwłaszcza przy temperaturach, które w dzień niewiele przekraczają 0 C) robić jak najczęściej jakieś extra odcinki z pełnym dogrzaniem oleju i dynamiczną jazdą. Wbrew pozorom bardziej "zużyjesz" olej spokojną, krótkodystansową jazdą aniżeli dynamiczną podróżą, niemniej mowa o rozgrzanym oleju, a nie o tym żeby wkręcać żwawiej silnik aby szybciej się rozgrzał. W skrajnych przypadkach jeżeli robi się wyłącznie krótkie dystanse to olej może "zglucieć" już po paru miesiącach jesienno-zimowych.


dzięki za zainteresowanie.
Obczytałem różne tematy i wpadł mi w oko właśnie SPECOL gold 5w40. aleee...
pawelos666 napisał(a):
kiepsko chroni na zimno, kup sobie za ta kase sprawdzonego totala 5w40 energy

Faktycznie poprzestane na Totalu, a kupie jakichś zestaw dodatków archoila.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 8 maja 2017, 16:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
to nic nie da poprawi tyle co roznica miedzy olejem maxlife a total czy miedzy shellem a totalem. total z nich wypada najlepiej ale musi byc energy 9000 w nazwie a nie samo 9000 quartz, bo jest roznica w ochronie i dodatkach.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 8 maja 2017, 18:36 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 8 maja 2017, 18:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
ma ktoś na sprzedanie na forum olej total ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 maja 2017, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Witam wszystkich, jaki polecacie olej do e46 m54b30. Aktualnie jeździ na castrol edge 5w30, zostać przy tym czy zmienić na coś innego? Jaki macie sprawdzony? Jeżdżę głównie krótkie trasy. Czy motul x-cess 5w40 będzie dobrym wyborem? Czy może valvoline sypower 5w40?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 maja 2017, 20:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Sebastian96 napisał(a):
Witam wszystkich, jaki polecacie olej do e46 m54b30. Aktualnie jeździ na castrol edge 5w30, zostać przy tym czy zmienić na coś innego? Jaki macie sprawdzony? Jeżdżę głównie krótkie trasy. Czy motul x-cess 5w40 będzie dobrym wyborem? Czy może valvoline sypower 5w40?


1) Ile przebiegu rocznie robisz.
2) Czy auto jest garażowane.
3) Czy auto jeździ dużo w trasach, czy też głównie krótkie odcinki po mieście.
4) Przebieg ogólny samochodu.
5) Czy auto ma problemy z ubytkiem oleju (czy zużywa powyżej 1L na 10 tys. km).
6) Jaki styl jazdy uprawiasz.
7) Jaki pułap cenowy obrałeś (np. do 200 zł za 5L).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 maja 2017, 20:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Jakieś opinie na temat oleju Specol SpecGold 5w40? Podobno parametry ma bardzo dobre?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 maja 2017, 20:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
senbon napisał(a):
Sebastian96 napisał(a):
Witam wszystkich, jaki polecacie olej do e46 m54b30. Aktualnie jeździ na castrol edge 5w30, zostać przy tym czy zmienić na coś innego? Jaki macie sprawdzony? Jeżdżę głównie krótkie trasy. Czy motul x-cess 5w40 będzie dobrym wyborem? Czy może valvoline sypower 5w40?


1) Ile przebiegu rocznie robisz.
2) Czy auto jest garażowane.
3) Czy auto jeździ dużo w trasach, czy też głównie krótkie odcinki po mieście.
4) Przebieg ogólny samochodu.
5) Czy auto ma problemy z ubytkiem oleju (czy zużywa powyżej 1L na 10 tys. km).
6) Jaki styl jazdy uprawiasz.
7) Jaki pułap cenowy obrałeś (np. do 200 zł za 5L).


Przebieg 185k (o ile prawdziwy) auto nie garażowane, autem jeżdżę głównie miasteczko bezsygnalizacji i korków co jakiś czas trasy po około 50km. Posiadam go od około miesiąca i nie zauważyłem zeby coś ubywało a jak tak to znikoma ilość a zrobiłem 1k km. Jeżdżę tak pół na pół tzn ze lubię czasem depnac ale bez żadnego katowania i palenia kapota ;) cenowo to wlasnie tak koło 200zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL