BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 03:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 27 lutego 2016, 01:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Koledzy odgrzeje kotleta : mam auto z 2002/2003r. Z silnikiem 2.0d 150km. Mialem wczesniej wtryski z kocowka 131, ale okazaly sie totalnie padniete, zalatwilem wiec inne - jak sie okazuje wg. Maszyny pomiarowej sprawne i wg. Goscia ktory to wkladal pasujace do mojego auta choc z koncowka 216. Z tego co wiem jedne to euro3 drugie euro4, zrobili od razu chip ale auto dymilo wykres wyszedl 182km/426nm, dzis program zostal usuniety i wgrany zostal orginal. Auto wlasciwie nie dymi - puszcza doslownie delikatnego baczka o to wszystko, pozatym nie przebiera na obrotach, wydaje sie, ze chodzi calkiem sprawnie, moc mam wrazenje, ze tez ma. Pytanie : czy tak moge jezdzic? Nic sie nie stanie? Czy jednak powinno sie z tym cos zrobic? Czy ewentualna korekta mapy(chip) spowoduje prawidlowe dzialanie itp? Jesli trzeba remap, najblizej mam do goodhope, ktos moze polecic, cos podpowiedziec? Mam dosc przebojow z autem a na prawde nie chcialbym wydawac kolejnego tysiaka na inne wtryski, natomiast auto ma sluzyc jeszcze dlugo. Dodam tylko (nie wiem czy istotne) auto nie ma pierwszego kata). Z gory dzieki za zainteresowanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 27 lutego 2016, 02:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
A myślisz że ile konszuje zrobienie mapy pod twoje wtryski ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 27 lutego 2016, 09:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Wiem, ze mapa kosztuje w granicach tysiaca, ale jesli musialbym zmienic wtryski i chcialbym miec zmieniona mape by auto bylo mocniejsze musialbym zaplacic 2x tyle, nieprawdaz? pozatym chyba dosc dokladnie sprawe opisalem, "moj" mechanik twierdzi, ze skoro auto pracuje ok to tak mozna jezdzic, ale ja patrzac na wpisy tutaj nie jestem przekonany, dlatego zadalem takie a nie inne pytania. jakbym sie na tym znal to bym tego nie pisal:)

Zeby nie bylo niedomowien : wymienione sa wszystkie 4-ry wtryski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 27 lutego 2016, 10:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
TC-PERFORMANCE napisał(a):
jeśli ktoś twierdzi że wystarczy skopiować czasy wtrysków to powodzenia ;)

Ale jeśli przepiszemy/przeskalujemy mapę kalibracji wtrysków bo żywcem skopiować to nie bardzo w tym przypadku do tego skopiujemy mapy iq, lambda i ciśnienie paliwa to już bliżej celu? ;)

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 27 lutego 2016, 10:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytania? Ludzie tu piszą, że po przełożeniu tych wtrysków coś z autem jest nie tak a ja w sumie nie zauważyłem jakiejś nieprawidłowej pracy... I jeszcze jedno - a jeśli wymieniłbym komputer na taki, który normalnie działa z wtryskami euro4? Reszta będzie pasować czy jak? Taki komp urzywany za ok 300zł można znaleźć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 27 lutego 2016, 21:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
A brałeś pod uwagę że podnoszenie mocy polega na wgraniu gotowych map i delikatnej korekcie a nie tworzeniu mapy od nowa pod wtryski nie od tego modelu silnika.

Podejrzewam ze każdy tuner zareaguje mniej więcej tak :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 28 lutego 2016, 00:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Kolego, nie uwazasz, ze gdybym sie na tym znal to tematu by nie bylo? Sam doszedlem do tego, ze osoba robiaca moda zrabala sprawe a gosc wkladajacy mi wtryski 216 zamiast 131 nawet nie mial pojecia o tym czym sie roznia. Wiedzial, ze siedza w takim samym silniku i tyle, auto niby chodzi normalnie, ma moc, nie kopci, ale pytanie czy tak mozna jezdzic czy nie. Ktos z forum na PW podpowiedzial, ze mozna zostawic te wtryski i kazdy "dobry" tuner powinien ogarnac mape pod te wtryski, ja tego nie wiem dlatego pytam-dosc mam magikow, ktozy jak widac ostro nagrzebali... Nie mam pojecia jak pisana jest mapa, jesli kazdy wgrywa gotowca to wg. mnie trudno nazwac go tunerem... chcialbym by ktos po prostu sensownie podpowiedzial co zrobic, nie prosze o gotowe rozwiazania nad ktorymi pewnie sporo czasu poswiecili Ci, ktorzy temat ogarneli. Natomiast sprawe opisalem dosc jasno i wbrew temu co tu pisali ludzie majacy tak zmienione wtryski jak ja - u mnie wydaje sie wszystko dzialac ok-wydaje sie bo nie wiem czy tak ma byc czy nie. A tak swoja droga kolego - modele silnika sa z tego co wiem te same i roznia sie komputerem i skrzynia bynajmiej tyle udalo mi sie wyczytac... czy na prawde na tym forum nie ma juz osob starajacych sie pomoc tylko za kazdym razem dajacych odpowiedzi jakby ktos pytajacy byl idiota. Sadze, ze kazdy z Was kiedys byl tak samo glupi w tym temacie jak ja...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 28 lutego 2016, 02:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Kolego bez obrazy wszystko wiesz i wszystko rozumiesz a oczekujesz że ktoś ci to zrobi telepatycznie lub za darmo?
Nie rozumiem cię dostałeś podpowiedz że jak znajdziesz ogarniętego tuner to ci to zrobi.
Wniosek jest prosty szukaj tunera albo przywróć auto do stanu fabrycznego.

Zaznaczam że nie miałem cię na celu obrazić tylko zmobilizować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 28 lutego 2016, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Pisalem tutaj bo myslalem, ze moja sprawa jest nieco inna niz osob, ktore odczuwaja problemy z autem. Poszedlem za Twoja rada i w tym tygodniu bede u tunera z Dobrej Nadziei i zobaczymy co z tego wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 28 lutego 2016, 21:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Tylko trzymaj go za jaja jak spierdoli albo efekt będzie mizerny to kasa wraca do twojej kieszeni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 29 lutego 2016, 01:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Czy spierniczy czy nie tego raczej wiedziec nie bede bo i skad skoro auto nawet teraz chodzi na tyle ok, ze gdybym nie widzial numerow wtryskow to bym w ogole nie wiedzial, ze sa inne. Raz tam bylem i wydaje sie uczciwy, z reszta sporo uzytkownikow poleca ta osobe, nawet inni tunerzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 5 marca 2016, 00:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Autko zrobione, wlasciwie specjalnie nie wymagalo programu, ale skoro juz bylem to zawirusowalismy moja betke, teraz pieknie jedzie - oby sluzyla dlugo i bezawaryjnie:) w temacie o chipie postaram sie wrzucic na dniach wykres:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 7 maja 2017, 00:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 11
Lokalizacja: kraków
Moje BMW: 330xd 204
Kod silnika: m57n
wtryski euro 4 sa duzo lepsze od tych w euro 3(131)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 11 września 2017, 18:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Witam. W swojej e46 320cd lift mialem wtryski 131, znajomi który zajmuje sie handlem czesciami bmw powiedzial ze mam nie oryginalne ze do mojego ida 216, że w kazdym który sprowadza takie sa, zaufalem, przyslal mi komplet gdyz moje 3 sztuki byly do wymiany, zostaly sprawdzone i zalozone. Po fakcie wiem ze moje jednak byly ori eu3, a te co mam teraz 216 to eu4. Auto gdy jest zimne i odpalam szarpie jakby startowal na 3 tloki, po chwile jest niby ok obroty sie normuja. Poczatku jazdy przy gdzie w podloge wali takim szarym dymem i wiecej pali. Dzisiaj bylem na diagnostyce i wtryski nie sa zakodowane i zakodowac sie podobno nie da. Mam nadzieje ze w miare jasno wytlumaczylem, co zrobic w tej sytuacji da sie to jakos ogarnac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 11 września 2017, 18:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Da się, podjedź to tunera, który ogarnia bmw i poradzi sobie z tematem, do tego program, wtedy nie poznasz auta ;)

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 11 września 2017, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Wlasnie dzwonilem dzisiaj do goscia który w okolicy najlepiej ogarnia bmki bo zajmuje sie tylko seria 3, ale czy zajmuje sie takimi rzeczami to nie wiem. A jak nie da rady to nie wiem do kogo sie kietowac z tym, bo tunerow by sie troche znalazlo, ale czy pierwszy lepszy
to ogarnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 13 września 2017, 13:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Dzwonilem do tc performance do lodzi i marudzil gosciu mowil ze moga to przypisac, ale auto i tak nie bedzie chodzilo jak powinno -.-


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 13 września 2017, 17:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
To ciekawe info..w takim razie zapytaj może w ecu-perfect we Wrocławiu.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 19 września 2017, 11:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Bylem w tc performance w lodzi. Sprawa wyglada tak wjechali autem do srodka podpial kompa gostek mowi ze moje auto juz mialo program, bez zadnego slowa zaczal cos wgrywac, po godzine wjechal na hamownie 3 pomiary, po minie bylo wiidac ze jest cos nie tak, patrzec na wykresli zeczywiscie nie rowna praca, jechal slabo nagle strzala, na wykresach od 152 do 165km i 400nm, myslalem ze usunelo stara program i test na oryginalnym programie, gosciu mowi ze oni juz wgrali ich program i jest lipa i mocno kopcil, wgral pozniej oryginalnym program, auto przestal kopcic, ale i byl slaby oczywiscie po przywroceniu na ori nie wjechali na hamownie juz i powiedzial ze nie moge miec chipa bo kopci i zle przyspiesza, a wtryski przypisal, zaplacilem 800zl, w takie spalanie bylo takie samo jak podczas jazdy do nich jak i na powrocie, dzisiaj rano odpalam i dalej na zimym przebiera jak by startowal na 3 tloki. Za 800zl obnizuli mi moc i nie kopci tyle mi zaoferowali..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wtryski euro 4
PostNapisane: 19 września 2017, 16:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Po tym telefonie zrezygnowałbym..Ale skoro rano nie rzuca nim to pewnie jest korekcja na jednym co najmniej +3, na ciepłym pewnie niewiele lepiej dlatego kopci, jak wyglądają korekcje po zakodowaniu? Na rozgrzanym i wolnych obrotach i na zimnym jak pracuje nierówno.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL