BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 05:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 2 czerwca 2014, 20:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Witam mam pytanie i prośbę o opinię. Nie moge sam sprawdzić bo auto w kraju a ja na wyjeździe. W pewnym warsztacie zmieniałem opony na nowe na felgach 18x8,5 tył i 18x8 przód. Opony są 255/35R18 tył i 225/40R18 przód. Opony są prawidłowe ale obawiam się że magik mechanik pomieszął felgi tak że na każdej osi założył jedną 8 i jedną 8,5. Dodatkowo felgi mają różne ET 34 i 37. Czy przy takim pomieszaniu istnieje możliwosc że mechanizmy różnicowe lub napęd 4x4 bedzie wariował i przy małych prędkościach zrywał przyczepność i coś stukało ? Proszę o opinie bo od wyjazdu po wymianie coś takiego sie dzieje a przy większych prędkościach zanika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E92 330xd Uszkodzenie po wymianie opon prze pseudo speca
PostNapisane: 2 czerwca 2014, 21:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 366
Lokalizacja: ...::: PL :::...
Moje BMW: BMW 330d
Kod silnika: m57
NIe. Będzie wszystko ok. Nawet będzie szybszy od każdego innego.

Stary, oczywiście że to ma wielkie znaczenie. Napędy mają prawo świrować jak głupie Jeszcze się pytasz. Koła w każdym Xd i Xi to świętość.

_________________
"Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd, może dlatego. że idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem – tylko z pretensjami."
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E92 330xd Uszkodzenie po wymianie opon prze pseudo speca
PostNapisane: 2 czerwca 2014, 21:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Ok więc już po wizycie w warsztacie okazało się że pierwszy spec założył 2x 8 cali na lewą stronę i 2 x 8,5 cala na prawą stronę. Pozmieniane wszystko ale objawy nie znikły. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ponieważ na tyle mam założone dystanse z powodu tego , że zimówki były na 4 równych felgach i były 4 opony 225. Zakładając letnie o zmiennej szerokości dystanse na tylnej osi zostały. Czy to może też jakoś wpływać na te objawy. Czy może tak zostać że dystanse są założone tylko na tylnej osi. Może to też ma wpływ przy napędzie 4x4. Jeśli nie to prosze o podpowiedź co dalej robić. Czy ten rozdzielacz napędu dostał na tyle , że trzeba go wymieniać (droga sprawa) czy można zrobić coś innego. Czy można tak dalej jeździć czy coś gorzej może się stać.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E92 330xd Uszkodzenie po wymianie opon prze pseudo speca
PostNapisane: 3 czerwca 2014, 07:09 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
najlepiej jakbyś podmienił koła na 4 identyczne i będziesz widział czy to problem kół, na pewno w przypadku subaru, drobna różnica w szerokości nie była problemem, różnica w średnicy już tak,

u ciebie jednak różnica w średnicy jest minimalna, ale mimo wszystko obstawiam, że na 4 identycznych kołach będzie dobrze

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E92 330xd Uszkodzenie po wymianie opon prze pseudo speca
PostNapisane: 3 czerwca 2014, 07:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Może bym myślał tak samo ale specyfikacja BMW mówi , że felgi i opony jakie mam założone są fabrycznie zalecane. Na słupku koło kierowcy jest specyfikacja rozmiarów kół , która mówi tył 255/35R18 , przód 225/40R18. Felgi są oryginalne od BMW styling 193 M pakiet. Są to fabryczne felgi na jakich wyjechało to auto z fabryki , 18 cali średnicy i 8,5 cala tył , 8 cali przód. Tył ET37 przód ET34 . Wszystko się zgadza sprawdzałem po 10 razy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 3 czerwca 2014, 14:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 616
Lokalizacja: Sokołów Podl./Wawa
Moje BMW: e34 ix/e30/e39
Kod silnika: M50B25/M20B20/M57D25
Garaż: e34 525 ix -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=52144
e39 525d -> soon :)
Mając różne zestawy na osiach masz inne opory toczenia. Na twoich oponach niedopasowanie pomiędzy oponami przód-tył wynosi 0.24 %, więc wg mnie jest pomijalne. rafal_13, dobrze proponuje - sprawdź zachowanie auta na 4 identycznych kołach.

Gdy auto zaczyna wariować to nie wyłącza Ci się kontrola trakcji? spotkałem się już z przypadkiem, gdy uszkodzony czujnik ABS powodował, że xDrive wariował. Może mechanik w czasie zmian kół uszkodził przewód czujnika, który czasami nie łączy? Sygnał z czujnika ABS jest jest bardzo istotny dla wszelkich x'ów. Wypadałoby sprawdzić na kompie jakie są błędu związane z ABS/kontrola trakcji/xDrive.

_________________
Moje gelerie:
Obrazek ObrazekObrazek

e34 525 xDrive -> viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> viewtopic.php?t=52144


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 3 czerwca 2014, 17:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
No dzięki za podpowiedź. Niestety dopiero w sobotę auto podjedzie do ASO. Sprawdzą co i jak . Najciekawsze że to się dzieje tylko przy małych prędkościach , później już płynie bezszelestnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 5 czerwca 2014, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Może jakieś sugestie ktoś ma przed wizytą w ASO. Mi się już pomysły wyczerpały. Najgorsze co mi przychodzi do głowy to to , że ze skrzynią automatem się coś dzieje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 5 czerwca 2014, 21:20 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
Bardziej czujnik abs niz opony ,kola . Opony maja odealne tozmiary fabryczne . Srednice sa takie same przy tych. Parametrach....

Inpa I live data z kol ...

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 10 czerwca 2014, 22:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Teraz to jakieś fatum za mną idzie. W drodze do serwisu zapaliła się kontrolka akumulatora. Oczywiście pasek. Ale moja żona jechała dalej , przed samym salonem zapaliła sie kontrolka temperatury. No ale nic pasek nie duży koszt , tylko okazało się że rozwalił sprężarkę klimatyzacji przy okazji.
Nowa orginalna 4300zł. Tego samego producenta ale nie ze znaczkiem BMW 1500zł. Orginał regenerowana 900zł , orginał używana 500zł.
Co wybrać najlepiej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 10 czerwca 2014, 23:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Aha i należy zaznaczyć , że i orginał i zamiennik to ten sam producent Denso.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 11 czerwca 2014, 08:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 616
Lokalizacja: Sokołów Podl./Wawa
Moje BMW: e34 ix/e30/e39
Kod silnika: M50B25/M20B20/M57D25
Garaż: e34 525 ix -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=52144
e39 525d -> soon :)
Andrewbest napisał(a):
Tego samego producenta ale nie ze znaczkiem BMW 1500zł.


Wg mnie najlepsza opcja.

_________________
Moje gelerie:
Obrazek ObrazekObrazek

e34 525 xDrive -> viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> viewtopic.php?t=52144


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 11 czerwca 2014, 08:53 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
Opcja 500/ lub 900 . Przecież to sie rzadko psuje

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 11 czerwca 2014, 09:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Rzadko ale jednak. To nie jest fortuna. Te za 500 myślę , że można różne trafić. A jeśli mam koło 100O płacić to wolę już dołożyć.
Moja będzie na sprzedaż za parę złotych ktoś może kupi i sobie zregeneruje. A może się okaże że tylko koło pasowe trzeba zmienić ale w BMW jako osobna część nie występuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 11 czerwca 2014, 09:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Udało się kupić za 1300zł tą sprężarkę Denso. Nawet serwis mówi , że niczym nie odbiega od orginału. Więc za te pieniążki to myślę , że warto. W zasadzie nie powiedzieli , że to ta sama bo nie mogą ale dali do zrozumienia mówiąc , że nie wszystkie części BMW robi samo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 11 czerwca 2014, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Jutro złożą i dalsza walka z uślizgami kół , może w końcu coś sprawdzą a jak nie to przekładam na 17 zimowe i sam sprawdzam. Ewentualnie odłącze kostę od reduktora i sprawdzę czy przejdzie objaw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 22 czerwca 2014, 11:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Sprężarka założona , wszystko działa ok. Uślizgi jeszcze nie sprawdzone ponieważ musiałem wyjechać. Jedno jest wyeliminowane na pewno. Odpiąłem kostkę od reduktora napędu 4x4 i uślizgi znikły. Więc a 100% nie bedzie to kwestia skrzyni biegów. W przyszłym tygodniu będzie zrobiona kalibracja reduktora napędu 4x4. Myślę że pomoże ponieważ rzadne kontrolki się nie palą więc nic nie wskazuje na zużycie lub uszkodzenie jakichś elementów z napędu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 22 czerwca 2014, 11:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 378
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=40
Co za geniusz założył pomylił szerokości felg/opon?! Jeżeli założył Ci oponę 255/35 na felgę 8" a 225/40 na 8,5" + dodatkowo pomylił je między lewą i prawą stroną to faktycznie układ może wariować.
Mechanicznie nie powinno się nic uszkodzić bo to nie jest stały podział 50/50 jak np w Subaru.
Pozakładaj koła tak jak należy i zobacz co będzie się działo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 12:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Kalibracja nie pomogła. BMW nie wie do końca o co chodzi z tą usterką. Równolegle naprawiają X3 z podobnymi objawami. Wymienili sterownik i silniczek w skrzynce rozdzielczej ale nie do końca chyna to pomogło w przypadku X3. Zaproponowali żebym poczekał dopóki nie rozwiążą problemu z X3 bo wtedy będą wiedzieli na 100% co zrobić.
W każdym bądź razie zmieniłem w aucie koła na 17' (wszystkie 4 takie same) i objawy uślizgów całkowicie zniknęły. Sprawa jest ciekawa ponieważ albo coś jest z kołami , aczkolwiek nie mam pomysły co w kolach mogło by powodować takie objawy. Druga opcja to , że w serwisie nie potrafią tego skalibrować.
Może ktoś ma jakieś pomysły ? Nie ukrywam , że auto wygląda lepiej na M-pakietowych 18' styling 193 ni na 17


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 330xd różne opony i źle założone felgi - opinie
PostNapisane: 24 lipca 2014, 08:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92 330xd
Generalnie walka z uślizgami trwa nadal. Jak przyłożyłem do siebie przednie i tylne koło to wyszło ponad 1 cm różnicy w średnicy. A to na pewno za dużo. Dziwna sprawa , nie wiem czy to bład Nokiana czy tak jest. Chciałem zareklamaować te opony ale gość z Oponeo stwierdził , że opony Nokian Z line nie są przeznaczone do samochodów z napędem na 4 koła. Inny fachowiec stwierdził , że różnica w średnicy wynika z różnego indeksu nośności. Tył jest 94 a przód 92.
Męczy mnie już ta historia. Widzę , że więcej ludzi ma z tym problem jak zakłada do Xów różne rozmiary na przód i na tył.
Jeden gośc podał rozwiązanie żeby na kanale zmierzyć od środka wysokość od podłoża do dolnego rantu felgi i wyregulować te różnice ciśnieniem. Zobaczymy może to pomoże. W innym wypadku kupuje 4 17 calowe te same wymiary i do widzenia.

Może jakieś komentarze ktoś ma albo nową wiedzę na ten temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL