BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 14:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 2-3 sekundowy warkot po odpaleniu na zimnym N42B20
PostNapisane: 23 września 2014, 11:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B20
Witam,

Mam nietypową rzecz podczas odpalania mojego E46 N42B20 (143 KM) na zimnym silniku. Silnik za każdym razem odpala, samochód ładnie i cichutko jeździ, jednak 2-3 sekundy po odpaleniu silnika słychać taki jakby warkot (nie jest to jakieś głośne tłuczenie albo telepanie ale jednak inaczej on chodzi) i świeci się czerwona kontrolka od oleju. Potem w mgnieniu oka ten warkot zanika i kontrolka gaśnie. Co dziwniejsze, gdy wyłączę ten silnik od razu póki jest zimny i jeszcze raz go odpalę to w ogóle nie ma tego warkotania tylko ładnie cicho chodzi.
W silniku jest nowy kompletny rozrząd (był problem z check engine), jednak zarówno przed jak i po wymianie ten warkot był taki sam. Sprawdzałem poziom oleju i jest ok. Podczas jazdy oraz na postoju przy dodawaniu gazu nie ma innych dziwnych dźwięków, silnik pracuje równo i ma moc. Niby nic ale dbam o samochód i trochę mnie to niepokoi. Może po prostu tak ma być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2-3 sekundowy warkot po odpaleniu na zimnym N42B20
PostNapisane: 23 września 2014, 18:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Silnik Ci warczę bo chodzi bez oleju. A czerwona kontrolka Cię o tym informuje. Można było o tym przeczytać w instrukcji obsługi auta bez potrzeby pisania nowego wątku.
Temat poruszany miliony razy na forum, wystarczy poszukać. Zaworek w podstawie filtra oleju Ci nie trzyma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2-3 sekundowy warkot po odpaleniu na zimnym N42B20
PostNapisane: 23 września 2014, 20:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B20
Masz rację, dziękuję. Szukałem tego dzisiaj wielokrotnie jednak konkretne wyniki wyskakują dopiero po wpisaniu "zawór w podstawie filtra oleju". Z tego co widzę to wymienić trzeba całą podstawę.. koszt duży, a silnikowi nic nie będzie jak dwa razy dziennie poczeka 2 sekundy na olej. Zwłaszcza, że jakaś kapka tam zawsze powinna zostać na zaworach. Jeszcze raz dziękuję i przepraszam za powielanie tematu. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2-3 sekundowy warkot po odpaleniu na zimnym N42B20
PostNapisane: 31 marca 2019, 10:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B20
Może komuś się przyda, ja próbowałem poprawić trochę ten zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju, zobaczymy efekty :D
https://youtu.be/yDtEC3g2GWM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL