BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 08:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 25 czerwca 2015, 13:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Moje BMW: X1 E84
Kod silnika: N47D20C
Witam

Jeśli posiadam E60 z 2006 roku z lampami Xenon + ringi to mogę włączyć sobie światła do jazdy dziennej?
Wtedy same ringi będą świeciły czy jak to wygląda?
Jak to aktywować krok po kroku? Oprogramowanie INPA, DIS posiadam.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 25 czerwca 2015, 20:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Z tego co się orientuję to drl na ringach działa tylko w wersji FL.
Problemem nie jest brak możliwości zakodowania, a typ żarówki w ringach. Ty masz 10w takie malutkie, a w FL są chyba H8. Chodzi o to, że w tych małych nie wzmocnisz jasności na tyle, żeby było widoczne w dzień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 25 czerwca 2015, 20:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Pewnie dałoby to radę ogarnąć specjalnym przekaźnikiem ale zakodujesz tak, że długie świecą na chyba 18% mocy. To dobre rozwiazanie i polecam Ci nie kombinować tylko je zastosować. Resztę info znajdziesz na forum i od tego zacznij :) Temat jest obszerny i wyczerpujący zagadnienie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 26 czerwca 2015, 02:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Ale co z przekaznikiem, jak zarowka mocniej juz nie zaswieci?:) W sloncu nie widac tych ringow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 26 czerwca 2015, 17:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Nie wszystkim zależy, żeby być widocznym- dlatego o tym wspominam. W dobie ledów, których w ciemnych okularach nie zauważam to w sumie nie taka istotna sprawa. Tak czy siak polecam zakodować długie i nie kombinować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 27 czerwca 2015, 22:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 880
Lokalizacja: Żywiec
Moje BMW: e60 LCI
Kod silnika: M57D30O2
Garaż: Obecne e60 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147101
Byłe e46 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136636
Po fl przy włączonej opcji świateł do jazdy dziennej ringi świecą dosyć mocno. Po włączeniu świateł pozycyjnych ringi przygasają o połowę i zapalają się dodatkowo brewki. Żeby uzyskać podobny efekt musiałbyś wymienić żarówki i dodatkowo zakodować żeby zmniejszyć moc świecenia po włączeniu świateł mijania (o ile się da).
Wg mnie lepiej zakodować światła drogowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 29 czerwca 2015, 06:35 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
proSTo napisał(a):
Po fl przy włączonej opcji świateł do jazdy dziennej ringi świecą dosyć mocno. Po włączeniu świateł pozycyjnych ringi przygasają o połowę i zapalają się dodatkowo brewki. Żeby uzyskać podobny efekt musiałbyś wymienić żarówki i dodatkowo zakodować żeby zmniejszyć moc świecenia po włączeniu świateł mijania (o ile się da).
Wg mnie lepiej zakodować światła drogowe.

Zmiana żarówek nic tu nie da. Problemem jest "światłowód" wewnątrz lampy, który rozprowadza to światło.

Oryginalnie jest żarówka H10W. Teoretycznie dałoby się dopasować H21W jak do wstecznego np. w E90. Pytanie tylko czy elementy w lampie wytrzymają to termicznie.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 26 lipca 2017, 23:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Panowie odkopuje temat . Jest taka opcja w kompie by ustawić światła do jazdy dziennej . Lecz co to daje ? U mnie nie wiele tak samo świeca światła z tyłu jak i z przodu. Jedyne co daje zaznaczenie ptaszka to że działa pokrętło gdy przekręce na A to po zapaleniu auta same się zapalają oraz same gasną po zgaszeniu. Czy to powinno działać jakoś inaczej czy u mnie jest coś nie tak ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 27 lipca 2017, 03:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Tak powinno działać inaczej.
Koło pokrętła masz taka mała diodę.
Jeżeli czujnik zmierzchu uzna ze jest jasno to ta dioda sie nie pali, a na zewnątrz masz DRL (w zależności od rocznika pała sie tylko ringi lub światła dlugie z przodu. Światła dlugie oczywiście ograniczone w mocy świecenia.

Jeżeli natomiast czujnik zmierzchu uzna ze jest juz ciemno to automatycznie zapala normalne światła mijania o czym informuje kierowcę zapaleniem również tej diody koło pokrętła.

Tak to powinno działać.
W każdym e60 da radę zrobić DRL.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 27 lipca 2017, 10:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
U mnie ta zielona dioda pali się cały czas chyba że odznacze w komputerze ptaszek ..jeżeli on jest zaznaczony to pali się cały czas. I czy to da się jakoś zmienić samemu czy trzeba programować coś ? Mam rocznik 2006r. A mam pytanie czy w tym roczniku są xenony czy zwykłe żarówki ??? Bo sam nie wiem a nie znam się zbytnio..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 27 lipca 2017, 11:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zrób zdjęcie reflektorów i wstaw tutaj skoro nie potrafisz rozróżnić, mogą być xenon lub zwykłe.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 27 lipca 2017, 18:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
No ale jeżeli odznaczysz tego ptaszka to działają ci automatycznie DRL?
Jeżeli nie to trzeba kodować....

Czy masz ksenony czy nie najłatwiej poznać po:
- masz pokrętło do ręcznej regulacji zasięgu świateł? Jeżeli tak to najprawdopodobniej masz zwykle lampy.
- masz spryskiwacze reflektorów? Jeżeli nie to j.w.
- jak uniesiesz maske to - w przypadku Xenonow- na reflektorach powinny byc dość wyraźne napisy uwaga grozi porażeniem itd oraz rodzaj żarówki DS1 lub DS2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 29 lipca 2017, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Takie mam lampy to chyba Xenon ?
Obrazek

W ustawieniach oba ptaszki zaznaczone i pokrętło ustawione w lewo na ,,,A ,, i nie ma różnicy czy jest pokrętło na A czy na max w prawo lampy z przodu jak i z tyłu świecą się tak samo czy dzień czy noc. Jedyna różnica to taka że nie muszę pamiętać o włączaniu i wyłączaniu świateł jak jest pokrętło na A ponieważ po zapaleniu auta zapalają się automatycznie a po zgaszeniu gasną. Czy da się tak zrobić by ustawione pokrętło na A było i paliły się tylko dzienne z przodu a z tyłu zapalały się jak robi się ciemno ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 30 lipca 2017, 10:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Na tych lampach nie ustawisz ringów na dzienne, tak żeby było je widać w dzień.
Możesz zakodować długie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 30 lipca 2017, 16:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
E60 przedlift nie ma opcji ringów do jazdy dziennej. Przedlift ma opcję świateł dziennych - jeżeli jest wyłączona, a masz przełącznik świateł na auto to w dzień po prostu światła się nie palą. Jeżeli włączysz opcję świateł dziennych to nonstop palą się światła mijania. Nie wiem czy jest sens bawić się w kodowanie żeby świecił tylko ringami na tej opcji, bo bez lamp LCI albo tuningowych z ringami CCFL tych ringów w ogóle nie widać w słoneczny dzień (nawet jakichś led'owych zamienników).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 31 lipca 2017, 03:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Oczywiście ze E60 przed liftem ma opcje świateł dziennych. Różnica polega tylko na tym, ze jako DRL świecą światła długie z mniejsza mocą. Ringi maja za słaba moc aby mogły robić za dzienne - problemy z policja w trakcie kontroli.

Jak byś był z okolic Nowego Sączą to zapraszam - zakoduje ci te DRLy:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 31 lipca 2017, 07:07 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Pierwszej generacji moduł LM(moduł świateł) działał właśnie tak jak opisywany.

Na europę światła dzienne to po prostu tradycyjne mijania. Włączając opcję o tej nazwie w I-Drive powodujemy, że wspomniane światła mijania zapalą się nam na drugiej pozycji kluczyka niezależnie od czujnika zmierzchu.

Dzienne w drogowych to rozwiązanie na rynek amerykański i tak na prawdę nie ma homologacji na naszym rynku, ale z racji wielu podobnych rozwiązań w innych modelach i markach(np. F30 bez ksenonu też ma dzienne po wewnętrznej stronie lampy, tyle, że to osobna żarówka) policja już nie czepia się aż tak jak kiedyś.

Ustawiając dzienne w światłach drogowych w tym przypadku, funkcja świateł dziennych w I-drive musi być wyłączona. W tym momencie osiągamy to czego chcemy, czyli drogowe świecą jako dzienne za dnia, a w nocy czujnik zmierzchu zapala światła mijania.
Nie ma możliwości wyłączenia całkowicie świateł dziennych.
Taka opcja pojawiła się dopiero w module LM2(od 2006 roku, nie pamięm dokładnego miesiąca)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL