BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 18:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 18 lutego 2014, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: (e46) 320d t
Mam problem z moja e46 320d touring 2002 rok, automat 150 KM, mianowicie buczenie zaczyna się przy lekkim, stopniowym dodawaniu gazu (najczęściej przy 1700 obr. w górę i ok. 85 km/h na wyższym biegu) , daje gaz do spodu od początku do końca ...wszystko gra.... rozwinę temat jak jest ktoś kto to kojarzy.... pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 19 lutego 2014, 08:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 7
Moje BMW: e46 316i
Kod silnika: M43TU B19
o jakie buczenie tu chodzi?? napiszesz coś więcej? :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 19 lutego 2014, 09:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: (e46) 320d t
A więc tak... auto zaczyna buczeć (aż jest rezonans i drgania) jak powoli zaczynam dodawać gazu i jadę na wyższym biegu np na 5 biegu przy prędkości ok 80 km/h. Autko aktualnie jest u Goduli Moto Sport w Niepołomicach i I diagnoza że dyfer.. to kupiłem używkę ( w bmw nowy 7 tyś zł !!! ) ale po wymianie było gorzej. Ale wracając do buczenia... jak wywołam to buczenie to jak odejmę nogę z gazu lub dodam buczenie znika ale jednostajnie mogę tak trzymać nogę na gazie i buczy. Podobno są lekkie luzy na poduszce silnika i skrzyni ale jak mi powiedzieli że to może być wszystko to przecież nie będę wymieniał pół auta jak tego nie było na początku jak go kupiłem. Zaznaczę że auto stało prawie rok bez użytkowania u dziadka w Monachium i auto jest pewne... książka z wpisami do 64 tyś km, ja go kupiłem jak było 74 tyś. mam do niego fakture zakupu z 2002 roku itd więc rzeczy typu był bity przestawiony itd odpadają. Ale nie ukrywam że nie wymieniałem żadnych filtrów olejów w dyfrze, skrzyni itd. Jedynie to co przy przeglądzie. Co dokładniej mogę opisać... tu jest link do postu gdzie ktoś miał to samo viewtopic.php?f=4&t=55528 - ten pierwszy wpis "mateyko78". Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 19 lutego 2014, 09:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: E46 320
Kod silnika: M47DO1
Problem z tym buczeniem i wibracjami jest dość częsty. Na zagranicznych forach jak szukałem to zazwyczaj kończy się zmianą oprogramowania skrzyni i problem znika. Można też pobawić się w skasowanie adaptacji skrzyni i też na jakiś czas jest spokój. Jak chcesz to przejedz się do autojozefow.pl na diagnostykę skrzyni na 99% usłyszysz że masz do wymiany sprzęgło hydrokinetyczne.

Gadałem jeszcze z kolegą z Niemiec, ma też ten problem i będzie wymieniał zawór lock-up bo wygląda że to on może też być przyczyną.

U siebie też mam ten problem i zanim zabiorę się za skrzynie poszukam jeszcze wału, może tu jest problem..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 27 lutego 2014, 14:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: (e46) 320d t
A więc po przebadaniu autka jest tak....z góry przepraszam za nie profesjonalne zwroty itd bo nie jestem mechanikiem itd. Wyważyłem wał -- jest ok, autko sprawdzili na hamowni GODULA MOTO SPORT (polecam) , prześwietlili je na każdą stronę... okazało się że buczenie jest spowodowane zbiegiem kilku wibracji auta..mianowicie poduszki pod silnikiem (wyminiłem) poduszki pod skrzynia...lekkie luzy wiec nie wymieniałem bo... okazało się, że po konsultacjach z gościem który się zajmuje się "tylko i wyłącznie" BMW i skrzyniami i prawdopodobnie siadł konwerter w skrzyni i teraz zbieram fundusze bo ceny są od 2.500 zł w górę bo może coś wyjść po drodze (filtr, olej itd )... mówił coś jeszcze o jakiejś "blokadzie" na 5 biegu czy coś w skrzyni w każdym razie na tym biegu bo to buczenie wywoływane jest tylko na 5 biegu gdy np jadę 60, 70 km/h i skrzynia wrzuci 5 bieg - bo tak wrzuca przy spokojnej jeździe na prostej.... jeśli ktoś coś podobnego słyszał z chęcią skonsultuje jeszcze to ale wiem że bez 5 tysi w kieszeni nikomu autka nie oddaje hehe ;) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 27 lutego 2014, 17:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 545
Lokalizacja: Sieradz / Heerhugoward
Moje BMW: E91 330i
Kod silnika: N52B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123373

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=156112 e91
auto stało , od dziadka z takim przebiegiem i ma luzy ? troche to dziwne jest przy tym przebiegu to nie powinno się na pewno jeszcze nic dziać :)
Łącznik wału sprawdź czy nie oberwany...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 28 lutego 2014, 08:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: (e46) 320d t
no wiesz...ja tylko piszę co stwierdzili, autko ma 90 tys km przejechanych a ja nim zrobiłem 23 tysiące od lipca 2013 wiec może jak auto wjechało na Polskie..Krakowskie drogi to luzy się zrobiły hehe, dzięki za sugestie... jeszcze spotkałem się z opiniami dotyczącymi gumy na wale (takie gumowe coś przy wale co często parcieje), ale dziwne jest ze przeważnie i wydaje mi się że tylko na 5 biegu to się dzieje więc raczej na logikę stawiałbym rzeczywiście na skrzynie... mam namiary na jakiegoś dobrego gościa w Myślenicach co zajmuje się tylko i wyłącznie skrzyniami automatycznymi więc będę próbował i jak coś ustalę oczywiście podzielę się info...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 28 lutego 2014, 10:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
witam.
Kolego łajt. Mam prawie te same objawy co ty plus efekt "tarki".
W poniedziałek wymieniam konwerter. Koszt to 700zł po regeneracji.
Nowy sklepowy 2000-http://www.midparts.pl/
Powiem ci że dziadek musiał butować auto do kościoła że padł konwerter z takim przebiegiem i z takim motorem.
Ja mam 330xd i padł przy 215tyś.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 4 marca 2014, 12:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: (e46) 320d t
Hehe dziadziu może aż tak nie ale ja ciężką nogę mam nie ukrywam chociaż wątpię że tak szybko by się to stało, w niedługim czasie planuje wyjąć skrzynię i zrobić jej przegląd i jak się czegoś dowiem to dam znać , pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 4 marca 2014, 14:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: E46 320
Kod silnika: M47DO1
Zanim wywalisz kase na konwerter wymień olej i skasuj adaptację skrzyni. Te konwertery rzadko padają. Poza tym padnięty konwerter to też problemy nie tylko z wibracjami, ale np skaczące obroty jak jedziesz z równą prędkością. Poszukaj na innych forach, nie zawsze wymiana konwertera załatwia sprawę. Często problemem jest podpora wału, wymiana tylko na oryginał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 5 marca 2014, 09:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: (e46) 320d t
Dzięki za wskazówki, zwrócę uwagę gościowi który będzie sprawdzał skrzynie a znajomemu już naprawiał w sprinterze automata i dość że jest dobry to nie ma cen z kosmosu (zależy od usterki wiadome) http://www.4gear.pl/ , podpora wału myślę że będzie ok bo cały wał był ściągany i pewnie by zauważyli poza tym dlaczego wtedy tylko na 5 biegu by wał dostawał wibracji i byłoby to buczenie... sprawdzę skrzynie bo i tak pewnie pasowałoby olej wymienić i filtry jakieś jeśli tam są ;p nie ukrywam że nie jestem macherem a po prostu chce dbać o autko ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 5 marca 2014, 10:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
Tez mam takie "buczenie" wrzuce niedlugo filmik choc wiadomo nie slychac tak jak na zywca, tylko u mnie takie "buczenie" pojawilo sie po wgraniu softu, nie wiem czy to turbo tak wyje ...

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 6 marca 2014, 12:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: E46 320
Kod silnika: M47DO1
łąjt daj znać jak po naprawie skrzyni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 14 marca 2014, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
witam.
jestem już po wymianie konwertera. Narazie był tylko krótki test ale nie wystąpiły żadne objawy które
mnie męczyły. Gwarancje dostałem na 36 miesiecy. Koszt regeneracji 738zł. Żałuje że nie wiedziałem wcześniej
ponieważ dowiedziałem się że robią konwertery wzmacniane z zaworem lockup carbonowym-koszt 250zł więcej.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 12 września 2014, 17:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam podłącze się pod temat

jadąc w trasie 120km/h dałem nagle but ... wskazówka leci do 140 i przy 140 nagle Huk... zjechałem na przystanek by sprawdzić czy rura od Intercoolera się nie wypieła...ale nie... i wracając już przy 4,5,6 bieg gaz i słychać buczenie.... 1,2,3 but nic... na postoju też 0 buczenia... aha i dodam,że jak to się stało to zaczęło się coś takiego jadę np 80km/h puszczam gaz i czuć szarpnięcie pod fotelem kierowcy...dodaje i to samo tylko mniej

moc jest taka jak była


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 12 września 2014, 17:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Pewny jesteś że słychać to pod fotelem a nie gdzieś w okolicach dyferencjału ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 12 września 2014, 17:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
witaj buczenie trudno ustalic.Jedynie przy ujmowaniu gazu czuc szarpniecie pod fotelem kierowcy takie odczucie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 28 stycznia 2018, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: blok wschodni
Czy ktoś ma jakieś sensowne rozwiązanie?

Buczenie gdy jadę powyżej 75km/h puszczam gaz i buczy do momentu rozłączenia lock upa.
Czasami lekko falują obroty podczas równej jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 28 stycznia 2018, 15:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Objawy pasują do padającego konwertera

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d touring BUCZENIE przy lekkim dodawaniu gazu
PostNapisane: 28 stycznia 2018, 17:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: blok wschodni
jak to sprawdzić?

Czy komp coś pokaze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL