BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 06:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 13:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Tylko dlaczego sami importerzy potrafią mieć podróbkę i to już pare razy udowodniłem

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 13:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
CHEMIK211 napisał(a):
Tylko dlaczego sami importerzy potrafią mieć podróbkę i to już pare razy udowodniłem

nieuczciwości nie sforsujesz :/

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 16:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Sprawa tyczy się dużych hurtowni i jednego gościa co olejem motul handluje, została umowa dżentelmeńska zawarta że więcej się to nie powtórzy ,na razie jest dobrze tylko pytanie czy wszyscy dostają to co trzeba czy tylko ja, ale ufam ze mają większą kontrole teraz

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 19:44 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
flinston23 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
igor781 napisał(a):
Jasne zgodze sie z Toba ,produkty i ceny sie zmieniaja.Nie mysle jednak, ze oleje roznych producentow z taka sama aprobata roznia sie az tak od siebie w codziennym uzytkowaniu.

ale wiesz, że karty charakterystyki to jedno, a to co w opakowaniu to drugie? nie u wszystkich producentów, ale Ci należący do UKLA muszą/powinni

Racja, teraz mnóstwo w sieci informacji o podróbkach, m.in. dlatego myślę, że niekoniecznie duże koncerny produkujące oleje są najlepszym wyborem (nie mówię, że są złym), mam na myśli większe prawdopodobieństwo stworzenia podróbek


W UK najbardziej popularnymi olejami wg eurocarparts jest Shell ,Castrol ,Mobil.Kazda z tych firm wypuszcza tez swoje oleje pod innymi nazwami TripleQ,Comma,Quantum .GForce .Oprocz w/w jest jeszcze Granville,Carlube ,Petronas,Fuchs i Total.Nie bardzo wiec rozumiem kto mialby podrabiac Millersa, ktory chyba nawet nie jest w pierwszej 10 sprzedazy.
Rorafalki na pewno ma oryginalny olej i nie ma podstaw zeby sadzic ze kupujemy podrobke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 21:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Millers nigdy nie był i raczej nie będzie produktem masowym, dostępnym w każdym sklepie motoryzacjnym. Ze względu na to, że oferuje wiele różnych olejów, do przeróżnych modeli. A w sklepie z różnymi produktami nikt nie będzie sobie zawracać głowy z doborem optymalnego oleju dla danego silnika.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 09:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E36 328
igor781 napisał(a):
W UK najbardziej popularnymi olejami wg eurocarparts jest Shell ,Castrol ,Mobil.Kazda z tych firm wypuszcza tez swoje oleje pod innymi nazwami TripleQ,Comma,Quantum .GForce .Oprocz w/w jest jeszcze Granville,Carlube ,Petronas,Fuchs i Total.Nie bardzo wiec rozumiem kto mialby podrabiac Millersa, ktory chyba nawet nie jest w pierwszej 10 sprzedazy.
Rorafalki na pewno ma oryginalny olej i nie ma podstaw zeby sadzic ze kupujemy podrobke.


A o RockOilu słyszałeś może? z tego co się dowiedziałem, to firma jest brytyjska, mała przez co ryzyko podróbek jest (wg mnie) bardzo ograniczone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 09:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E36 328
rorafalki napisał(a):
Millers nigdy nie był i raczej nie będzie produktem masowym, dostępnym w każdym sklepie motoryzacjnym. Ze względu na to, że oferuje wiele różnych olejów, do przeróżnych modeli. A w sklepie z różnymi produktami nikt nie będzie sobie zawracać głowy z doborem optymalnego oleju dla danego silnika.


dlatego rozważam też Millersa mimo wszystko, olej jest w czołówce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 13:43 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
flinston23 napisał(a):
igor781 napisał(a):
W UK najbardziej popularnymi olejami wg eurocarparts jest Shell ,Castrol ,Mobil.Kazda z tych firm wypuszcza tez swoje oleje pod innymi nazwami TripleQ,Comma,Quantum .GForce .Oprocz w/w jest jeszcze Granville,Carlube ,Petronas,Fuchs i Total.Nie bardzo wiec rozumiem kto mialby podrabiac Millersa, ktory chyba nawet nie jest w pierwszej 10 sprzedazy.
Rorafalki na pewno ma oryginalny olej i nie ma podstaw zeby sadzic ze kupujemy podrobke.


A o RockOilu słyszałeś może? z tego co się dowiedziałem, to firma jest brytyjska, mała przez co ryzyko podróbek jest (wg mnie) bardzo ograniczone.


Tak jakos kolo 2004 roku chyba ,olej znany w srodowisku motocyklistow.Czy jest dobry?Taki sam jak kazdy inny.Na rynku w Polsce jest wystarczajaco duzo dobrych produktow takze nie zawracalbym sobie glowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 15:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
A oleje gulf

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 19:35 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
rorafalki napisał(a):
Millers nigdy nie był i raczej nie będzie produktem masowym, dostępnym w każdym sklepie motoryzacjnym. Ze względu na to, że oferuje wiele różnych olejów, do przeróżnych modeli. A w sklepie z różnymi produktami nikt nie będzie sobie zawracać głowy z doborem optymalnego oleju dla danego silnika.


Niestety nie moge sie z Toba zgodzic.Kazdemu producentowi petrochemicznemu zalezy na jak najwiekszej ilosci sprzedazy.Nikt nie otwiera firmy , inwestuje czas i pieniadze po to zeby miec mala sprzedaz i nie zarabiac.
Na przykladzie rynku w UK ani ilosc produktow czy wyszukiwarka oleju dla wlasciwego oleju to nie problem.Prawie kazdy sprzedawca ma system do ktorego wystarczy wpisac nr rejestracyjny i wyskakuje produkt dla danego silnika.Problem ograniczonej dostepnosci wynika raczej z malego zainteresowania , slabej sieci sprzedazy i ceny koncowej.W UK jest kilku blenderow i wszyscy maja taki sam problem.
W Polsce podejrzewam ze slupki sprzedazy wygladaja troche inaczej ale to chyba dlatego ze kupujacy wychodzi z zalozenia ze jak cos jest z zachodu to jest lepsze.W wielu przypadkach wcale tak nie jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 20:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
igor781 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
Millers nigdy nie był i raczej nie będzie produktem masowym, dostępnym w każdym sklepie motoryzacjnym. Ze względu na to, że oferuje wiele różnych olejów, do przeróżnych modeli. A w sklepie z różnymi produktami nikt nie będzie sobie zawracać głowy z doborem optymalnego oleju dla danego silnika.


Niestety nie moge sie z Toba zgodzic.Kazdemu producentowi petrochemicznemu zalezy na jak najwiekszej ilosci sprzedazy.Nikt nie otwiera firmy , inwestuje czas i pieniadze po to zeby miec mala sprzedaz i nie zarabiac.
Na przykladzie rynku w UK ani ilosc produktow czy wyszukiwarka oleju dla wlasciwego oleju to nie problem.Prawie kazdy sprzedawca ma system do ktorego wystarczy wpisac nr rejestracyjny i wyskakuje produkt dla danego silnika.Problem ograniczonej dostepnosci wynika raczej z malego zainteresowania , slabej sieci sprzedazy i ceny koncowej.W UK jest kilku blenderow i wszyscy maja taki sam problem.
W Polsce podejrzewam ze slupki sprzedazy wygladaja troche inaczej ale to chyba dlatego ze kupujacy wychodzi z zalozenia ze jak cos jest z zachodu to jest lepsze.W wielu przypadkach wcale tak nie jest.

Millers od 130 lat jest rodzinną firmą (zarząd), nie ma przypadkowych etatów, ani nieograniczonych możliwości produkcyjnych (tylko jeden zakład gdzie produkują oleje na cały świat). Mają spory udział w motorsporcie (bezpośrednio) oraz są dostawcą środków smarnych do czołowych producentów podzespołów (Samsonas, Kaps). Nie będę zanudzać historią bo nie o tym traktuje temat :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 09:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E36 328
igor781 napisał(a):
Tak jakos kolo 2004 roku chyba ,olej znany w srodowisku motocyklistow.Czy jest dobry?Taki sam jak kazdy inny.Na rynku w Polsce jest wystarczajaco duzo dobrych produktow takze nie zawracalbym sobie glowy.


Ale biorąc pod uwagę to, że popularny jest wśród motocyklistów oznacza chyba, że jest to dobry olej. Silniki motocykli są dużo bardziej wymagające. Zaceikawił mnie przez to, że go wcześniej o nim nie słyszałem, a wydaje się porządny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 15:27 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
flinston23 napisał(a):
igor781 napisał(a):
Tak jakos kolo 2004 roku chyba ,olej znany w srodowisku motocyklistow.Czy jest dobry?Taki sam jak kazdy inny.Na rynku w Polsce jest wystarczajaco duzo dobrych produktow takze nie zawracalbym sobie glowy.


Ale biorąc pod uwagę to, że popularny jest wśród motocyklistów oznacza chyba, że jest to dobry olej. Silniki motocykli są dużo bardziej wymagające. Zaceikawił mnie przez to, że go wcześniej o nim nie słyszałem, a wydaje się porządny


Sprobuj jesli myslisz ze warto.
https://www.amazon.co.uk/Rock-Oil-RO540 ... +oil++5w40

Przy okazji mozesz sie tez przyjzec marce Morris (stara manufaktura 1869 rok zalozenia)
https://www.morrislubricants.co.uk/

North Sea
https://www.northsealubricants.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 22 czerwca 2017, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E36 328
znalazłem sklep rockoila w polsce - http://bit.ly/2sXcL5j , także nie trzeba przez amazona.
No i zaraz się biorę za przeglądanie pozostały, bo też nie słyszałem o tych markach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 3 lipca 2017, 14:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46 328i touring
Kod silnika: M52b28TU
Witam wszystkich i poproszę o poradę.

Auto e46 m52b28TU + LPG przebieg 200 tys., dzienne odcinki 50 km z prędkością 80+, mało miasta, bez sportowego zacięcia. Auto stoi cały rok na ulicy więc musi przetrwać mrozy. Olej będzie zmieniany +/- 2 razy w roku co maks. 15 kkm, ale nie mogę zagwarantować, że naprzemiennie lato/zima, więc wolałbym coś uniwersalnego. Wcześniej jeździła na syntetyku 0W30 firmy MIDAS (auto z Francji).

Dużo się tu różnych propozycji pojawiło, ale chciałbym coś na przyzwoitym poziomie. Moje propozycje:
Valvoline SynPower 0W40 LL-01 czy
FUCHS TITAN GT1 XTL 5W40 czy
VALVOLINE VR1 5W40 czy
Millers Oils XF Longlife 0w40 czy
MOTUL 8100 X-MAX 0W40

Który najlepszy i dlaczego, z góry dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 3 lipca 2017, 14:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
bierz 0w40 - najlepsza baza, sprawdza się znakomicie w N/M52/4, M60/2
dosyć wysoki TBN na + przy LPG

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 3 lipca 2017, 17:22 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
pawlo166 napisał(a):
Witam wszystkich i poproszę o poradę.

Auto e46 m52b28TU + LPG przebieg 200 tys., dzienne odcinki 50 km z prędkością 80+, mało miasta, bez sportowego zacięcia. Auto stoi cały rok na ulicy więc musi przetrwać mrozy. Olej będzie zmieniany +/- 2 razy w roku co maks. 15 kkm, ale nie mogę zagwarantować, że naprzemiennie lato/zima, więc wolałbym coś uniwersalnego. Wcześniej jeździła na syntetyku 0W30 firmy MIDAS (auto z Francji).

Dużo się tu różnych propozycji pojawiło, ale chciałbym coś na przyzwoitym poziomie. Moje propozycje:
Valvoline SynPower 0W40 LL-01 czy
FUCHS TITAN GT1 XTL 5W40 czy
VALVOLINE VR1 5W40 czy
Millers Oils XF Longlife 0w40 czy
MOTUL 8100 X-MAX 0W40

Który najlepszy i dlaczego, z góry dzięki za pomoc!


Mobil 1 0w40 new life
Motul Xmax 0w40
Millers 0W40


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 4 lipca 2017, 09:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46 328i touring
Kod silnika: M52b28TU
Dzięki za rady.

Porównałem 3 oleje 0W40, M1, Motul i Valvoline. Większość parametrów jest zbliżona, poza:

Lepkość w temperaturze 100°C: Motul i Valvo 13,5; M1 14.

TBN: Motul i Valvo 10,1; M1 11,3.

Rozumiem że w tych trzech olejach baza jest przynajmniej w większości PAO, więc warto wziąć M1 ze względu na wyższy TBN?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 4 lipca 2017, 16:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jak już będziesz miał przepłukany silnik to lej M1 jest trochę tańszy, dobry jest jeszcze Fuchs 0w40 zamiast tego 5w40. ma on aprobate Mercedesa dla silników AMG

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 4 lipca 2017, 18:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
pawlo166 napisał(a):
Dzięki za rady.
Porównałem 3 oleje 0W40, M1, Motul i Valvoline. Większość parametrów jest zbliżona, poza:
Lepkość w temperaturze 100°C: Motul i Valvo 13,5; M1 14.
TBN: Motul i Valvo 10,1; M1 11,3.
Rozumiem że w tych trzech olejach baza jest przynajmniej w większości PAO, więc warto wziąć M1 ze względu na wyższy TBN?

Bierz M1 New Life. U mnie w M54 był problem z poborem oleju, jak kupiłem auto, brał blisko 1L/1000km, zacząłem od płukania, dość intensywnego, najpierw zalałem olej na ok. 7 kkm, później kolejny na 8 kkm, później kolejny (tu już M1 0W40) na 10 kkm, następnie, znów M1 na 10 kkm i kolejny M1, który za 2-3 m-ce znowu wymienię na taki sam. Pierwszego i drugiego Mobila kupowałem z polskiej dystrybucji w 4L bańkach, już na tym oleju spalanie zeszło do ok 0,3L/1000km. Ostatni Mobil kupowałem z niemieckiej dystrybucji w 5L bańkach i obecnie mam przejechane 6,5 kkm z czego prawie 4 kkm zrobiłem na autostradach południowej Europy (średnio było po 30 stopni) i dolałem tylko 0,7L do maksa na miarce. Problem jest tylko taki, że M1 New Life zaczyna znikać z półek hurtowni zastąpiony nowszym (gorszym) M1 0W40 FS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 206 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL