BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 21:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 13 października 2014, 16:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Rze
Witam

Ostatnio zauważyłem, podczas ruszania czasami mi autko zadymi białym dymem :orany: ale zaznaczam, że tylko przy ruszaniu po chwilowym postoju :mur: . Super pali nic nie stuka i się db zbiera. Nie ma żadnych błędów w sterowniku. Panowie co to może być mam przebieg 165kkm udokumentowany przez bmw. Auto na razie oleju nie bierze nie dolewam w każdym bądź razie. Czy mogą to być uszczelniacze w głowicy? Proszę o poradę.

Za info będę bardzo wdzięczny i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e90 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 13 października 2014, 17:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 433
Lokalizacja: GiÂżycko
Moje BMW: F30 328i
Kod silnika: N20
Możliwe jest aby to były uszczelniacze. Jeśli to one powinieneś też zaobserwować dymek przy porannym odpalaniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e90 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 13 października 2014, 17:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Rze
A może to być zapchana odma albo separator? Normalnie się załamałem jak takie coś zobaczyłem. Najlepsze jest to że jak ją odpalam to nie dymi tylko jak pisałem stoję na zapalonym silniku i ruszę to wtedy ale też nie zawsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 22 grudnia 2014, 21:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Rze
Witam
Odgrzebuję temat, zmieniłem uszczelniacze bez ściągania głowicy i już jest ok nie dymi. Przy okazji sprawdziłem ciśnienie na cylindrach i jest prawie równo po 14 tylko jeden wyszedł 13,5 ale pomiar był zrobiony przy kiepskim już aku.

Pozdrawiam emilo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 22 grudnia 2014, 23:52 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
najwieksza wada slnikow 4 cylindrowych serii n4x sa one same....

masakra jakas ,, olej sie leje wszedzie ... wiekszosc uszczelnien puszcza,
wszytsko czarne.... rozrzady sie luzuja ze az przeskakuja

wiedzieli co robia udujac bezkolizyjny silnik.... przydaje sie heheh

dymia jak szlag , badziew.

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 8 stycznia 2015, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Rze
starscream ja Ci powiem tak obecnie produkowane auta bmw e46,e90,f30 i inne to nie te same co e36. Starsze auta są o 100% mniej zawodne jak te cudeńka nowe. Sam czasem myślę po co kupowałem to e90 jak widzę co chłopaki naprawiają w swoich wozach.W aucie które ma kilka miesięcy może rok klapy rdzewieją, silniki się psują to jest masakra. Ja miałem e36 przejechałem nim prawie pół miliona km i jedynie się zepsuł czujnik położenia i cewki. Auto naradę było db. A to co mam to mnie denerwuje, mam przejechane ok 165kkm i już trzeba było uszczelniacze wymieniać, śmiech na sali przy takim przebiegu. Obecnie wg mnie bmw idzie nie na jakość tylko już masówka i serwis ciągły. Naprawiłem te uszczelniacze wymieniłem rozrząd i mam nadzieję że chwilę będzie spokoju. Ale jak będę zmieniał auto to się już zastanowię czy nie odejść od tej marki. Mam e46 m43b19 silnik chodzi równiutko 150kkm ma przejechane ale sam widzę że to już też nie to co e36.

Pozdrawiam emilo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 8 stycznia 2015, 20:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
M43 jeszcze tski sobie nie awaryjny jak valvetronic, ja odkąd przeszedłem na 6 cylindrów to złego słowa nie powiem . Tak nowsze auta robia księgowi inżynierowie maja związane ręce . 7 ki skończyły sie na e38 a 3 ki na e36 hehe ...

Inna marka hmmm to może merc , bo auta klasy Fiat Renault to jakaś porazka plastik i puste przestrzenie . Wole swoje stare e46 niż 10 lat młodsze Megane

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 8 stycznia 2015, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Rze
starscream napisał(a):
M43 jeszcze tski sobie nie awaryjny jak valvetronic, ja odkąd przeszedłem na 6 cylindrów to złego słowa nie powiem . Tak nowsze auta robia księgowi inżynierowie maja związane ręce . 7 ki skończyły sie na e38 a 3 ki na e36 hehe ...

Inna marka hmmm to może merc , bo auta klasy Fiat Renault to jakaś porazka plastik i puste przestrzenie . Wole swoje stare e46 niż 10 lat młodsze Megane


Zgadzam się z Tobą w 100% :padam: e36 miałem w R6 to auto chodziło jak marzenie naprawdę i żałuję ze sprzedałem (żona mi głowę ssuszyłą że 3 nie będę trzymał :D ). Ale wiem i obserwuję to co wcześniej pisałem to nie jest już ta sama marka premium. Auto klasy premium powinno się trzymać dłużej jako niezawodne a tak nie jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 8 stycznia 2015, 20:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
mój szefo kupił nowe f10 520d, czyli biturbo.
po 40.000km padły turbiny, rachunek w serwisie prawie 15.000 zł, dobrze że było na gwarancji.
Sprzedał z powrotem do salonu BMW, kupił 10-cio letnie e65 przed liftem z 3.0d na jednej turbinie i jest zadowolony, przebieg 200.000 (faktyczny). Auto 3 razy tańsze, spalanie troszkę większe, ale zadowolony jest jak złoto.
Widzę że już przegląda ulotki BMW, ale powiedział że na pewno nie kupi nic triturbo itd...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 318i N46B20 129KM Dymi przy ruszaniu
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 21:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57
Witam chciałbym zaproponować ofertę swojego warsztatu być może komuś w czymś pomogę po przez kontakt telefoniczny. Warsztat Auto Kamyk zajmujemy się fachowo uszczelnianiem zaworów w autach marki BMW w silnikach benzynowych w których jest to wada fabryczna kiedy auto zaczyna kopcić na niebiesko i pobierać olej silnikowy. Oferujemy wymianę uszczelniaczy zaworowych BEZ zdejmowania głowicy !!! również błędy związane z silnikiem valvetronic oraz inna diagnostyka.Raszyn koło Warszawy TEL 781-910-045


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL