BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 17:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330d Brak mocy powyżej 3000 tyś obrotów
PostNapisane: 8 maja 2014, 13:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11
Lokalizacja: Wwa/Bstok
Moje BMW: 2008 E91
Kod silnika: N47D20O0
Witam

Mam dziwny problem z autem. Gdy przyspieszam auto od 2,000 do 3000 obr przyspiesza normalnie, buta czuć, ale później jakby stado bizonów ciągnęło je w przeciwnym kierunku. Auto przestaje przyspieszać tak jak we wspomnianym zakresie, a nawet wydaje się, że czasem w ogóle nie przyspiesza. Muszę odjąć gazu, prawie w ogóle zdjąć nogę z gazu i wciskać pedał bardzo delikatnie. Wtedy można powiedzieć, że auto "przyspiesza" ale wciąż słabo i nie jest to tak jak do 3000obr/min. Jest to najbardziej odczuwalne od 2 do 4 biegu. Prędkość max też jest bardzo mała bo auto jedzie max 200 i to z dużą łaską a z tego co widziałem to auto spokojnie cały czas powinno do 220 przyspieszać. O co kaman? Dodam, ze auto ma 270tys ori przebiegu. Jeździ na pełnym syntetyku 5w40 castrol edge. Nie kopci i nie puszcza czarnych bąków nawet przy agresywnym przyspieszaniu na niskich biegach. Jedynie po długim okresie spokojnej jazdy przy butowaniu widać spaliny (chyba spaliny) i to też jedynie w nocy, w dzień nie widać. Auto wielokrotnie było podpinane pod kompa. Mój fachur twierdzi, że wszystko gra, pompa działa ok (trochę głośno ale podaje paliwo prawidłowo), turbo też, wtryski również. Sprawdzane pod obciążeniem. Błędów w kompie nie ma. Filtry i olej wymieniam co roku. Szukam potencjalnych tropów.

Potencjalny trop numero uno.
Kiedyś mi rysiek na przeglądzie powiedział, że wtryski mi siadają bo spaliny w aucie strasznie śmierdzą. Jeśli chodzi o zapach to ma racje, auto wydziela strasznie nieprzyjemny duszący zapach, ale jak wspomniałem nie dymi i komp nie wykazał nieprawidłowości jeśli chodzi o wtryski.

Potencjalny trop numero secundo.
Występuje u mnie powszechnie znany problem z czujnikiem poziomu oleju. Żółta kontrolka zapala się zaraz po uruchomieniu auta i gaśnie po 10 sekundach. Tak jest przy każdym odpaleniu auta, jednak gdy jest ciepły lampka gaśnie po ok 3 sekundach. Jeżdżę tak 3 lata, poprzedni właściciel 5 lat i nie wiadomo czy pierwszy właściciel, znaczy się Hans aus Dojczland, też tak przypadkiem nie jeździł. Mam zatem podstawę żeby sądzić, że to nie jest problemem w tym wypadku.

Wybaczcie mi chaos mojej wypowiedzi ale jeśli chodzi o maszinum to każda jej dysfunkcja wywołuje u mnie neurotyczne zachowania i jak przychodzi mi wytłumaczyć w czym tkwi problem to nagle nie wiadomo od czego zacząć :)

Aha i tankuje na Statoil oraz Shellu.

Podziękował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d Brak mocy powyżej 3000 tyś obrotów
PostNapisane: 9 maja 2014, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E46 320d 07.2004 r.
Kod silnika: M47N
Pod tym kompem sprawdzał pod obciążeniem parametry "live data" tak jak np. w INPA? Jeśli tak to co się dzieje na wykresach po tych 3 tys obrotów?

Przyczyn może być kilkadziesiąt. Wtryski, przepływka, elektrozaworki EGR i turbo, węże podciśnienia, czujnik ciśnienia doładowania, turbo i jeszcze i jeszcze i jeszcze.

Mówisz, że błędów nie ma ale wykresy na bank muszą świrować w tym czasie niemocy.

Ogólnie wpisz w google 320d czy 330d brak mocy, czy odzyskiwanie mocy to znajdziesz lekturkę na parę wieczorów. Aby uchronić się od niebotycznych kosztów poszukaj kogoś ogarniętego trochę w INPA, czy DIS. Zaoszczędzi to Twój czas, a przede wszystkim pieniądze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d Brak mocy powyżej 3000 tyś obrotów
PostNapisane: 9 maja 2014, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11
Lokalizacja: Wwa/Bstok
Moje BMW: 2008 E91
Kod silnika: N47D20O0
Dzięki za podpowiedź, wygooglowalem co trzeba. Skupię się aktualnie na wymianie wężyków od podciśnienia, sprawdzeniu zaworów podciśnienia turbiny, przepływce, przeczyszczeniu czujnika w kolektorze, elektrozaworkach EGR, czujniku ciśnienia doładowania i sprawdzę kata. Jeśli napisałem coś głupiego to poprawcie mnie proszę. Wcześniej jeździłem tylko NA i te wszystkie sprzęty i czujniki od doładowania są dla mnie nowością.

Niestety mechanika mam aż w Siedlcach wiec nieprędko będę mógł wrzucić jakieś screeny czy nawet opisać parametry pracy auta.

Może ktoś kto czyta ten temat i ma kabel + INPA/DIS mógłby mi pomoc i zczytać dane bym mógł wrzucić tu na forum i ew później wskazać mechanikowi na co musi zwrócić uwagę?

Kiedyś sam próbowałem ogarnąć temat INPA/DIS, kupiłem nawet kabel ale mam win7 a na wirtualnej maszynie z XP nie mogłem nawiązać połączenia z komputerem. Nie wiem czy to wina kabla czy softu. Zdaje się, że moja praca jest silnie związana z softem i sprzętem a wręcz na tym się opiera ale tutaj musiałem się poddać niestety. Może to bardziej strach przed uwaleniem kompa w aucie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d Brak mocy powyżej 3000 tyś obrotów
PostNapisane: 2 czerwca 2019, 22:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: 3.0d M57TUD30
Cześć. Jak skończył się ten temat? Znalazłeś powód? Mam podobnie w M57n, wartości w INPIE są ok i nie wiem za co się zabrać :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL