BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 07:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 24 listopada 2016, 14:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
Odpowietrzyles dobrze ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 24 listopada 2016, 20:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Odpowietrznik jest chyba tylko jeden? Na termostacie egr? Teraz mamy cieplo wczoraj przetestowalem na odcinku ok 6km 130/140km/h doszlo do 90stopni nastepnie spokojna jazda i tak temp. Trzymala ok 87/88 wiec chyba dobrze, jak bylo zimno to dluzej dochodzilo do 90, juz sam nie wiem moze jestem za bardzo przewrazliwiony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 25 listopada 2016, 13:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Panowie pomozcie bo juz trace nerwy. Dzis 50km bardzo spokojna jazda ok 60-80km/h i temp. Doszla az do 75st. Caly czas podejrzewam termostat egr ten ktory jako jedyny byl kupiony w sklepie niby behr ale logo i nr. Czesci zamazany ....czyli tandeta jakasa. Ale dobra zdjalem go i powietrze niby nie puszcza wiec raczej jest dobry? No wlasnie raczej bo czy oby na pewno mamy 100% pewnosc ze jak powietrza nie puszcza to jest sprawny? Ktos pisal ze jak scisne przewod ktory wchodzi do niego z plynem to odpowietrznikiem nie powinien leciec plyn..? U mnie plyn leci i teraz juz nie wiem gdzie szukac przyczyny ? Czy moze pompa woda ? Jakie sa jeszcze przyczyny jej padniecia? A moze gdzies cos jeszcze jest gdzie trzeba cos sprawdzic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 25 listopada 2016, 13:19 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 920
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: E61 535d
Manual czy automat? Jak automat to jeszcze jest termostat skrzyni biegów.

_________________
Jest E61 535d 372PS

Była 330Cd 287PS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 25 listopada 2016, 13:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Automat. Wymiennik ciepla tez wymieniony na ori z ASO.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 27 listopada 2016, 11:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
W automacie raczej zawsze wolnej dogrzewa, bo automat jeśli nie mamy na trybie "S" to trzyma strasznie niskie obroty (w manualu nie do pomyślenia, żebym na tak niskich jeździł).
A jeśli chodzi o działanie, żeby coś naprawić to :
- Przepłukanie całego układu jakąś dobrą płukanką, tylko fajnie gdyby po wlaniu tego auto zagrzało nam się do 90 stopni, wtedy lepiej wyczyści wszystko, jesli nam się nie dogrzeje, bo mamy z tym problem no to trudno)
- Wyciągnięcie chłodnicy spalin, wyczyszczenie rurek którymi idą spaliny ( ja używałem do tego dimera + tenzi do czyszczenia tirów )
- Wyczyszczenie chłodniczki w środku ( tutaj używałem octu z gorącą wodą, robiłem shake'a i tak kilka razy, to co wyleciało ze środka nie wyglądało zbyt ciekawie)
- Sprawdzenie termostatu czy pracuje ( łatwe, proste i przyjemne- wystarczy wrzucać termostat do coraz cieplejszej wody, po chwili wyciągnąć i dmuchać, zeby zobaczyć przy jakiej temperaturze się otwiera )
- Zlanie dobrym płynem, który nie zostawia syfilizmu
- Dobrze odpowietrzyć ( ja po odpowietrzeniu zaworkami po dogrzaniu silnika odkręcałem korek, dodatkowo obmacywalem i obściskiwałem wszystkie przewody chłodzenia jakie widziałem, a na koniec dwa dni z rzędu zostawiłem na noc korek odkręcony po dogrzaniu, żeby tak wystygł i dwa razy poziom mi jeszcze minimalnie zszedł, więc dolewałem płynu.)

Mi takie operacje pomogły i jest pięknie :) :cwaniak:
A jeszcze w między czasie jak wyciągniesz chłodniczkę to sprawdz czy nie masz jakieś nieszczelności w miejscu gdzie na zdjęciu zaznaczyłem, bo jeśli gdzieś tam będą uciekać spaliny to będą walić w główny termostat i go nagrzewać, co będzie powodowało, że będzie się za szybko otwierać ;)
Obrazek

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 28 listopada 2016, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Panowie chyba znalazlem winowajcie i teraz mi pomozcie bo są dwa wyjscia. Albo padl nowy wymiennik ciepla ori z aso po 500km przejechanych albo...no i wlasnie podczas szukania przyczyny i sciskania pionowego przewodu ktory wchodzi wlasnie do wymiennika i ten zatrszask ktory wchodzi w ten kruciec plastikowy podczas ruszania zauwazylem ze kapie plyn... i wychodzi na to ze chyba musze kupic caly ten przewod bo po zrobieniu ok 20km zaczynajac od temp 45c podniosla sie tylko do 75C Gdy zacisnalem ten przewod co idzie do wymiennika od razu po 5km zrobilo sie na 86C gdy odblokowalem przewod momentalnie spadlo na 79C . Czy przez nieszczelnosc tego przewodu moze tak sie dziac ze temperatura nie chce dogrzac sie? Czy to raczej nie ma nic wspolnego i bedzie padnieta nowa chlodniczka ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 30 listopada 2016, 08:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
Kapac nie może, ale może brakuje Ci rolety za nerkami ? U mnie odpowietrzniki są dwa, drugi pod klapa gaszaca, brak dojścia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 30 listopada 2016, 10:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Kolego nie mam rolety. Ale wczoraj zrobilem jeszcze raz test. Zdjalem zatrzask przelozylem oring i nie kapie juz ale to malo istotne bo zacislem przewod pionowy od wymoennika co idzie do zbiorniczka i temp momentalnke wzrasta do 88/9 po zdjecu zacisku z tego przewodu moge jechac 20km i bedzie w granicach 75. Umowilem sie juz w aso na diagnoze bo twierdze ze wymiennik od nich padl i jezeli mam racje wymienia mi na nowy w ramach gwarancji. Tyle ze musze miec fakture od mechanika jal ten zakladal ;) Nie daj Boze jak okaze sie ze to nie wymiennik to bede musial zaplacic za diagnoze. Ale czy w Aso moga jakos inaczej to sprawdzi niz ja ? Przeciez inaczej sie chyba nie da skoro po zacisnieciu weza grzeje a po zdjeciu nie grzeje. Taki przyklad. Zrobilem ostatnio 13km zaczynajac od temp. 45. I temperatura jaka doszla to 71C zacisnalem ten pionowy przewody i po 6km bylo juz 88C. W aso za diagnoze ok 300/400 jezeli stwierdza ze wymiennik dziala prawidlowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 20:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e61 525d
Kod silnika: M57
Z własnej autopsji, napiszę że w większości przypadków winna jest chłodniczka oleju - plastikowy króciec, który wchodzi do chłodnicznik ma dwa plastikowe trzpienie prowadzące grzybki i sprężyny, naprężenia od sprężyn są na tyle duże, że trzpienie się zrywają same a nie tak jak większość ludzi piszę, że się ułamują przy demontażu. Mnie udało się skleić te trzpienie cyjanopanem i już 2mc trzyma. Jak chłodniczkę wykluczymy to następny zazwyczaj pada termostat egr, ale najlepiej wymienić go od razu z głównym. Zaciskanie węży daje mizerny efekt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 10 lutego 2017, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 28
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2
Witam,

Przyłączę się do tematu...

U mnie sytuacja wygląda następująco. Zakupiłem auto w grudniu 2016 (e61 525d LCI), od razu zauważyłem że nie dogrzewa się do 90 stopni więc zamówiłem i wymieniłem termostat EGR (Behr) oraz główny (Gates). Niestety efekt zerowy. Kolejna rzecz to chodniczka oleju skrzyni. Zamówiłem i wymieniłem (NRG). Dalej źle. Auto w trasie przy temperaturze na zewnątrz około -5 nagrzewa się do 70 stopni ale jak puszczę gaz to potrafi spaść temperatura do 60.
Sprawdziłem EGR dmuchając w niego z jednej strony i powietrza nie przepuszcza, więc zdesperowany pomyślałem że może ten główny Gates'a jest uszkodzony... zamówiłem tym razem w ASO, wymieniłem i dalej lipa!!!!
Pomysły się skończyły. Może Wy mi pomożecie bo męczę się z tym już prawie dwa miesiące, wydaję pieniądze, tracę nerwy a efektu nie ma.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 21 lutego 2017, 12:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
kaczuch78 napisał(a):
Witam,

Przyłączę się do tematu...

U mnie sytuacja wygląda następująco. Zakupiłem auto w grudniu 2016 (e61 525d LCI), od razu zauważyłem że nie dogrzewa się do 90 stopni więc zamówiłem i wymieniłem termostat EGR (Behr) oraz główny (Gates). Niestety efekt zerowy. Kolejna rzecz to chodniczka oleju skrzyni. Zamówiłem i wymieniłem (NRG). Dalej źle. Auto w trasie przy temperaturze na zewnątrz około -5 nagrzewa się do 70 stopni ale jak puszczę gaz to potrafi spaść temperatura do 60.
Sprawdziłem EGR dmuchając w niego z jednej strony i powietrza nie przepuszcza, więc zdesperowany pomyślałem że może ten główny Gates'a jest uszkodzony... zamówiłem tym razem w ASO, wymieniłem i dalej lipa!!!!
Pomysły się skończyły. Może Wy mi pomożecie bo męczę się z tym już prawie dwa miesiące, wydaję pieniądze, tracę nerwy a efektu nie ma.

Pozdrawiam


Odpowietrzyłeś dobrze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 21 lutego 2017, 12:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 28
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2
cinek_328 napisał(a):
Odpowietrzyłeś dobrze?


Ponoć w diesel'ach ten układ sam się odpowietrza? Ponoć...
Jak sprawdzić czy jest zapowietrzony?

_________________
"Człowiek nie ma przyjaciół, przyjaciół ma powodzenie"

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 21 lutego 2017, 16:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Odkręcając odpowietrzniki i sprawdzając czy nie ma powietrza, powinien lecieć płyn.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 21 lutego 2017, 21:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
kaczuch78 napisał(a):
cinek_328 napisał(a):
Odpowietrzyłeś dobrze?


Ponoć w diesel'ach ten układ sam się odpowietrza? Ponoć...
Jak sprawdzić czy jest zapowietrzony?


No nie bardzo. Odpowietrzniki są dwa, jeden koło egr, drugi na termostacie chlodniczki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 6 marca 2017, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 28
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2
No to temat rozwiązany...

Do bani była chłodniczka/wymiennik ciepła. Okazuje się że firma NRG sprzedaje niekompletną część - nie posiadającą plastikowej dolnej obudowy w której jest między innymi termostat. Zamontowałem oryginalną chłodniczkę z ASO (z plastikową obudową bo osobno tych części nie da się zamówić) i jest dobrze. Temperaturę trzyma w przedziale między 88 a 94 stopnie. W końcu mam radość z jazdy ;)

_________________
"Człowiek nie ma przyjaciół, przyjaciół ma powodzenie"

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 16 stycznia 2018, 14:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 440
Lokalizacja: Ełk
Moje BMW: E46 330d+ E60 530xd+
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896
odgrzewam

da się jakoś sprawdzić sprawność tej chłodniczki/wymiennika ciepła aby nie kupować na darmo ????

_________________
ObrazekObrazek
było E36 1,8IS ...........................................................................................jest E46 330D
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106436.........http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL