BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 13:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Zbyt wysoka temperatura w piecu Webasto
PostNapisane: 12 grudnia 2014, 19:17 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 33
Lokalizacja: dolnośląskie / Lubin
Moje BMW: E39 530d A M-Pakiet
Kod silnika: M57D30
Ogrzewanie załącza się, nie ma żadnych błędów, jedyny objaw to krótkie działanie Webasta 3-4 min., później piec wygasa i zostaje sam nawiew - nie czuć ciepła w środku auta. Tylko 2 razy zdarzyło się, że chodziło długo i dobrze nagrzało wnętrze auta.
Uruchomiłem Webasto z INPA-y i włączyłem pomiary z F5. Temperatura po pełnym rozgrzaniu pieca osiągnęła 1824 st. C, INPA jest wyskalowana do 1700 st. C. Czy lekko zatkany dolot powietrza do pieca może powodować, że jest zachwiana proporcja paliwa do powietrza - dużo paliwa i temp. spalania robi się za wysoka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zbyt wysoka temperatura w piecu Webasto
PostNapisane: 15 grudnia 2014, 18:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 33
Lokalizacja: dolnośląskie / Lubin
Moje BMW: E39 530d A M-Pakiet
Kod silnika: M57D30
Dziś robiłem kolejny test Webasto, również uruchomiłem z INPY-a i temp. płynu osiągała 110-114 st. C.
Zauważyłem że ta temp. w sztyfcie 1800 st. C pojawia się przy rozruchu Webasto, a później jest ok. 1000-1100 st. C. Webasto zostaje wyłączone jak płyn osiągał ponad 110 st. C.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zbyt wysoka temperatura w piecu Webasto
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 14:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 33
Lokalizacja: dolnośląskie / Lubin
Moje BMW: E39 530d A M-Pakiet
Kod silnika: M57D30
Dzikus napisał(a):
Jaki rodzaj webasto masz, z/c czy inne? Zobacz czy fizycznie węże robią sie ciepłe przy silniku, może pompa wody nie chodzi i dlatego gotuje piec


Nie wiem jak sprawdzić jakie mam Webasto.
Węże robią się ciepłe przy silniku.
Pompa wody chodzi, bo nie ma błędu na jej temat jak również podglądając pracę Webasto w INPA-ie, zapala się czarne kółko przy pompie wody.
Robiłem również test pompy paliwa, załącza się z charakterystycznym pukaniem.

Dziś zrobiłem kolejny test, ale w inny sposób. Uruchomiłem Webasto z panelu nawigacji - tryb bezpośredni, i monitorowałem pracę Webasto w INPA-ie. Temperatura w sztyfcie przy rozruchu wahała się między 1780-1820 st. C, włączała się pompa paliwa, pompa wody, coś związane z powietrzem, ale nie przetłumaczyłem tego wyrazu z niemieckiego (zawierało słowo: luft).
Temperatura płyny chłodzącego przy starcie miała 14 st. C i rosła z biegiem czasu pracy Webasto. Jak osiągnęła 91 st. C płomień gasł (tak pokazywała INPA), przy temp. 71 st. C ponownie załączał się piec (sztyft). I tak sprawdziłem 2 cykle.
Mimo to z nawiewu wiało chłodne powietrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zbyt wysoka temperatura w piecu Webasto
PostNapisane: 29 stycznia 2015, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 33
Lokalizacja: dolnośląskie / Lubin
Moje BMW: E39 530d A M-Pakiet
Kod silnika: M57D30
Powróciłem do tematu Webasto. Odpowietrzyłem układ poprzez odpowietrznik pod filtrem kabinowym. Odpalałem Webasto z INPA, z pilota, z navi, niby działa, zero błędów, a z nawiewów leci chłodne powietrze.

Pytanie, czy elektrozawory przy dodatkowej pompie wody wpuszczają płyn chł. z Webasto do nagrzewnicy. Nie ma błędów, że one nie działają.

Mam jeszcze jedną hipotezę, że ukręcił się wirnik na ośce silnika elektrycznego, pompy wody, ale tej przy Webasto i nie rozprowadza płynu po układzie chł. i do nagrzewnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Nie włącza się Webasto, bo nie włącza się wentylatorek
PostNapisane: 11 października 2017, 09:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 33
Lokalizacja: dolnośląskie / Lubin
Moje BMW: E39 530d A M-Pakiet
Kod silnika: M57D30
Tak, jak w temacie. Nie włącza się Webasto, bo nie włącza się wentylatorek, który wtłacza powietrze do pieca i studzi po zakończonej pracy.
Ale jak włączę Webasto z komputera - z INPA to działa. Żadnych błędów w module klimy i w module ogrzewania postojowego. I o co tu chodzi???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Nie włącza się Webasto, bo nie włącza się wentylatorek
PostNapisane: 1 grudnia 2017, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 33
Lokalizacja: dolnośląskie / Lubin
Moje BMW: E39 530d A M-Pakiet
Kod silnika: M57D30
Problem rozwiązany. Uszkodzony był sterownik Webasta. 300 zł naprawa. Sam musiałem zająć się urwanymi śrubkami od pokrywy sterownika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL