BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 08:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 523i 1997 sedan
Witam i pozdrawiam!

Posiadam BMW E39 523i (170km, automat) z 1997 roku. Benzyna, bez gazu.

Na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jestem tu nowym użytkownikiem :).

Jestem właścicielem zadbanej E39 z bardzo niskim jak na ten wiek przebiegiem - ok. 150 tys. km. (od pierwszego właściciela, pewniak). Posiadam to auto prawie 2 lata i przez ten okres sprawowało się świetnie! Nigdy mnie nie zawiodło, nie było do czego się przyczepić. Do czasu... Pewnego razu wracając z miasta po 30 minutowej przejażdżce chciałem na koniec troszkę przycisnąć i jakie było moje ździwienie, jak wcisnąłem pedał w podłogę, a obrotomierz tylko delikatnie się wkręcał, prędkość rosła jakbym jechał maluchem, a z pod maski wydobywał się dziwny dźwięk silnika - takie równomierne głuche "rrrrrrrrrrrr" - jakby chciał, a nie mógł. Jakbym ciągnął 2 tonową przyczepę za sobą... Dojechałem do domu, zatrzymałem się, dodałem raptownie gazu, autem zatrzęsło i bardzo wolno wkręcał się na obroty, zgasiłem i po 2-3 godzinach znowu wyjechałem na miasto. I wszystko było OK! Auto szło jak przecinak, ale po 10 minutowej jeździe objawy powróciły, czyli znowu stracił siłę, obroty wchodziły bardzo wolno, praktycznie nie przyspieszał, jakbym miał 50 koni pod maską, na postoju po raptownym dodaniu gazu znowu zatrząsł, jakby się przez chwilę dławił... I znowu ten dziwny dźwięk silnika, jakby mnie coś trzymało z tyłu... Sytuacja powtarzała się tak przez dwa tygodnie czyli po odpaleniu wszystko OK, ale po kilkunastu kilometrach muł.

Postanowiłem pojechać na kompa, podłączyli i okazało się, że jest to CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO. Mechanik powiedział, że objawy też wskazują na ten czujnik. Zamówiłem więc w/w część i czekałem na przesyłkę.

W tym samym czasie auto zaczęło mulić nawet na zimnym silniku - już nie było różnicy czy dopiero co wyjechałem, czy jakiś czas jeździłem - brak mocy przez cały czas z takimi samymi objawami. Po raptownym dodaniu gazu te same objawy, czyli chwilowe zadławienie... Praktycznie nie dało się już jeździć, bo auto nie miało siły. Dodatkowo chyba zauważyłem wzrost spalania, bo na pełnym baku zrobiłem o jakieś 30-40% mniej kilometrów...

Dzisiaj wymieniłem czujnik położenia wału, skasowano mi błąd, pogazowałem trochę, auto się znowu dławiło po wdepnięciu w podłogę, błędu nie wywalało, więc pomyślałem, że wszystko OK, że może musi się "rozchodzić". Wyjechałem tylko do miasta i... ZNOWU. Nic się nie zmieniło! Te same objawy! Muł i "rrrrrrrrr" spod maski... Wróciłem do mechanika i powiedziano mi, że może to być brudny filtr paliwa lub powietrza i dlatego się dławi. Ale wydaje mi się, że te filtry mało co do tego mają (nie są w najgorszym stanie zresztą), skoro raz chodził świetnie, a po krótkiej przejażdżce gwałtownie tracił siłę.

Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze miał podobny problem? Od czego zacząć szukanie przyczyny? Jakieś wskazówki? Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 10:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
Jakiej firmy czujnik?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 10:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 523i 1997 sedan
MaxGear, zamiennik, ale znajomy mi go polecił, kiedyś też wymieniał w swojej E39 i od razu nastąpiła poprawa, nawet błędu nie musiał kasować... Rozumiem, że zamiennik to lipa, że szybciej padnie, że może nie dawać 100% efektu, ale ja w ogóle nie odczułem różnicy, a błędu już nie wywala...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 10:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
Takie czujniki kupuję się tylko ori BMW.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 10:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 523i 1997 sedan
Zapomniałem też dodać, że auto czasami zgasło, na przykład na światłach czy podczas wolnej jazdy...

Czyli uważasz, że to wina zamiennika? Czy naprawdę nie mogą być inne przyczyny takiego zachowania auta?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 10:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
ale ze auto az tak traciło na mocy ze nie idzie im jechac przez czujnik wału?? dziwne rozumiem ciezkie odpalanie albo wogole nie odpalenie auta tak samo jak czujnik walka padnie to auto jest slabsze ale tylko do 3 tys obrotów powyzej 3 tys ciagnie normalnie
fakt zamienniki sa do dupy ale na moje to bedzie cos jeszcze oprócz czujnika boli ja cos wiecej

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 11:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
finezyjny napisał(a):
MaxGear

Masz odpowiedz...
Sprawdź też czujnik wałka rozrządu, bo może mechanik pomylił podczas diagnozy

Siemens i tylko to!

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 18:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 523i 1997 sedan
bedi_24 - może źle mnie zrozumiałeś, auto straciło dużo mocy, ale można nim jechać, na niskich obrotach można nim jechać jak starym dieslem, czyli delikatnie przyśpieszając płynnie poruszać się po mieście, problem zaczyna się po wciśnięciu pedału w podłogę - przyspieszenie jest, ale takie 5x słabsze niż być powinno, wkręca się na obroty jak jakiś maluch i wydaje ten charakterystyczny dźwięk silnika - głuche "rrrrrrrrrrr"... Normalnie można się nim rozpędzić do 100-120kmph i jechać, ale o wyprzedzaniu można zapomnieć, bo strach jak coś z naprzeciwka nadjedzie...

I zaznaczam, że nie miałem żadnego problemu z odpalaniem auta - odpalało normalnie, na ciepłym jak i na zimnym.


Lukasz_S - na kompie pokazywało tylko czujnik wału korbowego, a dwa razy był podpinany pod kompa.

Pozdrawiam!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 21:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 294
Lokalizacja: WOT,wiązowna
Moje BMW: e90 325d
Kod silnika: m57
Garaż: bylo e39 m52b25
jest
colt cz34
e90 325d 253KM 600Nm
oh ,a ze skrznia wszstko ok ,moze to ona powoduje ze auto nie jedzie ,zmienia biegi ,moze zalacza sie tryb awaryjny kiedy tam zagladales ,olej filtr ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 22:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
Tak ma padniętą skrzynie i wyrzuciło mu błąd czujnika wału...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 2 listopada 2013, 22:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 294
Lokalizacja: WOT,wiązowna
Moje BMW: e90 325d
Kod silnika: m57
Garaż: bylo e39 m52b25
jest
colt cz34
e90 325d 253KM 600Nm
Sikora napisał(a):
Tak ma padniętą skrzynie i wyrzuciło mu błąd czujnika wału...
czytam ten temat tu i na 5er , jak kupill maxgear za 200 pln to teraz kupi siemensa za 260 pln i zmieni mechanika bo czujnikz wymiana wyjdzie 500 pln ,a mechanik czyta bledy pewnie z czegos takiego
http://allegro.pl/skaner-diagnostyczny- ... 44884.html

a i okaze sie ze to czujnik walka rozrzadu.

U mnie jak czujnik walnal to mialem pewnosc ze to ten ,bo gdy zaczalem go demontowac to go rozwalilem ,a wtedy odpalilem auto i chodzilo ,nie gaslo po rozgrzaniu juz ,wczesniej przeczytalm objawy padajacego czujnika walu na 5er .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 3 listopada 2013, 10:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Czujnik tylko oryginalny zarówno wału jak i wałków rozrzadu przerabiałem ten temat u siebie i tylko ori SIEMENS pomogło, żadne jakieś tam zamienniki bo poprostu ECU samochodu nie zaakceptuje tego, a jeżeli już to samochód i tak nie będzie funkcjonował tak jak należy.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 3 listopada 2013, 12:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 523i 1997 sedan
Witam.

Nagrałem film ruszając ze świateł, aby w 100% zobrazować Wam mój problem.

http://www.youtube.com/watch?v=Ue1bWCrqlK8

Pedał praktycznie maksymalnie wciśnięty w podłogę (oprócz kick-downa), na jedynce jeszcze idzie jako-tako i da się ruszyć spod świateł, to na dwójce i pozostałych biegach przyspiesza jak widać na filmie, dodatkowo dźwięk silnika o którym wspominałem na forum - głuche "rrrrrrrrrrrr" (na filmie niestety średnio to słychać, wsłuchajcie się jak ciągnę dwójkę)...

Co do skrzyni to jest jak nowa, zmienia biegi idealnie :).

Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 3 listopada 2013, 13:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 46
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: e53 2005, e46 1998
Kod silnika: M54B30, M52B20
co do czujników - proste -
1. odpinasz wałka rozrządu,wału podpięty - odpali tzn. czujnik wału dobry
2. odpinasz wału, wałka podpięty - odpali - wałka dobry

Jeżeli obydwa dobre---
to czy pali na wszystkie cylindry? itd..

_________________
Okolice Grójca - chętnie pomogę! INPA + STANLEY :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 3 listopada 2013, 13:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
o matko toc to wogole nie jedzie nie mozliwe ze to wina tylko samego czujnika cos boli ja jeszcze oprócz tego

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 3 listopada 2013, 14:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 523i 1997 sedan
Ale co to może być? Coś ją trzyma, jakbym ciągnął 2 tony za sobą... Zresztą na filmiku dobrze widać. Zaznaczam, że wcześniej na zimnym było wszystko OK, a na ciepłym dopiero były takie objawy. Teraz i na zimnym i na ciepłym jest tak samo kiepsko :(.

Filtr powietrza nie jest może zbyt nowy, ale nie jest też brudny, więc raczej on odpada, filtr paliwa też odpada, bo na zimnym i na ciepłym byłoby tak samo, a jednak na zimnym latał, a na ciepłym nie.

Hmm...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 3 listopada 2013, 14:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 46
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: e53 2005, e46 1998
Kod silnika: M54B30, M52B20
Ja obstawiam wypadanie zapłonu na ciepłym. Cewka któraś pada, albo 2...

_________________
Okolice Grójca - chętnie pomogę! INPA + STANLEY :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 18 listopada 2013, 14:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 523i 1997 sedan
PANY! PROBLEM ROZWIĄZANY !!!

Byłem niedawno takiego jednego gościa, prawdziwego specjalisty od BMW i po krótkiej diagnozie, sprawdzeniu czujników, pogazowaniu... okazało się, że mam...

ZAPCHANY KATALIZATOR :). Po wycięciu auto odżyło i powiem szczerze, że kiedy je kupiłem nie miało tyle mocy co teraz! Odpala bardzo fajnie, jedzie ekstra, ale jak podczas jazdy robię redukcję na 2 i daję mu powyżej 3,500 - istna rakieta... No i ten dźwięk z tłumika, bardziej rasowy, lekko mruczący, a nie tak jak wcześniej, zmulony i cichy...

Jeżeli ktoś ma takie objawy jak na filmiku, który powyżej wrzuciłem to przed wymianą czujników i innych rzeczy zajrzy do układu wydechowego :D.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 25 września 2014, 15:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 42
Moje BMW: e39 523i Touring
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140577
Podepne się pod temat, co prawda aż takiego muła nie mam ale moja czarna traci moc przy niskich obrotach.

Pojawiło się to dwa dni temu, wszystko było normalnie podczas jazdy do wwa, jednak podczas jazdy w korkach a pózniej na obwodnicy zauważyłem, że auto nie jedzie do 3000rpm. Nie było aż tak źle jak na filmiku u kolegi zakładającego posta ale czuć było wyraźnie, że auto ma problem z wkręceniem się na wyższe obroty. Powyżej 3500rpm chodzi jak należy.
Po przejechaniu tak kilkunastu km zgasiłem samochód i po około godzinie w drodze powrotnej wszystko było ok, po staremu.

Poczytałem trochę, że może być to wina czujnika wałka rozrządu ale moja nie gaśnie przy dojazdach, obroty nie falują.
Wczoraj odebrałem fure od mechanika, wymieniła czujnik abs i tuleje pływające więc poprosiłem go o wyczyszczenie krokowego oraz przepustnicy.
Odebrałem auto, wszystko było ok a nawet wydawało mi się, że jest lepiej i auto złapało trochę wigoru.
Jednak dzisiaj pojeździłem trochę bez celu i czuję, że znowu jakby tracił 15-20% mocy w dolnych partiach obrotomierza.
Świece, odma, filtry, płyny były niedawno wymieniane. Nie obstawiałbym kata bo go nie mam :rotfl:

Czujnik wałka pada, czy co? Komp nie pokazuje błedów, może cewka.
A i jeszcze jakiś dłuższy czas temu czasem, najczęsciej na ciepłym odpala nie tak jak zawsze, że po przekręcenie kluczyka rozrusznik zakręci i CIACH lapie odrazu obroty jałowe i gra. Teraz bywa tak jakby rozrusznik dokręcał jeszcze cylinder czy dwa a pozostałe już chodzą.

HELP

Będe wdzięczny za pomoc

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
PostNapisane: 30 września 2014, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 42
Moje BMW: e39 523i Touring
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140577
Wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu, pomogło. Hula aż miło

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL