BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 09:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] FL problem z ringiem
PostNapisane: 24 lipca 2015, 10:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E50
Uszanowanie

Witam wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum i z pewnością nie ostatni.

Jakiś czas temu zakupiłem E60 po lifcie, bez xenonów. Ostatnio zgasł mi ring w lampie od strony pasażera i mam problem co z tym zrobić.

Czy istnieje jakiś sensowny sposób wymiany tej żarówki?
Wczoraj wyciągnąłem całą lampę i zlokalizowałem żarówkę - znajduje się ona w pomarańczowej/bordowej/brązowej (cholera wie jak dokładnie określić ten kolor) plastikowej oprawce jednakże nie dam rady jej wyciągnąć. Wygląda na stale przymocowaną do samej lampy.

Gdzieś czytałem, że ponoć jest to nierozbieralne i niewymienialne, co w takim przypadku powinienem zrobić?

WIem, że to tylko estetyka ale wkurza mnie gdy świeci się tylko jedna strona auta, przez co wygląda ona jak upośledzona :niepewny:

Z góry proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 FL] problem z ringiem
PostNapisane: 24 lipca 2015, 11:03 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Oprawka z żarówką do ringów(ta brązowa) jest demontowalna. Wystarczy ją przekręcić lekko, a powinna być luźna.

Cała oprawka z żarówką kosztuje 100zł w ASO(może nawet już więcej).
Sama żarówka użyta w tym przypadku to H10W. Np. Narva takie produkuje. Koszt samej żarówki znacznie mniejszy, a wystarczy odrobina samozaparcia i da się to zmienić.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60 FL] problem z ringiem
PostNapisane: 24 lipca 2015, 11:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E50
Super!

Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi przede wszystkim o sam fakt, czy to mocowanie jest rozbieralne, jeżeli tak to będę się z tym jeszcze siłował.
Najgorsze było wyciągnięcie samej lampy bo jako dupa-mechanik nie mam kluczy z przedłużkami i trochę się omordowałem z 2 śrubami ale teraz już pójdzie gładko.

Serdecznie dziękuję za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60 FL] problem z ringiem
PostNapisane: 25 lipca 2015, 10:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Słuchaj bierzesz oprawkę ringa, i mały śrubokręcik , po obu stronach zaróweczki w tej oprawce robisz małe dziurki, bo przez znie wychodzą te boczne bolce zarówki co ma na dole, i zarówka wychodzi ja tak robiłem w poprzedniej E39 bo miałem to samo zarówki się spaliły w ringach a cała oprawka z zarówka ok 80pln to jeszcze mnie nie pogięło, żeby wydawać za kawałek plastiku 80pln więc zastosowałem taka właśnie metodę i poskutkowało :)

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] FL problem z ringiem
PostNapisane: 22 kwietnia 2017, 07:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 143
Lokalizacja: Pisz
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2D25
Sluchajcie Panowie mam podobny problem jak kolega-autor. Z tym ze ja mialem pomysl zeby wsadzic LEDy w miejsce standardowej h10w. Dokladnie taka :
http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka- ... -SLIM/2470

Planowalem wyciac wlasnie male dziurki na te bolce albo zdrapac ten zgrzany plastik laczacy wtyczke i oprawke i pozniej znow zgrzac. Jak podaje producent zarowka nie podaje bledu (ale czy prawda??) I czy bedzie gralo gdy wsadze takiego LEDa do tej oprawki. Nic nie popali? Czy lepiej zainwestowac w LED markery? Bo jesli tak to jakie bo doslownie pelno na alledrogo i tez ciekawe ktore beda pasowac..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL