BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 23:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Zablokowane drzwi kierowcy
PostNapisane: 20 lutego 2014, 17:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 9
Lokalizacja: PIŁA woj. wlkp
Moje BMW: e46
WItam,
W mojej beci modelu e46 sedan, od jakiegoś czasu miałem problem z kluczykiem. Dokładniej otwieraniem "na pilota". Lecz zawsze mialem drugie wyjscie- otworzyc drzwi kluczykiem. Przedwczoraj mialem sytuację, gdy moj kluczyk już przestał całkowicię działać a zamek w drzwiach się przekręcił.Nie mogłem więc dostać się do autka. Posiadam tylko jeden kluczyk do tego auta z funkcją pilota. Calą noc siedziałem i szukałem na forum jak otworzyć autko. Znalazłem artykul, w ktorym koledzy pisali o tym , żeby podać zasilanie do centralnego w klapie bagażnika. Probowałem i nic. Całą noc siedziałm i jak wkońcu wszedłem na allegro i zobaczyłem ile kosztuje szyba-40zl- to już z tego wszystkiego wziąłem i zbiłem szybę kierowcy. Co ciekawe .. wlozyłem kluczyk do stacyjki, odkluczylem autko przyciskiem zamka centralnego. Wszystkie korki w drzwiach poszly ladnie do gory. Lącznie z korkiem w drzwiach kierowcy. Lecz gdy pociagam za klamkę to nic sie nie dzieje. Drzwi sie nie otwierają. Dodam, że klamka otwierania drzwi od wewnątrz podnosi tylko "korek" a samych drzwi już nie otwiera. Sam nie wiem co mam teraz zrobić. Jak odblokować ten zamek? ma ktoś jakieś pomysły?Autko stoi w garazu więc nic mu nie grozi. Proszę o pomoc.

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 ZABLOKOWANE DRZWI KIEROWCY
PostNapisane: 20 lutego 2014, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 9
Lokalizacja: PIŁA woj. wlkp
Moje BMW: e46
Czy jeżeli zdejmę plastiki ze słupka środkowego to będę miał jakiś dostęp zatrzasniętego zamka? czy będę mógł np. odkrecić to ucho , na którym się trzyma zamek?

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 ZABLOKOWANE DRZWI KIEROWCY
PostNapisane: 20 lutego 2014, 20:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e39 523i
Kod silnika: M52B25
witaj
nie wiem czy to się Tobie przyda ale w swojej e38 miałem podobnie, odkręciłem tapicerkę drzwi po czym odchyliłem górną część drzwi-trzeba uważać aby nie połamać i stalowym drutem z zagiętą końcówką udało mi się chwycić za ucho ryglujące i drzwi się otworzyły, tylko trzeba dobrze czymś przyświecić, a diagnoza to u mnie akurat strzeliła sprężynka w zamku i po wymianie wszystko wróciło do normy, nie wiem jak jest to konstrukcyjnie rozwiązane u Cienie i czy takie informacje są przydatne w Twoim przypadku ale u mnie pomogło
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 ZABLOKOWANE DRZWI KIEROWCY
PostNapisane: 20 lutego 2014, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 9
Lokalizacja: PIŁA woj. wlkp
Moje BMW: e46
A więc u mnie gdy ciągnę za klamkę to linka obraca wlaśnie takie ucho... lecz to nic nie daje.. drzwi się nie otwierają....chodzi mi o to ucho:
http://zapodaj.net/5f3f913454402.jpg.html
http://zapodaj.net/9ea239a0642de.jpg.html
http://zapodaj.net/92607f10132a0.jpg.html

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 ZABLOKOWANE DRZWI KIEROWCY
PostNapisane: 21 lutego 2014, 02:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 9
Lokalizacja: PIŁA woj. wlkp
Moje BMW: e46
Juz po problemie. Doszedłem jakoś do tego.
Jak znajdę chwilkę to opiszę jak to zrobiłem.

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 ZABLOKOWANE DRZWI KIEROWCY
PostNapisane: 21 lutego 2014, 07:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Edytuj posty i opisz koniecznie, to temat wróci do działu w którym powstał pierwotnie ;)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Zablokowane drzwi kierowcy
PostNapisane: 6 marca 2017, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: e46 330d touring
To opisz Kolego, bo ma to samo. Co więcej, myślałem, że padł akumulator w kluczyku, który wymieniłem 1,5 roku temu. Okazuje się, że aku jest ok, klucz daje sygnał a zamki się nie ruszają. Dziś padł mi zamek mechaniczny a jest tylko jeden. Co robić? Jak tam wejść? Która szyba najtańsza?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL