BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 20:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 maja 2017, 22:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Jeżeli nie jesteś rajdowcem, tak jak wskazałeś, to spróbowałbym Mobila 1 New Life 0w40. Większy udział PAO wg mnie nie ma sensu w Twoim przypadku, bo tak czy siak nie zakatujesz tego oleju swoim stylem jazdy, oczywiście o ile nie wymyślisz sobie jakiegoś "longilfe'owego" interwału do kolejnej wymiany typu 25 tys. km, a zrobisz serwis olejowy po 10-15 tys. km.

Jakbyś szukał czegoś premium to ja poszedłbym w Millersa XF Longlife 0W40, ale w Twoim przypadku tu nie będzie żadnej różnicy, no chyba, że jesteś skromny, a lubisz sobie urządzić czasem godzinny rajd po mieście w stylu Froga w M3.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 maja 2017, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
senbon napisał(a):
Jeżeli nie jesteś rajdowcem, tak jak wskazałeś, to spróbowałbym Mobila 1 New Life 0w40. Większy udział PAO wg mnie nie ma sensu w Twoim przypadku, bo tak czy siak nie zakatujesz tego oleju swoim stylem jazdy, oczywiście o ile nie wymyślisz sobie jakiegoś "longilfe'owego" interwału do kolejnej wymiany typu 25 tys. km, a zrobisz serwis olejowy po 10-15 tys. km.

Jakbyś szukał czegoś premium to ja poszedłbym w Millersa XF Longlife 0W40, ale w Twoim przypadku tu nie będzie żadnej różnicy, no chyba, że jesteś skromny, a lubisz sobie urządzić czasem godzinny rajd po mieście w stylu Froga w M3.



A dlaczego 0w40 a nie np 5w40 jaka będzie w tym różnica? Większość widzę ze leje 5w40 dlatego to pytania. Jezeli jednak bym częściej sobie ostrzej polatał to jaki bardziej sie nada?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 maja 2017, 23:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Sebastian96 napisał(a):
senbon napisał(a):
Jeżeli nie jesteś rajdowcem, tak jak wskazałeś, to spróbowałbym Mobila 1 New Life 0w40. Większy udział PAO wg mnie nie ma sensu w Twoim przypadku, bo tak czy siak nie zakatujesz tego oleju swoim stylem jazdy, oczywiście o ile nie wymyślisz sobie jakiegoś "longilfe'owego" interwału do kolejnej wymiany typu 25 tys. km, a zrobisz serwis olejowy po 10-15 tys. km.

Jakbyś szukał czegoś premium to ja poszedłbym w Millersa XF Longlife 0W40, ale w Twoim przypadku tu nie będzie żadnej różnicy, no chyba, że jesteś skromny, a lubisz sobie urządzić czasem godzinny rajd po mieście w stylu Froga w M3.



A dlaczego 0w40 a nie np 5w40 jaka będzie w tym różnica? Większość widzę ze leje 5w40 dlatego to pytania. Jezeli jednak bym częściej sobie ostrzej polatał to jaki bardziej sie nada?


Jeżeli olej tylko na sezon letni i będziesz zmieniać na jesień/zimę to idź w 5w40, ale jeżeli nie robisz dużych przebiegów i kolejny serwis wypadnie Ci za rok w tym samym okresie to 0w40 będzie lepszy na tę zimniejszą część roku. Co do ostrej jazdy to kwestia w intensywności. Jeżeli silnik zamyka skalę obrotową raz na jakiś czas, bo sobie ruszysz czasem spod świateł i zrobisz parę biegów do odcinki, a poza tym eko to zasadniczo inna sytuacja niż ganianie autem przez godzinę co weekend jak szybki i wściekły. Zauważ, że po intensywnej sesji torowej większość ludzi od razu wymienia olej. Olej o biedniejszej bazie PAO szybciej straci swoje parametry przy rajdowym zacięciu tzn. szybciej się przepracuje zwłaszcza, że "rajdowe" zabawy poddają go obciążeniom, które jest w stanie znieść "chwilowo", a nie przez godzinę katowania. W takich warunkach taki olej może być do wymiany nawet po mniej niż 5 tys. km. Oleje do użytku drogowego są niskopopiołowe, więc i tak są "wykastrowane" żeby nie zanieczyszczać zbytnio silnika, katów, dpf'ów itd., a więc nawet te "najlepsze" syntetyki z normami drogowymi to dalej nie jakiś high-end, który zapewnia ultra ochronę silnika, ale tego segmentu nawet nie wskazuję, bo nie widzę sensu zalewania oleju za 300-400 zł za 5L do auta, którym nie odwiedzasz toru i wymieniania tego co parę tys. km, a więc dla wielu daily userów - wymiany oleju kilka razy w roku. Valvo jest sprawdzony i nikt tutaj na niego złego słowa nie powie, więc w żaden sposób nie neguję Twojej propozycji i myślę, że nie zawiedziesz się tym wyborem. Podobnie Millersy - jeżeli nie 0w40 to poleciłbym 5w40 także XF'a, ale to wszystko musisz przefiltrować przez powyższe uwagi co do tego ile km robisz w skali roku, kiedy przewidujesz kolejną wymianę oleju i jak Ty faktycznie jeździsz lub planujesz jeździć tym autem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 18 maja 2017, 06:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Sebastian96 napisał(a):
A dlaczego 0w40 a nie np 5w40 jaka będzie w tym różnica? Większość widzę ze leje 5w40 dlatego to pytania

bo 5w40 jest najpopularniejszym olejem na rynku, powoli wypierany przez 5w30

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 18 maja 2017, 08:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Postanowiłem ze zaleje teraz 5w40 a na zimę zrobię to drugi raz i wtedy wypróbuje inny. Zostanę przy valvo synpower tyle ze tutaj znowu problem bo wiedzę ze są 3 rodzaje tego oleju o jakimś oznaczeniu mst c3 ll-04, bez tego oznaczenia ll-01 i jeszcze jakiś. Czym one sie różnią i który wybrać? Sory za tak głupie pytania ale naprawdę mam o tym zerowe pojęcie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 18 maja 2017, 09:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Weź z normą ll-01.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 18 maja 2017, 16:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
rorafalki napisał(a):
bo 5w40 jest najpopularniejszym olejem na rynku, powoli wypierany przez 5w30
z tym drugim jest chyba na odwrót ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 18 maja 2017, 18:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie ma co patrzec na olej ll-01 i 5w40. wiele diesli ponizej -20oC nie moze pracowac juz na 5w40. oleje ll-01 zawierać mogą dodatki ale nie muszą na zimno chronić lepiej :) nie w każym przypadku... poza tym tańszy olej ll-01 HC zostawia więcej syfu na wszystkim... nie sugerujcie się tym tylko

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 18 maja 2017, 19:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Najlepiej zajrzeć do instrukcji obsługi danego pojazdu także w kwestii doboru odpowiedniego oleju :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 maja 2017, 20:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Ma ktoś doświadczenia z olejami w 100% syntetycznymi (PAO) - nie mam na myśli tych wszystkich substytutów (HC) w cenie do 150zł/4lub 5 litrów, na których jest napisane "olej syntetyczny" a które w rzeczywistości są mieszankami olejów hydrokrakowanych z olejami syntetycznymi. Mam na myśli Millersa, Bizola, Liqui Molly itp. których ceny za 4 litry zaczynają się od 180zł w górę.
Czy M54 pożera ten olej z takim samym apetytem jak oleje hydrokrakowane/"syntetyczne" ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 maja 2017, 21:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22 LPG
waskii napisał(a):
Jakieś opinie na temat oleju Specol SpecGold 5w40? Podobno parametry ma bardzo dobre?


Ja juz innego nie leje i nie chce. Po uzywaniu motula, valvolina, fuchsa, totala wlalem to cudo i jak dla mnie nie widze zadnej niekorzystnej roznicy w pracy silnika. Wszystko pracuje jak powinno. Malo tego, kupilem dwie banki 4l, i mam juz nalatane 9,5kkm, nawet litra nie dolalem. Tyle ze mam wywalona odme. Jak dla mnie jest to bardzo dobry olej, do tego polski producent. Ja zakonczylem testy i nie ma co wariowac z super duper ultra hiper mega olejami, ktore to tylko wygladaja na etykiecie a w pracy silnika zadnych zmian. Wiec nie dajmy sie zwariowac, jak zmieniamy olej regularnie, plus plukanka, silniczek jest czysciutki. Kolejny argument za nim, to 100% pewnosci ze bedzie to oryginal, co z innymi olejami nazwijmy to markowymi nie jest juz takie pewne. Cena tego oleju to juz taka wisienka na torcie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 06:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
irakleo napisał(a):
Ma ktoś doświadczenia z olejami w 100% syntetycznymi (PAO) - nie mam na myśli tych wszystkich substytutów (HC) w cenie do 150zł/4lub 5 litrów, na których jest napisane "olej syntetyczny" a które w rzeczywistości są mieszankami olejów hydrokrakowanych z olejami syntetycznymi. Mam na myśli Millersa, Bizola, Liqui Molly itp. których ceny za 4 litry zaczynają się od 180zł w górę.
Czy M54 pożera ten olej z takim samym apetytem jak oleje hydrokrakowane/"syntetyczne" ?

na pewno nie bierze 0w40 fuchs i 0w30 fuchs LL-01 (ponad 100zl za 4 litry)
silnik nie może brać oleju w wiekszej ilosci wtedy tego fuchsa bierze mini ilosci niezauważalnie.
reszta to nie ma reguly... silnikowi nie stanie sie nic nawet na specolach specol nie chroni ok na zimno. samym braniem oleju bym sie aż tak mocno nie wzorował zdarza się że total silnik weźmie, ale olej się sprawdza i nie szkodzi silnikowi, chroni bardzo dobrze. liczy się ochrona na zimno. ogólne zużycie części, to ile silnik zrobił na danym oleju. ja patrze na ochrone na zimno, czas doplywania, przeplyw przez turbine, to jak olej czyści silnik, w jakim stanie go utrzymuje, jak chroni w 100-120oC górne i dolne lepkości cSt i HTHS oraz najwyższe normy MB, BMW

my w Polsce LM przeceniamy sporo wyżej, to taka firma jak K2 w Polsce... twierdze to po uzywaniu preparatów tej firmy oraz firmy Valvoline na serwisie, nie przecianiałbym tak możliwości olejów LM. w tarciu na zimno w warunkach warsztatowych testów wypadają też różnie.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 09:39 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
irakleo napisał(a):
Czy M54 pożera ten olej z takim samym apetytem jak oleje hydrokrakowane/"syntetyczne" ?


Olej pożera przez pierścienie olejowe na tłokach a nie przez markę oleju. Wiadomo, ze rzadszy typu 0/5W-30 będzie bardziej ubywał niz 0/5W-40.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 11:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
bastaz dokładnie,nawet nie pomoże wybieranie produktu przez niektórych reklamowanych jakim jest fuchs notebene rozlewany w Polsce a dokładnie w Gliwicach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 14:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
bambusfly napisał(a):
waskii napisał(a):
Jakieś opinie na temat oleju Specol SpecGold 5w40? Podobno parametry ma bardzo dobre?


Ja juz innego nie leje i nie chce. Po uzywaniu motula, valvolina, fuchsa, totala wlalem to cudo i jak dla mnie nie widze zadnej niekorzystnej roznicy w pracy silnika. Wszystko pracuje jak powinno.

właśnie zastanawiałem się ostatnio co to za produkt....domyślam się że w Polsce to go raczej nie produkują tylko rozlewają pod własną nazwą
waskii napisał(a):
Cena tego oleju to juz taka wisienka na torcie:)

no cena jest jeszcze bardziej zastanawiająca bo markowe oleje o takich parametrach kosztują przynajmniej o 100% więcej
bastaz napisał(a):
Olej pożera przez pierścienie olejowe na tłokach a nie przez markę oleju. Wiadomo, ze rzadszy typu 0/5W-30 będzie bardziej ubywał niz 0/5W-40.

idąc twoim tokiem rozumowania to np. 10W60 nie powinien brać wcale :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 14:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
irakleo napisał(a):
bambusfly napisał(a):
waskii napisał(a):
Jakieś opinie na temat oleju Specol SpecGold 5w40? Podobno parametry ma bardzo dobre?


Ja juz innego nie leje i nie chce. Po uzywaniu motula, valvolina, fuchsa, totala wlalem to cudo i jak dla mnie nie widze zadnej niekorzystnej roznicy w pracy silnika. Wszystko pracuje jak powinno.

właśnie zastanawiałem się ostatnio co to za produkt....domyślam się że w Polsce to go raczej nie produkują tylko rozlewają pod własną nazwą
waskii napisał(a):
Cena tego oleju to juz taka wisienka na torcie:)

no cena jest jeszcze bardziej zastanawiająca bo markowe oleje o takich parametrach kosztują przynajmniej o 100% więcej
bastaz napisał(a):
Olej pożera przez pierścienie olejowe na tłokach a nie przez markę oleju. Wiadomo, ze rzadszy typu 0/5W-30 będzie bardziej ubywał niz 0/5W-40.

idąc twoim tokiem rozumowania to np. 10W60 nie powinien brać wcale :przestraszony:


Nie ma silników 4t "nie biorących" oleju. Kiedy tłok idzie w dół to na gładzi cylindra masz przecież warstwę oleju, która jest tam także w chwili spalania się mieszanki i kiedy zobaczysz temp. zapłonu oleju silnikowego i przeciętną temperaturę spalania w silniku benzynowym to zrozumiesz, że olej silnikowy nie jest w stanie tego po prostu "przetrwać". Dlatego 4t również spala olej, ale jeżeli nie ma problemów z uszczelniaczami, odmą czy pierścieniami to w perspektywie 10 tys. km jest to ilość rzędu kilkuset ml i nierzadko nawet niedostrzegalna na tradycyjnym bagnecie. Jeżeli pierścienie olejowe są zużyte to do komory spalania dostaje się tego oleju więcej, bo pierścień przepuszcza większą ilość oleju. Kiedy masz w samochodzie gęstszy olej to logiczne, że nie przedostaje się on tam samo sprawnie przez zużyte pierścienie olejowe jak olej rzadszy, a więc na chłopski rozum - tak, auto z zużytymi pierścieniami olejowymi bierze więcej oleju kiedy zalejesz mu 0W30 niż kiedy zalejesz mu 10w60 albo smar do łożysk (nie żebym zalecał komuś jeżdżenie na smarze zamiast oleju lub mieszanie smaru z olejem). Co nie zmienia faktu, że jeżeli masz silnik przystosowany do co najwyżej 5W40, a zalejesz mu 10W60 to prawdopodobnie szybciej rozwalisz sobie uszczelniacze, odmę i będziesz mieć problemy, np. z vanosami, które pracują na precyzyjnych elektrozaworach i czujnikach impulsów, które będą podawać niewłaściwe wartości na za gęstym oleju, co działa też w drugą stronę - jakbyś sobie do M5 E60 wlał 0W30 to vanosy też by się rozjechały, bo tam z kolei podzespoły są przystosowane pod gęsty olej.

BTW nie ma skutecznego leku na zużyte pierścienie olejowe poza ich wymianą co wymaga zwykle zainwestowania paru kółek w naprawę. Obok maksymalnie gęstego oleju mieszczącego się w zaleceniach producenta, np. 5W40 można dolewać cerateca od LM i ponoć potrafi to ludziom zbić zużycie nawet o 0,5-1L kiedy ich maszyna pożera 2-3L na 10 tys. km, ale to dalej tylko stopniowe zaleczenie problemu, który nie zniknie.

Tyle ode mnie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 15:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22 LPG
Specol akurat jest producentem z własnym ośrodkiem badawczym, laboratorium itd. Cenę ma adekwatną do produktu. Tyle powinien kosztować dobry olej. Znane marki dodając bełkot marketingowy plus reklamę dodają to do ceny swoich produktów. Resztą to tylko szukanie klienta podatnego na tego typu historie, gdzie dla silnika te wszystkie niuanse, dodatki, parametry różniące się tysięcznymi po przecinku to przysłowiowe jedno i to samo [mod.edit. - nie przeklinamy!]. Spełnia normy więc czego mu może brakować? Nie chroni na zimnym? Jakoś nie zauważyłem żeby coś się działo przy -20. Ja tam już w te bajdurzenia nie wierzę. Przy tej cenie to przecież można go zmienić po tygodniu jakby się okazał zabójczy dla silnika :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 15:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
bambusfly napisał(a):
Specol akurat jest producentem z własnym ośrodkiem badawczym, laboratorium itd.

może coś tam sobie badają...ale prędzej jestem skłonny uwierzyć że kupują oleje bazowe, różnego rodzaju uszlachetniacze i dodatki i miksują to w/g własnych przepisów które nie odbiegają od standardów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22 LPG
No raczej sami ropy nie wydobywają, to na 100% nie, reszta produkcji jak inni producenci, więc nie wiem w czym rzecz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 maja 2017, 18:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ean numer mowi o tym czy fuchs jest rozlany w polsce. mowa o wszystkich plynach. olej 0w30 0w40 nie jest rozlewany w polsce. inne oleje mogą być... odwracamy bańkę i patrzymy na numer ean czy 590... czy 40XXX. jezeli jest 590... to plyn jest rozlewany z duzych pojemnosci do butelek 4 lub 1L, to samo z plynem chlodniczym. osobiscie korzystam z xtl 5w30 ll-04, oraz 0w40 0w30 fuchs ll-01, banki z ean niemieckim, dla mnie liczy sie plyniecie oleju w dieslach, przeplyw przez turbiny docieranie oleju...wiec korzystam z XTL-ów ean 4001541227464 oleje o niskiej lepkosci oraz serii supersyn czyli te 0w30 0w40 (przebieg 15 tys km). nie ma reguly na to czy 5w40 czy 0w40 czy tez moze 0w30 bedzie znikalo wiecej :) nie ma też reguly jak chronia na zimno oleje 5w30 i 5w40. bywa różnie.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 48  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], kuchash i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL