BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 14:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 23 stycznia 2015, 19:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3
bmw x3 2006 rok ( przed lift ) 2.0d 150km
Witam.Przebywam aktualnie we włoszech ,udalo mi sie kupic od rodziny bmw x3,po bardzo bardzo dobrej cenie,ogolnie bmw w bardzo dobrym stanie jest,154k przebiegu,bardzo zadbane jak na wloskie warunki,wyposazenie tez ok.Lecz zeby nie bylo tak kolorowo kupując je wiedzialem ze tez bede musial wlozyc do niego troche kasy.Ale do rzeczy,silnik bierze olej,i to widac,moze nie jakos bardzo duzo ale no ubtyki sa,pojechalem tutaj do wloskiego mechanika i jedno znacznie i pewnie stwierdzil ze to Turbo,ja sie temu nie dziwie ,lecz czy to na pewno az turbo ? nie jest to moze cos innego ? jak to sprawdzic ,moze to tylko ta odma ? drugi problem bmw to szarpanie,i tu jest wiekszy problem,samochod czasami szarpie,ale czasami nie caly czas,jak juz szarpie to na 3 4 biegu,ale tez nie koniecznie,czasami trudno wogole o jakies szarpanie,wloscy szpece stwierdzili to ze bedzie do wymiany sprzeglo i kolo zamachowe,no ok,ale czy na pewno ? nie jestem jakos przekonanany do wiedzy wloskich mechanikow,czytalem o tym i podobno moze tez byc padnieta skrzynka rozdzielcza,i teraz mam do was pytanie Szanowni forumowicze,po czym to rozpoznac czy to bedzie wlasnie sprzeglo z kolem czy ta skrzynka rozdzilcza,sa jakies typowe objawy dla tego i tego ? (np.zakres obrtów kiedy szarpie ) lub co kolwiek innego aby pomoglo mi to samemu zdiagnozowac,oczywiscie wszystkie naprawy bede wykonywal w polsce za jakies 3tygodnie wracam do kraju.Przy okazji chcialem zapytac o lampy,dziwne to jest ale bmw nie posiada xenonow,ma czujniki,podgrzewane fotele skore itp ale nie ma tych ksenonow,koniecznie chce je zalozyc,teraz pytanie,czy lampy po lifcie pasuja do wersji przed liftem,pytam dlatego ze po liftowe maja te ladne ringi,a skoro i tak bede wymienial lampy to co mi szkodzi zapytac.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 25 stycznia 2015, 21:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 750i
Kod silnika: m70b50
o problemach z 2.0d poczytaj w temacie leo -rozjaśni Ci wiele spraw.

viewtopic.php?f=1&t=135189


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 26 stycznia 2015, 00:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
sprzeglo sie konczy, na moje oko to juz ma wiecej niz ten przebieg

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 20 sierpnia 2017, 10:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3 E83
Kod silnika: M47T2
Witam Zainteresowanych
Odświeżam i podpinam się pod temat o pobieraniu dużej ilości oleju tj. 1 litr na 1000 km przez bmw X3 E83 2.0d 150ph;
czy koledze udało się rozwiązać temat z dużym poborem oleju silnikowego? Jeśli tak to co było problemem?

Posiadam od dwóch lat takie BMW i także mam taki problem, auto ma obecnie 320 tys. km i zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Silnik nie wylewa oleju na zewnątrz, nie kopci specjalnie dużo, widać tylko wieczorem w świetle aut jadących z tyłu jak mu przycisnę że coś tam kopci. Ostatnio zdemontowałem kolektor dolotowy aby zmienić świece żarowe i zmierzyć ciśnienie na cylindrach. Był taki zapaprany czarną mazią i sadzą że średnice tych okrągłych króćców w kolektorze były pomniejszone do średnicy palca wskazującego. Zmierzone ciśnienie na zimnym silniku (bo na ciepłym nie było opcji z powodu rozebranego dolotu i poodpinanych przewodów) tj. po kolei od cylindra pierwszego od przodu auta: 1 cyl 22 bar do 4cyl 28bar rosnąco od pierwszego do ostatniego w każdym coraz więcej.
Odma wymieniona profilaktycznie chociaż membrana była cała w starej.
W wężu od turbiny jest olej, nie wiem jak dużo go powinno być, turbina się załącza, doloty są uszczelnione.
Zastanawiam się nad wymianą pierścieni na tłokach i sprawdzenie głowicy, uszczelniaczy.
Auto jeździ moim zdaniem dobrze oprócz wyżej wymienionego ;-)
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 20 sierpnia 2017, 12:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
to nie silnik, szukaj w turbinie problemu i odmie

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 20 sierpnia 2017, 17:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Jak masz starą odmę to wymień a turbinę dobrze sprawdź bo jak ona Ci dużo puszcza to silnik się może zapętlić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 20 sierpnia 2017, 17:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3 E83
Kod silnika: M47T2
Dzięki za zainteresowanie :-)
Odma jest nowa i to nie pomogło, stara odma też była sprawna- wykluczam ją.... ta odma która jest zamontowana u mnie może się zepsuć tylko w przypadku gdy gumowa membrana ulegnie pęknięciu lub przetarciu, reszta odmy jest z tworzywa. Mogę jeszcze posprawdzać drożność kanałów do odmy bo może są zatkane.
Zostaje turbina do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji, kilka miesięcy temu przy wymianie rury karbowanej sprawdzałem luz osiowy ośki turbiny- był już wyczuwalny palcami, nie wiem jaki powinien być właściwy ale myślę że wcale.
Za jakiś czas zdemontuję turbo i wyślę do sprawdzenia i regeneracji, zobaczymy jak po tym zabiegu będzie z poborem oliwy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 20 sierpnia 2017, 19:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
U mnie dość dużo oleju ucieka przez odme. Ten najnowszy typ może i się sprawdza ale w kilku letnich motorach.
Rura powietrzna do której wchodzi odma poci ci się olejem?
Jak rozlaczysz dolot od domy to bardzo ci z niej kopci?
Może pierścienie olejowe stoją?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 21 sierpnia 2017, 08:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3 E83
Kod silnika: M47T2
Rura jest upaprana olejem tylko wewnątrz, na zewnątrz nie widzę wycieków, wszystko pouszczelniałem. Też myślę że to mogą być pierścienie, najpierw dam turbinę do regeneracji i zobaczymy efekty. Potem myślę o demontażu tłoków bez wyjmowania silnika tzn odkręcę miskę olejową poodkręcam panewki, zdejmę głowicę i tłoki powinny wyjść górą i wtedy będzie można zobaczyć co z pierścionkami, jak będą zapieczone i będą duże szczeliny to pozakładam nowe same pierścienie. Nie wiem czy taka operacja się powiedzie bez wyjęcia silnika, kiedyś w mazdzie tak udało mi się zrobić. No i nie wiem jaka trudność z rozpięciem łańcucha rozrządu i potem zgraniem tego razem aby było ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 21 sierpnia 2017, 08:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3 E83
Kod silnika: M47T2
Kiedyś robiłem taki eksperyment; na tą rurę co idzie od filtra powietrza do turbiny jedną jej część zaślepiałem a na drugą zakładałem plastikową butelkę aby zobaczyć ile oleju trafi do tej butelki. Odpaliłem auto na wolnych obrotach i obserwowałem i nic specjalnego się nie działo, ale gdy pojechałem autem na przejażdżkę to po kilku kilometrach wywaliło olej z silnika pod auto. Kolega który robił taki eksperyment w Golfie 1.9 tdi był bardzo zdziwiony tym co stało się u mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 21 sierpnia 2017, 18:50 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
u mnie właśnie też jest podobny problem, kopci trochę, ale też widoczne tylko w nocy w świetle reflektorów... Litr na 1000km, niby nie bierze, ale olej pobiera :kwasny: Odma zmieniona, turbo po regeneracji.... Czasami na zimnym przykopci na niebiesko. U mnie jeszcze zapala się żółta kontrolka oleju, ale po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu gaśnie. Raz zapala się po 30km, raz po 400km... Teraz po trasie 1000km, jazda 160-180km/h spalił ok 200ml :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 22 sierpnia 2017, 04:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
U mnie bierze dużo mniej oleju bo tylko jakiś litr na 8tys ale i tak się wkurzam bo cały dolot mam zawalony olejem. Do turbo już 3 podejścia robiłem ale zawsze dawałem sobie spokój. Olej ewidentnie turbo zaciąga z odmy.
W tej chwili testuje taki patent, że puszkę odmy (jest tam dużo miejsca) włożyłem wycięty na wymiar filtr oleju. Zrobiłem na tym jakieś 150 km więc za wcześnie na ocenę. Następna rzeczą będzie montaż oil catch tank. Na allegro już za 100 zł można kupić. To jest mniej więcej to, co kolega pisał o butelce. Zanim wyciagniesz turbo i weźmiesz się za pierścienie zamontuj sobie to i sprawdź czy to na pewno odma.

A swoją drogą chętnie przeczytal bym wypowiedzi kogoś kto przerabia wymianę samych pierścieni bez wyjmowania silnika. Jak by się chciało zrobić na tip top górę silnika to jakie koszty? (Nowe pierścienie, planowanie głowicy, itp itd). Tylko że ja mam 3.0d 218km


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 23 sierpnia 2017, 07:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3 E83
Kod silnika: M47T2
Witam ponownie
Turbina wyjęta z auta zawieziona do Mielca do polecanego warsztatu; Panowie rozebrali ją przy mnie i okazało się że to był jej ostatni dzwonek bo za chwilę by się rozleciała, popękane elementy w środku itp. Będzie zrobiona na tip top to wyślą do mnie i będę montował, jak zamontuję to napiszę jakie efekty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 23 sierpnia 2017, 19:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
szarpanie 3-4 bieg ... sprawdz opony albo najlepiej wymien na nowe wszystkie musza byc takie same. I olej w skrzynce ja wlałem ze stajni motula DCTF-poj.skrzynki 0,7 litra i bedzie po sprawie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 23 sierpnia 2017, 23:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
a widzisz
star4you napisał(a):
Witam ponownie
Turbina wyjęta z auta zawieziona do Mielca do polecanego warsztatu; Panowie rozebrali ją przy mnie i okazało się że to był jej ostatni dzwonek bo za chwilę by się rozleciała, popękane elementy w środku itp. Będzie zrobiona na tip top to wyślą do mnie i będę montował, jak zamontuję to napiszę jakie efekty.

a widzisz... one nie są wieczne, fajnie że wziełeś pod uwagę moje sugestie :) :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 26 sierpnia 2017, 07:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3 E83
Kod silnika: M47T2
W moim aucie szarpanie na 3-cim biegu nie ustąpiło po wymianie 4 nowych opon. Zmieniłem olej w reduktorze na olej Millers i prawie ustąpiło ale okazało się że simmering puszcza olej (ten z przodu reduktora gdzie wchodzi przednia część wału, wymiary o ile dobrze pamiętam 70x52x8/12) Wyciągnąłem simmering i skróciłem mu sprężynkę ściągającą i wbiłem go troszkę dalej bo jest miejsce, to miała być prowizorka do kiedy nie zakupię i nie założę nowego ale do tej pory wytrzymuje i ani kropelki nie przepuszcza. Napisałem wcześniej że prawie nie szarpie bo jeszcze zdarza mu się ale zdecydowanie mniej. Myślę że aby całkowicie wyelminować szarpanie to reduktor do regeneracji. Nie adaptowałem go DIS-em.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 26 sierpnia 2017, 07:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3 E83
Kod silnika: M47T2
Turbina odebrana po regeneracji z przygodami :-) bo okazało się że w transporcie została rzucona i wirnik tarł o korpus, zawiozłem ją osobiście, poczekałem aż w ramach reklamacji naprawią, poowijałem ją w koce i przywiozłem w kufrze motocykla.
Założona do auta, na razie ciężko cokolwiek powiedzieć bo przejechane 20 kilo. Auto nie straciło ani nie zyskało odczuwalnie mocy, mam tylko wrażenie że zmienił się moment załączania turbo, na starej było odczuwalne wciskanie w fotel powyżej 2 tys/obr a na tej nie ma tego tylko bierze z dołu. Stara trochę świstała a w tej nie słychać tego.
Jak zrobię więcej kilometrów to napiszę jak z braniem oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 26 sierpnia 2017, 09:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nic tylko wkładać większą :hyhy: a co za tym idzie wiadomo :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] branie oleju,szarpanie-2 inne problemy
PostNapisane: 7 września 2017, 16:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E83 2008, F10 2015,
W mojej e83 szarpanie w czasie spokojnej jazdy powodowało najpewniej sprzęgło hydrokinetyczne, wcześniej wymieniłem olej w skrzynce rozdzielczej, potem regeneracja tej skrzynki- zestaw naprawczy, nie pomogło, pozostało sprzęgło, objawy szarpania ustały


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL