BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 grudnia 2017, 22:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Panowie czy oryginalneoleje.pl sprawdzone miejsca jeśli chodzi o oleje jest promocja fajna na moją oliwę więc chciałbym kupić a nigdy nie korzystałem.

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 grudnia 2017, 18:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tak to wyglada mieszanka olej / wilgoc pod deklem :cisza: zalejcie normalnego oleju i upewnijcie sie czy te silniki sie szybko nagrzewają... poproś sprzedawcę o potwierdzenie oryginalności oleju, jak kupujesz olej

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 grudnia 2017, 19:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
No dziś sprawdziłem przewód odmy i pod korkiem jest masa takiej mazi, auto jeździ 15 km w jedną stronę i jest niedogrzane?

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 grudnia 2017, 20:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
kepa416 napisał(a):
No dziś sprawdziłem przewód odmy i pod korkiem jest masa takiej mazi, auto jeździ 15 km w jedną stronę i jest niedogrzane?


Tak, takie są właśnie objawy niedogrzanego silnika. Od siebie dodam, że odma pewnie też jest zawalona majonezem oraz przewód odma-bagnet.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 grudnia 2017, 23:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
jak pisalem wczesniej ...w zeszlą niedziele ziomkowi robilem serwis odmowy. Wszystkie nowe przewody z odmą w wersji na zimowe kraje. To co pozostało ze starych przewodow to jakas paranoja, pękały w rękach. Masło w przewodach masakryczne, otwór odpowietrzania skrzyni korbowej zalepiony, mazia gęstej konsystencji, niczym krem nivea. Nie dziwota że ten syf mu zamarzł w zimie i auto unieruchomiło. Najlepsze, jest to, że pseudomechanik ktory przywracał mu auto do życia wymienił tylko samą odme :oczami:
Auto od zawsze jezdziło i jeszcze przez chwile jezdzi na Castrolu magnatec 5w40 (zielona butelka). Silnik bedzie płukany i wlany total energy lub valvo vr1. Zastanawiam się tylko czy aby zamiast plukanki, nie zastosowac oleju pluczacego.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 22 grudnia 2017, 15:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Wiem że niedogrzany ale to ile auto musi jeździć żeby było dogrzane..

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 22 grudnia 2017, 15:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
kepa416 napisał(a):
Wiem że niedogrzany ale to ile auto musi jeździć żeby było dogrzane..



A no to czynników jest masa - począwszy od tego w jakiej temperaturze auto stoi, po jakich trasach się porusza, jaki styl jazdy uprawia kierowca, sprawność układu chłodzenia, rodzaj płynu, rodzaj oleju itd. Jeżeli masz wskaźnik temp. płynu to olej dogrzewa się ciut dłużej, a więc kiedy masz pion na wskaźniku od płynu (jeżeli masz taki wskaźnik) to za parę chwil dogrzeje się też olej. Optymalna sytuacja to kiedy olej się rozgrzewa do temperatury roboczej i w tej temperaturze trochę czasu pracuje. A co do dystansu to totalnie różnie - w dużym korku w Warszawie na Jerozolimskich rozgrzejesz olej nawet przy -10C w mniej niż 5 km, ale jak masz do jakiejś drogi wojewódzkiej 100 metrów i jedziesz nią przed siebie to rozgrzanie może zająć i 10-15 km (albo i więcej).

Niestety, ale im swobodniejszy masz dojazd do pracy lub innych miejsc docelowych tym większa szansa na niedogrzany silnik pod koniec podróży (oczywiście jeżeli trasa jest krótka, 5-10 km).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 22 grudnia 2017, 16:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
jak ktoś jeździ mało i krótko, normalnie, Jak typowy Janusz to niedogrzeje silnika, koniec kropka. Masełko bedzie sie robic. Ja mam OCT, i syfik zbiera się w zbiorniczku, pod korkiem czysto. A też latam mało i w koło komina. Jak komus się kumuluje bardzo dużo i zalepia kanały to wypłukać silnik i zmienic olej na dopasowany do waszego stylu jazdy. Masełko moze być, ale w rzadkiej konsystencji, ktore nie zalepia. Silnik trzeba też "przeganiać" systematycznie jak się rozgrzeje, korzystać z calego zakresu obrotów.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 23 grudnia 2017, 11:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
To pytanie jaki olej mógłby pomóc? Bo patrząc na 5w30/40/50 wszystkie zaczynają się od -30 jeśli chodzi o temp. stosowania. Czy na okres jesień zima stosować 0w40?

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 23 grudnia 2017, 12:30 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
kepa416 napisał(a):
Czy na okres jesień zima stosować 0w40?

A dlaczego nie przez cały rok?
senbon napisał(a):
rozgrzanie może zająć i 10-15 km (albo i więcej)

Bez przesady, 10 km i silnik (zaznaczam, silnik, nie płyn czy olej) ma optymalną temperaturę, choćby i w trasie.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 23 grudnia 2017, 21:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
kepa416 napisał(a):
Wiem że niedogrzany ale to ile auto musi jeździć żeby było dogrzane..



Kolego ja śmigam miastem 11km w jedną stronę do pracy i pod korkiem czysto ale przy -15 zamarza mi membrana w odmie.
Poznać to po tym że jest mega podciśnienie pod korkiem aż go trudno wyjąć.
Otwieram korek i rozgrzewam auto aż membrana zamknie zawór.

Masakra by była jakby zamarzła rurka co idzie z pod pokrywy do puszki odmy, bo wessało by olej z miski.
Pojebane jest to w bmw że spływ oleju czyli bagnet jednocześnie jest tak długi że jak zamarzną rurki to ona zasysa olej z misy.
Trzeba by było pomyśleć o jej ucięciu tak aby nie sięgała oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 grudnia 2017, 00:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Odmy, a w ogóle cały układ odpowietrzania nawet w benzyniakach to obecnie części eksploatacyjne tak samo jak świece - 50-100 tys. km i może być do roboty. Trafnie zaznaczył kszyhu - kiedy robi się odmę to wymienia się także przewody.

Co do olejów 0W to są to oleje najdroższe, bo na ten moment najlepiej radzą sobie z niskimi temperaturami i umożliwiają szybsze uzyskanie temperatury roboczej, a podstawowa zaleta to po prostu spalanie - zimny silnik pali więcej ;)

Pomijam fakt, że już od wielu lat robi się auta dostosowane pod oleje 0W30, a obecnie już nawet pod 0W20. Poza użytkiem ekstremalnym naprawdę nie ma potrzeby wchodzenia na 5W40 czy wyższy jeżeli możesz stosować 0W40, a to co dorzucisz za 0W zwrócisz sobie dość szybko na kilometrach. Pamiętam, że kiedyś chyba na stronie vitay wrzucili testy spalania (fabryczne vs krótkie trasy na zimnym silniku) i 335i chyba podwoiło im wynik - wiadomo, że do danych od producenta można dodać 1-2L, ale nie 10L :D . Także jeżeli silnik może jeździć na 0W40 to nie widzę sensu na lato wchodzić na 5W40 (no chyba, że wybierasz się na tor).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 grudnia 2017, 02:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
senbon Kolego wchodzenie na oleje 0W20 to głupota, czemu tak mówię ?
Prawie wszystkie amerykańce maja śmigać na takim oleju i jak się to kończy ?
Remontami silników po niecałych 100tyś, w stanach maja takie same problemy jak w europie z np 1,4tsi.


Napaliłem się na Chryslera 300C i bardzo szybko wybiłem sobie to z głowy bo prawie wszystkie silniki nie dożywają 150 tysi.
Co ciekawe nikt tego gówna nie chcę naprawiać.
Może gadam głupoty ale wielu mechaników mówi że na sikach silnik długo nie popracuje w sensie na rzadkim oleju.

Osobiście na zimę walę 0W40 a na lato 5W50 i wszystko jest ok, silniczek pracuje jak zegareczek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 grudnia 2017, 02:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
dziabi3 napisał(a):
Osobiście na zimę walę 0W40 a na lato 5W50

Nie bardzo rozumiem dlaczego na lato nie chcesz "40" a lejesz "50" . W zimie czy w lecie przy sprawnym silniku i normalnej eksploatacji to górne temperatury oleju są prawie takie same bo układ chłodzenia to reguluje, no chyba że w lecie masz zwyczaj dać mu popalić ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 grudnia 2017, 08:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
dziabi3 napisał(a):
Kolego ja śmigam miastem 11km w jedną stronę do pracy i pod korkiem czysto ale przy -15 zamarza mi membrana w odmie.
Poznać to po tym że jest mega podciśnienie pod korkiem aż go trudno wyjąć.
Otwieram korek i rozgrzewam auto aż membrana zamknie zawór.

może zamów odme z przewodami w wersji zimowej, albo po prostu zaizoluj przewody i odme pianką, bo w wersji zimowej tak to wygląda.

Co do podcisnienia to nie jest ono takie złe, tyle ze na wolnych obrotach. Twój sposób w zimie nie jest zly , ale jak ktoś sie zapomni to może sobie zrobić akuku. Mojemu ziomkowi wlasnie to się stało , zamarzło... pojechał do pracy i auto zdławiło, zadymiło i zgasło. Na szczescie tylko tyle.

dziabi3 napisał(a):
Masakra by była jakby zamarzła rurka co idzie z pod pokrywy do puszki odmy, bo wessało by olej z miski.
Pojebane jest to w bmw że spływ oleju czyli bagnet jednocześnie jest tak długi że jak zamarzną rurki to ona zasysa olej z misy.
Trzeba by było pomyśleć o jej ucięciu tak aby nie sięgała oleju.

Ja mam wywalony separator i zastapiony zbiorniczkiem OCT a do tego na powrocie zapodałem zaworek pcv, który reguluje podcisnienie, splyw do bagnetu zaslepiony i wsio gra gitara.
W ten sposób i mamy czysty dolot, w m54 zapewne mniejszy pobór oleju i w teorii żywotniejszy i mniej awaryjny układ

kepa416 napisał(a):
To pytanie jaki olej mógłby pomóc? Bo patrząc na 5w30/40/50 wszystkie zaczynają się od -30 jeśli chodzi o temp. stosowania. Czy na okres jesień zima stosować 0w40?

Kazdy olej ma swoje zastosowanie, jak ktos napisał można na zime i lato zmieniac dostosowując do warunkow. Ja osobiscie stosuje olej wyposrodkowany przez cały.rok, bo mało jeżdzę i krótko, (no i mam drugi dupowoz dzieki ktoremu nie męcze bawarki w skrajnych warunkach) tak to musialbym zmieniać olej co 2kkm gdybym był nadgorliwy.

Moim zdaniem jak ktoś w okresie zimowym codziennie rusza swoją bawarke na bardzo krótkie odcinki i przeważnie są to skrajne warunki, czyli sporo poniżej zera, a pozostaly czas auto parkinguje, to 0w mogloby być dobrym rozwiazaniem. Lepkosc wysoka nie jest wtedy wymagana bo auta w ogole nie pałujemy bo jest praktycznie caly czas nie dogrzany, a lepsza plynnnosc w niskich na pewno usprawni poczatkową faze pracy po rozruchu.
Na lato można wrocic czegoś "letniego". To jest nadgorliwośc ale wszystko zalezy od tego jak się uzywa auto.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 grudnia 2017, 17:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Jezeli juz wnikacie w te lepkosc kinematyczną w olejach to 0w40 od 5w40 rozni sie minimalnie w dodatnich temp i minimalnie w niskich ponizej zera, które mamy w kraju. My nie wykorzystujemy nizszych lepkosci oleju 0w40, bo nie mamy az tak duzych mrozów zimą. 5w30 z normą bmw bedzie mialo nizsze lepkosci przy temp jakie mamy u nas zimą od 5w40 a takze od 0w40 z normą BMW LL-01! 0w30 z normą bmw bedzie mialo niższą lepkość niż 0w40 oraz nizsza lepkosc od 5w30 pod warunkiem że wszystkie te oleje beda mialy normy bmw ll-01. oleje fuel economy o lepkosci 5w30 a5.b5 (posiadajace normy bmw LL-01fe) lub nie posiadajace tych norm moga miec zblizone lub nawet nizsze lepkosci niz oleje 0w30 bmw ll-01. oleje 0w30 a5/b5 np valvoline fe 0w30 beda mialy duzo duzo nizsza lepkosc niz olej 0w30 bmw ll-01 czy tez ll-04. olej obnizy spalanie podczas jazdy na krotkich odcinkach, bo jest mniejsza lepkość i są mniejsze opory dla silnika. z olejami to nie jest tak prosto. są niskolepkościowe lekkobiezne oleje ktore są wzmocnione i zdarza się że chronią silniki lepiej niż oleje 5w40 czy 5w30. nowsze silniki konstruowane pod 5w30 0w30 5w20 wykazuja nizsze zuzycie gladzi na cylindrach. olej 5w30 5w40 czy lepsza baza 0w40 chroni wiekszosc silników w wystarczajacy sposób. oleje o nizszych lepkosciach nawet na gorszych bazach bez gtl i pao zawieraja dodatki redukujace tarcie np dwusiarczek molibdenu lub pierwiastek boru oraz bardzo duzo cynki i fosforu. nie chcac schodzić z lepkosci i stosować np oleju ll-01fe mozna zastosować olej zawierajacy reduktory tarcia np bor i molibden przykladem zastosowania obu tych pierswiatków w skladzie moze być np olej typ valvoline maxlife 5w30(juz synpower ll-01 i ll-04 nie zawiera takich reduktorów), lub oleje millersa EE w niskiej lepkosci. doskonalym przykladem moze byc tutaj olej do mazdy np Millers ECO 5w30 EE. Serie EE stosuje się na caly rok. NT raczej jednorazowo (rajdy itp) i zaraz wymiana. jezeli ktos boi sie przy niskiej lepkosci dobrej ochrony niech stosuje olej przynajmniej taki jak maxlife 5w30 (zawiera te reduktory i duzo ZDDP). Bzdurą jest pisanie że olej który ma niskie lepkosci jest stosowany jako olej fuel economy A5/B5 czy do mazdy czy do volvo czy nawet do diesla BMW (bo też można lać wg zalecen serwisowych takie ACEA) i ktory ma w temp 100oC lepkosc zaledwie 9 z groszami chroni slabiej. Zawiera on potezne ilosci dwusiarczku molibdenu i boru oraz potężne ilosci ZDDP (cynki fosfor) a baza w tego typu olejach jest z dość dużą ilością PAO. Stosowanie wyzszych lepkosci niz zaleca katalog jakoby mialo to poprawić ochronę silnika jest po czesci mitem.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 grudnia 2017, 22:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
MarianMarian napisał(a):
Nie bardzo rozumiem dlaczego na lato nie chcesz "40" a lejesz "50" . W zimie czy w lecie przy sprawnym silniku i normalnej eksploatacji to górne temperatury oleju są prawie takie same bo układ chłodzenia to reguluje, no chyba że w lecie masz zwyczaj dać mu popalić


Niema tu jakiegoś wytłumaczenia typu że 0W40 w lato jest jak siki a 5W50 w zimę jest jak smalec.

Po prostu wymieniam olej co 6 tyś a 7 tyś i akurat tak wypada że jak się pokazem temperatura poniżej 10 stopni leje 0W40 a jak się pokaże temperatura powyżej 20 to leje 5W50.

Tak kombinacja raczej służy silnikowi a ja śpię spokojniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 grudnia 2017, 23:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
kszyhu napisał(a):
może zamów odme z przewodami w wersji zimowej, albo po prostu zaizoluj przewody i odme pianką, bo w wersji zimowej tak to wygląda


O kolego to ja myślałem jeszcze inaczej.
Wpadłem na pomysł owinięcia rurek matami grzewczymi od fotela ;-)
Na razie tego nie robiłem bo odma była dość świeża ale w tym roku ją wymienię bo już ma 4 lat i pomyśle o czymś w tym stylu.



kszyhu napisał(a):
Co do podcisnienia to nie jest ono takie złe, tyle ze na wolnych obrotach. Twój sposób w zimie nie jest zly , ale jak ktoś sie zapomni to może sobie zrobić akuku. Mojemu ziomkowi wlasnie to się stało , zamarzło... pojechał do pracy i auto zdławiło, zadymiło i zgasło. Na szczescie tylko tyle.


Tak wiem ale wolałem to kontrolować aby przypadkiem nie odwaliło się coś gorszego.
Kiedyś zamarzła mi odma w Punto GT , mimo że była podgrzewana.
Po dwóch kilometrach auto zaczęło dymić jak czołg na poligonie, ledwo dojechałem na parking.
Przyszła odwilż i auto jakoś przepaliło.

Co ciekawe olej poszedł przez turbo, byłem trochę tym zszokowany ale innej opcji nie było.
A jeszcze lepsze że turbo nie ucierpiało i żaden uszczelniacz na silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 26 grudnia 2017, 23:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
dziabi3 napisał(a):
senbon Kolego wchodzenie na oleje 0W20 to głupota, czemu tak mówię ?
Prawie wszystkie amerykańce maja śmigać na takim oleju i jak się to kończy ?
Remontami silników po niecałych 100tyś, w stanach maja takie same problemy jak w europie z np 1,4tsi.


Napaliłem się na Chryslera 300C i bardzo szybko wybiłem sobie to z głowy bo prawie wszystkie silniki nie dożywają 150 tysi.
Co ciekawe nikt tego gówna nie chcę naprawiać.
Może gadam głupoty ale wielu mechaników mówi że na sikach silnik długo nie popracuje w sensie na rzadkim oleju.

Osobiście na zimę walę 0W40 a na lato 5W50 i wszystko jest ok, silniczek pracuje jak zegareczek.



Po pierwsze przeczytaj powyższy post pawelos666 z 26 grudnia. Po drugie, np. do hellcata producent zaleca 0W40. Jeżeli jakiś niewyczynowy silnik jest zaprojektowany pod 0W20 to zalewanie 5W40 w żaden sposób nie poprawi jego pracy, a co najwyżej pogorszy i nie chcę już mówić o tych eksperymentach z nowszych beemek, gdzie "fachowcy" leczą problemy z zużyciem oleju ładowaniem do samochodu, gdzie najgęstszym olejem jaki można zalać jest, np. 5W40 olejów typu 5w50 czy 10w60 jakby to były eMki (mówię o silnikach benzynowych z serii "N") , a potem płaczą, że im elektrozawory i czujniki położenia wałków głupieją, a auto, które powinno robić setkę w 6-7 sekund podnosi się na obrotach jakby miało turbodziurę. Po trzecie nawet gość, który żyje z olejów i ma jedną z najbardziej znanych stron www z masą olejów zalewał do swojego auta 0W20 (bodaj millersa) - tak jak zalecał producent i jakoś silnik nie wyszedł mu bokiem. Co do silników 1.4 tsi jak i wielu innych współczesnych jednostek (w tym najnowszych diesli 2.0 od BMW) to ich problemem nie jest żaden olej, a rozciągające się łańcuchy rozrządu, wadliwe konstrukcyjnie tłoki i pierścienie czy (jeżeli mowa o najmocniejszych wersjach z układem turbo + kompresor) sprzęgiełka magnetyczne pompy. Nie instaluj tutaj żadnych mitów, bo taką prostą logiką to każdy z nas kto ma ciężką nogę powinien walnąć sobie 10W60 choćby miał pod maską niewiele ponad 100 HP, a producent zalecał maksymalnie 5W30. Producenci popełniają błędy konstrukcyjne, ale olejów nie produkuje producent samochodów, a koncerny naftowe - jeżeli jakiś 0W20 jest badziewiem to nie wina producenta samochodu. Jeżeli ktoś kupił sobie nowy samochód i silnik padł mu po 100 tys. km, a zmieniał regularnie olej (na OEM lub coś o porównywalnych parametrach) i użytkował go w prawidłowy sposób (nie katował na zimnym silniku, pozwalał ostygnąć turbinie etc.) to problemem był jakiś element silnika, a nie to, że serwis mu zalewał 0W20 zamiast ultra zaj***o oleju 5W40 czy gęstszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 15 stycznia 2018, 12:16 
Offline
Tangiers Casino Manager
Avatar użytkownika

Posty: 5267
Moje BMW: Giulia Veloce
A jaki olej byście polecali do e92 n47 ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL